Keresés

Részletes keresés

mmormota Creative Commons License 2024.03.30 -1 0 1349

csak ezt az öt számot ismételgette: 1 1 2 1 3

 

Lehet, hogy van benne valami sunyibb moduláció is?

Előzmény: _HA4003_SWL_ (1348)
_HA4003_SWL_ Creative Commons License 2023.12.14 -1 1 1348

Délelőtt unalmamban kipróbáltam a holland websdr mobil változatát. Jól működött, nem ért meglepetés. Azonban ahogy végigsímogattam a sávokat, egy-két meglepő dolgot mégis tapasztaltam.

Az UVB76 nem a meszokott 4625kHz-en volt, hanem 18730kHz-en. Vétel időpontja: 11.55.

A másik két meglepő dolog az volt, hogy a számállomások mégsem mentek ki a divatból. Az egyik 15016,05kHz-en adott, betűket és számokat vegyesen, angolul. A vétel időpontja: 11.00-11.15-ig.

A másik állomás orosz nyelven adott és csak ezt az öt számot ismételgette: 1 1 2 1 3. A vétel időpontja: 11.20-11.25-ig.

Herold2w Creative Commons License 2023.06.26 0 0 1347

sziasztok

 

Ha valakinek van eladó RTL-SDR V3 usb Stick-e, azt szívesen megvenném

20e ft-ig E-mail cimem az adatlapomon.

Üdvözlettel 

Herold 

Herold2w Creative Commons License 2023.06.24 0 0 1346

Küldtem e-mailt.

Előzmény: Schmidi (1345)
Schmidi Creative Commons License 2023.06.09 0 0 1345

Sziasztok,

 

eladó egy mindössze néhány alkalommal próbára használt, teljes RTL-SDR V3 + dipole antenna készlet.

Részletes infók: https://www.rtl-sdr.com/using-our-new-dipole-antenna-kit/

Ára: 18.000 Ft

Személyes átvétel: Budapest vagy Dunaharaszti, FoxPost utánvéttel is megoldható.

További infó: schmidi (@) schmidi (.) hu

 

Atesz80 Creative Commons License 2023.04.02 0 0 1344

Köszönöm mégegyszer a tanácsokat, megfogadom és veszek egy komplett szettet. 

 

Na de melyiket :D  mint égen a csillag , kicsit zsákbamecska ez egész . Persze találtam eredetinek tűnő USA eladót, de olyan áron hogy abból 3 kinai verzió is kijön ... 

Köszönöm mégegyszer  a segítséget , ha meg lesz akkor jelentkezem , addig is minden jót

Előzmény: XANTIi (1343)
XANTIi Creative Commons License 2023.04.01 0 0 1343

Az a baj, hogy az alapkészülékből is többféle van, alakult az idők folyamán. Az én alaplapommal működött részlegesen egy H2-es Portapack, a barátoméra rádugva halott volt, be sem bootolt.

Előzmény: Atesz80 (1341)
Atesz80 Creative Commons License 2023.03.31 0 0 1342

hackrf one már megvan , bővíteni szeretném

Előzmény: XANTIi (1340)
Atesz80 Creative Commons License 2023.03.31 0 0 1341

Köszönöm a válaszokat 👍

Aztán visszaolvastam a korábbi fórum hozzászolásokat, s látom hogy nem egyszerű a történet. 

Ha van valakinek egy jólműködő mayhem firmware-es portapack h2 beszerzési forrása a hackrf one -hoz akkor ne tartsa magában.

 

Előzmény: XANTIi (1340)
XANTIi Creative Commons License 2023.03.29 0 0 1340

Szerintem bárhol veszed, komplett cuccot vegyél. Azon biztos van működő firmware. Aztán vagy tudod frissíteni, vagy nem de az müxik legalább.

XANTIi Creative Commons License 2023.03.29 0 0 1339

Az enyém biztosan kínai klón úgy az alap HackRf és a pótpanel(ek) is. Banggood-os.

Előzmény: XANTIi (1338)
XANTIi Creative Commons License 2023.03.29 0 0 1338

Nekem van ilyen. De a H2 verziót soha nem sikerült beüzemelni. A cuccot a H1-es Portapack-al együtt vettem készen. Az normálisan dolgozik.

A H2-ből többfélét próbáltam az én alap készülékemhez és egyik sem ment jól.

Bár a mikrogép tapasztalatom minimális, de nem tudtam egyik github-os verziót sem rátölteni. Egyszerűen nem kommunkált a PC-vel az átok. Maradt a gyárilag összepároztatott H1-el. amiben nincs akku, nincs hangszóró, pár funkció sem. Kisebb az LCD, de legalább dolgozik.

Előzmény: Atesz80 (1337)
Atesz80 Creative Commons License 2023.03.29 0 0 1337

Sziasztok!

 

HackRF ONE ( Great Scott Gadgets) hoz létezik egy kiegészítős kijező (portapack h2 ). Ezzel kapcsolatban van valakinek tapasztalat hogy milyen forrásból érdemes vásárolni? Néztem az aliexpress-es választékot, de mivel nyiltforráskodú a rendszer sok a klon , és sok verzió létezik a piacon. S ahogy a szakirodalmat nézem nem is mind kompatibilis az eszközzel.  

link a verziókról :https://github.com/eried/portapack-mayhem/wiki/PortaPack-Versions

Szóval ha valaki rakott össze ilyen párost és van tapasztalata az kérem írja meg hogy honnan vette , kompatibilis volt-e az eszköz a github-os firmvare-ekkel. Illetve mely funkciókat tudta használni.

 

 

oregbela Creative Commons License 2023.01.20 0 0 1336

Illetve a helyes link a mai bejelentéshez:
https://www.sdrplay.com/sdrconnect-update/

Előzmény: oregbela (1335)
oregbela Creative Commons License 2023.01.20 0 0 1335

Az SDRplay cég nagyon ígéretes multiplatformos alkalmazást jelentett be tavaly év végén, aminek SDRconnect lesz a neve.
A névvel utalnak arra, hogy az SDRuno programjuk kiváltására elképzelt új alkalmazás eleve internetes közegre van tervezve, így ugyanaz az alkalmazás képes kliensként és szerverként is működni. A tervezés már az alapoktól úgy indult, hogy eleve minden fontos operációs rendszer platformon elérhető legyen, beleértve a Raspberry PI-t is.
Engem ez utóbbi érdekel leginkább, mivel van egy RSPdx rádióm valamint egy RASPBERRY PI 4 MODEL B 4GB és ugyanez 8GB-os változatban is. Ez utóbbi egy 7"-os érintős kijelzővel szerelt tokban lakik. 
Az elképzelésem az, hogy az itthon működő RPI-re neten keresztül csatlakozom a munkahelyi munkaállomásról, ha éppen nem néz oda a főnököm! :-) (A nejem!)

Eredetileg Január közepére volt beígérve a megjelenés, de ma megjelent egy újabb bejegyzés amiben Február közepét jelölték meg új időpontként. Ehhez a változathoz még nem fog elkészülni az Androidos és az iOS változat, de hamarosan pótolják azokat is. 
Azért az nagyon menő lesz, ha egy mobiltelefonról képes leszel az otthoni cuccodat vezérelni, hallgatni! 
Feltéve, hogy elegendő sávszélességet ad a mobilnet.

A mai bejelentés:
https://www.sdrplay.com/sdrplay-sdrconnect-software-status-update/

njjana Creative Commons License 2023.01.17 0 1 1334

Tiszteletem, sziasztok!

"Az hiszem, LIF módban az MSi2500 képes két tuner jelét is feldolgozni, ez lehet az RSPduo-ban."

 

Igen. Szerintem erről szól a kiragadott rész is, az SDRUno program leírésában is. (fordító programmal).

 

"Az MSi2500 kettős ADC-t tartalmaz. Ez lehetővé teszi az I/Q analóg alapsávú jelek mintavételezését, amikor a tuner Zero IF üzemmódban van használva. A tuner azonban Low IF üzemmódban is működhet, ahol egyetlen ADC-t használnak a tuner kimenetének mintavételezésére. Ez megnyitja annak lehetőségét, hogy két független tuner egyidejűleg működjön, de ez CSAK LEHETSÉGES, HA MINDEN TUNER LOW IF MODE-ban működik. Alacsony IF üzemmódban a tunerben lévő IF-szűrők maximális sima átviteli sávszélessége 1,536 MHz, míg ZIF üzemmódban lehetőség van e szűrők 8 MHz-re történő kiszélesítésére.

Ez az RSPduo esetében alkalmazott megközelítés. A vevőkészülék vagy mindkét tunert külön-külön (egyszerre egyet-egyet) működtetheti zéró IF üzemmódban, legfeljebb 10 MHz-es megjelenített sávszélességgel, vagy mindkét tunert egyszerre, legfeljebb 2 MHz-es megjelenített sávszélességgel."

Törölt nick Creative Commons License 2023.01.16 -1 0 1333

Már halványulnak az emlékek, de LIF módban mintha halványan kisebb lett volna az RSP1A zaja, meg a spurokból is kevesebb volt, ami indokolhatóbb, meg persze távol van a nagy DC-tüske - másfelől ZIF módban sokkal nagyobb az egyszerre átfogott sáv, ami vehető vele, amúgy nem emlékszem nagy különbségekre a vételben.

 

A ZIF, Zero-IF egy olyan megoldás, amikor a keverés a tunerben úgy történik, hogy nulla hertztől kezdődjön a "középfreki" sávja, mármint ott legyen a közepe, és ez meg majd be az A/D átalakítókba - az RSPdx-ben levő MSi2500-as IC-ben is dupla A/D van. Ettől a keverésből származó tükörfrekik egyszerűen a negatív frekvenciatartományba kerülnek, a fizikai valóságban eltűnnek (DSP-ben persze lehet velük számolni). Így az architektúra egyszerűbbé válik, a szűrés sima aluláteresztő szűrőkkel történhet stb.

 

Igaz, kényesebb is a jó megvalósításra, pl. a keverő szivárgására, amplitúdók és fázisok együttfutására az I és Q jeleket illetően stb. Az aluláteresztő szűrőkkel kapcsolatban is vannak követelmények, mégis meglepően jó tud lenni ez a megoldás. Nem is gondoltuk, mennyire, míg meg nem jelent most már jó pár éve az Elecraft nagy dobása, a KX3 kisrádió. Tayloe-keverős és nulla középfrekis (bár még hackelni is lehet LIF-re...), viszonyítva nagyon egyszerű és mégis igen előkelő helyen áll a vevőparamétereit tekintve a sokkal drágább rádióamatőr adóvevők között. Adóoldalon, adásnál gyakoroltam is az I és Q jelek kiegyenlítésének nemes feladatát kézzel, menüből, míg a tükörfreki (természetesen SSB-ről van szó) el nem tűnt, de az más tészta. :-)

 

Az LIF, az alacsony középfreki esetén egy pár száz kHz-es közepű, de akár több megahertzes sáv szokott bemenni egy darab A/D-be. Az I/Q jeleket, amiket azért használunk, hogy egyszerűbb legyen a feldolgozás, a digitális domainben hozzuk létre a szimpla A/D-ből származó "jel"-ből. Ez a KF már messze van a nulla hertz-től, az alapsávra keverés majd digitálisan történik a DSP-ben. Kevésbé érzékeny a fenti problémákra, cserében bonyolultabb. Az hiszem, LIF módban az MSi2500 képes két tuner jelét is feldolgozni, ez lehet az RSPduo-ban.

Előzmény: Törölt nick (1332)
Törölt nick Creative Commons License 2023.01.16 0 1 1332

Nekem nincs ilyen, csak kiviből beleolvastam pongyolán pár percre.

 

Z-IF, Zéró a KF, vagyis egy szinkrodin (DC) vevő, IQ móddal a haszontalan oldalsáv kioltva.

 

L-IF, Alacsony a KF, 200 kHz, és innen demodulálnak tovább ...

 

A vevő sávszélesség (?) a Z-IF -nél 10 MHz, a L-IF -nél 2 MHz.

 

Majd kitapasztalod hol, mikor, melyik a jobb (AM- .. műsorszórók, amatőr SSB,CW ...stb).

Előzmény: oregbela (1331)
oregbela Creative Commons License 2023.01.16 0 0 1331

Van egy asztali HP ELITEDESK gép, i5, 16 GB RAM, 240 GB SSD-vel és Windows10-el.

SDRplay DX rádió és egy négyemeletes ház tetején levő miniwhip antenna, sajnos csak ezt tudtam felrakni itt a bérházban.

Sikerült telepítenem az SDRuno-t, minden szépen megy, még egy ShuttleXpress USB vezérlőt is sikerült beröffentenem.
Az ilyen helyeken mindig jelen van az óriási QRN, de nekem viszonylag szerencsém van. Még az esti órákban, az utcai LED-es világítás felkapcsolása után is hallok DX-eket.

 

Ismerkedem az SDRuno-val és most éppen az IF módokat próbálom megérteni, egyenlőre kevés sikerrel.
Csak angol nyelven találtam magyarázatokat, amit a gyatra nyelvtudás miatt a Google fordítóval küszködve vagyok kénytelen bogarászni.

 

Szóval el tudná valaki nekem magyarázni, hogy mikor érdemes a LIF és mikor a ZIF módot használni?

 

njjana Creative Commons License 2022.11.09 0 0 1330

Igy van. Tényleg nagy tudású, jó program.  Én is használom napi rendszerességgel.

Tehát.. Üdv a klubban. Jó vadászatot, és megfigyeléseket kívánok. Sok érdekes dolgot fogsz tapasztalni, látni, hallani. Ha van valami érdekes, vagy bár mi, tedd ide fel, és közösen megdumáljuk (ha gondolod) 😊

Előzmény: Robirex (1329)
Robirex Creative Commons License 2022.11.09 0 0 1329

Köszönöm! Egy nagyon régi windows7-esre tettem fel amin még sp1 se nincsen. Egyenlőre asztali számítógépre, most majd megpróbálom laptopra is hátha sikerül. Aránylag nem volt nehéz a telepítés, 20perc alatt megvolt és dll fájlokat se kellett pakolászni sehova. Egyből indult nagy tudású, könnyen kezelhető és nagyon szép.

Előzmény: njjana (1328)
njjana Creative Commons License 2022.11.09 0 0 1328

Gratulálok, megérdemled a sikert. A Win10 került alá, vagy maradt a Win7?

Előzmény: Robirex (1327)
Robirex Creative Commons License 2022.11.08 0 0 1327

És a harmadik kín keserves napon mikor már a remény végleg cserben akart hagyni, rámtalált a csoda! SIKERÜLT!!!! 💥😀
De nem ám az SDRShare, hanem amiről álmodni sem mertem, hogy fel tudom installálni. Ez kérem szépen az SDRuno! 😊😊😊😊😊😊😊😊😊

njjana Creative Commons License 2022.11.08 0 0 1326

Úgy, hogy én egy gagyi SDR vevővel kezdtem, nem a V3-al. :-)

Előzmény: njjana (1325)
njjana Creative Commons License 2022.11.08 0 0 1325

Nem. A Zadig kellett, semmi más, és pl. az  SDRSharp indult gond nélkül. 

Előzmény: Robirex (1324)
Robirex Creative Commons License 2022.11.08 0 0 1324

dll fájlokat se kellett másolgatnod ide-oda?

Előzmény: njjana (1323)
njjana Creative Commons License 2022.11.08 0 0 1323

Figyelmetlen voltam. Nem laptopon van, hanem asztali pc-n.

 

Előzmény: njjana (1322)
njjana Creative Commons License 2022.11.08 0 0 1322

Nekem a Pro van. Nem nagyon volt gondom vele. 

Előzmény: Robirex (1321)
Robirex Creative Commons License 2022.11.08 0 0 1321

Melyik win10-est ajánlod a laptopomra? 

 

Home
Education
Pro
Workstation

Előzmény: njjana (1320)
njjana Creative Commons License 2022.11.08 0 0 1320

Igen, ez eredeti. 

A Win10-el szerintem megoldódik minden gond. Azért írd majd meg. :-)

Előzmény: Robirex (1318)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!