Keresés

Részletes keresés

krt19 Creative Commons License 2024.02.28 0 0 16430

Szia! Úgy működik hogy minden ország kérdés bázisa be van sorolva különböző szintekre, amikor te kapsz egy könnyű kérdést a másik ország játékosa is kap egy könnyű kérdést és így tovább.....persze ez lehet olyan is hogy te kapod azt a kérdést hogy  a higany hányadik elem míg az ellenfeled  mivel más ország más adat bázisa azt kapja hogy mennyi 2+2 ? Vagyis inkább ne játssz más országok játékosaival....én a robotokat választottam...

Előzmény: Yojimo (16427)
Morningstar17 Creative Commons License 2024.02.28 0 0 16429

Sokan nem látják a fair játék lényegét, pedig egyszerű.

 

A játékban nem az az érdekes, hogy a náladnál kevesebb játéktudással rendelkezőkből hányat tudsz legyőzni, hanem hogy túl tudsz -e lépni a saját határaidon, és tudsz -e fejlődni az adott játékban. Ennek a fokmérője az, hogy  elsősorban magadat, mellékesen pedig a nálad erősebbeket, jobb eredményekkel rendelkezőket le tudod -e győzni.

 

Ha viszont a "győzelmet" csak az aktuálisan gyengébb játékerejű játékos pontjainak elvételével tudod elérni, azzal leginkább magadat csapod be, másrészt a többi játékos előtt magadat minősíted le. (Pl. a fociban a Barcelona sem attól híres, hogy hányszor tudná megverni a Kiskundorozsmát.) Megkapod a különféle legenda x n minősítést, miközben semmit sem fejlődtél, nem tanultál a játékból. Gyenge mentsvár az, hogy ezt stratégiának nevezed. Ez nem stratégia, hanem jellembeli gyengeség. Ugyanúgy nem érdem ez, mint ahogyan az életben sem úgy gazdagodni, hogy a szegénytől veszel el. Gazdagodj a saját erődből, tudásodból, kreativitásodból, és főleg ne mások letaposásával!

 

Lehet aztán villogni a különféle rangokkal/státusszimbólumokkal, ezektől nem lettél semmivel sem jobb ember, csak a túlnőtt egódat fényezted: te lettél a "Fény Legendája". - Ugye milyen szánalmas ez?

 

 

"Semmiben sem nyilvánul meg olyan világosan az emberek jelleme, mint a játékban."

 

Lev Tolsztoj

Morningstar17 Creative Commons License 2024.02.26 0 0 16428

Szia!

 

Szerintem ők ezeket nem, vagy csak elenyésző számban kapják. Más a kérdés adatbázisuk. A magyar adatbázisban jóval több kérdés van, mint némelyik külföldiben.

Előzmény: Yojimo (16427)
Yojimo Creative Commons License 2024.02.26 0 0 16427

Sziasztok!

 

Valaki esetleg el tudná magyarázni hogyan működik a nemzetközi játék? Nekem nem sikerült megfejtenem, hogy a magyar specifikus kérdéseket hogyan tudják meglehetősen pontosan megválaszolni a külföldi illetőségű játékosok. 

Morningstar17 Creative Commons License 2024.02.25 0 0 16426

Sokaknál az unfair játék simán belefér, aztán ha a végén visszanyal a fagyi, mindjárt jön, hogy: "Ez nem volt szép!"

 

Szálka/gerenda szindróma, avagy ki szelet vet ....

Morningstar17 Creative Commons License 2024.02.11 0 0 16425

Ez a hét, ill. hétvége a "gázoljunk át a másikon pontokért" hete, hétvégéje. Most lehet még javítani a szezonban szerezhető pontokon, hogy a halcsarnokban vagy az egófényezők klubjában (értsd itt: Halhatatlanok csarnoka) előkelő helyre kerüljön a T. delikvens. Így aztán a pontmaximalizálás érdekében minden megengedett.

A pontoknak úgysincs szaga, és egyébként is nem tiltja semmi, ugyebár?  Lehet orrba-szájba várazni, utolsót támadni és egyéb hasonló nagyszerű "stratégiákat" alkalmazni. Szerintem vannak, akik egy másik nickjüket használják, hogy a riválisukat megakadályozzák ebben, szintén hasonló módszerekkel.

 

Jó kis társadalmi látlelet. Olyan életszerű, nemde?

 

Meg is látszik a látogatottságon. A hosszúban ma 8.35 -ig csak 287 -en játszottak a ranglista tanúsága szerint. Ennek kb. fele vendég, és az utolsó játékos két koponyával büszkélkedhet. A francnak van kedve ilyenkor játszani!

 

Gratulálok!

Morningstar17 Creative Commons License 2024.02.10 0 0 16424

Az 1. pontnál kihagytam a klánon belüli konspirációt, összehangoltságot az unfair játék hátterében. 

Előzmény: Morningstar17 (16423)
Morningstar17 Creative Commons License 2024.02.10 0 0 16423

Három lehetséges magyarázat lehet:

 

1. A klán egyes fény legendái ugyanazon unfair játékstílusban nyomják a pontmaximalizálás érdekében.

2. A klán egyes fény legendái mögött ugyanaz a játékos van.  (Furcsa volt, hogy az illető utolsóként is többször engem támadott a mai játékban- ahogy a múltkori röptetés után az várható lenne.)

3. A harmadik lehetőség szerint csak a "stílus" azonos, és a klán tagjai közül többet is ez az unfair játékstílus jellemez.

 

A legvalószínűbb a harmadik, hogy az élkánok éljátékosai sajnos - tisztelet a kivételeknek - ezzel a játékstílussal érik el "fényes eredményeiket", amit jómagam nehezen tudok szó nélkül hagyni.

 

  Elnézést kérek érte.

Előzmény: idooogeep (16422)
idooogeep Creative Commons License 2024.02.10 0 1 16422

Szia!

Gondolod, hogy  a mostani harcosok egyáltalán tudnak erről a fórumról?  Én nem nagyon hiszem.  

Nekem amiket az előző hozzászólásodban írtál már olyan mintha hottentotta nyelven íródott volna. Hiába, azért 3 év alatt egy magamfajta gép is rengeteget tud felejteni, ezekhez a mostani dolgokhoz már egyáltalán nem tudok hozzászólni sem.  

Előzmény: Morningstar17 (16421)
Morningstar17 Creative Commons License 2024.02.10 0 1 16421

Innen csókoltatom a Honfoglaló - unfair, "fény legenda", repülő váras - harcosait! - Az egész klán ilyen?

Morningstar17 Creative Commons License 2024.02.07 0 1 16420

141 ezer + pontos fény legendája a Honfoglaló harcosai klánból. Kétszázazik. Visszakétszázazok, de csak a vára mellől tudok 200 -as megyét választani. A kétszázazóknál ez általában nem szokott gondot okozni, mivel a hosszúban kétszázazóknak általában nem a vár lebarmolása a célja. (Megjegyzem: A fény igazi legendái várazás nélkül, kétszázazva is nyernek általában.) Ő viszont casus bellinek fogta fel a kétszázazást részemről, és ráröpült a váramra. Gondolom, ha 400 -at támadok akkor abból lett volna casus belli, talán mert több, mint ezer ponttal vezettem. Egy bástyát le is bontott segítséggel, de a másodiknál már lepattant. 

A végén aztán szárnyakat adtam várainak, ...ha már így alakult.  Én vagyok paraszt?

 

Ni888 Creative Commons License 2024.01.24 0 0 16419

Sziasztok! Kb. 1 hete hiába kattintok a játékok után a jutalommal járó reklamvideónézési opcióra, nem indulnak el avideók. Mi ennek az oka, másnál is fennáll-e ez a probléma, és mit lehet vele kezdeni? Köszi.

Morningstar17 Creative Commons License 2024.01.20 0 1 16418

Két-három viszonylag magas pontos győzelem után tutira jönnek a csontik, hogy még a győzelmek után is biztosan izzítani kelljen a kalózt, vagy a többi szezonpontmentő segítséget.

 

Tudjátok mit? Teszek magasról a pontokra, meg az értelmetlen "befektetési" alapú ranglistákra.

Előzmény: Morningstar17 (16410)
Morningstar17 Creative Commons License 2024.01.09 0 0 16417

Köszönöm. Értem.

Előzmény: Dodona_ (16416)
Dodona_ Creative Commons License 2024.01.09 0 0 16416

Khm, egynémely tevékenységéről hírhedett hölgynek ismertem meg ...

Előzmény: Morningstar17 (16415)
Morningstar17 Creative Commons License 2024.01.08 0 0 16415

Mi okból? Lehet tudni?

Előzmény: Dodona_ (16411)
idooogeep Creative Commons License 2024.01.08 0 0 16414

Szia! Örülök, hogy tetszik a játék. Remélem találkozunk majd. Milyen néven játszol ott?

Előzmény: Remili s (16412)
idooogeep Creative Commons License 2024.01.08 0 0 16413

Közben rájöttem, hogy megdönthetetlen eredmény nincs, mert ha azonos eredményt érsz  el a csúcstartóval, miután Te voltál az utolsó aki elérte, az élre kerülsz.

Előzmény: idooogeep (16379)
Remili s Creative Commons License 2024.01.08 0 0 16412

Jó, hogy említetted ezt a kvízlabirintust. Kipróbáltam, jó. Nincs annyi gyagyás kérdés, mint a honfoglalón. Klánok meg helyezés, rangsor itt se érdekelnek, de jól lehet vele játszani. És sokszor akad olyan érdekesség, aminek utána lehet nézni.

Előzmény: idooogeep (16379)
Dodona_ Creative Commons License 2024.01.07 0 0 16411

Mellékesen felmerült a gondolat, vajh szükség lesz-e a nickek mellé őrkutyákra?

Morningstar17 Creative Commons License 2024.01.06 0 0 16410

Az Újévben eddig összesen 8 éles játékot játszottam hosszú hadjáratban, különböző napszakokban. 

Ebből 6 játékban kaptam legalább 1 robot ellenfelet, és játékaim legalább felében mindkét ellenfél robot volt.

 

Ha komolyan érdekelne a ranglista, vagy a szezon pontszám, akkor azt mondanám, hogy ez bizony "cumi". A robotos játékok általában kevesebb pontszámot eredményeznek, - tapasztalom szerint átlagban 20-40 ponttal kevesebbet - mint az élő játékosok ellen elért győzelem. 

 

Persze, mondhatjuk, hogy nem kötelező hosszú hadjáratban játszani. Szöviben ugyan eléggé sokan játszanak, de ott meg csak 50 % -ban múlik rajtam a pontszám. Párbajban a külföldiek tarolnak a csekélyke számú kérdések betanulásával, és villámban is eléggé eshetőleges a játék kimenetele a rövid játék/sok segítség kombó miatt. 

 

Egyszóval, akinek fontos a pontszám, annak óhatatlanul használnia kell a szezonpontmentő segítségeket. Egyszerű a matek.

 

"Jól" ki van - ez a része - találva.

Morningstar17 Creative Commons License 2024.01.03 0 0 16409

Én már sajnos csak a "végén" kapcsolódtam be, 2009 -ben. Akkor már szó volt a játékban használatos segítségek bevezetéséről. A többség prüszkölt, mégis bevezették. Ma már tudjuk is, hogy miért. Aztán jött 2013. 05. 06. a régi Honfoglaló vége.

 

Más világ volt a régi, és sajnos már nem tér vissza.-:(

 

Pedig lehetne egy triviádormentes, "Honfoglaló classic" játék, ami a régi szisztéma szerint működne.

 

 

Előzmény: Remili s (16408)
Remili s Creative Commons License 2024.01.03 0 0 16408

Akkor te már (és még) nagyon profi vagy honfoglalóilag! Tényleg, régen volt valami JEP meg VEP, nézegettem is, hol vagyok a rangsorban. Voltak ismerős nagy nevek, akiket személyesen is megismertem a találkozókon, kirándulásokon. Hol van az már...

Most csak annyi maradt, hogy kicsit szórakozom a kvízkérdésekkel, még Izlandon is játszottam, volt wifi a szállodában. Játék után gyorsan kikapcsolom, reklámot nem nézek. Így aztán túl sok haszna nincs belőlem a honfoglalónak, de régen úgyis volt elég.

Sajnos a gyaloglo.hu-n a minden esti élő kvízjátékba nem tudok visszatérni, amióta új gépem van. Horribilis összeget kérnek a szemetek az új regisztrációért (a réginek nem tudom a jelszavát). Én meg azért nem fizetek, ami eddig ingyen volt. Így hát marad a honfi.

 

Előzmény: Morningstar17 (16407)
Morningstar17 Creative Commons License 2024.01.03 0 0 16407

Megértem, hogy nem érdekelnek a listák, amelyek jelentős mértékben arról szólnak, hogy az adott nap "ki mennyi szenet lapátolt", illetve a lapátolást segítve, mekkora méretű szívlapátokat bérelt. (értsd itt a kalózt, hivatalnokot, minisztert, királyt, bíborost, vagy a sárkányrend udvari szívlapátját.)

 

A régi VEP/JEP listák sokkal inkább tükrözték a tudást, mint ezek.

 

Valóban nagyon sok hülye vagy szakbarbár kérdés van, amelyhez ráadásul a többség ragaszkodik is, pedig az általános műveltséghez semmi köze nincsen. Én amúgy a kérdéseket jelölni tudtam, tudom, és javítani is. A tudás adatbázis bővítése jó cél, csak nem abban a formában, ahogyan az jelenleg megvalósul.

 

Ami a telós megoldást illeti, állítólag azért nem tudták a PC-s verziót megtartani, mert azt Flas-ra telepítették, és az a támogatás megszűnt, és nem találtak mást sem, ami kiváltaná.

 

Volt próbálkozás arra, hogy valahogy tudjuk PC-re telepíteni, de ez elég halott dolog sajnos. Nekem sikerült ugyan emulátorral játszanom, de csiga lassú volt, és akadozott.

 

https://www.youtube.com/watch?v=hydBg6bafP4

 

 

Előzmény: Remili s (16406)
Remili s Creative Commons License 2024.01.02 0 0 16406

Engem egyáltalán nem érdekel a ranglista, pontszámok, helyezés meg ilyesmi. Főleg azért jöttem vissza újból egy kicsit játszani, mert kíváncsi voltam, vannak-e még kérdéseim játékban. Már ha egyáltalán felismerem, hogy én küldtem be őket.

Sok a gyagya kérdés (ezeket nem én írtam), főleg a helyesírásiak rettenetesek. 

Azt se tudom, hol lehet most hibás kérdést jelölni, mert akad az is. Pl. a négy válasz közül 2 volt jó.

 

Amit külön utálok, hogy telefonon tudok csak játszani, asztali gépen, nagy monitorral nem. Vajon miért? 

Előzmény: Morningstar17 (16405)
Morningstar17 Creative Commons License 2024.01.02 0 0 16405

Ezek szerint nem csak nekem tűnt föl az aránylag sok csonti.

 

Ez hivatalosan azt kellene jelentse, hogy gyakran nem talál az erősségi szintünknek megfelelő, élő játékost a rendszer. Bizonyára, ha többen lennének fent, úgy ritkább lenne a robot is. A ranglistákat nézegetve is úgy tűnik számomra, kevesebben játszottak az Ünnepek közözött, mint korábban. 

 

10 év alatt bizony eléggé megváltozott a robotok szerepe is.

 

Sajnos a robot játékosokkal nehezebb jó pontszámot elérni, így megnő a szezonpontmentő segítségek jelentősége, és ugyebár ezek a legdrágább segítségek.  Tehát a robotok gyakrabb előfordulása talán ennek is betudható, illetve sejteni vélem a szándékolt kapcsolatot e két dolog között. Az utóbbi években nem nagyon volt olyan kimaxolt játéknapom, amikor a napi játékaim során ne kaptam volna robotot. Az elmúlt hetekben pl. hosszúban a napi hét játékból legalább 3-4 játékban volt legalább egy robot, ami szerintem eléggé demotiváló.

 

Kilépéssel valóban nem oldod meg a problémát, mivel ezzel  csak a saját statisztikádat rontod le. Ha pedig netán versenybe szállnál a ranglistán egy jobb helyezésért, úgy a robotos játékok jelentős hátrányt jelentenek, főleg, ha még engeded győzni is a csontikat.

 

Talán akkor jársz a legjobban, ha csúcsidőben játszol, mivel úgy nagyobb eséllyel kapsz élő ellenfeleket, és az erősebb ellenfelek legyőzése esetén kapod a legtöbb pontot .......elvileg.

 

 

Előzmény: Remili s (16404)
Remili s Creative Commons License 2024.01.02 0 0 16404

Köszi, így sejtettem, mert a vendég nem mindig válaszol a kérdésre, csontiknál ez nem fordul elő.

Az viszont furcsa, hogy ilyen sokszor kapok robotot, főműsoridőben, iskolai szünetben, ilyen régen nem volt. 10 éve játszottam, azóta ennyire lecsökkent a játékosok száma?

Most gyakran 2 csontit kapok játékostársnak, ilyenkor azonnal kilépek. És volt úgy, hogy visszatértem a játékba - hát a csontik ott játszottak magukban. 

Előzmény: Morningstar17 (16403)
Morningstar17 Creative Commons License 2024.01.02 0 0 16403

Szia!

 

Szia! A vendég nem robot, a csontik azok.

Előzmény: Remili s (16402)
Remili s Creative Commons License 2024.01.01 0 0 16402

Érdeklődöm, hogy a játékosra várás után nagy nehezen előkerülő Csonti ezredes, tizedes stb - ezek robotok? És a Vendég+hosszú szám?

Morningstar17 Creative Commons License 2023.12.26 0 0 16401

Pontszámítás, ...,ami titkos. Vajon miért?

 

A nap első győzelmében átlagosabb ellenfelek ellen csetlek, botlok, a végén nagy nehezen nyerek,  nagy meglepetésemre 889 pontot kapok. Csodálkoztam is nagyon, hogy lehet ez?  

 

A nap végére viszont hiába hullottak a fény legendái, akkor se kaptam többet 860 pontnál!

 

Miért titkos????

 

 

 

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!