Keresés

Részletes keresés

hiper fizikus Creative Commons License 2018.11.02 0 0 849

Szia Egy rasszista Fölldönkívüli halálos lehet !

Előzmény: FSor (848)
FSor Creative Commons License 2018.11.02 0 0 848

nem az a lényeg, mert lehet egy rasszista földönkívüli is, nem?

Előzmény: hiper fizikus (847)
hiper fizikus Creative Commons License 2018.11.02 0 0 847

Szia !

Gondolod, hgy a földönkívüliek is csatlakoznak az internetünkre ? - hisszen ma már az internet optikai kábelen terjed, akkor meg miért ne lehet nekik is vaami lézeres csatlakozásuk rá ?

Előzmény: Törölt nick (846)
Törölt nick Creative Commons License 2018.11.02 0 0 846

vagy földönkívüli.

Előzmény: hiper fizikus (845)
hiper fizikus Creative Commons License 2018.10.30 0 0 845

Aha, Te rasszista vagy lokálpatrióta vagy .

Előzmény: Törölt nick (844)
Törölt nick Creative Commons License 2018.10.29 0 0 844

azé csillagoztam ki mert magyarul mást jelent a "picsa" mint kínaiul. Kínában mikor odautaztam van aki úgy köszön, van aki akkor mongya ha budira be akar jutni meg ilyenek.

Előzmény: Törölt nick (843)
Törölt nick Creative Commons License 2018.10.29 0 0 843

Csak Ki'cseng mondta 300 évvel ezelőtt.

 

Csocsó csipa hering *** cserikóla habcsók pacsi csevapcsicsa.

 

magyarul annyit tesz: ha egy olyan embernek mondod: hülye, akinek van önkritikája és rájön mimiért, az kétszer okosabb lesz. Ha oiyannak mondod hülye, akinek nincs önkritikája, hát kezdje el szaladni. 

hiper fizikus Creative Commons License 2018.10.29 0 0 842

Sziasztok !

Elmélkedhetnénk egy kicsit az immanenciáról, amit a transzcendencia ellenlábasaként használnak főleg a távolkeleti vallásokban ! Az immanencia azt jelenti, hogy a természet törvényeiben bennefoglaltatnak a hittel kapcsolatos megérzések !

magyarpityu Creative Commons License 2017.11.06 0 1 841

Köszönöm!

Előzmény: nemkelltabu (840)
nemkelltabu Creative Commons License 2017.11.05 0 0 840

Szép napot!

 

Az imént olvastam el Gárdonyi Géza "Két notesz" c. elbeszélését egy olyan könyvből, amit nyáron a szelektív hulladékgyűjtőből bányásztam ki, miután véletlenül észrevettem annak az alján. (Ráadásul origi' állapotban.)

 

Most ezt az elbeszélést ajánlanám némi elmélkedés céljából, hívőknek és ateistáknak egyaránt. 

 

Rákerestem a neten, és szerencsére sikerült találnom olyan oldalt, ahol ez a rövid elbeszélés elolvasható!

 

Az elmélkedés mottójául a topicnyitó hsz. utolsó mondatát társítanám:

 

"Elképesztő az emberi szív keménysége..."

 

További kellő hívő és ateista öntudatot kívánok Mindnekinek!

friss szél Creative Commons License 2017.09.12 0 0 839

Szoktam hallgatni Kubinyi Karcsit....

A mostani beszéde elgondolkoztatott.... megjelent a lányának a meghalt anyja,

Karcsi elhunyt felesége, és beszélt neki, vigasztalta.

Aztán egy főrangú katolikus papot használ Isten arra, hogy Karcsit anyagilag

megáldja, nagyon erős Isten jelenléte, amikor ott van vele ez az ember... elmondása

szerint... szóval igen érdekes dolgok történnek a Szövétnek vezetőjével...

 

http://www.szovetnek.hu/index.php/videok/predikacio/item/353-a-nagy-b%C3%BCd%C3%B6s-val%C3%B3s%C3%A1g

polária Creative Commons License 2017.08.29 0 0 838

Válaszok helyett 
önmagamra találtam a Caminón

Hálás vagyok minden egyes másodpercért, amelyet az úton élhettem meg.

Mire jó az önsanyargatás? A Camino erre is megtanít

 

Mire jó az önsanyargatás ? S E M M I R E ! Az élet eléggé stresszes böjtös és dolgos..........nem kellene tovább gyötörni magunkat ! Mellesleg itt MAGYARORSZÁGON is lehetséges "zarándokolni" imádkozni és sétálgatni a természetben.Ajánlhatom a PILIS-t ? Rengeteg botanikus kert látogatható.................

friss szél Creative Commons License 2017.08.29 0 0 837

Mostanában az imákra figyelek, a megtérők imájára, a bemerítkezés körüli

imákra....

Ezen a videón egy érdekességet véltem felfedezni, amit eddig még nem hallottam

máshol. A bemerítkező imájában.... illetve, nem is hallottam nagyon bemerítkező

imáját, amit elmondatnak bemerítkezés előtt.

 

Az van benne, hogy " alárendelem magamat Neked, és a Tőled való vezetőnek...

akarok jó vezetett lenni, és jó vezető lenni...."

kb 3:01 -től

Igaz, az egész gyülekezet is mondja...

 

Mondjuk, ez a pásztor amúgy is újszerű... tovább fejlesztette a karizmatikusoknál

tapasztalható módszereket, szigorított, vagy mi... :-)

 

kb 3:04 - től a bemerítési ceremónia:

 

https://www.youtube.com/watch?v=KPokHhNVO0A

 

Idézi az Apcselből a komornyik bemerítkezését... Hol csinált Filep 

ekkora cécót?? 

 

Előzmény: friss szél (836)
friss szél Creative Commons License 2017.07.03 0 0 836

Egy cserbenhagyásos gázolás áldozata mondta:

- Nem is az a borzasztó, hogy tolókocsiba kerültem, hanem az, hogy

van egy ember, akinek mindegy, hogy élek, vagy meghaltam.

 

Igen... kinek mindegy, hogy élünk, vagy meghaltunk?

       .... kinek nem mindegy, hogy élünk, vagy meghaltunk?

Előzmény: friss szél (835)
friss szél Creative Commons License 2016.11.10 0 0 835

A Kánai menyegző történetén gondolkodtam, többek között is a szolgák hitén.

 

Ján 2:6 Hat kőveder volt ott elhelyezve a zsidók tisztálkodási szokása szerint,

amelyekbe egyenként két vagy három métréta fért.
Ján 2:7 Azt mondta nekik Jézus: Töltsétek meg a vedreket vízzel. Megtöltötték

azokat színültig.
Ján 2:8 Akkor azt mondta nekik: Most merítsetek, és vigyetek a násznagynak!

És vittek.
Ján 2:9 Ahogy megízlelte a násznagy a borrá lett vizet, és nem tudta, honnan van,

csak a szolgák tudták, akik a vizet merítették,  ....

 

és a nagy csend... mármint a szolgák részéről...

Vajon ma mekkora felhajtás lenne a dolog körül?

 

frissszél Creative Commons License 2016.10.25 0 0 834

Nátánaél igazszívű zsidó volt, istenfélő, akiben nem volt csalárdság.

Ő Isten fiaként, tanítóként és királyként ismerte fel Jézust:

Ján 1:49 

Rabbi! - felelte neki Nátánáél - Te az Isten Fia vagy, az Izrael királya.”

Ő Jézus beszéde alapján jutott erre a felismerésre:

Ján 1:50 

Jézus ezt válaszolta neki: „Mert azt mondtam: láttalak a fügefa alatt, hiszel?

Nagyobbakat látsz majd ezeknél.”

Nátánaél Izrael keretein belül gondolkodott.

 

Péter Felkentként, vagyis Messiásként és Isten fiaként ismerte fel Jézust:

Máté 16:16 

Simon Péter pedig felelvén, monda: Te vagy a Krisztus, az élő Istennek Fia.

Ő Isten szellemének kijelentése következtében jutott erre a felismerésre:

Máté 16:17 

És felelvén Jézus, monda neki: Boldog vagy Simon, Jónának fia, mert nem test és

vér jelentette ezt meg neked, hanem az én mennyei Atyám.

Péter Izrael keretein túli kijelentést kapott.

frissszél Creative Commons License 2016.08.07 0 0 833

ezen kívül?

Előzmény: pk1 (832)
pk1 Creative Commons License 2016.08.04 0 0 832

Úgy, hogy számban is egyezteti az alanyt.

Előzmény: frissszél (831)
frissszél Creative Commons License 2016.08.04 0 0 831

Ezt olvastam valahol. Eszter könyvét fejtegeti az illető, és erre az

igére hivatkozva

Eszt 8:17 Minden tartományban és minden városban, ahová a király szava és

rendelete eljutott, örültek és vigadtak a zsidók, lakomát és ünnepet rendeztek,

és sokan a föld népei közül zsidókká lettek; mert elfogta őket a zsidóktól való

rettegés.

 

ezt írja:

 

" Van ebben is egy súlyos és igaz üzenet, ugyanis ez a mai napig nem változott.

Ha valaki el akarja kerülni Isten ítéletét, a kárhozatot, azoknak szintén

zsidókká kell válniuk. Nem testileg, hanem lelkileg! "

 

Vajon hogyan kell lelkileg zsidóvá válni?

pk1 Creative Commons License 2016.05.31 0 0 830

"Azon töprengek, hogy vajon a filiszteusok végül is megfejtették Sámson találós kérdését?"

 

Miért töprengsz? Az adott részből világosan kiderül, hogy nem fejtették meg.

Előzmény: magyarpityu (829)
magyarpityu Creative Commons License 2016.05.31 0 0 829

''Mi édesebb, mint a méz, És mi erősebb, mint az oroszlán?'' (Bírák könyve 14,18)


Azon töprengek, hogy vajon a filiszteusok végül is megfejtették Sámson találós kérdését? Vajon világos lehetett-e nekik, kire vonatkozik ez: ''Étel jött az evőből, édes jött az erősből'' (Bírák könyve 14,13), miután a timnai nő kisírta Sámsontól a megoldást? Hiszen valóban, mi édesebb, mint a méz, és mi (vagy inkább, ki) erősebb, mint az oroszlán? Noha Sámson megfejtettnek tekintette a találós kérdését, de vajon ő maga tudta-e a megfejtést saját találós kérdésére? :))

frissszél Creative Commons License 2016.01.26 0 0 828

Szia Pityu

Érdekes gondolatok :)

 

Hasonlít ez az eset Ábrám esetéhez. Őt is akkor vitte tovább Isten, amikor

meghalt az apja, Tháré.

Valószínűleg a bálványimádás és az erős befolyás miatt.

Rebekának a dajka olyan lehetett, mintha az anyja lett volna. 

Rebeka ugyanonnan származott, ahonnan Abrám, Mezopotámiából, ahol bálványimádás

volt. Sehol nem olvassuk, hogy felhagyott volna régi szokásaival, hagyományaival.

A feleség, mint tudjuk, erős befolyással van a férjre, főleg, ha ennyire szereti. :) 

Ábrahámot is befolyásolta Sára, ezért született meg Ismael, pl.

 

 

 

Előzmény: magyarpityu (827)
magyarpityu Creative Commons License 2016.01.26 0 0 827

Sziasztok!


Jákób életének egy eseményén töprengek, ami a Mózes I. könyve 35,8-ban van megírva.


A sikemi vérfürdő után Isten Jákóbot családjával együtt Bételbe küldte. Jákób haladéktalanul útra kelt, de előtte eltemették a bálványaikat, megtisztították magukat. Úgy tűnik, Jákób maga nem hajlott idegen istenek felé, de tudta, hogy fiai és háznépe bálványokat dédelget, és elnézte ezt nekik. Még a sikemi vérfürdő sem ébresztette rá, hová vezetett, hogy megtűrte gyermekei életében a bálványokat, de Isten kegyelmes volt hozzá és családjához! Jákób bár megrettent a vérfürdő teljesen jogosan várható következményeitől, mégis különös, de nem olvassuk, hogy az Úrhoz fordult volna! Még most sem!? De az Úr kegyelmes volt, és megszólította Jákóbot, elküldte Bételbe, hogy ott letelepedjenek, és építsen oltárt az Úrnak! Annak az Úrnak, akivel tusakodott, és aki őt Izraelnek nevezte.


Jákób a Jabbók révnél küzdött Istennel, és ott kapta az Izrael nevet, ahogyan ezt a Mózes I. könyve 32. rész végén olvassuk. De mintha ez feledésbe merült volna! Jákób maradt Jákób. Pedig de nagy változás történt az életében, ki tudott békülni Ézsauval! Nagy árat fizetett ezért, és nem a bőséges ajándék volt ez az ár, ami Jákób előtt ment, amivel számítása szerint kiengesztelhetné a testvérét! (Azám, számunkra is van ''nagy ár'' aki előttünk menve kiengesztelést szerzett bűneinkre!) Amíg nem látjuk ''Isten arcát'', addig nem tudunk megbocsátani még a testvérünknek sem, és Jákób küzdött, mert az áldás fontosabb volt még a testi épségénél is! Azt gondolnánk, ekkora változás, ilyen hatalmas szabadítás után már minden rendben lesz! És nem! Jákób maradt Jákób, maradtak a bálványok, a bűn kiteljesedve pedig hamarosan halált nemzett ott Sikemben.


De Isten megvédte Jákóbot és családját, sértetlenül áthaladtak a kánaániak és a perizziek vidékén, és megérkeztek Bételbe, ahol Jákób oltárt épített. Itt jön az a rész, amit nem értek! A Mózes I. könyve 35,8-ban olvassuk, hogy meghalt Debóra, Rebeka (Jákób anyjának) dajkája, és eltemették egy tölgy alá, amit Allon-Bákhutnak (Siratás Tölgyének) neveztek el. Ezután nevezte Isten újra Jákóbot Izráelnek, és ezúttal Isten elárulja a nevét: Ő a Mindenható Isten, majd megkapja Izráel azt az áldást, amit Áron és Izsák kaptak (Mózes I. könyve 35,11).


Rebeka dajkájáról a Mózes I. könyve 24,59-ben olvasunk először, másodszor csak itt, amikor meghal. De miért olyan fontos ez a mozzanat Jákób életében, hogy Isten kijelentésében megemlékezett erről? Ráadásul az után, hogy eltemették a bálványokat? Jákób a mama kedvence volt, míg a bátyja, Ézsau volt Izsák kedvence (mert ízlett neki a vad, amit Ézsau ejtet el - lám, Izsák nem volt egy minta apa, ilyen kicsinyes különbségtétel nem vall túl nagy bölcsességre). Már Izsák életében is olvassuk, hogy valami nem volt helyén a szüleivel való kapcsolatban, mert anyja halála után úgy tudott csak megvigasztalódni, hogy feleségül vette Rebekát (Mózes I. könyve 24,67). Az anyja halála miatti fájdalmat a felesége kellett csillapítsa, ez szerintem nagyon nincs rendben! (Ebben persze tévedhetek, nem tudom, ám dicsőség Istennek, amiért az elhordozhatatlan bánatra is ad vigasztalást!) És Izsák fia, Jákób hasonlóan furán viszonyult Rebekához.


Különös, de mintha valamiféle bálvány lett volna Jákób életében az anyjával való kapcsolata! Nyilván szerette az anyját, és érthető, milyen fájdalmas lehetett, hogy el kellett szakadjanak egymástól, mert el kellett jönnie otthonról, de mégis, a gyerekek felnőnek, a dolgok rendje, hogy elhagyják az anyjukat és apjukat, és legyenek egy test a feleségükkel. Nem véletlenül alkotta Isten olyanra a házasságot férfi és nő között, hogy ők legyenek eggyé, nem pedig a szülőkkel együtt! Figyelemre méltó, milyen hangsúlyos ez már abban az időben is, amikor több generáció élt együtt nagy családban! De annyi év után, miközben feleségei és gyermekei lettek, ám még mindig hordoz valami terhet ezzel kapcsolatban?


Jákób anyjának a dajkája olyan fontos személy volt Jákób életében, hogy megemlékezett a Szentírás arról, amikor Jákóbnak el kellett őt temetnie. És csak ezután ismerhette meg Istent Mindenható Istennek (lám, ez még annál is fontosabb volt, hogy korábban látta Istent színről-színre, és a gyengébb győzött az erős fölött - azám, van így, a gyenge látszólag győz az erős felett, mikor mi, a bűneikben halottak, keresztre feszítettük az életet), és ezután lehetett övé Isten áldása, az az áldás, ami az övé és leszármazottaié kellett legyen.

 

Tanulságos, mi mindenből lehet bálvány az életünkben, ha nem helyén kezeljük, és még a legjobb dolgoktól is meg kell szabadulni, ami bálvánnyá vált az életünkben!

frissszél Creative Commons License 2015.12.28 0 0 826

A jelenések 18-ban le van írva, hogyan van felöltözve a nagy parázna:

 

Jel 18:16 

és így szólnak: Jaj, jaj a nagy városnak, amely gyolcsba, bíborba és skarlátba volt öltözve,

arannyal, drágakővel és gyönggyel volt ékesítve, mert egyetlen óra alatt pusztult el ekkora

gazdagság!

 

Bíbor: ez a szín a királyok színe.

Márk 15:16-18 

A katonák pedig elvitték őt a palota belsejébe, ahol a helytartóság van, és összehívták az

egész csapatot.

Bíborba öltöztették, tövisből font koszorút tettek a fejére, és így köszöntötték: Üdvöz légy,

zsidók királya!

 

Olvashatjuk Dávid, Mardokeus, Dániel történeteiben és más helyeken is. pl a királyok

katonáinak is ilyen színű ruhai voltak.

 

Skarlát: a bűn színe.

Ézs 1:18 

Gyertek hát, törvénykezzünk, azt mondja az ÚR!

Ha bűneitek skarlátpirosak, hófehérek lesznek, ha vérvörösek, mint a karmazsin, olyanok

lesznek, mint a gyapjú.

 

Arany: Isten dicsőségének szimbóluma elsősorban.

Példa erre a Szent Sátor Szenthelye és a Szentek Szentje falai, berendezési tárgyai,

a Frigyláda külseje, csakis arany lehetett.

 

Drágakövek: a gazdagság jelképei és a karizmáké, szolgálatoké.

Ez 28:12-13 

Emberfia! Kezdj siratóéneket Tírusz királyáról, és mondd róla: Ezt mondja az én Uram, az Úr:

Te voltál a mintakép, tele bölcsességgel, tökéletesen szép.

Édenben, Isten kertjében voltál, mindenféle drágakő borított: rubin, topáz és jáspis, krizolit,

ónix és nefrit, zafír, karbunkulus és smaragd.

Aranyból készültek foglalataid, és a rajtad levő vésetek teremtésed napján elkészültek.

 

Gyöngyök: ezek a saját tanítások jelképei, amiket tanít ez a parázna egyház azért,

hogy saját maga mellé állítsa az embereket, akár felül is írva, de mindenképp

megváltoztatva, eltakarva Isten Igéjét, kijelentéseit, és ezeket úgy adja elő, mintha

Istentől lennének.

Így tud tekintélyre, hatalomra kerülni és legyőzni az igazi, Istenfélő embereket.

 

folyt.köv.

Előzmény: frissszél (825)
frissszél Creative Commons License 2015.12.27 0 0 825

A példázatból láthatjuk, hogy a menyegzőre meg volt szabva, milyen ruhában lehet

bemenni.

Csak kimondottan menyegzői ruhában!

Ha valaki nem abban volt, az egyből kitűnt a többi közül.

Amikor a király bement, hogy megtekintse a vendégeket, meglátott ott egy embert, aki

nem volt menyegzői ruhába öltözve; így szólt hozzá: Barátom, hogyan jöhettél be ide, hiszen

nincs menyegzői ruhád?

 

Milyen a menyegzői ruha?

Ez 16:8-13 

Elmentem melletted, és láttam, hogy már a szerelem korában vagy.

Ezért rád terítettem ruhám szárnyát, és betakartam mezítelen testedet.

Megesküdtem neked, és szövetségre léptem veled - így szól az én Uram, az Úr -, és az

enyém lettél.

Megfürdettelek vízben, lemostam rólad a vért, és bekentelek olajjal.

Tarka ruhába öltöztettelek, és delfinbőr sarut húztam a lábadra; gyolcsba

takartalak, selymet terítettem rád.

Földíszítettelek ékszerekkel, karpereceket tettem a kezeidre és a nyakadra láncot.

Orrodba orrperecet tettem, füleidbe fülbevalót, a fejedre pedig ékes koronát.

Földíszítetted magad arannyal, ezüsttel; gyolcsba, selyembe és tarka ruhába

öltöztél; ételed finomliszt, méz és olaj volt. 

Igen-igen megszépültél, sőt még a királyságot is elérted.

Ézs 61:10-11 

Nagy örömöm telik az Úrban, víg örömre indít Istenem, mert az üdvösség ruhájába

öltöztetett, az igazság palástját terítette rám, mint vőlegényre, ki fölteszi fejdíszét, mint menyasszonyra, ki fölrakja ékszereit.

Mert ahogyan a föld növényeket hajt, és a kert veteményeket sarjaszt, úgy sarjaszt majd

igazságot az én Uram, az Úr is, és öröméneket minden nép hallatára.

Jób 29:14 

Igazságot öltöttem magamra, és az is magára öltött engem, jogosság volt a

palástom és a süvegem.

Jel 3:17-18 

Mivel ezt mondod: Gazdag vagyok, meggazdagodtam, és nincs szükségem semmire;

de nem tudod, hogy te vagy a nyomorult, a szánalmas és a szegény, a vak és a mezítelen: tanácsolom neked, végy tőlem tűzben izzított aranyat, hogy meggazdagodj, és fehér ruhát,

hogy felöltözz, és ne lássék szégyenletes mezítelenséged; és végy gyógyító írt, hogy bekend

a szemed, és láss.

Jel 7:13-17 

Ekkor megszólalt egy a vének közül, és megkérdezte tőlem: "Kik ezek a fehér ruhába

öltözöttek, és honnan jöttek?"

Ezt mondtam nekik: "Uram, te tudod".

Mire ő így válaszolt: "Ezek azok, akik a nagy nyomorúságból jöttek, és megmosták ruhájukat,

és megfehérítették a Bárány vérében.

Ezért vannak az Isten trónusa előtt, és szolgálják őt éjjel és nappal az ő templomában, és

a trónuson ülő velük lakik.

Nem éheznek, és nem szomjaznak többé, sem a nap nem tűz rájuk, sem semmi más hőség,

mert a Bárány, aki középen a trónusnál van, legelteti őket, elvezeti őket az élet vizének

forrásaihoz, és az Isten letöröl szemükről minden könnyet."

Jel 19:7-8 

Örüljünk és ujjongjunk, és dicsőítsük őt, mert eljött a Bárány menyegzője, felkészült

menyasszonya, és megadatott neki, hogy felöltözzék fényes, tiszta gyolcsba.

Ez a gyolcs a szentek igaz cselekedeteit jelenti".

 

 

Nos, ezt hiányolta a király, mikor meglátta az illetőt, akinek nem volt menyegzői ruhája.

 

Vajon milyen ruhája lehetett?

2Kir 10:20-22 

Majd ezt mondta Jéhú: Tartsatok szent ünnepet a Baal tiszteletére!

Ki is hirdették ezt.

Jéhú üzenetet küldött egész Izráelnek, és eljöttek a Baal tisztelői mind; nem volt senki, aki

el ne jött volna. Azután bementek a Baal templomába, úgyhogy a Baal temploma zsúfolásig

megtelt.

Akkor azt mondta a ruhatár felügyelőjének: Hozz ki ruhákat a Baal tisztelőinek!

Az kihozta nekik a ruhákat.

 

Ebben a történetben láthatjuk, hogy a baál tisztelőinek volt megkülönböztető ruhájuk,

amiről fel lehetett őket ismerni.

 

folyt.köv.

Előzmény: frissszél (824)
frissszél Creative Commons License 2015.12.26 0 0 824

 

Keresztutak

 

Ez 16:23-25 

Sok gonoszságod után - jaj, jaj neked!

Így szól az én Uram, az Úr - dombot emeltél, és magaslatot készítettél minden téren.

Magaslatot építettél minden keresztúton, és szépségedet utálatosságra használtad:

szétterpesztetted lábaidat minden arra járó előtt, és rengeteget paráználkodtál.

 

Amikor ezt olvastam, eszembe jutott Jesua egy példázata:

Máté 22:1-14 

Megszólalt erre Jézus, és ismét példázatokban beszélt hozzájuk:

"Hasonló a mennyek országa egy királyhoz, aki menyegzőt készített a fiának.

Elküldte szolgáit, hogy hívják össze a meghívottakat a menyegzőre, de azok nem akartak

elmenni.

Ekkor más szolgákat küldött, akikhez így szólt: Mondjátok meg a meghívottaknak:

Íme,elkészítettem az ebédet, ökreim és hízott állataim levágva, és minden készen van:

Jöjjetek a menyegzőre!

De azok, mit sem törődve ezzel, elmentek: az egyik a földjére, a másik a kereskedésébe.

A többiek pedig megragadták szolgáit, bántalmazták és megölték őket.

Ekkor a király haragra gerjedt, elküldte seregeit, és elpusztította ezeket a gyilkosokat,

városukat pedig felégette.

Akkor ezt mondta szolgáinak: A menyegző ugyan kész, de a meghívottak nem voltak rá

méltók.

Menjetek tehát a keresztutakra, és akit csak találtok, hívjátok el a menyegzőre.

Kimentek a szolgák az utakra, összeszedtek mindenkit, akit csak találtak, gonoszokat és

jókat egyaránt, és megtelt a lakodalmas ház vendégekkel.

Amikor a király bement, hogy megtekintse a vendégeket, meglátott ott egy embert, aki

nem volt menyegzői ruhába öltözve; így szólt hozzá: Barátom, hogyan jöhettél be ide,

hiszen nincs menyegzői ruhád?

 Az pedig hallgatott.

Akkor a király ezt mondta szolgáinak: kötözzétek meg kezét-lábát, és vessétek ki a külső

sötétségre; ott lesz majd sírás és fogcsikorgatás.

Mert sokan vannak az elhívottak, de kevesen a választottak."

 

Látjuk, hogy első körben a király azokhoz küldte szolgáit, akik meghívottak voltak,

vagyis azok, akikkel szövetséget kötött az Örökkévaló.

Ezek voltak azok, akikről írva van:

2Móz 19:3-8 

Mózes fölment Istenhez, az Úr pedig így kiáltott hozzá a hegyről: Így szólj Jákób házához,

és ezt hirdesd Izráel fiainak:

Ti láttátok, mit cselekedtem Egyiptommal, hogyan hordoztalak benneteket sasszárnyakon,

és hogyan hoztalak ide benneteket.

Most azért, ha engedelmesen hallgattok szavamra, és megtartjátok szövetségemet, akkor

ti lesztek az én tulajdonom valamennyi nép közül, bár enyém az egész föld.

Papok királysága és szent nép lesztek. Ezeket az igéket kell elmondanod Izráel fiainak.

Azután lejött Mózes, összehívta a nép véneit, és előadta nekik mindazokat az igéket,

amelyeket az Úr parancsolt neki.

Az egész nép egy akarattal felelte: Megtesszük mindazt, amit az Úr mondott. Mózes

megvitte a nép válaszát az Úrnak.

 

Ez többször előfordult, például, amikor bementek az Ígéret földjére, vagy amikor

hazatértek a fogságból és helyreállították a Templomot, a szolgálatokat.

A meghívottak voltak azok, akik betartották a Törvényt, felmentek évente háromszor

a nagy ünnepekre Jeruzsálembe, vitték az áldoznivalót, tartották a szombatot, mindent,

ahogy tudták, betű szerint, de szívükben távol voltak az Örökkévalótól, mert amikor Ő

hívta őket, akkor inkább választották a kereskedést, a földjük megművelését.

Tehát csak vallásosak voltak, nem istenfélők.

 

Ráadásul megölték a király szolgáit, Isten prófétáit, akiket küldött az örökkévaló, hogy figyelmeztesse a népet, térjenek meg, vagyis jöjjenek a menyegzőre.

Róluk beszél Josua:

Máté 23:27-28 

Jaj nektek, képmutató írástudók és farizeusok, mert hasonlók vagytok a meszelt sírokhoz,

amelyek kívülről tetszetősnek látszanak, belül pedig halottak csontjaival és minden

tisztátalansággal vannak tele!

Hasonlóképpen ti is kívülről igazaknak látszotok ugyan az emberek előtt, de belül tele

vagytok képmutatással és törvénytelenséggel.

Máté 23:34-35 

Azért íme, prófétákat, bölcseket és írástudókat küldök hozzátok: és azok közül némelyeket

megöltök és megfeszítetek, másokat azok közül zsinagógáitokban megkorbácsoltok és

városról városra üldöztök, hogy rátok szálljon minden igaz vér, amely kiomlott a földön,

az igaz Ábel vérétől fogva Zakariásnak, Barakiás fiának véréig, akit a templom és az oltár

között megöltetek.

 

A keresztutaknál lévők pedig azok, akik bálványoknak áldoznak mindenféle

magaslatokon, áldozóhalmokon füstölögtetnek.

Máté 21:28-32 

De mi a véleményetek erről?

Egy embernek két fia volt.

Odament az elsőhöz, és azt mondta neki: Eredj, fiam, dolgozz ma a szőlőmben.

Az pedig így felelt: Nem megyek, de azután meggondolta magát, és elment.

A másikhoz is odament, és hasonlóképpen szólt.

Az így válaszolt: Megyek, uram, de nem ment el.

E kettő közül melyik teljesítette az apja akaratát?

Így feleltek: Az első.

Jézus erre azt mondta: Bizony mondom nektek: a vámszedők és a parázna nők megelőznek

titeket az Isten országában.

Mert eljött hozzátok János, az igazság útjának képviselője, és nem hittetek neki, de a

vámszedők és a parázna nők hittek neki; ti pedig, akik ezt láttátok, még ezután sem

éreztetek bűnbánatot, hogy hittetek volna neki.

 

De nem csak a pogányok, hanem Izrael területén, a zsidók, akik eltanulták más

népektől az idegenistenek kultuszait, tanításait, szokásait.

Azok, akik kétfelé sántikáltak, és az egy igaz Isten mellé odatették bálványaikat is.

Paráználkodtak mindenféle értelemben.

Ezeket hívta a király a menyegzőbe és adott nekik időt a megtérésre, arra, hogy

elhagyják ezeket a szokásaikat, megmosódjanak a Bárány vérében, engedelmesen

kövessék Istenüket.

Ez 16:30-31 

Mennyire epekedett a szíved! - így szól az én Uram, az Úr -, hogy mindezt meg tudtad tenni,

egy nagy parázna tetteit, amikor dombot emeltél minden keresztúton, és magaslatot

készítettél minden téren!

Csak abban nem voltál olyan, mint a parázna, hogy nem törődtél a bérrel.

 

folyt.köv.

Jávorfácska Creative Commons License 2015.12.25 0 0 823

A vitamentes topikban írtam pár hsz-t az elmélkedéseidhez: 8068, 8069 8075,  és még egy hszt, amit neked is szántam: 8077 - kicsit forgalmasabb volt ma a topik mint máskor, nem tudom, esetleg kereshetek valahol a süllyesztőben egy csendes topikot, ha zavar a mások hsz-e, vagy már többször gondolkodtam azon is, hogy nyitok egy párbeszéd topikot a kétszemélyes beszélgetésekhez, beszéljük meg mit szeretnél, te mit tartanál jó megoldásnak...

 

Régen nyitottam egy olyan topikot is, hogy vallási-filozófiai üzenő , itt is küldhetsz üzenetet, ez is a kedvenceim között van, és senki nem jár oda már évek óta...

 

http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9184932

frissszél Creative Commons License 2015.12.25 0 0 822

Az Örökkévaló Király rendszeresen szemlét tartott és tart népe, a vendégsereg között!

Elküldte, és küldi ma is küldötteit, szolgáit rendszeresen a helyreállítás, a megtisztulás szükségességének üzenetével, ami ahhoz kell, hogy helyreálljon a szövetség, hogy a

menyegző létrejöhessen.

 

Nehémiás 10:28-30;

„A nép többi része, a papok, a léviták, a kapuőrök, az énekesek, a templomszolgák és

mindazok, akik a tartományok népeitől elkülönültek, az Isten törvényéhez

csatlakoztak, feleségeikkel, fiaikkal és leányaikkal együtt, mindenki, aki csak érett

eszű volt.

Csatlakozva tehát előkelő honfitársainkhoz, átok alatt esküt tettünk, hogy Isten törvénye

szerint élünk, amelyet Isten adott szolgája, Mózes által, és hogy megtartjuk és teljesítjük

Urunknak, az Úrnak minden parancsolatát, végzését és rendelkezését.

Nem adjuk leányainkat feleségül az ország egyéb lakóinak, sem az õ leányaikat nem vesszük

feleségül fiainknak.”

Neh 13,3        

És lőn, hogy mikor hallották e törvényt, kirekesztettek Izráel közül minden

elegy-belegy népet.”

 

Nehémiásra, Ezsdrásra hallgattak, de bizony sok szolgáját az Úrnak megölték,

elkergették:

Máté 22:4-6;

Ismét küldte más szolgákat, mondván: Mondjátok meg a hivatalosoknak: Ímé, ebédemet elkészítettem, tulkaim és hizlalt állataim levágva vannak, és kész minden; jertek el a

menyegzőre.   

De azok nem törődvén vele, elmentek, az egyik a maga szántóföldjére, a másik a maga kereskedésébe;  

A többiek pedig megfogván az ő szolgáit, bántalmazták és megölték őket.”

 

Egy hasonló példázatból tudjuk, hogy még azt is megölték, akinek a Király menyegzőt

készített:

Máté 21:33-39;          

Más példázatot halljatok: Volt egy házigazda, a ki szőlőt plántált, és azt gyepűvel körülvette,

sajtót ásott le benne, és tornyot épített, és kiadta azt munkásoknak, és elutazott.       

Mikor pedig a gyümölcs ideje elérkezett, elküldte szolgáit a munkásokhoz, hogy vegyék át

az ő gyümölcsét.       

És a munkások megfogván az ő szolgáit, az egyiket megverték, a másikat megölték,

a harmadikat pedig megkövezték.           

Ismét küldött más szolgákat, többet mint előbb; és azokkal is úgy cselekedtek.       

Utoljára pedig elküldte azokhoz a maga fiát, ezt mondván: A fiamat meg fogják

becsülni.

De a munkások, meglátván a fiút, mondának magok közt: Ez az örökös; jertek,

öljük meg őt, és foglaljuk el az ő örökségét.      

És megfogván őt, kivetették a szőlőn kívül és megölték.”

 

Legyen öltözetünk hófehér, méltó a menyegzőre, nehogy ezt kérdezze tőlünk a Király:

Barátom, hogyan jöhettél be ide, hiszen nincs menyegzői ruhád?

 

Érdekes a „barátom” megszólítás…Jézus is barátomnak szólította Iskariótes Júdást a

Gecsemáné kertben, az árulás éjjelén.

 

 

Előzmény: frissszél (821)
frissszél Creative Commons License 2015.12.25 0 0 821

Menyegzői ruha

 

Máté 22:8-14;

Akkor ezt mondta szolgáinak: A menyegző ugyan kész, de a meghívottak nem voltak rá

méltók.

Menjetek tehát a keresztutakra, és akit csak találtok, hívjátok el a menyegzőre.

Kimentek a szolgák az utakra, összeszedtek mindenkit, akit csak találtak, gonoszokat és

jókat egyaránt, és megtelt a lakodalmas ház vendégekkel.

Amikor a király bement, hogy megtekintse a vendégeket, meglátott ott egy embert, aki

nem volt menyegzői ruhába öltözve; így szólt hozzá: Barátom, hogyan jöhettél be ide,

hiszen nincs menyegzői ruhád?

Az pedig hallgatott.

Akkor a király ezt mondta szolgáinak: kötözzétek meg kezét-lábát, és vessétek ki a külső

sötétségre; ott lesz majd sírás és fogcsikorgatás.

Mert sokan vannak az elhívottak, de kevesen a választottak.”

 

Nem volt menyegzői ruhába öltözve

Hogyan lehetséges ez?

Bejutott a menyegzőre, de nem volt megfelelő a ruhája.

Hogyan juthatott be?

Kimentek a szolgák az utakra, összeszedtek mindenkit, akit csak találtak,

gonoszokat és jókat egyaránt, és megtelt a lakodalmas ház vendégekkel.”

 

Összeszedtek mindenkit, akit csak találtak: hirdették az örömhírt, és aki csak igent

mondott rá, azt összegyűjtötték, bevitték a menyegzőre.

Sokan mondtak igent színből és nem szívből.

Egy menyegzőre, lakodalomba jó dolog elmenni: van sok étel, ital, sütemény, mulatság.

El lehet vegyülni a tömegben, főleg, ha nagy létszámú a násznép, még fel sem tűnik,

hogy idegen.

Mindkét rész, a vőlegényé és a menyasszonyé is gondolhatja, hogy a másik részhez

tartozik, és nem kérdezősködnek, mert nem illik, meg aztán mindenki vidám, elvégre

mulatni, együtt örülni jöttek össze.

Még azon sem botránkoznak meg túlzottan, ha valakinek nem éppen a legdíszesebb, legalkalmibb az öltözete, mert hát, lehet szegény rokon, vagy különc és szintén nem illik,

meg aztán mit számít!

Elnézzük, toleráljuk, ha már itt van, nem dobjuk ki, mert ciki, meg hát az emberszeretet

ugye…kicsit gáz, de ne is figyeljünk rá!

 

Se a menyasszony, se a vőlegény nem szólt semmit, de jött a király, aki a menyegzőt

rendezte!

Máté 22:2

"Hasonló a mennyek országa egy királyhoz, aki menyegzőt készített a fiának.”

 

Ő viszont szóvá tette a nem megfelelő öltözéket!

Hiszen ő fizetett, rendezte a dolgokat és mivel ő a legjobbal készült, mindenből a javát

adta bőségesen, és nem mindennapi esemény volt, ezért elvárta a megfelelő

megjelenést, viselkedést, hozzáállást is.

Hogyan lehetséges, hogy valaki bejut ilyen módon a vendégek közé?

 

Erre példát Mózes könyvében találunk:

2Mózes 12:37-38;

„ Útnak indultak tehát Izráel fiai Ramszeszbõl Szukkót felé, mintegy hatszázezer gyalogos

férfi a családtagokon kívül.

Sok keverék (elegy) nép is ment velük, meg juhok, marhák, igen nagyszámú jószág.”

 

Ez az elegy = keverék nép megmenekült a 10 csapás elől, és együtt mentek ki

Egyiptomból a héberekkel, holott őket nem hívta az Úr, nem voltak hivatalosak.

Vajon milyen motívumokkal, gondolatokkal mentek velük?

Hittek és azért, vagy szerencsét próbálni mentek…

Minden esetre bekerültek a választott népbe, velük éltek, vándoroltak és vitték

szívükben Egyiptom szokásait, isteneit, és később fel is lázították a népet.

A lázítóknak biztosan nem volt menyegzői ruhájuk, mégis ott voltak a nép között.

Együtt mentek velük, mint a menyegzőre.

 

Az Örökkévaló következetesen figyelmeztette népét, hogy ne keveredjenek idegen

népekkel.

5Mózes 18:9-19;

Józsué 23:7-13;

De a nép nem fogadott szót, és ennek meg is lett az eredménye: Bókim!

Bírák 2:1-5;

Az ÚR angyala fölment Gilgálból Bókímba, és ezt mondta: Kivezettelek benneteket

Egyiptomból, és behoztalak erre a földre, amelyet esküvel ígértem atyáitoknak, és azt

mondtam: Nem bontom fel szövetségemet veletek soha, de ti se kössetek szövetséget

ennek a földnek a lakosaival, romboljátok le oltáraikat!

Ti azonban nem hallgattatok szavamra.

Hogy tehettétek ezt?

Azt is mondtam: Nem űzöm el őket előletek, hadd legyenek az oldalatokban, isteneik pedig

legyenek nektek csapdául!

Amikor az ÚR angyala elmondta ezeket a dolgokat Izráel fiainak, a nép hangos sírásra fakadt.

Ezért nevezték el azt a helyet Bókímnak.

És áldozatot mutattak be ott az Úrnak.”

 

Vigyázzunk, nehogy mi is Bókimba jussunk!

 

2Korinthosz 6:14-18;

Ne legyetek hitetlenekkel felemás igában; mert mi szövetsége van igazságnak és

hamisságnak?

Vagy mi közössége a világosságnak a sötétséggel?  

És mi egyezsége Krisztusnak Béliállal?

Vagy mi köze hívőnek hitetlenhez?    

Vagy mi egyezése Isten templomának bálványokkal?

Mert ti az élő Istennek temploma vagytok, a mint az Isten mondotta: Lakozom bennük és

közöttük járok; és leszek nékik Istenük, és ők én népem lesznek.          

Annakokáért menjetek ki közülük, és szakadjatok el, azt mondja az Úr, és tisztátalant ne

illessetek; és én magamhoz fogadlak titeket,         

És leszek néktek Atyátok, és ti lesztek fiaimmá, és leányaimmá, azt mondja a

mindenható Úr.

 

 

folyt.köv.

frissszél Creative Commons License 2015.12.22 0 0 820

Luk 15:30 

Amikor pedig ez a fiad megjött, aki paráznákkal emésztette föl a vagyonodat, levágattad neki

a hizlalt borjút.

 

Ebben a történetben az apa vágatta le a hízott tulkot, ami a Bibliában bűnért való

áldozat. (pl. 3Mózes 4. fejezet)

Az apa a család papja is egyben.



Előfordul még pl. a király fiának készített menyegzőjének példázatában is:
Máté 22:4 
Ismét külde más szolgákat, mondván: Mondjátok meg a hivatalosoknak: Íme, ebédemet elkészítettem, tulkaim és hizlalt állataim levágva vannak, és kész minden; jertek el a

menyegzőre.


Érdekes, hogy azt írja az Ige, hogy "hízlalt" borjú, tehát etették, gondozták, és

tartogatták valamire a borjút.
Azt gondolom, az apa előrelátása volt ez, várta elkóborolt fiát.


Eszembe jut Jób története, aki a gyermekeiért folyamatosan áldozatot mutatott be,

hátha vétkeztek....
Olvassuk, hogy előtte az apa látta már messziről, hogy ott jön a fia, pedig az egészen

biztosan nem úgy nézett ki, mint amikor elment.
Ápolatlan, büdös, rongyos, támolygott az éhségtől, és mégis, mégis... az apa felismerte

fiát!
Mi több, hízlalt borjúval várta és ő vágatta le!
Fantasztikus!  
 

 

Luk 15:31

Ő pedig azt mondta neki: Fiam, te mindenkor velem vagy, és mindenem a tiéd.

Néhány Ige még az elsőszülöttekkel kapcsolatban:

1Móz 49:3 

Rúben, elsőszülöttem vagy te, erőm, tehetségem zsengéje, első a méltóságban, első a hatalomban.

5Móz 21:17 

Hanem a gyűlöltnek a fiát kell elsőszülöttnek elismerni, és két részt kell adni neki

mindenből, amije van, mert férfierejének első termése az, övé az elsőszülöttség joga.

4Móz 3:13 

Mert enyém minden elsőszülött.

Amikor megöltem minden elsőszülöttet Egyiptom földjén, magamnak szenteltem minden elsőszülöttet Izráelben; akár ember, akár állat, enyéim legyenek.

Én vagyok az ÚR.

Zsolt 89:28 

Én meg elsőszülöttemmé teszem őt, és feljebbvalóvá a föld királyainál.

Zsid 12:22-24 

Ti azonban a Sion hegyéhez járultatok és az élő Isten városához, a mennyei

Jeruzsálemhez és az angyalok ezreihez, az elsőszülöttek seregéhez és gyülekezetéhez,

akik fel vannak jegyezve a mennyben, Istenhez, mindenek bírájához, a tökéletes igazak lelkeihez, az új szövetség közbenjárójához, Jézushoz és a meghintés véréhez, amely

jobbat beszél, mint az Ábelé.

Jel 1:4-6 

János az Ázsiában levő hét gyülekezetnek: Kegyelem nektek és békesség attól, aki van,

aki volt, és aki eljövendő, és a hét lélektől, akik a trónja előtt vannak, és Jézus

Krisztustól, aki hű tanúbizonyság, elsőszülött a halottak közül, és a föld királyainak

fejedelme, aki szeret minket, és vére által megszabadított bűneinktől, és királyságává

tett minket és az ő Istenének és Atyjának papjaivá.

Övé a dicsőség és hatalom mindörökkön-örökké!

Ámen.”

 

 

Luk 15:32 

Vigadnod és örülnöd kellene hát, hogy a te testvéred meghalt és feltámadt, elveszett és megtaláltatott.

Luk 15:3-7 

Erre ezt a példázatot mondta nekik:

Melyik ember az közületek, akinek ha száz juha van, és egyet azok közül elveszít, nem

hagyja ott a kilencvenkilencet a pusztában, és nem megy az elveszett után, mígnem

megtalálja?

És ha megtalálta, örömmel felveszi a vállára, és amikor hazaér, összehívja a barátait és

a szomszédjait, és így szól hozzájuk: Örüljetek velem, mert megtaláltam az elveszett

juhomat!

Mondom nektek, hogy ugyanígy nagyobb öröm lesz a mennyben egy megtérő bűnösön,

mint kilencvenkilenc igaz emberen, akinek nincs szüksége megtérésre.

Luk 15:8-10 

Vagy ha valamelyik asszonynak tíz drahmája van, és egy drahmát elveszít, nem gyújt-e

gyertyát, és nem sepri-e ki a házát, és nem keresi-e gondosan, amíg meg nem találja?

És ha megtalálta, összehívja a barátnőit és a szomszédjait, és így szól: Örüljetek velem,

mert megtaláltam a drahmát, melyet elveszítettem!

Mondom nektek, ilyen örvendezés van az Isten angyalainak színe előtt egy bűnös

ember megtérésén.

 

 

Előzmény: frissszél (819)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!