Keresés

Részletes keresés

Ybasc02 Creative Commons License 2013.03.08 0 0 187

Elnézést, elfelejtettem, hogy látható legyen sajnos registrálni kell... :-(

Előzmény: Ybasc02 (186)
Ybasc02 Creative Commons License 2013.03.08 0 0 186

"A Walltherm kályha és az előbbiekben linkelt román építmény sem ventilátoros, így nem is hangos."

 

Sziasztok!

A szomszedban dolgoznak egy nagyobb teljesitményű épített alsó égésű faelgázositó kazánon is, 40 kW és ha jól tudom valamilyen ipari csarnok(hegy vidéken) kifűtése a cél és egy feltoltéssel legalább 10-12 orás folymatosan üzemeljen.

Itt lenne pár link a forumról ahol nagyvonalakban ismertetik az építményt, hátha talál valaki valami érdekeset is talál benne...

 

http://saconstruim.ro/viewtopic.php?p=8767#p8767

http://saconstruim.ro/viewtopic.php?p=8386#p8386

http://saconstruim.ro/viewtopic.php?p=11391#p11391

http://saconstruim.ro/viewtopic.php?p=11395#p11395

Előzmény: sur5al (184)
Scania Irizar Creative Commons License 2013.03.07 0 0 185
Sziasztok. Új vagyok a forumon de nagyon sokat olvasom tapasztalatszerzés céljából (persze az összes kapcsolodo tèmával együtt). Szeretnék csinálni én is egy hasonlo szerkezetet mint az általad emlitett ( walltherm). Rengeteget bujtam a német forumokat is. Nagyon jokat irnak a hatásfokárol. ( szinte meglepő) Nagyon sok képet gyüjtöttem rola.Beépitve szép is lenne a nappalimban.Egyébként fával fűtök 200 nm-t+ pince ami teljesen a földben van. Bálás kazánom van +2000l puffer.A kazán azt hiszem 50 kw-os. Kéményem pedig 200 mm belvilágu rozsdamentes szigetelt.Kazánt egyébként már hegesztettem magamnak . (Karosszéria lakatos a szakmám , tehát nem volt gond.)Sok mindent megtudnék oldani magamnak. Ráadásul a haveromék samott dolgokat csinálnak itt nálunk.Egyenlöre ennyi.Üdv: FERI
Előzmény: sur5al (184)
sur5al Creative Commons License 2013.03.07 0 0 184

Nem feltétlen kell a faelgáz kazánból kiindulni. A Walltherm kályha és az előbbiekben linkelt román építmény sem ventilátoros, így nem is hangos.

 

Amúgy ha nagyon kellene neki kényszer (túl nagy a hőcserélő ellenállása), a kémény tetejére is lehetne tenni ventit, nem?

Előzmény: gmkiev (182)
sur5al Creative Commons License 2013.03.07 0 0 183

Igen, pontosan!

 

Hát, nem is tudom. Több oka is van, hogy erre gondolok. Persze a mag samott ill. tűzálló beton, de nem eltúlozva, csak, ami kell. A többi lehet fém is, de hegeszteni nem tudok, malterozni meg igen:D Ha mégis fém lenne, akkor is körbe kellene burkolni, mert lakótérben nem néz ki jól egy kazán. Meg aztán szigorúan elválasztanám a tűztér-égető-hőcserélő részeket, ami egy elég nagy fémdobozba menne csak bele. Szebb egy kőből-téglából falazott külső, na! Persze lenne tömege, meg pufferelne is picit, de nem többet, mint a mostani. Tegye a vízre, vigye a pufferbe! Mindenképp lakótérbe tenném, a hangulata miatt is (panoráma ablak), meg a veszteség hasznosítása miatt is.

Előzmény: Fidó mester. (181)
gmkiev Creative Commons License 2013.03.07 0 0 182

Egy rendes faelgázosító tetején, megalszik a kocsonya!

A berendezésnek, nem a közvetlen környezet fűtése a feladata.

Ha hallottál már faelgázosítót üzemelni, nem igazán akarnád lakótérbe elhelyezni.

Persze ha "lábújhegyen" tud fűteni, az más! :))

Előzmény: Fidó mester. (181)
Fidó mester. Creative Commons License 2013.03.06 0 0 181

Üdv Mindenkinek !

 

Ez a kályha  amire Te gondolsz egy samott szerkezetű,burkolt épített valami ami égetőműként funkcionál.

Beépített hőcserélővel rendelkezik de sugárzással is fűti a közvetlen teret.

Akkor ez egy épített fagáz kályha?Én úgy vettem ki a korábbiakban, hogy nem nagy tömegben gondolkodsz.

 

Használatát tekintve miben különbözne egy fémből készült fagáz kazántól ? Eddig úgy gondoltam: az épített kályhák előnye a tömegben rejlő hőtárolás (puffer) lehetősége.

Talán arra gondolsz az építés tágabb lehetőséget ad a minél magasabb hatásfok elérésére.Vagy olcsóbb a kivitelezés a vasból készültekhez képest ?

 

Üdv Fidó mester

Előzmény: sur5al (178)
gmkiev Creative Commons License 2013.03.06 0 0 180

Hőterhelést ha 100%.-nak vesszük, levonandó a hatásfok és a hőterhelés közötti %. és megkapjuk a névleges teljesítményt.

Előzmény: sur5al (178)
Szabi983 Creative Commons License 2013.03.06 0 0 179

Érdeklődni szeretnék,miért mondják azt,hogy nem lehet vízteres kandallót bekötni a gyűjtő kéménybe?

 

És van nekem 1 cserépkályhám ami 

7sor magas,4,5 széles és 3,5 mélységű,mekkora lehet ennek a teljesítménye?

Megérné rá rakni 1 db 34x40 es üveg ajtót?

sur5al Creative Commons License 2013.03.06 0 0 178

Szóval te sem érted.

 

Egészen máshogy hangzik, amit te írtál az egyik szupi Edilről: 

össz. teljesítmény: 19,7kW
vízre fordított teljesítmény: 11,6kW
hatásfok: 80,7 %

 

Tehát a légfűtő rész: 8,1kW. Persze maxon hajtva. Ez legalább érthető. De mi az a névleges? Átlagos talán?

 

Na mindegy, térjünk vissza a témához ill. kályhához. Építsünk faelgázosító, fordított égésű vízteres kályhát!:DDD

Előzmény: gmkiev (176)
gmkiev Creative Commons License 2013.03.06 0 0 177

Ilyen berendezés, mint ahogy "Boszorkányok pedig nincsennek"!

Előzmény: kortelaci (171)
gmkiev Creative Commons License 2013.03.06 0 0 176

Ezek a számok azt jelentik, hogy aki írta  sem volt, mit vet papírra!

Előzmény: sur5al (170)
Fidó mester. Creative Commons License 2013.03.05 0 0 175

Üdv Mindenkinek !

 

Na , én biztosan bele mernék vágni !

Csak két probléma van !

- A távolság ,én a keleti határ mellett vagyok.

- Nincs referencia munkám a tárgyban.A más pénzét meg nem szívesen teszem fel a lovira...

Eddig ui. mindig úgy volt ,hogy az új (számomra) projekteket először saját céljaimra valósítottam meg.

Minden bizonnyal meg is lesz ,de előbb a lakásbővítést kell megvalósítanom- amit fűteni fog...

Természetesen a tervezésben segítségre tudok lenni, ha kell.

 

Üdv Fidó mester

Előzmény: kortelaci (173)
kortelaci Creative Commons License 2013.03.05 0 0 174

mármint én nem merek...

Előzmény: Fidó mester. (167)
kortelaci Creative Commons License 2013.03.05 0 0 173

Elolvastam... Kösz.

 

Én merek belevágni az épitésbe....de szeretnék képbe kerülni, nehogy megvezessenek..

 

Te vállalsz épitést? Győr mellett...

Előzmény: Fidó mester. (167)
kortelaci Creative Commons License 2013.03.05 0 0 172

Köszönöm, a tippet... 

Előzmény: gmkiev (168)
kortelaci Creative Commons License 2013.03.05 0 0 171

Szerintem 18KW-al fűti azt s helységet ahol van, és 10-el a vizoldali radiátorokat....

 

 

Előzmény: sur5al (170)
sur5al Creative Commons License 2013.03.05 0 0 170

Találtam is egyet.

 

Összteljesítmény (kW):28

Névleges teljesítmény (kW):18

Vízoldali teljesítmény (kW):10.0

 

Ezek a számok vajon mit jelentenek? Talán a vízoldalit értem, annyival fűti a radiátorokban keringő vizet (max teljesítmény). De a többi?

Előzmény: sur5al (169)
sur5al Creative Commons License 2013.03.05 0 0 169

A megoldás jó, csak nem ennek a topiknak a témája. Építeni szeretne. Legalábbis úgy tűnik.

 

Mennyi lenne egy kb. 15kW vízoldali amúgy?

Előzmény: gmkiev (168)
gmkiev Creative Commons License 2013.03.05 0 0 168

Mobil vízters kandallót. Nem drága és üzembiztos.

A jótállásról nem is beszélek.

Ez CSK esetében nincs!

Előzmény: kortelaci (165)
Fidó mester. Creative Commons License 2013.03.05 0 0 167

Üdv Mindenkinek !

 

Olvasd már el a 125 és 130 bejegyzésemet !Mint fentebb írtam az elv kemence  esetében nálam üzemel (kizárólagosan).

 

Ezt egy korábbi hsz.-ból másoltam .Annyit tennék hozzá -természetesen itt nem hőszigetelni kell hanem a hőelvonó szerkezet elhelyezése után a kályhacsempéket kell felhelyezni.

Mint írtam korábban nekem a csövek fölött 12 cm vastag falazat van .Itt elég az élsamott a szélső füstjárat lezárására .A csövek is lehetnek ritkábban,így a hő nagyobb része kerülne sugárzással a közvetlenül fűtött

térbe.

 

Üdv Fidó mester

 

Előzmény: kortelaci (163)
sur5al Creative Commons License 2013.03.04 0 0 166

Esetleg ha végigszaladsz ezen a 164 hozzászóláson? Nagy kérés? Csak azért, mert le van írva. Párszor.

1. Van csk. óvatos vizesítéssel, (feltételekkel) működőképes.

2. Van cserépkályhának álcázott "kazán", működőképes.

3. Van cserépkályha "rendes" víztérrel, működésképtelen.

4. Vannak nem cserépkályhák, de épített kályhák, kandallók, kemencék: szuperül működnek, szóval a dolog nincs kizárva!:DDD

Előzmény: kortelaci (165)
kortelaci Creative Commons License 2013.03.04 0 0 165

Köszönöm.

 

Ha igy nem jó, akkor mit javasolsz? Kitolni nem szándékom velük....viszont sok pénzük sincs...

Előzmény: gmkiev (164)
gmkiev Creative Commons License 2013.03.03 0 0 164

Ha nagyon ki akarsz tolni a "kedves mamával" akkor tedd.

Amúgy az alapötlet is rossz.

Kár hogy nem voltál a cserépkályhás konferencián.

Nem nagyon támogatják a dolgot és akkor még finom voltam.

 

Előzmény: kortelaci (163)
kortelaci Creative Commons License 2013.03.03 0 0 163

Sziasztok!

 

Egy kis segítséget szeretnék kérni.

Anyósomék vettek egy öreg házat, aminek a fűtését eddég két cserépkályhával oldották meg. 

Gáz nincs bekötve, és nem is szeretnék.

A két cserépkályhából csak az egyiket hagynák meg átrakás után, és ebbe tennének egy vízteret, amiről radiátorokkal fűtenének 3 helységet, és rádolgoznának egy hőcserélőn keresztül a meglévő elektromos bojlerre is.

Puffer tartállyal nem számoltak...

 

Működhet ez így? 

 

Mit javasoltok?

 

Köszönöm.

 

Laci

sur5al Creative Commons License 2013.03.02 0 0 162

Foglalkoztat a téma, hogy milyen szerkentyűt kellene legközelebb készíteni. Hajlok rá, hogy valami faelgázosító, fordított égésű egység kellene a nappaliba. Tisztább égés, takarékosabb üzem, jobb hőcsere. Itt láttam is egy ügyes megoldást: http://www.csomikalyha.hu/cikkek/elkepzelesek--tervek--kiserletek--tesztek....html Én mondjuk az égőtér után tennék egy brutál felületű hőcserélőt és nem a samott járatokkal szórakoznék, de ez már más kérdés.

dakaros Creative Commons License 2013.02.26 0 0 161

A tartó konzol /méretre már nem emlékszem/100x 60.Kétoldalt támasza alá a csöveket.

Az össz felület:2.2-2,4m2.Nyitott rendszerben működik.

Előzmény: sur5al (160)
sur5al Creative Commons License 2013.02.26 0 0 160

Köszi a képeket! Jól látom van egy konzol a csövek/tartály alatt kétoldalt?

 

Nekem nagyon tetszik. Nem bonyolult, működik. A rendszer nyitott, igaz?

Előzmény: dakaros (159)
dakaros Creative Commons License 2013.02.26 0 0 159

Készítettem egy-két fotót.

Hamuzó.

Itt volt az üveg.

Csövek...

A mi "buboskályhánk..."

 

Előzmény: sur5al (158)
sur5al Creative Commons License 2013.02.25 0 0 158

Ja, ezek szerint jó ötlet volt a hátsó kamra!:D Nekem a vizeskályha mögött van a dolgozóm, mindig tuti az idő!:D Lényegében csak egy kb. 15cm-es fal választja el a tűztér hátától:D

 

A nyeleztetést ismerem. Ill. magam csináltam. A második törés után végleg letettem a fejszét.

 

Esetleg egy-két kép, milyen belül a tűztér, hamuzó, csövek stb.?

Előzmény: dakaros (157)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!