Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

GPS 1 napja Creative Commons License 5446

"Ha olyan a bérleti szerződés, hogy többen költöznek be,  de az egyik  nem fizet, akkor többieknek kell kifizetni a ráeső bérleti díjat és a rezsit is."

Ha olyan a szerződés!

Általában az van - társ-albérletnél - hogy csak egyetlen-egy fickóval tárgyal a tulaj - az az aláíró fél is.

Tőle kéri a bérleti-dijat és a rezsit is - a többivel nem is tárgyal, intézzék el egymásközt.

(Ez szerintem nem a Joe-féle albérlet esete)

Viszont ez a helyzet a Hanna-féle gettóban is - ott konkrétan Hannácska a szerződő fél, mert (tán a Zoe) rá testálta az albérletet, amikor lelépett.

Ott már ez is érdekes momentum lesz - amennyiben Hannáék tényleg lefalcolnak - hogy ugyan kivel szerződik majd a tulaj az ottmaradók közt?

Mert egyik komolyabb, mint a másik - élükön a Karesszal :-))))

.

Előzmény: Luca_41 (5444)
vitatárs 1 napja Creative Commons License 5445

Nem egészen. Egy pár, papírral vagy anélkül, közös kasszán. Ha a Joenak nem fizetnek, a közös pénzük bánja.

Előzmény: GPS (5443)
Luca_41 1 napja Creative Commons License 5444

Ez nem így van. Ha olyan a bérleti szerződés, hogy többen költöznek be,  de az egyik  nem fizet, akkor többieknek kell kifizetni a ráeső bérleti díjat és a rezsit is. Ilyen pl., ha több egyetemista lakik egy lakásban. 

Előzmény: GPS (5443)
GPS 1 napja Creative Commons License 5443

Az egyedüli aki verheti az asztalt a lakbérért az a TULAJDONOS (illetve annak a jogos felhatalmazottja). Senki más.

A többi albérlő-társnak köze sincs ahhoz, hogy valamelyikük fizetett-e... avagy sem - sőt, továbbmegyek: még ahhoz sincs köze, hogy a másik konkrétan mennyi bérleti díjat fizet (még akkor sem, ha kiderül, hogy valamelyik csak fele-pénzért lakik ott)

Ennek a meghatározása kizárólag a tulaj hatásköre - ez a többi bérlőt egyáltalán nem érinti - ergo beleszólása sincs.

.

Előzmény: onoff007 (5442)
onoff007 1 napja Creative Commons License 5442

ez igaz. és az is hogy olykor elviselhetetlen! DE kb ő az egyetlen aki rendszeresen takarít és főz a bagázsra!

egyébként meg valahol jogosan kéri (még ha nem is neki kellene hanem Joe-nak!). melyik albérletben tűrik el hogy ne fizess? időben. attól függetlenül hogy van-e munkád vagy hogy 5.-e a határidő de te "csak" 8.-n kapod meg a béredet.. ugyan az a bérlettel ami kész rablás... de ez nem ide tartozik. ;)

Előzmény: GPS (5441)
GPS 2 napja Creative Commons License 5441

"Gondolom az albérleti dijak fedezik a rezsit."

De ha jön a "Kis Barbie"? - mert az jön, mese nincs. Jaa, hogy még nincs itt?

Ez nem azt jelenti, hogy ne kellene már megtölteni a lakást gyomorforgató, drága, rózsaszín cuccokkal.

Egyébként  - Zsófi helyében - amikor a Barbie már negyedjére baszakodott vele a lakbérért - simán odabasztam volna, hogy:

"Figyu: te mennyi albérletet fizetsz itt? Jaa, hogy ingyért laksz, mint egy parazita?

Akkor örülj neki és ne másokat basztass a bérleti díjért - amihez valójában közöd sincs"

.

Előzmény: szévike (5440)
szévike 2 napja Creative Commons License 5440

Ezen én is merengtem. Ugye Dzsó papa lakása nem is egy hanem kettő összenyitva, teljes dunai panorámával. Az ilyeneket aranyárban adják. Gondolom az albérleti dijak fedezik a rezsit. Valami pénze lehet a műhelyből is még, ott a kocsi, a motor.

Ezzel szemben szerintem Áronék mintha egy sorházi lakásban laknának, meg van valami kültelki nyaralócska.

Előzmény: Alpári Gnác (5437)
Luca_41 2 napja Creative Commons License 5439

Amilyen szószátyár mindenki a sorozatban, a Vanda akciója is ki fog derülni. 

Luca_41 2 napja Creative Commons License 5438

Én is gondolkodtam azon, hogy Hanna sem éppen hajléktalan, legfeljebb egy lepukkant albérletben lakik. 

Előzmény: Alpári Gnác (5437)
Alpári Gnác 2 napja Creative Commons License 5437

Én azt nem értem, hogy mitől származik szegény családból Hanna és mitől kőgazdag Áron?

Hanna faszán-lazán kapott 8 kilót szülinapjára, tényleg, azzal mi lett?

És hát Dzsó lakása, bármilyen szar is, biztos ér annyit, mint egy kültelki családi ház, amire ráadásul van még egy örökös.

Meg ugye Hanna anyjának a lakása is ér vagy 10-12 milliót.

Meg mikor mondta Áronmami, hogy annyi pénzt ad, amennyit Hanna még életében nem látott, gondoltam, belenget 50 milliót, erre azzal indít, hogy 500 ezer? WTF?

Ez egy hülyeség, szerintem.

Luca_41 2 napja Creative Commons License 5436

Nem volt már a barátnője. Elhajtotta Nórit Lali. Innentől kezdve szabad a vásár. 

Előzmény: onoff007 (5435)
onoff007 3 napja Creative Commons License 5435

csak szerintem volt szánalmas a Nóri-Bálint féle maradjunk barátok szlogen. Azért ez viccnek is rossz volt, most tényleg az egyik legjobb haverom csaját lenyúlni... nem alap még mindig az hogy Házinyúlra nem lövünk.

Lali: gyere ide széttéplek :D

Mackóbogár 3 napja Creative Commons License 5434

Mehetne akkor Ádámnak is mindkét oldalról 1-1 jól irányzott  saller ( péklapáttal természetesen )

Előzmény: nasszer2 (5430)
Luca_41 3 napja Creative Commons License 5433

Nem ugrattak. Így már bejön! Köszi. 

Előzmény: nasszer2 (5432)
nasszer2 3 napja Creative Commons License 5432

Te most ugratsz?????

https://www.youtube.com/watch?v=1MdwzMabqFs

Előzmény: Luca_41 (5431)
Luca_41 3 napja Creative Commons License 5431

Mitől volt csirkés ember? Meséld el légy szíves, gőzöm sincs róla!

Előzmény: nasszer2 (5429)
nasszer2 3 napja Creative Commons License 5430

Amilyen az adjonisten ugye....Ha normális a főnököm,én is úgy állok hozzá a dolgokhoz.

Ha nem akkor nem.És ennek nem csak rossz napja van, hanem ahogy írod állandóan geci.

Előzmény: nasszer2 (5429)
nasszer2 3 napja Creative Commons License 5429

Szerintem egy szó: reklám.A csirkés ember 2004,ben is eléggé ismertté vált azzal a szerintem dumával.

Szerintem.

De ilyen főnököt is csak az ellenségemnek kívánnék,ha lenne....

Előzmény: GPS (5428)
GPS 3 napja Creative Commons License 5428

Emberek!

Láttatok ti már ennél gerinctelenebb, seggnyalóbb, szarházibb bandát - mint a mulató személyzete - élükön a fő-seggnyaló Dáviddal?

Nem figyelt fel senki erre a szervilis, megalázó magatartásra - amit a többszörös geciség-bajnokság nyertes Ádámmal szemben tanúsítanak?

Észmegállító amit ennek a hiú, elvtelen, tróger fickónak rendeztek szülinapjára.

Magánkérdés: a Symbol és a Rio létező, működő, budapesti szórakozóhelyek.

Hogy a francba mentek bele abba, hogy ezeknek a tulaját a "csirkés-ember" alakítsa - mégpedig ebben az über-genyó köntösben?

.

Böszőke 3 napja Creative Commons License 5427

:) szerintem is,a sokévi átlagnál is nyamvadtabb szegény Lalika.........

Előzmény: nasszer2 (5426)
nasszer2 3 napja Creative Commons License 5426

Laller a rambó....Ez kész...Most az mire jó,ha pofánveri a Bálint gyereket.És még az 'izmok" Joe&Gabi is lebeszélik.Aszondja a Joe:nem egy súlcspoport.Hát de.

Mert az hogy Ő egy mozdulattal,leviszi a bálintot,az tiszta sor,de a laller????

GPS 4 napja Creative Commons License 5425

"meg beleszerlmesedett Anikóba"

Hát jahh. Rohadt profin csinálta azt is.

Csak rendőrt nem hívott a csaj - molesztálásért.

.

Előzmény: bábuvagy (5424)
bábuvagy 4 napja Creative Commons License 5424

meg beleszerlmesedett Anikóba

Előzmény: Mackóbogár (5417)
nasszer2 4 napja Creative Commons License 5423

Főcimzenénél jön a busz rajta Rita.Most vajon végleg kiírták?Mert akkor újat kéne csinálni.Vagy ha nem akkor Rita visszatér?

Előzmény: onoff007 (5422)
onoff007 5 napja Creative Commons License 5422

Zsófi a teljes érdektelenség! mikor az ő része jön rendre elkapcsolok újabban egyszerűen nem érdekel a zenei karrierjével való szenvedése... más nem történik úgyse vele.

Rita helyére jön új "fő"karakter?

Lali Nórija és Bálint nem túl izgalmas egyéniségek. < ők meg összefekszenek XD. I Dorina is elég keveset van jelen.

nasszer2 5 napja Creative Commons License 5421

Én is szintén zenész,megértem a lányt, és sajnálom......

Előzmény: GPS (5420)
GPS 5 napja Creative Commons License 5420

Ez nem vicc - én ráadásul nem csak "olvastam" - hanem a lány saját szájából hallottam, egy vele készült videón.

Saját bevallása szerint nem csak "pánikolgat" néha - hanem a betegség igen súlyos fokozata jön elő nála időnként.

Részemről sajnálom, ha így van.

.

Előzmény: nasszer2 (5419)
nasszer2 5 napja Creative Commons License 5419

Amúgy Dorináról azt olvastam valami szennylapban /tán story,vagy best/ hogy pánikbeteg.Ahhoz képest jól tolja Emerencia kisasszony.

Előzmény: nasszer2 (5418)
nasszer2 5 napja Creative Commons License 5418

Én azért nem tévesztettem össze őket....nem egy rajzlapon írnak.

Lófi unalmas, teljesen felesleges karakter.Dorinában meg lehet látni valamit.

Néha beszól olyanokat.  Mivel nincs szövegkönyv látszik maga a szereplő.

Pl "Fannika de kireszelkedtél"

Előzmény: Cambiasso87 (5408)
Mackóbogár 5 napja Creative Commons License 5417

de az rég vót :-)))))) és nem láttuk, csak mondták, hogy Ők régen kavartak :-)

Előzmény: nemlegesválasz (5416)