Keresés

Részletes keresés

kikinay Creative Commons License 2015.08.31 0 0 7133

egy régebbi cikk alexáról azaz szandráról: http://www.life.hu/sztarok/20130411-koholak-szandrat-az-anyai-agon-mongolkinai-szarmazasu-lanyt-a-cimlaplany.html

"Szandra, aki az érettségi után operaénekesnek tanult, majd dolgozni kezdett, hogy el tudja tartani magát."  ezek szerint valóban van hangja

pastetomebihal Creative Commons License 2015.08.31 0 0 7132

amúgy nagyon botfüled lehet, ha ezt komolyan gondolod, hogy más énekelte fel

Előzmény: yazziedee (7129)
pastetomebihal Creative Commons License 2015.08.31 0 0 7131

szerinted ténylegesen akkor énekelték fel a dalt, mikor azt mutatták? szerinted Zsófi tényleg semmit nem konyított a témához és a sorozatban tanult bele?

Istenem... :)))

Ez nem reality, hanem egy sorozat. 

Előzmény: yazziedee (7129)
yazziedee Creative Commons License 2015.08.31 0 0 7130

szólj, ha a nyomára bukkansz pls, azt én is keresem égre-földre azóta, hogy először hallottam, nagyon tetszik - a zene is, de a szöveg különösen -, meg is lepődtem, hogy a The Biebers jegyzi, a hangzása és tartalma alapján simán a Unique-énak gondoltam első hallásra...

Előzmény: nasszer2 (7126)
yazziedee Creative Commons License 2015.08.31 0 0 7129

ezeket mind én is vágom, a progit is ismerem, mindössze arra szerettem volna utalni, hogy számomra kicsit sem logikus valaki hangját a felismerhetetlenségig eltorzítani, elváltoztatni, amikor az lenne az egyedüli olyan jellegzetessége az "éneklésének" - ha már énekelni nem tud -, amiről rá lehetne ismerni, ha bárhol meghallják számot, satöbbi; ezért ha az intonációs bakikat és egyebeket ki is javítanak rajta, legalább a hangszínét logikus lenne a fentiek miatt meghagyni, de itt nem ez történt, amiből számomra az következik, hogy nem ő énekel, ezért nem is cél, hogy ráismerjenek a hangjára...

 

a másik meg az, hogy az egész folyamatból mindössze annyit láttunk, hogy először egy árva normális énekhangnak nevezhető valami nem hagyja el a száját, majd bohóckodik kicsit "feléneklés" címén, kvázi azonnal elveszti a hangját (vicc), majd hipp-hopp máris kész a dal, felénekelve, feljavítva, kistuffolva, ecetera... szerintem ha vele vették volna fel IRL, akkor többet mutattak volna a folyamatból, ahogyan a fals nyikorgásból egy viszonylag vállalható dalt pofoznak ki - azzal is ment volna a műsoridő, és az ostoba életszerűtlen sztorik helyett valami érdekeset is láthattunk volna végre, egyszer az életben.

 

ott volt pl. Zsófi szerencsétlenkedése a dj-skedéssel, na azon pl. egészen korrektül végigvezették a nézőt, hogy hogyan tanul bele, és ahogy olvasom itt, most abból is él... vsz az Alexa karakter esetében  éppen azért nem mutattak többet, mert ha lefut ez a szál a soriban, majd szépen elfelejtődik, és azután majd más fog vele haknizni a falunapokon - az, aki valójában felénekelte, ezért nem cél, hogy erre a csajszira asszociáljanak, ha bárhol meghallják a számot, én így gondolom.

Előzmény: GPS (7123)
GPS Creative Commons License 2015.08.30 0 0 7128

 

Majd lecseng ez a klippes-sztori...és majd parkolópályára állítják őt is, mint pl most a Karesz-Milán verhetetlen duót.

 

Aztán majd megjön Gaben a kiszállásból és jól megdézsmálja az unokatesója nejét - na abban lesz még némi tartalék - pláne a Gabi-Muttert ismerve.

.

Előzmény: Zsanika89 (7127)
Zsanika89 Creative Commons License 2015.08.30 0 0 7127
Itthon a parommal ezen szakadtunk,hogy meg egy arva szot sem szolt a gyerek! :D
Alexa a legirritalobb mostanaban a sorozatban...Annyira nem akkora karakter,hogy ennyit sztorit kellene ra aldozni. :)
Előzmény: GPS (7114)
nasszer2 Creative Commons License 2015.08.30 0 0 7126

nekem egy gyerekkori barátnőm próbálgatta a szárnyait éneklés terén. 2000-et irunk.ott mutatta azember hogy ide-oda torzitja megvágja kijavítja a hanghatást.

 

Oly szépen és összefoglaltan leírni nem tudom,mint GPS kartárs   de amúgy ja.

 

 

De pl volt ez a szelfi nevezetü valami.annak a főcímzenéjét sehol se lelem.Pedig az is RTL produkció

Előzmény: Luca_41 (7125)
Luca_41 Creative Commons License 2015.08.29 0 0 7125

Hoppá. Én így nem tudtam leírni, mert..... De ezt gondoltam. 

Előzmény: GPS (7123)
Luca_41 Creative Commons License 2015.08.29 0 0 7124

Szerintm ő énekel, csak "megszerkesztették" a hangot. 

Előzmény: yazziedee (7121)
GPS Creative Commons License 2015.08.28 0 0 7123

 

"egyszerű, nem ő énekel; nagyon hallatszik az eltérés a két hang között..."

 

Áhh, nem kell ilyen körmönfont maffia-összeesküvésekre gondolni. Nincs már szükség ilyesmire.

 

A teljes hangfeldolgozás ma már digitális - voltaképen apró digitális mintákból rakják össze a nótát, amit a művésznő jól-rosszul felénekel.

Innentől már a számítógépeké a szerep - hangamagasságot-hangszínt...illetve bármit tudnak rajta módosítani.

 

Közismert a profi világban az "Autotune" nevű progi (klikk rá, mert érdemes).

 

Ez képes még on-line is korrigálni egy-egy félrecsúszott hangot - annyira, hogy még élő koncerteken is használják, mert milisecundumokban mérhető a késés amit okoz - ember nincs aki észrevegye, hogy amit hall, azt előbb digitálisan megmacerálták a jobbnál-jobb gépek.

 

Így hát nincs fals hang (a rendszer képes akár egy teljes hangot is "utánahúzni" úgymond) - pláne ha előtte beadják neki a hangnemet amibe a nóta íródott - onnantól nem lehet hibázni.

Illetve lehet - csak a kimeneten ebből a hibából már semmi sem hallatszik.

 

Gyakorlat: Lemez- (klipp) felvételeknél ma már szinte kötelezően használják - mert annyira drága a stúdió-idő, hogy egy kis félrecsúszott hangért nem kifizetődő újravenni az egészet. Nagyon nem.

 

De ez nem minden. Ha tegyük fel az előadó picit "szelypít" - legyetek erősek - hozzáértő hangmérnök azonnal elkapja a nemkívánt "sz" hangokat, mintát készít belőlük és beadja a gépnek mínusz jellell, hogy "azok márpedig ne".

 

Nekem egy nagyon kezdetleges kis hangkezelő progim van a gépemen (egy kütyü mellé adták a szoftvert) - de az ilyen mutatványt még ez is tudja.

 

Na most képzeljétek el, hogy miket tud egy sok(tíz)ezer dolláros, professzionális stúdió-szoftver.

.

Előzmény: yazziedee (7121)
gombóc63 Creative Commons License 2015.08.28 0 0 7122

Nyilván én is erre gondoltam, de azt hittem tévedek és ennek a csalásnak az ideje már lejárt.

Előzmény: yazziedee (7121)
yazziedee Creative Commons License 2015.08.28 0 0 7121

egyszerű, nem ő énekel; nagyon hallatszik az eltérés a két hang között (tudom, van olyan, hogy az énekhang eltér a beszédhangtól, de valamilyen kapcsolat mégis fellelhető a kettő között - itt nem).

Előzmény: gombóc63 (7120)
gombóc63 Creative Commons License 2015.08.28 0 0 7120

Egyet nem értek....amikor elkezdődött ez a szál a sorozatban Alexának olyan hamis volt a hangja, hogy az leírhatatlan. Ezt nem lehet eljátszani. Valakinek vagy van hangja és hallása vagy nincs. Most akkor mi történt pár héttel később?

Előzmény: GPS (7118)
GPS Creative Commons License 2015.08.28 0 0 7119

 

Ma reggel 370.000 feletti nézettsége volt - ami derék.

 

Ám ezt se felejtsük ki:

 

"Comments are disabled for this video"

 

Hát igen - a kommentekre most nem annyira kíváncsiak a klipp tulajdonosai :-)))))

.

Előzmény: GPS (7118)
GPS Creative Commons License 2015.08.28 0 0 7118

 

Naaa, itt azért szabadon megtekinthető a klipp:

 

https://www.youtube.com/watch?v=ZZJrfDGUrCs&feature=player_embedded

 

Egyébként (magánvélemény) -  NEM olyan rossz ez, mint sokan hinnék, (vagy szeretnék).

 

A klipp készítői mindenképp profi szakemberek - még akkor is, ha messziről látszik, hogy ennek a finanszírozója nem az ismert producer, Stex van Böhven úr volt.

 

A kevés helyszínt és kevés beállítást profi vágással pótolták - de a végeredmény mindenképp vállalható.

 

Különben is úgy kell tekinteni a klipre mint egy "tematikus" alkotásra - vagyis egy olyanra, amelyik ezer szállal és apropóval kötődik a TV-sorozathoz - úgy viszont nem rossz.

Nem kell többet belelátni (vagy kinézni belőle) mint egy jórészt promo-anyagot a sorozat számára.

.

Előzmény: pastetomebihal (7116)
gombóc63 Creative Commons License 2015.08.27 0 0 7117

Ennél a számnál már csak Lalleré volt gyengébb:-(

Előzmény: pastetomebihal (7116)
pastetomebihal Creative Commons License 2015.08.27 0 0 7116

szévike Creative Commons License 2015.08.26 0 0 7115

Én sem értem ezt az örökbeadás dolgot.

Lemond róla, neveljék, gondozzák, áldozzanak rá energiát, anyagiakat.

Majd amikor ő ráér, eszébe jut, hogy Bencézne egy keveset, akkor az ő gyereke, amikor meg

más dolga van, akkor visszaadja.

 

 

GPS Creative Commons License 2015.08.26 0 0 7114

 

...és milyen csodálatos, cserfes, okos az a Bence-gyerek. Öröm vele az időtöltés :-))

 

Eddig szerepelt már vagy 4-5 x ... de egy rohadt szót sem szólalt még meg. Pedig már állítólag 5 éves.

Sem a játékboltban, meg úgy általában, sehol egy kurva szót sem ejtett ki még a száján.

 

Ennyire hiány lenne kínai gyerekből, hogy pont ezt a kis éttermi-fogyatékost találták meg erre a szerepre?

 

(tudom, fél-mongol kéne legyen, de üsse kő, jó lenne ide bármilyen sárga, csak legyen viszonylag normális)

 

Egyébként Alexa tényleg egy tetves ribanc - a rosszfajtából.

.

Előzmény: Zsanika89 (7113)
Zsanika89 Creative Commons License 2015.08.26 0 0 7113
Szanalom ez az Alexa...eddig le sem tojta a gyereket,most meg hirtelen minta anyuka szeretne lenni... Beci a szar ember szerinte,de a hazaban jo elni,a kajajat jo enni,a penzet jo kolteni! Hagyjuk mar... sok munkat fektetett a zenei karrierjebe? Ugyan mit? Razza a feneket a klippben kb.ennyi is!
Böszőke Creative Commons License 2015.08.26 0 0 7112

Alexa tényleg nagyon meggyőző volt ebben a felsőben a kibuggyanó melleivel,mint egy szolid anyuka.....,pont olyan amit elvárt volna a pótanya.

r.tonyo4 Creative Commons License 2015.08.25 0 0 7111
kikinay Creative Commons License 2015.08.23 0 0 7110

Zsófi azaz Kovács Dóra a valóságban is dj lett "dj doTi".. ha annyi tehetsége van mint a sorozatban, akkor ajajjj a magyar szórakozóhelyeknek. https://www.facebook.com/DjdoTiOfficial?fref=ts

Böszőke Creative Commons License 2015.08.19 0 0 7109

Sehogy sem!!

Előzmény: GPS (7103)
gombóc63 Creative Commons License 2015.08.19 0 0 7108

Egyik se:-( és akkor még nem beszéltünk akarót nyelt tartásáról.

Előzmény: GPS (7103)
Luca_41 Creative Commons License 2015.08.18 0 0 7107

Nem is emlékszem olyanra, aki nekem tetszett volna. 

Előzmény: Mackóbogár (7106)
Mackóbogár Creative Commons License 2015.08.18 0 0 7106

akkor már inkább Laller, a kis dinnyés alsónacijában :-))))

Előzmény: GPS (7103)
A másik határbíró Creative Commons License 2015.08.18 0 0 7105

Ha pszichopata az illető és Millának hívják, akkor még a Sutyit is otthagyja a kedvéért :).

Előzmény: GPS (7103)
Luca_41 Creative Commons License 2015.08.18 0 0 7104

Leengedve. 

 

 

Előzmény: GPS (7103)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!