Keresés

Részletes keresés

Sgr A* Creative Commons License 2013.04.19 0 0 251

Nem értek egyet, de annyira nem akarok ráfeszülni egy magasról leszart ötlet bevédésébe. Majd ha leszedték a sárga baszt, mehetünk tovább. :)

Előzmény: Monsz (248)
Kilroy Creative Commons License 2013.04.17 0 0 250

Értem, kösz :-) Kb. ilyesmire is tippeltem :-D

Előzmény: Monsz (249)
Monsz Creative Commons License 2013.04.16 0 0 249

Volt úgy 10 komment a gubás blogbejegyzés alatt, amiből 7 azért volt hálás, mert a bejegyzésből megtudta, hogy lehet kikapcsolni a layeres megjelenítést, a poszt gubáját meg sem említették :)

Előzmény: Kilroy (242)
Monsz Creative Commons License 2013.04.16 0 0 248

Valószínűleg ha leszednék az index1-ről a blog dobozt, erősen csökkenne a blogok látogatottsága. Én magam speciel még mindig megrettenek az index2 látványától, tarkabarka forgatag, ami számomra teljesen rendezetlennek, káoszosnak tűnik.

Az index1 blogdobozában átfutom az ottlévő blogok címszavait, kirakott szövegeit, ott legalább nincsenek képek hozzájuk felrakva, átlátható, ráadásul viszonylag megszokott rendben jelennek meg. Ha találok olyat, ami érdekesnek tűnik, megnyitom, elolvasom, vissza az index1-re. Ami nincs ott a kinti dobozban, az arra az alkalomra így járt, annyira nem érdekel egy blog sem, hogy elkezdjem megkeresni, az index2-es kavalkádban meg túl sok van és túl össze-vissza ahhoz, hogy legyen kedvem oda átmenni, annyi időt nem szánok rá.

 

Ahogy néztem egyébként a kommenteket, sokan lehetnek így, mert akkor szokott sok komment lenni, mikor index1-es dobozban van kint egy bejegyzés, aztán ha volt ugyanannak a blognak korábban olyan bejegyzése, ami nem került ki, akkor csak töredék a kommentszám.

Előzmény: Sgr A* (247)
Sgr A* Creative Commons License 2013.04.16 0 0 247

Egyébként nekem bejön a 2, csak azt a sárga baszt le lehetne már szedni így x hónap után, értjük. Meg az nem világos, hogy miért maradt meg 1-en a blogketrec, velvet, tc... stb. tartalmakat szórnék oda, blogoknak meg csak a 2.

Sgr A* Creative Commons License 2013.04.16 0 0 246
Előzmény: Sgr A* (245)
Sgr A* Creative Commons License 2013.04.16 0 0 245

Nem eltűntették, hanem lecserélték a viszonylag zárt (és amúgy megbízhatatlan fos) fb kommentelőt egy sokkal nyíltabb, gyorsabb, szebb, jobb... stb. stb. rendszerre. http://disqus.com/

Jobb későn mint soha.

Viszont az is igaz, hogy minden kommentért kár. Meg lehet(ett volna) tartani azokat is, csak kissé melós. Gyári konverter nincs, és sanszosan amint ír egyet valaki, fb változtat valamit, nehogymár egyszerűen szabadulni lehessen tőle.

Előzmény: Monsz (239)
Kilroy Creative Commons License 2013.04.16 0 0 244

Na ja, az egyszer hétszentség (legalábbis nem közvetlenül...)

Előzmény: Törölt nick (243)
Kilroy Creative Commons License 2013.04.16 0 0 242

Én meg nem értettem, milyen hozzászólásokról beszélsz :-D Nincsenek meg lementve esetleg? Vagy valakinek?

Előzmény: Monsz (239)
Monsz Creative Commons License 2013.04.16 0 0 241

Eegen, mondjuk utóbbira tényleg csak matematikai esély van, egy minimálisnál valamivel kisebb :))

Előzmény: Törölt nick (240)
Monsz Creative Commons License 2013.04.16 0 0 239

Ehehe, eltüntették a kommenteket a gubás bejegyzés alól. Hiába no, a szőnyeg alá söprés régi, bevált taktika :)

GPS Creative Commons License 2013.04.16 0 0 238

 

Szerintem a másik nagy hiba, hogy egyre jobban kezd elharapózni a HD, vagy nagyfelbontású videók posztolása. Nem opcióként - hanem alapból.

 

Ez derék dolog (lenne) - hisz már a legvékonyabb kábelen is bejön már a 10 Mbit, nem téma. Otthon!

 

De látott már valaki mobilnet-előfizetést? Ahol a mai napig (jelentős) pénzért adják a havi(!) 1 GB-ot?

Ismétlem: HAVI! Vagyis a napi 33 MB-ot - összesen (up-down együtt !!!)

 

Ők nézzenek darabonként 8-10 MB-os HD videót?

 

Részemről a nyáron azért fogom megszüntetni az Index(2) látogatását - mert májustól-októberig mobilneten leszek - és egyszerűen nincs annyi Gigabájtom (9 Gb-ost veszek most) - , hogy ezt a forgalomzabáló, elbaszott Index2-re pazaroljam a szűkös forgalom-korlátomat.

 

Megnézte valaki, hogy mennyit zabál ez a szar egy síma Back-re? Hogy mindent újratölt - mert nincs annyi esze, hogy csak a változásokat tolja új forgalomként? Még AdBlock + al is zabál, mint állat.

 

Inkább erre koncentrálnának - ha már azt írogatják a lamentáló-cikkeikben, hogy mennyire sovány a mobilnet-penetráció Magyarországon.

 

Hát pl. ezért.

.

Előzmény: Törölt nick (237)
Monsz Creative Commons License 2013.04.15 0 0 236

Jahm :)

Én sem foglalkozom már vele, csak most a kommenteket látva úgy éreztem, be kell tenni ide a csokorba amolyan tanúsítványként :)

GPS Creative Commons License 2013.04.13 0 0 234

 

De lásd, vannak nézetek, amelyek szerint, ezek a forumozó-kommentelő juzerek abszolút nem reprezentatívak.

 

A logika az, hogy aki nem panaszkodik írásban vagy nem teszi közzé az elégedetlenségét ezzel a tök-felesleges és a használhatóságot erősen csökkentő újítással szemben - az teljes bizonyossággal rendkívűl elégedett vele. Logikus, nem?

 

Olyan ez, mint amikor a pont hatalmon lévő párt arról van meggyőződve, hogy akik távol maradnak a szavazástól - azok (ha elmentek volna) - akkor garantáltan rájuk szavaztak volna.

 

Sőt - akik elmentek, és nem rájuk szavaztak - az csak csak egy hangoskodó, összeférhetetlen kisebbség akikiket kár is számításba venni. Ők a zaj a rendszerben.

Kb. mint azok, akik elégedtlenek az Index2-vel is.

.

Előzmény: Monsz (233)
Monsz Creative Commons License 2013.04.13 0 0 233

Csak poénból, jót vigyorogtam, mikor megláttam a kommenteket ennél a blogbejegyzésnél:

 

Mákos guba recept

 

Azt hiszem, hogy ez nagyjából jól mutatja, hogy az átlag júzer milyen viszonyban van a layerekkel :) Tűri, de ha végre valaki megmondja, hogy kell kikapcsolni, nagyon hálás :)

GPS Creative Commons License 2013.03.29 0 0 231

 

Én nem tartom relevánsnak ezt az éles megkülönböztetést a forumozó- és a nem-forumozó juzer között.

 

Nézd: az áruházi panaszkönyvekbe (vásárlók könyvébe) is csak a fogyasztók jelentéktelen százaléka ír be.

Talán %-an kevesebben írnak be oda -  mint ahány %-ban forumoznak a juzerek.

 

De azért azt ne higgyük, hogy akik oda soha nem írnak be - azok nem anyáznak ha átbasszák őket mondjuk egy-egy akcióval, egy-egy silány áruval... vagy éppenséggel a kasszánál.

 

Dehogynem. Pont úgy anyáznak, mint azok a juzerek, akiket virtuálisan kúrnak át egy-egy ravasz (ám annál átlátszóbb) piti húzással.

 

Most van egy kis melóm - de majd később mesélek egy minapi geciséget amibe belefutottam.

Eszem megállt, hogy mire nem képesek emberek - egy 100% Freeware-nek hirdetett program kapcsán.

.

Előzmény: Murder Incorporated (230)
Murder Incorporated Creative Commons License 2013.03.29 0 0 230

Próbáltam finoma célozni, de talán nem ment át:

a fórumozó idióta, vadbarom, kiszámíthatatlan, viszont mocsok szenzitív extrém (eset) a világháló-felhasználók közt. Én is, sőt...

Tudomásom szerint nagyon durva közösségeket felépítő hírportálokon sincs 2% a kommentelők aránya. Kettő százalék. Azt elfogadod, hogy inkább a 98-ból él a világ?

Előzmény: GPS (229)
GPS Creative Commons License 2013.03.29 0 0 229

 

"Nincs az a hülye hirdető, aki egy perc alatti tartózkodást klikknek venne."

 

Pedig ez jó nagy hülyeség. Én számtalanszor írok ki (sőt vásárolok is) olyan oldalakról, ahol néha még fél percet sem töltök.

 

Konkrétan a minap textilüzletet kerestem Veszprém-Fehérvár körzetben. 

Kertibútornak való húzat-anyag kellett - ez nem annyira egyszerű mutatvány, telefonálni kell.

 

Klikk a cégre>Elérhetőség> Telószám Copy>Close.

 

Ez mindössze max. 20-25 másodperc - és már hívom is a céget. Sőt, jó esetben vásárolok is tőlük.

 

Egyébként a Google az 1.2.3...stb. oldalakon való sima megjelenítésről is készít statisztikát - ha klikkeltek a cégre, ha nem.

.

Előzmény: Murder Incorporated (228)
Murder Incorporated Creative Commons License 2013.03.29 0 0 228

Nincs az a hülye hirdető, aki egy perc alatti tartózkodást klikknek venne.

Előzmény: GPS (227)
GPS Creative Commons License 2013.03.29 0 0 227

 

Hát igen, így megy ez. Látod, Murder topiktársunk is a száraz klikkelési-statisztikára hivatkozik - ami éppenséggel lehet teljesen valós is.

 

Csakhogy a gép NEM regisztrálja azokat az anyázásokat (és egyéb káromkodásokat) - amiket nyájas juzerek mormognak - miközben sorra ömlik feléjük a sok kéretlen, sunyi módon rátukmált szemét.

 

Mert a klikk... az klikk (ráadásul abban van a pénz is).

Ha kérték azt az oldalt, ha nem.

.

Előzmény: Törölt nick (226)
Monsz Creative Commons License 2013.03.28 0 0 225

Valóban jól hangzó dolog, biztos ott is meg van a magyarázat a megszüntetésre, ahogy itt is megvolt :)

Előzmény: GPS (224)
GPS Creative Commons License 2013.03.28 0 0 224

 

De de - egyszerüen csak be kellett copyzni az url-t egy "Add site to block" rubrikába, Enter - és az azonnal megjelent a blacklist listában.

 

Onnantól soha többet nem hozta ki azt az oldalt (vagy domaint) - semmilyen körülmények közt.

 

Nagyon fasza szolgáltatás volt - na ezt szüntették meg.

.

Előzmény: Monsz (223)
Monsz Creative Commons License 2013.03.28 0 0 223

No, ezt szerintem nem lehet, csak egyedileg keresésenként a speciális keresésnél.

Nem tudtam, hogy régebben lehetett amolyan blacklistet csinálni magadnak, ami alapján automatikusan kiszűrte a nem kívánt találatokat, ezért értettem félre, hogy mit kérdezel.

Előzmény: GPS (222)
GPS Creative Commons License 2013.03.28 0 0 222

 

Helyesen: "...ezt hogy állítod be arról az oldalról?"

Boccs.

Előzmény: GPS (221)
GPS Creative Commons License 2013.03.28 0 0 221

 

Pl ezt, hogy:   http://aranyoldalak.hu soha (de soha többé) a büdös életben ne jelenjen meg a találatok közt - bármire is keresnél - egy hogy állítod be?

.

Előzmény: Monsz (219)
Monsz Creative Commons License 2013.03.28 0 0 220

Másik lehetőség, hogy olyan dologra gondolsz, amit sosem használtam, ezért nem tűnik fel a hiánya :)

Előzmény: Monsz (219)
Monsz Creative Commons License 2013.03.28 0 0 219

Nem a szűrőre (keresési beállításokra) gondolok, hanem a második menüpontra a fogaskerékből lenyíló menüben, amely speciális keresés névre hallgat. (https://www.google.hu/advanced_search?q=akarmi&hl=hu&safe=off&biw=1440&bih=740)

 

Ez ugyanaz, mint a régi, nem ajaxos google speciális keresője.

Előzmény: GPS (218)
GPS Creative Commons License 2013.03.28 0 0 218

 

Oké, oké - de ez CSAK a szexoldalakra szür. Azoktól én meg nem félek.

 

Viszont annál jobban rühellem ezeket a 2 filléres, gagyi szakmai-integrátorokat, szakmai telefonkönyveket, ilyesmiket.

 

Beírom. pl. hogy "Vízvezetékszerelő-Veszprém" ... oszt jó ha a második oldalon jelenik meg valami valódi szakcég - a többi mind ezek a szélhámos címtárak, az első (gondolom fizetős) helyeken.

 

Ezeket viszont nem lehet itt kiszűrni a "Safe Search"-ből - vagy legalábbis én nem tudom hogyan?

 

(A Chrome-ra ajánl szűrőt... de hát én nem Chrome-os vagyok)

.

Előzmény: Monsz (217)
Monsz Creative Commons License 2013.03.28 0 0 217

Rákeresel valamire, utána a találati oldalon bejön jobb felső részen, hogy biztonságos keresés beállítása, mellette egy fogaskerék.

No, a fogaskerék alatt eléred a speciális keresést :)

Előzmény: GPS (216)
GPS Creative Commons License 2013.03.28 0 0 216

 

Áruld már el nekem is (ha már szóbajött) hogy hol a francba találom meg a blokkolási lehetőséget?

 

Mert az egyik Help-ben kimondták, hogy megszüntették ezt az opciót - majd lesz helyette valami más. -

 

Annyira, hogy az én eddigi tiltásaimat eltárolták nekem egy letölthető txt. fájlba - ha esetleg szükségem lenne rá.

.

Előzmény: Monsz (215)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!