Keresés

Részletes keresés

Boszorka Creative Commons License 4 napja 0 0 17795

Köszönöm!:-)

Előzmény: füegy (17791)
Boszorka Creative Commons License 4 napja 0 0 17794

A rebarbaráról nekem csak a vesekő jut eszembe. Apámnak szigoruan tilos volt és van is valami benne, mint valahol valamikor olvastam. Nekem különben soha nem izlett. A svédeknél divatban volt de csak egyszer megkóstoltam. Ma egyébként sokat láttam a fehérvári úti piacon.

Előzmény: füegy (17790)
Caipi Creative Commons License 4 napja 0 0 17793

El tudom képzelni, de a kompót mint műfaj engem valamiért hidegen hagy. 

Amúgy van egy hely, (legalábbis én csak ezt tudom,) ahol lehet kapni mélyhűtötten és feldarabolva, van is a mélyhűtőben.

https://gourmetmarket.hu/product/103239

Előzmény: füegy (17790)
füegy Creative Commons License 4 napja 0 0 17792

Ünnepnapokra a lányom süt, 🤗, hétköznapokon beérjuk minimál édességgel.

Szelet csoki, nápolyi, mákos guba a Lidl-ből, dobozos fagyi a mélyhűtőből.🙂

Azt az erdeigyümölcsös mirelitet ismerem, de az olyan savanyú nekem, hogy felejtős lett.

Ha gyümölcs, akkor az csak magában, feldolgozás nélkül. 

 

Előzmény: szkati (17783)
füegy Creative Commons License 4 napja 0 0 17791

Tudod, téged én már felmentettelek minden alól !!!! 🙂

Előzmény: Boszorka (17789)
füegy Creative Commons License 4 napja 0 0 17790

Ha most valaki meglepne egy adag rebarbarával, kompótot csinálnék velőle, állítólag nagyon finom. 

Előzmény: Caipi (17788)
Boszorka Creative Commons License 4 napja 0 0 17789

Régen rám tudott törni, de manapság már soha.:-(

Előzmény: füegy (17786)
Caipi Creative Commons License 4 napja 0 0 17788

Rám se. Bár most hogy van rebarbarám, persze kell sütnöm, de a kedvencemhez csak morzsát kell gyártanom és rászórnom a

lecukrozott rebarbarára. A kettes számú kedvenc meg tiramisuszerű, csak össze kell rakni. A hármas számú az már rendes sütemény, törökmogyorós,

tojásfehérjehabos, de az is csak összekeverős. 

Előzmény: füegy (17786)
Boszorka Creative Commons License 4 napja 0 0 17787

Leveles tésztából jó sonkás kifliket lehet sütni, már ezer éve nem csináltam. Régen egyszerü vendégváró lehetőség volt. Már mást se sütök, mert amit megsütök, azt meg is eszem és már megint nincs szükségem a hízásra. Ameddig meg volt, akkor olyan ramaty állapotban voltam, hogy lehetőleg semmit se csináltam. Pedig alapból szívesebben sütöttem mint főztem.

Előzmény: szkati (17784)
füegy Creative Commons License 4 napja 0 0 17786

"vagy azért, mert épp olyan kedvem van"

 

Soha nem tört rám ilyesmi !!!!! 😂

Előzmény: szkati (17783)
Caipi Creative Commons License 4 napja 0 0 17785

A szilvát szeretem, meg a szilvásgombócot is, (bár utóbbit min. egy évtizede nem ettem,) az osztrák smarnihoz adott szilvás cuccot is,

de a szilvalekvárt valamiért nem. 

Előzmény: szkati (17784)
szkati Creative Commons License 4 napja 0 0 17784

Leveles tésztából egyszer csináltam sajtos rolót.Van olyan csövem, amire tekerni kell, s úgy sütni. Nagyon jól sikerült, de macerás. Aztán leveles tésztából szoktam-néha- szilvás papucsot is azzal a lekvárral, amit nyár végén sütöben sütök.

Előzmény: Caipi (17782)
szkati Creative Commons License 4 napja 0 0 17783

Én is csak ünnepnapokra sütök, vagy azért, mert épp olyan kedvem van. Van egy túrós reeptem, mindenr össze kell keverni. Nem nagy ügy és a család imádja. Bár az ubbi hétvégeken süti helyett gyümölcssalátát csináltam, hiszen az egész család jó húsban van. Cukor nél persze. A Lidliben lehet kapni erdei gyümölcskeveréket fagyasztva. Az az alapja, aztán alma, narancs, mélyhűtőből cseresznye, szilva, áfonya. Mindig elfogy az utolsó cseppig.

Előzmény: füegy (17781)
Caipi Creative Commons License 5 napja 0 0 17782

Hát én se. :)

Az egy dolog, hogy egy tucat nemzet konyhájából főzök összevissza, de ezek mind aránylag egyszerű dolgok. Ki- és berántani pl. gyakorlatilag nem szoktam semmit,

bár 1-2 precedens előfordult már mindkettőből. 

Süteményt is csak olyat tudok / szoktam, amit kikeverni és / vagy összerakni kell csak, életemben nem nyújtottam semmit. Igazából helyem se igen lenne rá. :( 

Leveles tésztát életemben egyszer használtam nemrég, mikor nagyon tetszett egy amerikai recept. (Koktélvirsli levelestésztacsíkokban mézes-mustáros mártogatóssal.) 

Ja és persze csak hétvégén és ünnepnapon főzök. :) Mondjuk ezzel már anyám is így volt. 

Előzmény: füegy (17781)
füegy Creative Commons License 5 napja 0 0 17781

Pogácsaügyileg kénytelen vagyok  beérni az Aldi és  a Lidl kínálatával, de van még opcio, a cukrászdai pogi, kilónként 5000 Ft- nál járunk,az is finom, igaz, ritkábban eszem.

Felmerült bennem, hogy talán sütnöm kellene 👍, de aztán megbeszélem magammal, hogy  azért a két- három darabért nem állok neki.

Azt hiszem, nem vagyok egy konyhatündér ! 😀

 

Tejből is csak növényit iszom. 

Előzmény: Caipi (17780)
Caipi Creative Commons License 5 napja 0 0 17780

Nekem is tetszik ez a vacsora, csak a pogácsáért pont sose voltam oda, inkább valami ízesebb pékárut ennék helyette. Ja van egy kivétel, a Gerbeaud háromsajtos pogácsája, de annak az ára 2020-tól mostanra 380-ról 1.190 forintra változott, és egy ideje már nem vesszük. Nem mintha nem férne bele, csak álljon már meg a menet. :) 

A Caprese-t (az a mozzarellás dolog) nagyon ajánlom, de igazából bivalymozzarellával jó, amúgy tényleg kell hozzá még valami íz. Ami a balzsamecetet illeti, azoknak, amikben legalább már több a must, nagyon finom tokajis jellegú ízük van. 

Előzmény: füegy (17775)
Caipi Creative Commons License 5 napja 0 0 17779

Azért egy zsömlét valamivel nem hívnék kiadósnak, bár általában eszem utána valami gyümölcsöt vagy csokit / desszertet, mely utóbbiról le kellene szokni. 

Én a spanyoloknál a tapas-t imádom, az mindig van. :) Bár mi gyakorlatilag soha nem vacsorázunk meleg ételt, étterembe is csak délben megyünk, mert nekem este egy éttermi többfogásos étkezés nagyon sok lenne. Nem is tudom. mi lesz a hajón, ahol a fő étteremben az este 6-os időpontunkkor  előételekből, levesekből. salátákból, főételekből és desszertekből lehet / kell választani. Elvileg ehetnék csak egy dolgot, de gourmet létemre úgyse fogok tudni egy csomó érdekes és ismeretlen na meg finom ételnek ellenállni. És még szertartásos angol délutáni tea is van, de ha azt kipróbáljuk, majd inkább kihagyjuk az említett vacsorát, és később megyünk a büféétterembe vagy a pubba. 

Előzmény: Boszorka (17774)
füegy Creative Commons License 6 napja 0 0 17777

Azt vettem észre egy fél éve, hogy nekemmis   csökkent az étvágyam, gondoltam rögtön, hogy a korom miatt.

Lélekben nem tartok még ott 😂, de figyelembe veszem a testem jelzéseit, így aztán csökkentek az adagok ebédnél is meg vacsorakor is. 

Előzmény: Boszorka (17774)
füegy Creative Commons License 6 napja 0 0 17776

"Mindkettőnkre ráfér heti egy nap,mikor elénk teszik az ételt."

 

Teljesen így van.

Mert ti is megérdemlitek ! 😊

 

Előzmény: Boszorka (17771)
füegy Creative Commons License 6 napja 0 0 17775

Igencsak kedvemre valóan étkezel, szinte állandóan csinálok tzatzikit, sokszor azt vacsorázom pogácsával.

(Arra most nagyon rákaptam)

A mozzarella annyira nem jön be, de paradicsommal meg bazsalikommal már izgalmasabban hangzik.

Lehet, hogy kipróbálom.😉

Előzmény: Caipi (17770)
Boszorka Creative Commons License 6 napja 0 0 17774

Munkás életemben ez nálam is így volt, igaz akkor este ettünk főtt ételt, magam főztem persze.  De amint nem dolgozó lettem, vissza zökkentem a régi életembe, miszerint délben van főtt étel és este eszünk valami hideget. Lehet, hogy ehhez a korunk is hozzá járult, de este egyáltalán nem kívántuk a kiadós evést. Majd te is meglátod, ha már DN is otthon lesz és mindketten korosodtok egy kicsit, hogy alakul az evési szokásotok.

Nagy bánat volt, utolsó marbelliai tartózkodásunkkor, hogy az a vendéglő, ahol szinte minden nap ebédeltünk, bezárt. A spanyolok meg este 10 körül kezdenek vacsorázni.:-(  Ez persze régen soha nem volt gond.

Előzmény: Caipi (17773)
Caipi Creative Commons License 6 napja 0 0 17773

Na ez nekem nem menne, nekem a vacsora a legfontosabb étkezés. Reggelizni nem szoktam, azaz egyideje iszom egypohár (teljes) tejet, ebédre meg általában egy - rendelt - kisadag főételt eszem, mármint hétközben, hétvégén egy normál adagot.

Előzmény: Boszorka (17772)
Boszorka Creative Commons License 6 napja 0 0 17772

Mai vacsorám egy mövenpick yoghurt volt. Ennyi nekem elég.

Boszorka Creative Commons License 6 napja 0 0 17771

Mi se alkalomból jártunk. Míg Lényem tudott járni, akkor rendszerint hirtelen felindulásból mentünk, mikor rájöttem, hogy nincs itthon semmi vagy nincs kedvem főzni. Mostanában férjem unokaöccsével járok ha megy, egy héten egyszer. 84 éves és egyedül él. Neki már egyáltalán nincs kedve főzni. Mindkettőnkre ráfér heti egy nap, mikor elénk teszik az ételt. Ezért megyünk, ha lehet.

Előzmény: füegy (17769)
Caipi Creative Commons License 6 napja 0 0 17770

Hát tényleg nem belőled gazdagodnának meg. :)

Nekem sajnos a kígyóuborkától évtizedek óta meg tud fájdulni valamiért a hasam, úgyhogy csak nagyon keveset szoktam belőle egyszerre,

ki nem hagyom, mert nagyon szeretem az uborkasalátát meg a tzatzikit is. Vegyes salátákba is szoktam rakni egy keveset.

Én az egyik kedvenc vacsorámat ettem ma, mozzarella + paradisomszeletek + tépkedett bazsalikomlevelek, de mivel most a mozzarella nem bivaly volt, azaz ízetlen, ilyenkor meglocsolom

balzsamecettel. (Amiből csak normálisabbat veszek, nem olyat, amiben vörösborecet a fő összetevő.) Hozzá egy teljes kiőrlésű zsömle, utána egy TESCO-s málnás közepű lávasüti, mert megérdemeltem. :)  

 

 

Előzmény: füegy (17769)
füegy Creative Commons License 6 napja 0 0 17769

Nincs apropója, hogy étterembe menjünk.

Ha "alkalom" van , akkor vagy én főzök vagy a lányom.

 

A mai ebédem egy kis zöldségleves után maradék párolt rizs volt és párolt brokkoli.

A vacsorám egy aldis sajtos pogácsa házias kőrözöttel és egy majdnem egész kígyóuborkával.

 

Most  mondd,  mit keresnék én egy étteremben? 😀

 

 

 

Előzmény: Boszorka (17767)
Boszorka Creative Commons License 6 napja 0 0 17767

Én se, de én szemrebbenés nélkül ott hagyom. Nemigen szoktam haza hozni semmit, mert az csak akkor az én hűtőmből megy a kukába.

A mult héten viszont az igazán nagyon finom rántott csirke egyik darabját elvittem Lényemnek, aki nagy boldogan rögvest megette vacsorára. Persze mostanában a menőbb éttermek akkora adagot adnak, hogy még én is éhen maradok tőle, miközben nagyjából nem is lehet kitalálni, hogy mi is az a sok felismerhetetlen ez-az a tányéron. Már nagyon megnézzük, hogy hova menjünk, egyre kevesebb normális de jó vendéglő akad.

Előzmény: füegy (17761)
Caipi Creative Commons License 6 napja 0 0 17766

Itthon is lehet sok helyen kérni féladagot a teljes ár 70%-áért, de az tényleg egy egésznek a fele, nem kettőé. :) 

Én se mindig bírok el az éttermi adagokkal. 

Előzmény: szkati (17764)
szkati Creative Commons License 6 napja 0 0 17765

Itt az a gond, hogy nem érdemes hazavinni, mert hiszen gyakorlatilag egész nap nem vagy otthon. Az esti vacsora meg egyébként program is volt.

Előzmény: füegy (17761)
szkati Creative Commons License 6 napja 0 0 17764

Itt nagyon érdekesen oldották meg, mert minden kajánál ki volt írva, hogy mennyibe kerül a fél adag, meg a teljes. A pincér szerint a fél adag egyszemélyes, a teljes adag pedig kettőnek elég. De nekem sok esetben a fél adag is sok volt.

Előzmény: Caipi (17763)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!