Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

chicagoi 2014.04.24 22:31:18 © 8137

Mond már ki a @@@ olvassa végig a hosszú süketelő bemásolásodat.

Írj az ÓZDI kútfődből  :-))))))))))))

Előzmény: toloba (8128)
chicagoi 2014.04.24 22:28:05 © 8136

Ez hülyeség,  azt sem tudni mennyi a  PB gáz árának csökkentése. Ez csak kamu volt.

A tömítés meg jár, ha nem  adnak vegyél másutt 2-5  Ft- ért és többet ne vásárolj ott :-))))))))) Nem kell engedni, hogy kiszolgáltatott/  kiszolgáltatottak legyünk.

Előzmény: Számtan, mértan, fizika-P (8124)
chicagoi 2014.04.24 22:20:33 © 8135

Ez az új Széles féle találmány alkalmazása. :-)))))))))))

Előzmény: chicagoi (8134)
chicagoi 2014.04.24 22:18:35 © 8134

Neki minden egy mérőn érkezik  :-))))))))))))))))))))))

Előzmény: NO11FNA (8122)
chicagoi 2014.04.24 22:16:23 © 8133

Ha  te egy gázóra galibából kikecmeregtél zseni vagy.

Viszont ez két teljesen / víz és  gáz / más téma és sajnos azt kel írjam megint ,  hogy hülye vagy hozzá. :-))))))))))))))

Hagyd ki a pártpolitikát,  ez szűken csak szakmai és jogi kérdés  :DDDD

Előzmény: toloba (8120)
messzehordó mordeháj 2014.04.24 22:14:38 © 8132

a rezsicsökkentésnek eladott katyvasz színvonalcsökkentést hozott a szolgáltatásban

Menj tüntetni, és írd rá a táblicskudra: Azonnali gázáremelést! 

chicagoi 2014.04.24 22:09:10 © 8131

Szóval általam korábban  igen tisztelt " toloba " , sajna, de már  egyre hülyébb vagy :-))))))

Előzmény: toloba (8118)
chicagoi 2014.04.24 22:05:28 © 8130

Figyu,  már neked a  csak leolvasó témád van csak????

Ez még nem színvonal esés.

Nem keresek vissza,  de ezt is  letagadtad  sokkal lentebb mikor szóba hoztam.

Írjál már valami érdemi/ új dolgot.

Csak megjegyzem, hogy  a főmérő utáni almérők leolvasása  nem a szolgáltató feladata.

Az, hogy benneteket még , hogyan  nyúlnak le gondolkozz el, mert

az almérők az egymásközti aránymegosztást szolgálják csak. :-)))))))))))))

))

Előzmény: toloba (8116)
chicagoi 2014.04.24 21:44:45 © 8129

Erről már sok mindent írtál , ezért eben az ügyben ne vagy hiteles :-)))))))

Előzmény: toloba (8113)
toloba 2014.04.24 12:57:59 © 8128

Nahát, ki hitte volna:

A rezsiharc állami győztesei

Belehasított a fogyasztóvédelmi referensek piacába a Németh Szilárd rezsibiztoshoz köthető Fogyasztóvédelmi Referens Képző és Közvetítő Központ Kft. A mindössze néhány hónapja alapított cég honlapjának tanúsága szerint máris impozáns ügyfélkört tudhat magáénak: két tucat nagy állami tulajdonú szolgáltatóval sikerült kapcsolatba kerülnie.

A piacon korábban teljesen ismeretlen képző vállalkozást választotta többek között a BKV, a Fővárosi Közterület-fenntartó Zrt., a Főgáz, a Fővárosi Vízművek, a Szerencsejáték Zrt., a Budapesti Temetkezési Intézet Zrt., illetve egy sor regionális vízmű is. Az imponáló állami ügyfélkör mellett néhány komoly versenypiaci cég is bizalmat szavazott a cégnek: a Dr. Oetker, a G4S, a Prímagáz, az EDF Démász, a Bakonyi Erőmű Zrt. is az ügyfélkört erősíti.

A fogyasztóvédelmi referensek képzését a Németh Szilárd rezsibiztos és Rogán Antal kezdeményezte törvénymódosítás tette kötelezővé a 250 főnél többet foglalkoztató szolgáltatóknak. E szerint a nagy cégeknek megyénként egy-egy munkatársukat kell kiképeztetniük referensnek idén július 31-ig. Mivel egy referensi képzés jelenleg 150-200 ezer forintba kerül, illetve több ezer cégnek kell legalább egy referenst beiskoláznia, így egy csapásra több százmilliós piacot hozott létre a törvényjavaslat. Az Országgyűlés tavaly december közepén fogadta el a fogyasztóvédelmi törvény módosítását. A zárószavazás előtt néhány nappal alakult meg a Fogyasztóvédelmi Referens Képző és Közvetítő Központ Kft.

Cégbírósági bejegyzések szerint a cég megalakítása körül ügyködött Asztalos Dávid, aki a Fidesz fogyasztóvédelmi kabinettitkára, és akinek a képviselőházi irodája néhány méterre található Rogán Antalétól, de emellett a Németh Szilárd nevével fémjelzett rezsicsökkentési munkacsoport egyik szakértője is. Több forrásból úgy tudjuk, hogy később is Asztalos tárgyalt a cég nevében a reménybeli ügyfelekkel. A cég ügyintézője Barkó Ivett volt, aki „civilben” szintén a kormánypártot erősíti, a képviselőházi irodája ellenben Németh Szilárdé mellett található. (Asztalos és Barkó emellett a XVII. kerületi Fidelitas vezetője is.)

A fiatal vállalkozás azzal hívta fel magára a figyelmet, hogy januárban kapásból névre szóló levéllel kereste meg a nagy áruházláncok fogyasztóvédelemmel foglalkozó vezetőit. A vállalkozás azóta sem adott magyarázatot arra, honnan jutott ilyen – más cégek számára nyilván kincset érő –adatbázishoz. Itt a vállalkozás címeként a Nemzeti Fogyasztóvédelmi Hivatal (NFH) József körúti címét tüntették fel. Az NFH lapunknak elküldött válasza szerint pusztán „félreértésről” volt szó, a hivatal soha nem adta bérbe egyetlen helyiségét sem a vállalkozásnak.

Németh Szilárd, amikor korábban a közvetlen munkatársaihoz kötődő sajátos cégről kérdeztük, azt mondta: „Nem érdekel.” Hozzátette: az egész történet szerinte egy „baromság”. Szerinte az sem bizonyított, hogy Asztalos Dávidnak és Barkó Ivettnek köze lenne a céghez. (A cég alapításakor a cég után járó illetéket bizonyos Asztalos Dávid fizette be, ahogy a cég elérhetősége máig is mrdavidasztalos@gmail.com.) Nagyjából a Németh Szilárd által kitaposott utat követte a kft. nemrég cikkünk nyomán hozzánk küldött levele is. Ebben rámutattak: a cég nem áll kapcsolatban Asztalos Dávid és Barkó Ivett nevű személlyel. A levelet a cég tulajdonosa, Asztalosné Miklós Julianna írta alá, aki – úgy tudni – Asztalos Dávid édesanyja. A cégnél ezen túlmenően azonban nem voltak hajlandóak nyilatkozni, illetve kifejezték óhajukat, hogy a továbbiakban ne zavarjuk a munkájukat kérdéseinkkel.

http://nol.hu/belfold/a-rezsiharc-allami-gyoztesei-1458213

toloba 2014.04.24 12:20:59 © 8127

orbanisztán

Előzmény: loding (8126)
loding 2014.04.24 10:37:45 © 8126

abból a hülyeségből, amit Maslow piramisként regélik generációk óta a muzsiknak, kimaradtak azok a szükségletek, amik valójában nincsenek, hanem törvényi erővel támogatva nyesik meg. Így vált többek között az is lehetővé, hogy minden következmény nélkül lehetséges címkézni a társadalom különféle pontján lévő csoportokat, valójában összemosva és elmaszatolva a valódi törésvonalakat.

toloba 2014.04.24 10:10:27 © 8125

Idejött elkenni a fideszes xart, visszaolvasni nem tud....

Előzmény: Számtan, mértan, fizika-P (8124)
Számtan, mértan, fizika-P 2014.04.24 10:09:32 © 8124

Pl. a palackos gázhoz korábban adtak tömítőgyűrűt!

A rezsicsökkentés óta nem!-:(((

Előzmény: NO11FNA (8122)
toloba 2014.04.24 10:08:56 © 8123

# 8113

Előzmény: NO11FNA (8121)
NO11FNA 2014.04.24 10:05:14 © 8122

Kisebb feszültséget ?

NO11FNA 2014.04.24 10:04:44 © 8121

Vizes gázt kapsz ?

toloba 2014.04.24 10:00:59 © 8120

Bocsi, de nekem volt egy gázórával már galibám, rám akartak a plomba miatt verni 300ezres fizetnivalót, mert a szakértő megállapította, hogy rossz az óra, machinálva volt. Akkor kicsit néztem ki a fejemből, majd elkezdtem gondolkodni és viszonylag egyszerűen sikerült kibújnom a hámból, sőt, ők kértek elnézést. Úgyhogy tudom, mi az a hitelesítés és stb. Tisztában vagyok vele, hogy a számlámban benne van, bármennyire is óbégatják jobboldalon a rezsicsökkentést. Ahogy a bankok, multik és bármely maszek is, gyakorlatilag a fogyasztóval fizetteti ki a rezsinövekedés terheit.

Változatlanul tény, hogy a rezsicsökkentésnek eladott katyvasz színvonalcsökkentést hozott a szolgáltatásban.

A fideszesek erre szavaztak.

De mindannyian isszuk a levét.

Előzmény: loding (8119)
loding 2014.04.24 09:32:22 © 8119

:-))) ja megromlik az óra... egy-két kft kezében volt régebben a történet, azok jártak "almérőt" cserélgetni, most nem tudom kinek szervezték ki, de igazából nem is érdekel.

eleve a hitelesítő szervezethez befolyik a "hitelesítési díj" vagy milyen címen abszolválják a gempát :-))).

Te, röhögni kell az egészen, merthogy meglátásom szerint egy geg az egész.

:-))

Volt olyan, hogy egyszerre két almérőt fizettem, plusz a szerelés, stb, de a főmérő csere is neked kerül pénzbe, csak beépítve a számlába.

Mondom, elfogatja a lakosság a keretrendszert, tehát nincs mit tenni, egyéni pártszimpátia nélkül beállni a sorba :-), a demokrácia egy ilyen bolsevik system :-))).

Előzmény: toloba (8118)
toloba 2014.04.24 09:22:40 © 8118

Na, ja...de ugye van egy szabvány, mely szerint az óra hitelessége, stb....tehát a szolgáltatónak cserélni kell, mert lejárt a szavatossága. Innentől vitathatom, hogy jól mért-e és bizonyítsa be, hogy igen. Addig meg nem fizetek, oszt, ha elkezdek nagyon spórolni, az új órával be nem bizonyítja, hogy neki van igaza.

Akárhogy is, ettől eltekintve a válaszod újfent bizonyítja, hogy az orbáni rezsicsökkentés az ellátás színvonalának csökkentését is magával hozta.

Előzmény: loding (8115)
loding 2014.04.24 09:20:01 © 8117

:-DDDD miért mire kellett volna neki ?  hogy még többet fizessen, vaze hülye azért nem lehet :-))) alkudik. Ha husángot ragadnának, akkor meg az lenne a probléma :-))

Előzmény: toloba (8116)
toloba 2014.04.24 09:16:56 © 8116

Akárhogy is van az ár, itten rezsicsökkentéssel etették a népet, sokan meg megmondták, hogy emiatt esni fog a színvonal. Nos, a rezsicsökkentés elvileg megvolt, most már megvan a színvonalesés is, a magam bőrén tapasztalom.

Előzmény: loding (8114)
loding 2014.04.24 09:15:41 © 8115

lemarad a lényeg...

az irodista nem fog neked órát cserélni a csöveden, ez a kontraszelektált társadalom velejárója.. szokjad :-)))

ez van, majd hoznak kínai csicskát félpénzen repülővel.. jön a brigád neked... a szociálista :-)))

loding 2014.04.24 09:08:17 © 8114

hombre,

te frankón beveszed, hogy 1m3 wasser :-) cca 1000 Ft, amelyik neccet a lakosság pénzén építettek ki 100+ év alatt ???? :-D

Ez nem a szahara, bár a Kadhafi - Gadafi, kadafi, stb - rulez 1 usd alatt kihozott - igaz ki is nyírták miatta konkrétan fizikailag ott is.

Szóval egy adóbérlethez hasonló történetnél minek bármiféle logikát keresni nem tudom.

Elmentél, szavaztál, működik a törvényhozás

:-DDD

toloba 2014.04.24 08:57:22 © 8113

Korábban pedzegettem itt, hogy az év végével az illetékes szolgáltató megszüntette annak a vállalkozásnak a szerződését, amely a házunkban a vízórát leolvasta. Minden második hónapban jött. Októberben mondta, hogy ez történik és decemberben jött utoljára. Azóta a szolgáltató NEM olvasta le a vízórát, vagyis kettő leolvasás már kimaradt. Kaptunk viszont egy levelet, hogy a mai napon ki fogják cserélni a mérőt újra, merj lejárt az ideje és itt jön a csavar:

Fél órája telefonáltak, hogy nem jönnek, MERT NINCS EMBERÜK AKI ELVÉGEZZE A MUNKÁT.

Én ezért délelőttre szabaddá tettem magam, most cseszhetem és majd egy másik időpontra megint ígérnek valamit.

Nos, hát ennyit az orbáni rezsicsökkentésről. Nyugodtan kijelenthetjük, hogy a rezsicsökkentés nyomán a szolgáltatás színvonala romlott.

Előzmény: toromon36 (8106)
skarabeus01 2014.04.23 09:50:14 © 8112

Nem Én mondtam..)))

".. A villamos energia- és gázszolgáltatók korábbi, állami megvásárlásával valamint a hatósági árszabályozással, a több körös rezsicsökkentéssel folyamatosan nyílik az olló a hatósági és a mostani üzemeltetés piaci ára között, aminek a különbséget valakinek viselnie kell. ..."

http://www.stop.hu/belfold/rezsiatveres--ujabb-figyelmeztetes-a-fideszbol/1233851/

chicagoi 2014.04.20 16:46:54 © 8111

Oroszország elengedte Észak-Koreának majdnem 10 milliárd dollár adósság megtérítését.  Az ügylet várhatóan elősegíti, hogy gázvezeték épülhessen Észak-Korea területén át Oroszországból Dél-Koreába.

chicagoi 2014.04.19 17:19:39 © 8110

Szerinted viccnek írtam, még szmájli sincs a végén.

Van egy ilyen üzemképes vezeték ezt írtam, amit felújítanak.

Előzmény: duplaszalto (8109)
duplaszalto 2014.04.19 17:07:30 © 8109

Azt nem tudom mi ebben az olyan nagyon vicces,

Előzmény: chicagoi (8094)
chicagoi 2014.04.19 16:46:27 © 8108

Szlovákia tranzit vezeték  , épült a hetvenes évek közepén:

........A Center – Szlovákia DN500-as PN50 bar nyomású vezetéken lévő Miskolc–Ózd vasútvonal alatti védőcsövesműtárgy keresztezés védőcső nélküli műtárgy keresztezésre történő kiváltás tervezése és kivitelezése............... Ime egy pályázati kiírás az idei évre.   Kelt 2013.  évben

Előzmény: chicagoi (8094)