Keresés

Részletes keresés

nazareth Creative Commons License 2024.08.18 -1 1 5372

Gratula! Vannak, akik ezt még a sokadik találkozójuk után sem értik meg :)

Előzmény: TWdoktor (5371)
TWdoktor Creative Commons License 2024.08.17 -2 1 5371

Szóval, mint a nagy, de kicsiben...:)

Előzmény: SÜNÖCSKe (5370)
SÜNÖCSKe Creative Commons License 2024.08.12 -2 1 5370

Ennyire nem akartam belemenni a részletekbe, FKTT-s találkozón voltam olyan állomáson gurító tartalék mozdonyvezetője (működő gurítódombbal :) ), ahol a főrendelkezőn kívül volt két táblás, egy ÁFU kezelő és a személypályaudvaron még egy tartalék, mozdonyvezetővel együtt. A kommunikáció pedig az állomás méretei miatt részben rádión történt, a teherpályaudvaron pedig a gurító tartaléknak külön dominópultja volt, hogy az elegyrendezéssel ne terhelje a többieket. A teher- és a személypályaudvar között pedig olyan vágánykapcsolatok voltak, amelyeken az átjáráshoz a két szolgálati helynek egymástól hozzájárulást kellett kérnie a biztosítóberendezésen!

 

No, de most már tényleg elég legyen az OFF-ból, vonuljunk át a FREMO topicba, ott úgyis pangás van mindig :)

Előzmény: nazareth (5369)
nazareth Creative Commons License 2024.08.10 -1 4 5369

Egy nagyobb állomáson általában külön van rendelkező és szolgálattevő. Ha elágazóállomás, pörgősebb a menetrend, elegyrendezés is folyik, akkor volt már rá példa, hogy 3-an vittünk egy állomást, kellett tolatásvezető is.

Előzmény: SÜNÖCSKe (5366)
TWdoktor Creative Commons License 2024.08.10 -1 2 5368

Nem kell, megkaptam a választ itt.

Előzmény: SÜNÖCSKe (5366)
TWdoktor Creative Commons License 2024.08.10 -1 1 5367

Köszi!

Előzmény: SÜNÖCSKe (5366)
SÜNÖCSKe Creative Commons License 2024.08.10 -1 3 5366

Vannak az állomáskezelők és vannak mozdonyvezetők. Az állomáskezelők a rájuk bízott állomás berendezéseit (váltók, jelzők) kezelik, szervezik a vonatforgalmat stb., a mozdonyvezetők pedig vezetik a mozdonyt, kísérve a pálya mentén.

Előzmény: TWdoktor (5364)
diginewl Creative Commons License 2024.08.10 -3 3 5365

Tedd fel a kérdéseidet ebben a társtopikban:

FREMO

https://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9184649&la=167450236

Biztosan kapsz válaszokat.

Előzmény: TWdoktor (5364)
TWdoktor Creative Commons License 2024.08.09 -1 2 5364

Örülök, ha így van, sajnos a közvetlen környezetemben nem pont ez a mentalitás...

Egy technikai kérdés:

Néztem pár képet az ilyen FREMO-s "terepasztal" rendszerekről, ott azért elég nagy térben elég sok vágányfolyóméter van. Ilyenkor mentek a vonatotok mellett, és úgy irányítjátok, vagy állomási körzetek, térközök vannak, és átadogadjátok egymásnak a szerelvényeket?

Ha nem akarod ide, jöhet privátban is, a mailem publikus. Köszi!

Előzmény: V63-017 (5362)
TWdoktor Creative Commons License 2024.08.09 -1 2 5363

Nem, alapból túlféltem a dolgaimat...:)

Előzmény: alkotasu (5361)
V63-017 Creative Commons License 2024.08.09 -1 2 5362

Kicsit elkanyarodtunk a topic témájától, de...

Nem egy, nem kettő ilyen több napos találkozón vettem már részt. Volt hogy egy teljes nap nem találkoztam még "út közben" sem a mozdonyommal, mert én a rendszernek egy másik részében vonatoztam. Másnap láttam újból, semmi sérülés nem volt rajta. Egyszerűen egy ilyen találkozón az a mentalitás van mindenkiben, hogy azzal a szerelvénnyel, ami épp rá van bízva, azzal úgy bánik, mintha a sajátja lenne. 

Előzmény: TWdoktor (5358)
alkotasu Creative Commons License 2024.08.09 -1 1 5361

"A Roco univerzálisok szétakadnak"

 

Pontosabban a hagyományos kengyelesekkel ívben előfordul az ilyesmi. (Egymással viszont rendkívül jól kapcsolódnak, kis ívsugárnál sem nyomódik ki a kapcsoló oldalra.)

 

TW kollégát meg most jól megijesztetted, mert az állatorvosi lóról azt hitte, hogy minden paci ilyen beteges... :-)

Előzmény: nazareth (5357)
alkotasu Creative Commons License 2024.08.09 -1 2 5360

Nem rémálom. Elő szoktak fordulni kisebb-nagyobb hibák, de az akkor is előfordulhat, ha a barátaiddal összejössz.

Ha úgy tetszik, ez ugyanaz, csak nem 5-6 (?) barát jön össze, hanem 40-50. Vagy tavaly Magdeburgban többszáz, igaz, ott sok pálya volt. És minden hiba ellenére marha jókat szoktunk játszani. Napokig.

 

"Nem szokott ebből vita lenni, hogy ez a sérülés nem volt rajta, most rajta van, ki törte el, ilyesmi?"

Nem, mert vigyázunk egymás dolgaira.

Előzmény: TWdoktor (5358)
róbertke Creative Commons License 2024.08.09 -1 1 5359

OFF

 

Én is ebben a cipőben járok mint ti, csak magamnak görcsölök a járművek beállítása miatt, nem a FREMO -nak. 

 

Legtöbb öreg kocsi azonnal új RP25-ös kereket kap. 

 

Kuplungnál nálam a Roco 40396 Univerzál állítható magasságú / Märklin 701630 Kurzkuplung egyaránt bejön. 

 

Valamiért  nem javítható/cserélhető Bügel kuplungos kocsi csak 2db Roco 40396 által közrefogva sorozható vonatba. 

 

Vonóerő kérdésében maradok a hagyományos analóg vezérlésnél. 

 

ON 

Előzmény: nazareth (5357)
TWdoktor Creative Commons License 2024.08.09 -2 1 5358

"A másik szempont: a játékot úgy kell elképzelni, hogy viszed amid van (legyen az egy Herpa kispolszki, egy FRED, egy többszázezres mozdony, 10 méter LocoNet-kábel, vagy egy egyedi, rézmaratott teherkocsi), bedobod a közösbe, aztán azzal napokon keresztül mindenféle emberek játszanak."

 

Ezt igen nehéz nekem elképzelni... az, hogy barátokkal összejövünk vonatozni és egymás pályáján játszunk, az oké, de amit írtál, nettó rémálomnak tűnik. Nem szokott ebből vita lenni, hogy ez a sérülés nem volt rajta, most rajta van, ki törte el, ilyesmi?

Előzmény: nazareth (5357)
nazareth Creative Commons License 2024.08.09 -1 6 5357

OFF

 

Egyrészt az a helyzet, hogy rengeteg probléma szokott lenni a kapcsolókészülékekkel. A Roco univerzálisok szétakadnak; a kengyelesek egyike-másika rendelkezik beépített rugóval, azokat cibálni kell; az egyik kocsinak gyenge a rugója, a másiknak túl erős; az egyiknek alacsonyabban van a kapcsolókészüléke, a másiknak magasan... Hiába van olyan, hogy NEM360, NEM362, sajnos még a gyártók is lötyögnek, az esetek 50%-ában a gyári modellen sem stimmel a 8,5mm a magasságra.

 

A másik szempont: a játékot úgy kell elképzelni, hogy viszed amid van (legyen az egy Herpa kispolszki, egy FRED, egy többszázezres mozdony, 10 méter LocoNet-kábel, vagy egy egyedi, rézmaratott teherkocsi), bedobod a közösbe, aztán azzal napokon keresztül mindenféle emberek játszanak. A Te érdeked, hogy bárki gond nélkül tudja kezelni: a FRED-re fel legyenek írva a mozdony funkciói, a teherkocsik kártyái szabványosak legyenek, a kapcsolókészülékek szabványosak legyenek, ne lógjanak, ne akadjanak széjjel méterenként, ne kelljen rángatni őket.

 

Elég, ha mindenki csak picit laza. Képzeld el, jelentkezel egy vonatra: a mozdony összevissza világít, mert nem tudod, hogy hogyan működnek a funkciói; a FRED csatlakozójáról letörött a fül, ezért folyton kicsúszik az aljzatból; a teherkocsi kártyájáról hiányzik a zseb, gemkapcsozni kell a fuvarlevelet, ami persze leesik; a mozdony hajtásháza leér, és elakad minden útátjárónál; a 10-ből egy kocsinak lóg a kapcsolója, folyton szétakad; kettőt pedig pont ellenkezőleg minden tolatásnál cibálni kell, hogy szétakadjon... 

 

Teljesen más a helyzet az otthoni asztalon, ahol olyan cuccokat használsz, amik neked beváltak, és passzolnak egymással; ha meg valami nem stimmel, akkor leülsz a kistasztalhoz, felveszed a szemüveged, és addig matatod, amíg jó nem lesz :)

Előzmény: róbertke (5355)
zut2020 Creative Commons License 2024.08.09 -1 0 5356

A magyar FREMO kézikönyvet most nem találom, eltűnt a honlap?

 

Az angol változatban ezt írják:
Coupling type – there is a standard for the
coupling, referred to as a 'loop coupling' in
the UK or as a bügel in Geman: the preferred
type is the Fleischmann 6511

 

Azaz csak a sima kengyeles kapcsoló szabványos, hogy minden járművet biztosan össze lehessen kapcsolni és mindenki tudja hogyan kell kezelni.

Előzmény: róbertke (5355)
róbertke Creative Commons License 2024.08.09 -2 0 5355

CanGuru írta a börzén: 

 

"Van 50+ darab H0 Märklin Kurzkupplung-om, amit nem használhatok HO FREMO rendszerben, mert tiltott.

 

Ez most komoly? Német és angol modellezős ismerőseim körében kedvelt kapcsoló készülék, mert stabil és  nagyon sok régi kapcsoló tipushoz kompatibilis, kapcsolható. 

Hernyofan Creative Commons License 2024.08.08 -1 0 5354

Az M&H-nál anno kapható, 80ezer Ft.- körüli Quabla komfortkocsiban az volt emlékeim szerint. Nem?

Előzmény: nazareth (5353)
nazareth Creative Commons License 2024.08.08 -1 2 5353

Mindegy, hogy Quabla, vagy bármi más, de láttál már HTech-világításpanelt? Kétlem, hogy bármelyik modellbolt bevállalná a forgalmazását (hacsak nem javított drasztikusan a színvonalon).

Előzmény: _Tapicska_forgalmista (5350)
_Tapicska_forgalmista Creative Commons License 2024.08.07 -1 1 5352

Bocs, igazad van! Annyira meghökkentett Börze topikos 105 ezres Quabla, hogy összekevertem a panaszkodás tárgyát képező modellel.

Előzmény: Szilrobi_index (5351)
Szilrobi_index Creative Commons License 2024.08.07 -1 1 5351

Honnan veszed, hogy Quabla?

Fogalmam sincs, hogy milyen vagonokról van szó pontosan, de érdekelne a "csaló"(?) modellbolt neve és a vagonok pontos meghatározása is (ritkaságok!?). Nekem furcsa a sztori.

Előzmény: _Tapicska_forgalmista (5350)
_Tapicska_forgalmista Creative Commons License 2024.08.07 -1 1 5350

Én még soha nem hallottam arról, hogy Quabla modellt HTech világítással árusított volna modellbolt. Volt ilyen?

Előzmény: Szilrobi_index (5349)
Szilrobi_index Creative Commons License 2024.08.07 -1 2 5349

A sztori egyre kerekedik. Ezt a "megkért, hogy vedd meg neki egy modellboltból sztori" teljesen más megvilágításba helyezi a dolgokat. Hogyan találtatok egymásra?

Utolsó hozzászólásaid alapján ez egy friss vásárlás egy modellboltból, ahol egy harmadik fél világítását beszerelték egy ritkaságba, amiről kiderült, hogy mégsem az a világítás van benne. Ez elég hihetetlennek tűnik.

Amennyiben így történt, akkor ott a boltnál kellene reklamálnod a számlával/blokkal. Mellesleg melyik modellbolt csinál ilyet? Szerintem ez fontos információ lenne, mert a leírtak alapján ők csaltak!!!

Feltételezem, hogy a frissen megvásárolt modellből nem szerelted ki az egyik világítást és raktál bele egy másikat. Megérné? Ennyivel jobb az említett cucc? Furcsa, hogy ezt feltételezi a vevőd.

Miért fizettél vissza 20.000-et, ha tiszta a lelkiismereted? Ha ebben egyeztetek meg, akkor meg miért ez a "lejárató kampány"? Ezt az energiát a bolton vezetném le.

Az, hogy valaki úgy ítél meg egy ilyen tranzakciót, hogy nem akar többet üzletelni a másik féllel, az a szíve joga. Nekem is vannak olyan emberek az életemben, akiktől akkor sem vennék, ha nagyon kedvező áron kínálnák a cuccukat és el sem szeretnék adni nekik dolgokat.

 

Felesleges javaslatom: visszavásárlás teljes áron, boltba visszavitel és pénzvisszatérítés.

 

Más téma:

A helyesírás egy dolog, én például szeretem (persze én messze nem vagyok hibátlan, de törekszem rá). A rossz szemre hivatkozol, ezt furcsállom, de nem ítélem meg ismeretlenül. Lehet, hogy egy szemüveg segít, lehet, hogy nem.

A kiabálás egy másik dolog. Így írásban (csupa nagybetű) szerintem teljesen felesleges.

Az sem tetszik, hogy szétfikázod ezt a fórumot, miközben már a Facebook-on vagy Te is meg mindenki más is. Amennyiben a sztori egyértelműen egy csalóról szólna, akkor persze örülnénk, hogy felhívod a figyelmet minél szélesebb körben. Így, hogy a sértettséged szétkürtöld, majd nem neked tetsző válaszok esetén az adott felületet/közösséget leszólod, ez nekem nem tetsző. 

Vasutas008 Creative Commons License 2024.08.07 -4 0 5348

:) Köszi! NAPRA NE MENJ !! Ha nem Ross lenne a szemed nem tudom hogy írnál helyesen!!! MEg nézném....:) Szvsz

Előzmény: Decin (5347)
Decin Creative Commons License 2024.08.07 -1 1 5347

Aham, tehát egyértelműen a hozzá nem értéseddel átvágtad, tehát mégis csak neki volt igaza. 

Egy helyesírási szótárt viszont ajánlanék neked, sokat segítene.

Előzmény: Vasutas008 (5341)
Tyapa Creative Commons License 2024.08.07 -1 0 5346

Én csak azt írtam, én mit tettem volna.

Előzmény: Sz_TOMek (5343)
Tyapa Creative Commons License 2024.08.07 -1 0 5345

Sokkal bonyolultabb ez az ügy, mint elsőre lejött. Ha erre az egész jótékonysági üzletre ráfizettél, nem lett volna valami lehetőséged a modellüzletben reklamálni? 

Előzmény: Vasutas008 (5344)
Vasutas008 Creative Commons License 2024.08.07 -2 0 5344

Nem volt más bajuk a vagonoknak Újak voltak és ritkaságok .... szépek... Ő kért meg, hogy szerezzem meg ha tudom.. mondtam igen épp van egy modellüzletbe elmentem meg vettem... neki ő kifizette... ott mondtak hogy Htech... Hm nem az volt... Mindegy nem haragszom senkire.... Ez ilyen... Sajnos... 

Előzmény: Tyapa (5342)
Sz_TOMek Creative Commons License 2024.08.07 -3 1 5343

Frászt! Ha a vagon rendben volt, és a világítás volt a kérdés, akkor jól tette, hogy visszautalt kompenzációként. A vevő abból az összegből meg rendelhet magának HTech világítást, végül mindenki boldog (lenne?).

 

Nekem ebay-en volt hasonló ügyem, egy matricás GYSEV teknőt vettem pár éve, az eladó hangosnak hirdette, hangos árban is volt, de egy sima mezei dekóder volt benne (pont a Liszt mozdony volt ráadásul). Írtam neki, elnézést kért, viaaszautalt egy hangdekódernyi pénzt az árból, én meg megköszöntem neki (még jól is jártm mert maradt egy sima dekóderem pluszban). Ez a sztori ennyi is ennyi lett volna, de itt a vevő most nem túl illendően viselkedett.

Előzmény: Tyapa (5342)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!