Keresés

Részletes keresés

Spy der Man Creative Commons License 2023.09.06 -1 0 11456

https://index.hu/belfold/2023/06/01/antiszemitizmus-europa-magyarorszag-zsidosag-zsidoellenesseg/

 

 

Magyarországon a legjelentősebb az antiszemitizmus Európában Udvardi-Lakos Luca követés 2023.06.01. 18:17

 

 Tíz európai ország lakosságát kérdezték meg arról, hogy mit gondolnak a zsidóságról, a zsidó emberekről. A felmérés alapján a magyar a legantiszemitább nép Európában.

Spy der Man Creative Commons License 2023.09.06 -1 0 11455

Magyarokank ez kell, erre elveznek

 

 

 

kormánypárti politikusok megkoszorúzták az éppen harminc éve újratemetett Horthy Miklós sírját, valamint Lázár János építési és közlekedési miniszter azon kijelentésére, miszerint Horthy Miklós kivételes államfő, igaz magyar hazafi és hős katona volt.

 

 

 

ét Horthy-idézettel reagált egy 1940-es, Teleki Pálnak, valamint egy 1943-as, Hitlernek írt levélből. Az országos főrabbi szerint Lázár Jánosnak igaza volt: „világosan és egyértelműen kell beszélni” az egykori kormányzóról. Ki beszélhetne világosabban Horthy Miklósról, ha nem ő maga? – teszi fel a kérdést a rabbi.

„Ami a zsidókérdést illeti, én egész életemben antiszemita voltam, zsidókkal sohasem érintkeztem. Tűrhetetlennek tartottam, hogy itt Magyarországon minden – minden gyár, bank, vagyon, üzlet, színház, újság, kereskedelem stb. zsidókezekben legyen, és hogy a magyar tükörképe – kivált külföldön” – a zsidó – írta egyik levelében Horthy. 

A Hitlernek írt levélben már a kormányzó arról írt, hogy „a zsidók fokozatos kikapcsolására vonatkozó további intézkedések folyamatban vannak, s amint meg lesznek teremtve elszállításuk feltételei, ezt végre is fogjuk hajtani.”

 

 

 

 

 

 

Spy der Man Creative Commons License 2023.07.11 -1 0 11454
Spy der Man Creative Commons License 2022.08.02 0 0 11453

Hegedűs Zzsuzsat valamiért eddig nem zavarta...

 

csak Orbán szovege

 

 

pici mici a pók Creative Commons License 2022.02.02 0 0 11452
pici mici a pók Creative Commons License 2021.03.18 0 0 11450
EnthoniDzs Creative Commons License 2019.06.10 0 0 11446

Ehhez hasonló minden és kész. Amikor egy ingatlant fel is veszel ezt is tudod csinálni.

Törölt nick Creative Commons License 2019.05.26 0 1 11445

kétféle zsidó van. az egyik zsidó, a másik nem zsidó.

 

szerintem így jellemezhető a probléma általánosságban :)

Chommer Creative Commons License 2017.02.27 -1 0 11444

Szóval: a magyarok negyede szereti a zsidókat.   Jó arány.

azè Creative Commons License 2016.06.16 0 2 11443

Én is antiszemita vagyok mivel :Egymást tolják be minden munkahelyre , Ennek következménye pedig lehet szerintem az hogy a magyarok nem jutnak jó munkához csak a zsidók . A Médiában is sokak szerint csak zsidók vannak és ezzel kizárják a magyarokat a

Callie Creative Commons License 2012.11.10 0 0 11440

De hát most mondtam el, hogy nem igaz.

 

Olyan, aki zsidó vallásúnak született és az is maradt, 2. Ezek közül az egyik látványosan nem vallja magyarnak magát. A másik is régóta Izraelben él. Aki annak született, de hamar áttért valamelyik keresztény hitre, szintén 2.

 

Ki a többi szerinted vagy Ceizel szerint?

 

 

Előzmény: Törölt nick (11437)
Törölt nick Creative Commons License 2012.11.10 0 0 11439

Kedves tű! Kétszer végig olvastam a hsz-odat.

Azt látom, hogy "szügyön" találtak a kérdéseim, mert olyan dühhel és arroganciával válaszoltál, ami még tőled is nagy teljesítmény.

Mindenről beszélsz, csak a lényegről nem. Miért vagy antiszemita?

Ha egyszer elpárolog a düh, a méreg a fejedből és nem idiótázol, meg hülyézel - engem, vagy másokat, - kérlek válaszolj!

 

 

Előzmény: Törölt nick (11416)
Ho anyó Creative Commons License 2012.11.10 0 0 11438

Ha Te azt gondolod, hogy egy zsidó, egy cigány több szociális segélyt kap, mint egy olyan, aki nem tartozik az előbbiek közé, akkor tévedsz.

Előzmény: Straniero..71 (11413)
Törölt nick Creative Commons License 2012.11.10 0 0 11437

Úgy jön össze, hogy Czeizel Endre szerint 12 zsidó vallású.

Előzmény: Callie (11412)
Straniero..71 Creative Commons License 2012.11.10 0 0 11436
De bizony! Hidd el,hogy nagyon sokan látják így.
Előzmény: Törölt nick (11433)
Straniero..71 Creative Commons License 2012.11.10 0 1 11434
Na ezzel tökéletesen egyetértek. Néhány gyomorforgatóan nyolatkozó megélhetési zsidó miatt hiba lenne a sok tisztességes zsidó ember fölött ítélkezni. Sajnos van ez a hangos maréknyi "értelmiség",akik gerjesztik az ellentétet.
Előzmény: nagyanyo2012 (11423)
Hajmeresztő Creative Commons License 2012.11.10 0 1 11427

..............csúcsértelmiségivel!!

 

Na ne , soroljon már néhányat ezek közül a csúcsok közül. magukat nevezték ki csúcsnak ?

:-)))))

Előzmény: nagyanyo2012 (11423)
Hajmeresztő Creative Commons License 2012.11.10 0 1 11426

A magyarok kétharmada antiszemita

 

Az ilyen jó címek hatására , szerintem a 2/3 bőven rohamosan emelkedni fog ,gratula a címadónak.

Előzmény: Törölt nick (-)
nagyanyo2012 Creative Commons License 2012.11.10 -1 0 11423

Kár a magyar zsidóságot összemosni az egyes kárt okozó, zsidószármazású csúcsértelmiségivel!!

Straniero..71 Creative Commons License 2012.11.10 0 1 11413
Én nem a topicról,az országról beszéltem. Arra céloztam,hogy ez az egyetlen hely a világon,ahol mi lehetünk a legfontosabbak,a mi sorskérdéseinkkel kell elsősorban foglalkozni.
Soha,semmilyen okból és formában nem tartom elfogadhatónak a népirtást,sem más faji,vallási megkülönböztetést. De ez azt is jelenti,hogy alapból nem jár több sem azért,ha valaki zsidónak,cigánynak született.
Előzmény: Ho anyó (11411)
Callie Creative Commons License 2012.11.10 0 0 11412

" Mert sok közöttük a tanult, tehetséges ember, vagy mert a magyar Nobel-díjasok között több mint 2/3 zsidó vallásúnak született?- "

 

Konkrétan hogyan jön ki ez a 2/3 neked?

 

14 db. "magyar" Nobel-díjast szoktak felsorolni.

 

De ebből 3  született "zsidó vallásúnak" úgy, hogy nem tért át belőle, viszont ebből 1 (Kertész) látványosan megtagadja a magyarságát és Magyarországot, 1 meg soha nem is volt magyar (Wiesel);  2 további meg fiatalon megkeresztelkedett.

 

tehát hogy jön össze a kétharmad?

Előzmény: Törölt nick (11409)
Ho anyó Creative Commons License 2012.11.09 0 0 11411

Apró tévedésedet kell kijavítanom. Ez a topic nem a magyarság sorskérdéseivel foglalkozik, hanem a magyarországi antiszemitizmussal.

 

Kétségtelen, hogy a magyar történelemnek csak egy kis hányadát teszik ki a magyar zsidóság és azzal történtek. Lásd be viszont azt is, hogy ez a vallási réteg, a legjobbkor tünt fel a magyar történelem lapjain.

Ha ugyanis bátran szembe akarunk nézni a győzelmeinkkel/kudarcainkkal akkor ez a zsidó hogyishívják a legjobbkor érkezett. Mert ugye győzelmekről nem tudunk hosszan értekezni, - de a kudarcaink értékelésénél óhatatlanul is beléjük ütközik az ember. A "bűnbakképzés" lassan a rendszerváltás egyik "húzóágazatává" lépett elő.

Gondolj bele. Amikor Antallék szétverték a tsz rendszert, privatizáltak, megjelentek a külföldi bankok az országban, kölcsönöket adtak önkormányzatoknak, vállalkozásoknak, magánszemélyeknek, Aztán visszakérték kamatostuil ezeket a kölcsönöket, ami persze fájt a hitelfelvevőknek. Akkor meglódult ez az "iparág" és tele szájjal lehetett szidni a .........kat.

 

Itt, ebben a topicban , nem kell sokat visszalapoznod, találsz nem egy olyan bejegyzést, hogy bizony Hitlerék félmunkát végeztek, ki kellett volna irtani az összes .........t.

Még belegondolni is rossz, mi lenne nélkülük. Maradnának a kövér uzsorás cigányok, vagy a komcsik/libsik (nem sok) akik privatizálták az országot.(Az elvakultakat persze cseppet sem zavarja. hogy a nagy privatizálást (lásd állami földek földbérletbe adása) a  mai kormány alatt hajtották végre, de ez csak apróság.

Előzmény: Straniero..71 (11408)
Törölt nick Creative Commons License 2012.11.09 0 0 11409

Nem értelek. Már vagy két órája olvasom ezt a topicot, a te nick neved minden oldalról tízszer visszaköszön. Mi az a frusztráltság amiért olyan mérhetetlenül gyűlölöd a zsidókat? (Kérlek, legalább ezt az egy tényt egyenesen ismerd el.)

Valaki az általánosban, vagy a gimiben mindig leelőzött a tanulásban, - aki zsidó vallású volt?

Egyáltalán, miért vagy antiszemita?

Hallottál te olyant, hogy az a magyar katolikus, az a sorstalan, identitás zavarban küzdő. szemét katolikus? Biztosan nem.

Magyarázd el légyszíves, miért gyűlölöd a magyar zsidókat. Mert sok közöttük a tanult, tehetséges ember, vagy mert a magyar Nobel-díjasok között több mint 2/3 zsidó vallásúnak született?- Hogy a magyar Nobel-díjasok többsége vállalja magyar származását - kisebb részük meg tagadja? (Mindkettőt megértem.)  Hogy a világ műveltebb részén mindannyiukat magyarnak tekintik - és nem zsidónak, az egy más lapra tartozik.

Mi az, ami téged mindig hajt, hogy féktelen gyűlöletedet ebben a topicban mindenki megismerje?

Vagy mindig zsidók előztek meg egy jó állás megszerzésében, vagy - talán - ők műveltebbek nálad, s ez zavar? Ha lehet, kérlek válaszolj: M.

Előzmény: Törölt nick (11397)
Straniero..71 Creative Commons License 2012.11.09 0 0 11408
Te pont olyan kirekesztő vagy a magyarság jelképrendszerével,mint ami ellen harcolsz. Vsgy igazából csak provokálsz,hogy a végén legyen mivel harcolni?
Csak halkan jegyezném meg,hogy ez itt magyarország. Turultojással,nyillal,tebezzel,csikóssal,gulyással és rovásírással. Ezek máshol semmit nem jelentenek és a.világ.magasról tesz ezekre. De vannak emberek,létezik eüberek közössége,akiknek ezek a jelképek(és más jelképek) fontodak,jelent nelik valamit na ők alkotják a nemzetet. És Magyarországon a Mahyarság sorskérdéseivel kell foglalkozni. A zsidóság sorskérdéseimek feltárására meg ott ban Isráel....
Előzmény: Törölt nick (11406)
m54 Creative Commons License 2012.11.09 0 0 11401

Két osztást elvégezve más az eredmény. De hát nem kell minden megérteni.

Előzmény: Törölt nick (11394)
Straniero..71 Creative Commons License 2012.11.09 0 0 11391
Na ez jó téma!
Miért is gondolja bárki,hogy neki szabad arrogánsan,harsányn becsmérelni a nemzetet?
Előzmény: Törölt nick (11390)
Straniero..71 Creative Commons License 2012.11.09 0 0 11389
Hagyjuk. Egy nicket már elvesztettem egy hozzád hasonlóval folytatott vitában. Horzhy ténykedését tárgyaljuk ki a vonatkozó szaktopicban. Itt maradjunk az eredeti kérdésnél. Mi gerjeszti az antiszemitizmust világszerte?
Előzmény: Törölt nick (11385)
Callie Creative Commons License 2012.11.09 0 0 11383

Kiváló összefoglalás volt.

 

Kitűnő bemutatása a rögeszme által irányított világképnek, ami - önreflektálatlan módon - egy ellenségkép köré szervezve értelmezi a történelmet és a mai világot; és közben azt hiszi, hogy intelligens dolgot fejt ki.

Előzmény: Törölt nick (11380)
Straniero..71 Creative Commons License 2012.11.09 0 0 11382
A tudatlanságodnál már csak.a rosszindulatod nagyobb. Orbánbérencek mi?
Mond neked valamit a Ciano név? Na jó,nézd meg a neten! A Szt.István katasztrófához mi köze volt Horthynak te nagyeszű?! Legalább ne.teklámozd a tudatlanságodat!
Előzmény: Törölt nick (11380)
Straniero..71 Creative Commons License 2012.11.09 0 0 11377
Bár nem ebbe a topicba tartozik,de.bizony sok igszság van az olvtárs Horthyról elmondott véleményében. Nem hétköznapi tengerész volt,az olasz tengerészeti akadémián a mai napig tisztelettel tanítják taktikai húzásait,emberi példamutatását,csatábantanusított bátorságát.

Az.már másik kérdés,hogy a II.vh alatti tevékenysége bitatható,de tengerészeti érdemein ez mit sem változtat. Én azt is el tudom fogadni,hogy egy zsidó szemében elfogadhatatlan. Ami számomra elfogadhatatlan az az,hogy a 45 utáni történelemhamisítást ma is folytassák és a gyűlölet és kirekesztés talaján állva akarjanak ítélkezni.
Korábban felhozta valaki,hogy Horthy antiszemita törvényeit boldogan hyjtotta végre a lakosság. Hasonlóan asszisztáltyk a lengyelek is,sőt,szinte minden megszállt ország lakói. Miért?
És vajon a "fejlett nyugat" miért nem.kért.a.menekülő zsidókból? Hány vízumot kaptak az USA-ba,vagy angol gyarmatra? Hpl látták és látják őket szívesen?
És miért alakult ez így?
Ezen nem gondolkodik el senki?
Előzmény: Ho anyó (11376)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!