Keresés

Részletes keresés

Karger Creative Commons License 2013.06.24 0 0 75

Sziasztok!

 

Két hete Érd központban lévő teraszunkról eltünt az akkor 1 hónapja vett kertibútorunk.

Ha valaki látott ilyesmit mostanában feltünni a szomszédjában vagy valahol, kérem szóljon nekem, vagy a rendőrségnek, ők majd eldöntik kié is. A bútort rendeltük a praktikerben, mert ezt a szint csak rendelésre hozzák, így nem sok van belőle.

A szine homok " bézs" szin, feljelentést tettünk, és van egyedi ismertető jele, amit csak mi és a rendőrség tud.

A segítséget előre is köszönöm.

 

Az első képen van amit elloptak, sajnos a szinek nem túl jók, de ez a kép a netről van, nem fotoztam le sajnos.

 

Ezen talán a színe jobban látszik ilyen volt.

 

X ANTI Creative Commons License 2013.04.21 0 0 74

Akit ÉRDekelnek a szép régi járművek, régi magyar buszok és szeretik a repülést, ma Budaörsön nyílt napot szervez a GoldTimer Alapítvány.

Öreg repcsik, autók, motorok. Gyereknek, felnőttnek jó kirándulás a szomszédba.

INGYENES.

goldtimer.hu  -n minden megtalálható.

borzassün Creative Commons License 2013.01.07 0 0 73

A kérdéssel kapcsolatban szeretném megjegyezni,hogy telefonon értekeztem egy ismerőssel,aki parkváros térségében lekik és kábeles a tv-je és kb naggyáéból azonos a tarifacsomagunk is és megdöbbenve hallgattam,hogy egy városban két területen  sem ugyan azok a csatornák vannak egy tarifarendszeren belül is kiosztva. Eddig Én igen nagy tévedésben voltam,mert azt gondoltam, hogy az 1 kg kenyér parkvárosban is annyi,mint a központban,de hát úgy látszik tévedtem.

 

Azért nem tehetnek meg mindent,de sajna nekem hűségnyilatkozatom van és bár abból is kiléphettem volna,de megszámoltam a dolgokat és olcsóbb tarifát nem tudtak adni ugyan azon db számú csatornakiosztásra,csak drágábbat, így jobbnak láttam maradni analógban . Megjegyzem már tulajdonképpen ami nézhető magyar nyelvű oldal olyan színvonaltalan műsorral rendelkeznek, hogy már sokszok nincs is kedvem tv.-t nézni.

Előzmény: Diótörő (72)
Diótörő Creative Commons License 2013.01.07 0 0 72

A settopboxoson nálam is bejönnek, de azt beindítani kész őrület.

Jóval előbb el kell kezdeni macerálni és semmivel sem jobb a kép minősége.Persze régi crt-sen.

Ezért aztán mindig az analógot néztem, de most ráfanyalodtam a digire.

De a Travel Channel azon sem jön be, de azt tényleg ki lehet bírni.

Előzmény: RJancsi (70)
Diótörő Creative Commons License 2013.01.07 0 0 71

Úgy látszik, hogy Veled bármit meg lehet tenni, mindenre fütyülsz.

Előzmény: borzassün (68)
RJancsi Creative Commons License 2013.01.07 0 0 70

Nem értem. Mi is a Tré-home-on lógunk, nekünk a Spektrum továbbra is jön. Sportból annyi van, mint a fene, különben is majdnem mindegyiken egyidőben csak foci (Miket írok!!! Helyesen: "látványsport") van. Abból meg nem kérek :)

 

Engem jobban bosszant, hogy árukapcsolással rákényszerítenek a leggagyibb kínai set top box bérlésére (vagy megvásárlására), mert kódkártyát nem adnak nélküle. Még akkor sem, ha a set top box a telepítő szerelő távozása óta a dobozában pihen a szekrény mélyén, mert a tv digitális tunerrel és kódkártya foglalattal rendelkezik...

Előzmény: Diótörő (67)
megfigyelőrádió Creative Commons License 2013.01.07 0 0 69

Nincs igazad!

Most valóban nagyot hibázott a T-Lófütty.

Mikor megjött a tájékoztató, hogy lesz kavarás a csatornákkal és nemtetszés esetére felkínálták a szerződés bontást, még határidőn belül felhívtam az üf.szolg emberét. Tekintve, hogy a mellékelt levélből Érdre vonatkozóan NEM VOLT infó, meg sem említették. Feltűnt, hogy mindenhonnan kivették ezeket az általam is kedvelt és szinte kizárólagosan nézett csatornákat. (Még a NatGeo amit megnézek, néztem.)

Azt a tájékoztatást adta a kiscsávó, hogy nem látja Érdet a listán és nyugodjak meg, itt marad minden.

Kétkedve, de elhittem. 1214 hívószám, 2011 12. 27. kb. 9h30'

Erre jött az "átállás". KAPJÁK BE!!!

Lehetne hőbörögni, mert állítólag magnózzák a beszélgetéseket.

Max jól felidegelném magamat. Mondanék olyat nekik, hogy még basz is lenne benne.

De legjobb esetben is felmondhatnám visszamenőleg a szerződést.

 

Akkor mi van? Van más szolgáltató itt?

Előzmény: borzassün (68)
borzassün Creative Commons License 2013.01.07 0 0 68

Nem kell szentségelni. Ha váltasz egy tarifacsomagot,akkor biztosan tudod újra nézni az említett csatornákat.

 

Az, hogy a szolgáltató a közlési tevékenységét rád nézve érintetten nem terjesztette ki személyre szólóan. Hát sorry, így jártál. Sajna a nyílvános honlapjain és szóró lapjain, illetve valószínűleg az általad is jól eldobott a számlalevél mellé mellékelt szóró anyag is tartalmazhatta.

 

Ilyen jogrendszerbe élünk, sajna ez már ilyen világ. Itt nem lehet belekényelmesedni a meleg dunyhába és csak élvezni a puhaságot.

Előzmény: Diótörő (67)
Diótörő Creative Commons License 2013.01.04 0 0 67

Hova a túróba írjam, mert ilyen topic nincsen?

Kikerült a kábeltévé kínálatából a Spektrum,a Travel Channel, mindkét Eurosport és még nem tudom micsoda.

Szentségelni hol lehet?

Sehol !!

Mert az embernek csak előfizetnie kell, de beleszólása nincsen semmibe sem.

dobka Creative Commons License 2012.11.07 0 0 65

Kedves Kultúrát és történelmet szerető érdiek!

 

Szeretettel küldöm a meghívót!

 

MEGHÍVÓ

 

 

A Klauzál Gábor Társaság közhasznú civil egyesület meghívja Önt és kedves Családját

a Klauzál Gáborról szóló első érdi megemlékezésre.

 

 

Időpont: 2012. december. 1. szombat 15.00 óra

 

Helyszín: Magyar Földrajzi Múzeum, 2030 Érd, Budai út 4.

emeleti előadóterem

 

 

Program:

 

15.00-15.10

 Megnyitó

T. Mészáros András Érd Megyei Jogú Város Polgármestere

 

15.10-16.00

"Mit köszönhet hazánk Klauzál Gábornak"

vetített képes előadás

 Klauzál életének és eredményeinek a bemutatásával a reformkortól, az 1848-as minisztériumon át a kiegyezésig.

előadó: Dr Dobos Károly a Klauzál Gábor Társaság elnöke

 

16.00-16-30

Megbeszélés

 az összes résztvevő bevonásával

 

Szeretettel várjuk az érdeklődő érdieket, ez az esemény egyesületünk első érdi kapcsolatfelvétele!

 

A rendezvény látogatása ingyenes!

 

erdlako007 Creative Commons License 2012.05.25 0 0 64

A heti ÉS címoldalán Váncsa írt egy csudás pamflet félét. Nagggyyon jó!

segyem Creative Commons License 2012.05.24 0 0 63

Május 30-dikán 18 órakor találkozhatnak Tóth Krisztina író, költővel a könyvtárban.

www.csukalib.hu

BMK

X ANTI Creative Commons License 2012.05.20 0 0 62

X ANTI Creative Commons License 2012.05.20 0 0 61

erdlako007 Creative Commons License 2012.05.20 0 0 60

Idén talán ismét repülne az a Gerle 13 replika, ami most a Közlekedési Múzeumban pihen.

Ha az alapítványunknak ( Gold Timer) sikerül összekalapozni egy kis pénzt. Az emberi erő és tudás megvan hozzá. Csak sajnos a repülés épp csak a megtűrt kategória jelenleg.

Sajnos legfőbb szponzorunk a Malév maga is kimúlt.

A Budaörsi Önkormányzat egy másik régi kis gép felújítását támogatta, a Rubik Ernő által tervezett és Esztergomban gyártott Kányát.

Érd támogatná a Gerle felélesztését?

Előzmény: Jalmi11 (59)
Jalmi11 Creative Commons License 2012.05.19 0 0 59

Érdemes elolvasni.

 

http://www.erdilap.hu/cikk.php?cikkid=561

 

 

erdlako007 Creative Commons License 2012.05.17 0 0 58

A heti Magyar Narancs cikkeit ajánlom az érdiek figyelmébe. Ne hagyja ki senki, nagyon olvasmányos most.

A Hócipő meg temérdek fotóval mutatja a ma világát. Karakteres és jellemző fényképek 2012 Magyarországáról.

segyem Creative Commons License 2012.05.15 0 0 57

Május 16-án 17 órakor Kubassek János könyvbemutatója (Thaiföld) a könyvtárban. Érd, Hivatalnok u. 14

erdlako007 Creative Commons License 2012.04.30 0 0 56

Javaslom elolvasásra az Élet és Irodalom április 6-i számát. Sok Örkény Isvtán megemlékezésen kívül figyelemre méltó cikk van a címlapon "Új földesúr" címmel.

A mai valódi földesúri osztály létrehozásáról.

ilona45 Creative Commons License 2012.04.29 0 0 55

 

Hétfőn, a Duna TV-ben 20 óra 25-kor egy nagyon érdekesnek ígérkező sorozat kezdődik a magyarországi privatizáció történetéről,  "Háború a nemzet ellen"  címmel.

 

segyem Creative Commons License 2012.04.26 0 0 54

Sajnos, nem tudok ott lenni, de később meg fogom nézni ezeket a helyeket, amelyek a meghívón szerepelnek! Ezért is érdemes informatív, jó meghívót készíteni, mert pl. KLauzál Gáborról már innen sok dolgot megtudtam!

És valóban, közel van, érdemes - akár gyerekekkel is - egy tartalmas (kultúra, sport, egészség együtt) programot csinálni!

Előzmény: Borkostolóóó (53)
Borkostolóóó Creative Commons License 2012.04.26 0 0 53

 

Sziasztok, Szomszédok!!

 

 

Klauzál Gábor egészalakos bronzszobrát avatják április 27-én, pénteken 14 órakor a Klauzál Ház előtt (Budafok)

Az első magyarországi egészalakos Klauzál-szobor Benedek György, 22.kerületünkben élő Munkácsy-díjas szobrászművész alkotása.

A szoboravatás a Klauzál Gábor Társaság rendezvénye

 

http://www.budafok-teteny.hu/programok/1358

 

Szeretettle várunk benneteket, még a bicigliseket is. Üdv. Budafokról.

segyem Creative Commons License 2012.04.19 0 0 52

Április 19-22. között  Budapesti Nemzetközi Könyvfesztivál - Millenáris.

www.bookfestival.hu

 

A több mint 80 éves  Ünnepi Könyvhét melletti legnagyobb könyves esemény, elsősorban nemzetközi vonatkozásban. Persze sok-sok magyar szerzővel, kiadvánnyal is lehet találkozni, izgalmas beszélgetések, dedikálások, előadások, gyermekprogramok is lesznek.

 

Díszvendég Clauio Magris, olasz író.

segyem Creative Commons License 2012.04.14 0 0 51

A lengyel-magyar közös történelmi pontok, személyek iránt érdeklődőket hívom a könyvtárba április 20-án 18 órára. Zsille Gábor költő, polonista vetítésesk előadást (beszélgetést) tart az érdeklődőknek az Érdi Lengyel-Magyar Kulturális Egyesület szervezésében.

vitanyi.zsolt Creative Commons License 2012.04.13 0 0 50

Előzmény: vitanyi.zsolt (49)
vitanyi.zsolt Creative Commons License 2012.04.13 0 0 49

Gyertek!

segyem Creative Commons License 2012.04.07 0 0 48

Olyan ritkán olvasunk, hallgatunk verseket!

A Költészet napján, április 11-én a könyvtárban mindenki elmondhatja, fölolvashatja kedvenc, vagy akár saját versét. A Vers-elő kezdési időpontja 17 óra.

 

Várjuk azokat is, akik egyszerűen csak meghallgatnák ezeket a verseket!

Bővebbet a honlapon: www.csukalib.hu

erdlako007 Creative Commons License 2012.04.07 0 0 47

Örkény István születésének évfordulóján  ajánlanám az ünnepi olvasnivalók közé a Magyar Narancs és az Élet és Irodalom megemlékező cikkeit.

Tartalmas, elgondolkoztató és AKTUÁLIS mondanivalókkal.

segyem Creative Commons License 2012.04.06 0 0 46

Eddig csupán olvasója voltam az érdi fórumoknak, de most személyes érintettség okán írója is leszek. A könyvtár 1997-2012. közötti igazgatójaként (is) elmondhatom, hogy az állománygyarapításra mindig nagyon odafigyeltünk! És ERRE a pénzünk is megvolt! A költségvetésben is, és pályáztunk is. Évente 7 -10 millió Ft-ot költöttünk dokumentum-beszerzésre (könyv, folyóirat stb.) A történelem témára már csak azért is odafigyeltem, mert történelem szakos (is) vagyok… Természetesen elkerülhette a figyelmünket egy-egy dokumentum, de Diótörő állítása így nem igaz, téved. (4-5000 dokumentummal gyarapodtunk átlagban)! És az olvasói kéréseknek (vásárlással is!) mindig eleget tettünk!

Állományunk jelenleg kb. 100 ezer dokumentum, ebből könyv kb. 93 ezer, 170 féle folyóirat jár a könyvtárba. A könyveknek kb. az 1/3-a raktárban van, mert nem férünk el a szabadpolcon! És természetesen selejteztünk is, de ez már könyvtárszakmai kérdés…

Amiben igaza van: rettenetes a könyvtár állapota és méltatlan egy megyei jogú városhoz! Kicsi, nincs rendezvényterem, olvasóterem, helytörténeti kutatószoba, mosdó stb. Igen, van egy „zárt” részünk: itt van a helyismereti állomány és az egyik raktárunk. (A többit is megmutatjuk, ha kívánják, nem „nagy” élmény egyik sem!) A raktár jellegénél fogva zárt, de a „helyismeretet” szívesen elhelyeznénk szabadpolcon, akár külön kutatóteremmel, természetesen könyvtárosi „felügyelettel”, tájékoztatóval.

És akkor még nem beszéltem a gyermekkönyvtárról, a Csuka Zoltán házról…!!

Kollégáimmal szakmailag és fizikailag is nagyon sokat dolgozunk azon, hogy megfelelő környezet és ne zsúfoltság, rendetlenség fogadja a látogatót – pedig a szűkös körülmények, a 3 raktár (más épületekben!) ezt mind megnehezítik.

Szívesen elmondanám hosszasabban is a gondokat, de ezt inkább egyéni levélben, vagy talán a honlapunkon teszem.

Aki kíváncsi rá, a honlapon írhat nekem! www.csukalib.hu

Persze jó, ha a könyvtárhasználók, a városlakók is szóvá teszik ezeket!

Képviselők, vezetők járnak egyébként a könyvtárba – ha nem is mindenki! Tudják is a gondjainkat. Bár a raktárba nem szívesen jön ki senki!

B. Megyes Klára, a könyvtár nyugalmazott igazgatója

 

 

 

 

Előzmény: Diótörő (44)
erdlako007 Creative Commons License 2012.04.06 0 0 45

A Sztár Fm netes rádión olyan csúcs zenéket nyomtak tegnap este is, hogy ihaj-csuhaj!

Ten Years After, Johnny & Hurricans, Dakotas, Spotnicks.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!