Keresés

Részletes keresés

emem Creative Commons License 2012.02.26 0 0 34

nem másolni: gondolkozni!

Előzmény: Törölt nick (32)
emem Creative Commons License 2012.02.26 0 0 33

mondom, bulvárcikk:

 

"In both cases, even though the causes of acoustic-gravity waves are of a quite understandable geophysical nature, they are indicative of the expected significant increase in solar activity and the geodynamic activity of our planet. There is no doubt that processes in the core rule the internal energy of our planet, therefore, we should expect by the end of 2012 a sharp rise in strong earthquakes, volcanic eruptions, tsunamis and extreme weather events with peak levels in 2013 - 2014."

Előzmény: Törölt nick (29)
Törölt nick Creative Commons License 2012.02.26 0 0 32

"De mi is a geofizika?

 

A formális logika szabályai szerint egy definíció három részből épül fel: a definiendum (a definiálandó fogalom), a differentia specifica (a magasabb nemfogalom alá eső fajfogalom megkülönböztető jegyei) és a genus proximum (az általános körű fogalom, amely alá az osztályozandó fogalom közvetlenül tartozik). Így a geofizika, ahogyan az elnevezése is tömören tartalmazza, a következő módon definiálható. A geofizika (definiendum) a Föld belsejében, felszínén és környezetében végbemenő, természetes és mesterséges módon keletkező fizikai jelenségek és folyamatok megfigyelésével és magyarázatával foglalkozó (differentia specifica) földtudomány (genus proximum); a vizsgált jelenségek és folyamatok térben és időben nagy tartományt fognak át, és részben kapcsolatban vannak a Naprendszerben lejátszódó jelenségekkel és folyamatokkal. A geofizika által vizsgált térbeli tartomány a Föld középpontjától a Föld magnetoszférájának külső határáig, míg az időbeli tartomány a Föld keletkezési idejétől napjainkig terjed."

Előzmény: emem (28)
Törölt nick Creative Commons License 2012.02.26 0 0 31
Előzmény: Törölt nick (29)
Törölt nick Creative Commons License 2012.02.26 0 0 30
Törölt nick Creative Commons License 2012.02.26 0 0 29

Milyen bulvárcikkről írsz ?

Előzmény: emem (28)
emem Creative Commons License 2012.02.26 0 0 28

teljesen más van a cikkben. tehát ezek a hangok, ahogy az általad belinkelt bulvárcikk egyik megoldása (?!) sugallja:

 

"...the source of such powerful and immense manifestation of acoustic-gravity waves must be very large-scale energy processes. These processes include powerful solar flares and huge energy flows generated by them, rushing towards Earth's surface and destabilizing the magnetosphere, ionosphere and upper atmosphere. Thus, the effects of powerful solar flares: the impact of shock waves in the solar wind, streams of corpuscles and bursts of electromagnetic radiation are the main causes of generation of acoustic-gravitation waves following increased solar activity."

 

legalább olvasnád el, amit belinkelsz...

Előzmény: Törölt nick (25)
Törölt nick Creative Commons License 2012.02.25 0 0 27
Előzmény: Törölt nick (26)
Törölt nick Creative Commons License 2012.02.25 0 0 26
Előzmény: Törölt nick (25)
Törölt nick Creative Commons License 2012.02.25 0 0 25

Teljesen más van a cikkben.Tehát ezek a hangok az akusztikus gravitációs  hullámoknak a hallható tartománya amit a geofizikai folyamatok generálnak.

Előzmény: emem (24)
emem Creative Commons License 2012.02.25 0 0 24

nyugodtan tedd be angolul inkább.

vagy keress egy magyar nyelvű cikket.

 

Rejtélyes hangok a világban

Különös hangokról szóló videók lepik el az internetet, Youtube-szerte felvételek tucatjai árulkodnak valami rejtélyes, és egyben aggasztó dologról: valami nincs rendben a világgal… vagy mégis? Az elmúlt hónapokban rengeteg olyan videó jelent meg, melyen különös[...] Bővebben! Tovább »

forrás: Blog.hu

 

"Nem egy esetben derült ki ezen rejtélyes hangokról szóló videókról, hogy szimpla hoaxok. Példának okáért említsük meg az Edmontonban (Kanada) történt esetet, ahol magáról  a feltöltött videóról derült ki, hogy hamisítvány. A videót az előbb megnevezett helyen készítették, és szintén emberi fül számára különös hangokat lehetett rajta hallani. A videó csaknem 140.000 ezres látogatottságot ért el a Youtube-on, mire a videó készítője bevallotta, hogy az egész egy hoax, és a videót ő maga kreálta. „Az egészet úgy készítettem, hogy az iPhone-ommal kiálltam az erkélyre, szorosan mögé tettem a laptopomat, amin a Conklin Youtube videót játszottam le a háttérben. Az egész mindössze egy percembe került!” – nyilatkozta később egy helyi újságnak. Maga a videó utólagos szerkesztése is csak öt percet vett el az életéből. Sokkal inkább tűnik tehát egy öngerjesztő folyamatnak ez az egész mizéria, ami a rejtélyes hangok körül forog. Sokan azzal érvelnek a dolog hitelessége mellett, hogy több médiában is beszámoltak róla, ez azonban nem erősíti meg tényként, éppen ellenkezőleg. A média nem véletlen csámcsog a témán. Ez nekik nagyon is jó. Mind az újságoknak, mind a tévéműsoroknak, hiszen ebből élnek, és azt hozzák le, amire az emberek kíváncsiak."

Előzmény: Törölt nick (23)
Törölt nick Creative Commons License 2012.02.25 0 0 23

http://geochangemag.org/index.php?option=com_content&view=article&id=142:strange-sounds-in-sky-explained-by-scientists-&catid=1:global-news&Itemid=9

google ford.

"Intenzívebbé az energia folyamatok a Föld magja is modulálja a geomágneses térnek, amelyek segítségével, a lánc fizikai folyamatok az ionoszféra - légkör határán szinten generál akusztikus gravitációs hullámok a hallható tartományban, amelyet hallott az emberek a formájában ijesztő alacsony frekvenciájú hangokat különböző részein bolygónkon."

Törölt nick Creative Commons License 2012.02.25 0 0 22
Törölt nick Creative Commons License 2012.02.25 0 0 21

"Ugyanígy nem  találnak magyarázatot a tudósok a Connecticuti kis város, East Haddarn rejtélyére sem. A városban az idők kezdete óta hallani különös hangokat, morajlásokat, kisebb robbanásokhoz hasonló hanghatásokat. Az őslakosok úgy hitték, ezek a hangok az Istenek haragját hivatottak jelezni. A modern ember tudományos választ vár, de bizony sok esetben nem kap még félhivatalosat sem. Így van ez East Haddarn esetében is. A tudósok úgy hiszik, a zajokat gyakori mikróföldrengések okozzák, ám hogy ez máshol miért nem hallható, csupán ebben a városban, erre nincs logikus magyarázat.

Sokakat az a felvétel győzött meg a jelenség valódi voltáról, melyet milliók láttak, hallottak élőben egy baseball mérkőzés közben. A játékosok, a nézők, a közvetítő sportriporter szintén megdöbbenve jellemezte az ismeretlen hangot.

 

 

 

Tudósok egy csoportja úgy gondolja, ezek természetes háttérzajok, melyeket néha meghallunk, néha nem. Elvégre a földnek nincs olyan pontja, ahol teljes lenne a csend. Még a sivatagban is hatalmas a zaj, holott azt hinnénk, a néma homok vesz minket körül. Ám a hatalmas mennyiségű homok mozgása hanghullámokat idéz elő, s ezek néha úgy felerősödnek a levegőben, hogy egymás szavát sem lehet hallani. Aztán hirtelen újra csend borul a sivatagra. Ugyanez igaz a föld mélyén zajló tektonikus mozgásokra is. A földrengéseket is legtöbbször mély, búgó hang előzi meg. (A Virginia-i és Colorado-i földrengést is hasonló hangok előzték meg. "

 

http://tinkmara.freeblog.hu/archives/2012/02/10/A_Vilagvege_hangjai/

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2012.02.19 0 0 20

Szeretnék hozzászólni ehhez egy picit.

 

Én is olvastam ezekről az állítólagos furcsa hangokról, de én pozitív értelemben, ezek

a korszakváltással járó spirituális felemelkedés tünetei az emberiségnél, és egyre

több ember hallja őket most már ebben az évben , 2012-ben, mert ez az az év a maja

jóslatok szerintm, ami egy úk korszak kezdete az emberiség történelmében.

 

Csak szólni szeretnék: szó sincsen világvégéről. Az emberiség felemelkedéséről van szó,

ami azt jelenti , hogy a szeretet-tudatosság lesz az alapvető tudata az emberiségnek.

 

A valóságunk megváltozását jelenti a régiből az újba. A régi anyagias, elnyomó világrend-

ből egy szeretet és szolidáris alapú világrendbe. Az ipari társadalom , a szennyező

erőforrások használata helyett a megújuló energiák. A realista gondolkodásmódból

a spirituális tudomány felé, amikor a tudomány és a spirituális erők összeolvadnak és

felemelkedik az emberi társadalom és az emberiség kilép a Kozmoszba.

 

 Ami ezeket a hangokat illeti, mindenki, aki feljebb lépett a tudatosságban és már az új

szellemiség szerint érez és olyan formán nézi a világot, meg fogja őket hallani.

 

Mielőtt hülyének néznétek: én is hallom őket, mostanában egyre többzsör. Olyan halk, sípolásszerű, hangok, mint amikor a hangvilla berezonál. Erre mondják azt a keleti guruk, hogy szférák zenéje, vagy az Univerzum hangja.

 

Tavaly még nem hallottam ezeket a "rezgéseket" (én inkább így hívom őket.). Szóval eddig sem hülyültem meg és most sem.

 

Örülök, hogy megoszthattam veletek a gondolataimat.

joy Creative Commons License 2012.02.18 0 0 19

Én meg azt állítom, ma nyerem meg a LOTTÓ 5-öst!

/Igaz,szelvényt nem vettem... :o)))

Előzmény: Törölt nick (16)
Törölt nick Creative Commons License 2012.02.12 0 0 18

Élőben fel sem tünik.A mobiltelcsi minden zajt felerősít.

Előzmény: Cmon- (14)
Törölt nick Creative Commons License 2012.02.12 0 0 17

Előzmény: Törölt nick (15)
Törölt nick Creative Commons License 2012.02.12 0 0 15

Némelyik hang olyan, mintha a Világok harcából szedték volna - valószínűleg így is történt :)

Mondjuk a windsori esetre én is kíváncsi volnék.

Cmon- Creative Commons License 2012.02.12 0 0 14

Ez sokkal félelmetesebb.

Előzmény: Törölt nick (8)
Törölt nick Creative Commons License 2012.02.12 0 0 13
babaji Creative Commons License 2012.02.12 0 0 12

Az APOKALIPSZIS szó  forditása és jelentése : KINYILATKOZTATÁS.

Törölt nick Creative Commons License 2012.02.12 0 0 11

Rögzíteni kell mindet az utókornak!

(Üzletemben jutányos áron vásárolható világvége-túlélőcsomagok digitális rögzítőket is tartalmaznak.)

Törölt nick Creative Commons License 2012.02.11 0 0 10

Ez már tuti világvége.

Előzmény: Tarkabarka fajta szarka (9)
Tarkabarka fajta szarka Creative Commons License 2012.02.11 0 0 9

Én teljesen normális vagyok. Megmondták a hangok is.

Törölt nick Creative Commons License 2012.02.11 0 0 8

Törölt nick Creative Commons License 2012.02.11 0 0 7

hoppa_hoppa Creative Commons License 2012.02.11 0 0 6

All the videos are completely fake. Even the ones that sound real. The original idea was from the 2011 movie RED STATE. http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=ItD6dQa5ncw#t=31s

 

OK, topik zárható.

Előzmény: Törölt nick (5)
Törölt nick Creative Commons License 2012.02.11 0 0 5

Best Of hozzászólás a blogon:

 

"Màr elnézést még 6 évem van a nyugdijig màr ne hogy most jöjön ez a világvége legalàb làssam meg hogy menyit kapok ." J.H.

 

:-D

 

S a  lényeg hozzászólás:

 

"Fake, ha utananezel, lehet talalni profi hangtechnikusok elemzeseit, es azok elmagyarazzak, hogy a hangok utolag lettek hozzaadva a videohoz, mert 10 khz korul mozog a tobbseg es a kamerak csak 5.5 khz-ig kepesek felvenni. Szinte mindegyikre 100%osan tudjak mondani, hogy fake..."

 

strangesoundsinthesky.com/2012/01/15/its-a-fake-tastic-fakefest-jan-16/

 

Marcsi

 

Bye Bye kürtök. :-)

Előzmény: hoppa_hoppa (-)
szellővihar Creative Commons License 2012.02.11 0 0 4

Akadhatnak jócskán, akiknek az lehet az érdekük, hogy a társadalom zöme félve éljen. Félve élni ugyanis beszűkültté teszi a polgárt, oszt máris  könnyebb is így átpalizni. - Hát már az, hogy akámelyik párthoz tartozónak hiszi akárki magát, már ez maga az önbecsapás. - Igen durván megtésztődve a valóságot illetően. A tényleges valóságban, semmiféle pártoskodásra sincs szükség. Úgyhogy ahol élünk, ez a bepalizott ország. - Kollektív eltévelyedés. - És űrből is hangokat hallanak... Drága kenyér....

 

Persze, az sem zárható ki, hogy hirtelen felébrednek egy két millióan idén. Oszt jó napot - végre!

 

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!