Keresés

Részletes keresés

zöldpinkódzöld Creative Commons License 2019.07.01 0 0 4172

Örülök, hogy ez az enyészeté lett :)

Magam nyitottam 2001-ben ezt a förmedvényt - az eredeti címe "Őrületbe kerget az anyám" volt.

Aztán amikor 2011-ben meghalt, elszégyelltem magam és a topikot "átadtam" másnak, kérve a topik átcímezését is.

Az akkori nickemet pedig töröltettem.
Süllyedjen tovább, ide normális emberek nem írnak. Az átlag meg tudja oldani a hasonló családi problémáit.

Vagy ma már Ők maguk akiket gyűlöl a saját gyereke.

 

Előzmény: Gabiiiiii (4171)
Gabiiiiii Creative Commons License 2013.10.10 0 0 4171

....

Gabiiiiii Creative Commons License 2013.10.10 0 0 4170

hagyd,konnyu mas f...val a csalant verni es kivulrol iteletet mondani

es mivel semmit nem tud rolam,ezert a velemenye nem szamit

Előzmény: manya1 (4169)
manya1 Creative Commons License 2013.10.10 0 0 4169

Hadd kérdezzek valamit, rajtad édesanyád egyszer törte el a lekvárfőző kanalat?

 

Mert a topictárson minden héten.

 

Folyamatosan bántalmazta.

Előzmény: Lehaim2 (4137)
Jokeva Creative Commons License 2013.09.20 0 0 4168

:)))

Előzmény: Gabiiiiii (4167)
Gabiiiiii Creative Commons License 2013.09.20 0 0 4167

lehet,ha segitseget vettem volna igenybe,hamarabb tisztaban vagyok vele,igy 40+ evembe kerult,de a lenyeg,hogy kosz,jol vagyok:)

Előzmény: Jokeva (4166)
Jokeva Creative Commons License 2013.09.20 0 0 4166

Hiszen ha ez így le van tisztulva benned, és csak a szánalom maradt, akkor tovább nincs is miről beszélni. Ennyi a lényege - szerintem.

Előzmény: Gabiiiiii (4159)
Jokeva Creative Commons License 2013.09.20 0 0 4165

Thetatudatosat :) De felmész a honlapjukra, és ott vannak a kontaktok.

Előzmény: Sweeney Todd (4161)
Sweeney Todd Creative Commons License 2013.09.20 0 0 4164

igen, azt én is mondtam, hogy oké a bocsánatkérés, meg hogy most már máshogy csinálná, de a kicsi koromban szeretetmegvonással büntetéseket nem teszi már semmissé.

Előzmény: Gabiiiiii (4162)
Gabiiiiii Creative Commons License 2013.09.20 0 0 4163

lehet bocsanatot kerni es adni  figyelmetlensegert,lehet tevedesert,lehet ugyetlensegert,de nem lehet szandekos gonoszsagert

Előzmény: Gabiiiiii (4162)
Gabiiiiii Creative Commons License 2013.09.20 0 0 4162

nem hiszek benne...Elismerheti,de ettol meg nem adja vissza a gyerekkorodat,nem teszi meg nem tortentte azokat,amik teged most nyomasztanak.Megbeszelhetitek,de mar keso

 

raadasul mitol latna be egy olyan ember,hogy hibazott,ha semmi mast nem tett eddig sem,csak a sajat elvei szerint cselekedett?Nem hiszem,hogy a megbanas,a belatas oszinte,ezert teljesen felesegesnek tartom

az alszent,hazug belatasra nincs szuksegem

Előzmény: Sweeney Todd (4160)
Sweeney Todd Creative Commons License 2013.09.20 0 0 4161

tudsz adni jó kineziológus kontaktot?

Előzmény: Jokeva (4158)
Sweeney Todd Creative Commons License 2013.09.20 0 0 4160

tegnap sikerült őszintén beszélnem anyámmal, egy csomó mindenben elismerte, hogy hibás és bocsánatot is kért.

 

apámmal ugyan ez esélytelen. megkesereett és a végtelenségig zárkózott.

családfelállításra akarok még menni, egyszer résztvevőként voltam egyen és hihetetlen élmény volt!

Gabiiiiii Creative Commons License 2013.09.19 0 0 4159

oszintenszolva nem...volt mas nem eppen kellemes dolog is az eletemben,de nem sirankozom.Hiszek benne,hogy nem tortennek veletlenul a dolgok ,es ha az eletem nem ugy alakul,ahogy,most mas ember lennek.Nem biztos,hogy jobb vagy rosszabb,de mindenkeppen mas...Minden baj,banat,bantas erosebbe tesz,rengeteget tanulok belole,ha mas nem,akkor azt mindenkeppen,hogy en hogy NEM akarom csinalni

 

Az nekem mindenkeppen elegtetel es megerosites,hogy igenis megmutattam a magam 3 gyerekevel,hogy lehet egesz mas alapokon is gyereket nevelni,mint ahogy velem tettek.Igenis lehet mas a kapcsolat gyerek es szulo kozott

 

es mikor meg a 20 eves fiam is beul hozzam estenkent beszelgetni a kad szelere,akkor minden es mindenki le van szarva magasrol:)

 

ennel tobb megerositesre nincs szuksegem...Ilyenkor nem vagyok merges,nem vagyok megbantott,nem vagyom bosszura,egesz egyszeruen szanom a szuleimet,hogy ennyire nem voltak kepesek.....

 

 

Előzmény: Jokeva (4158)
Jokeva Creative Commons License 2013.09.19 0 0 4158

Nem akarsz elmenni kineziológushoz (vagy thetatudat-oshoz)? Pikk-pakk feloldják ezeket, és hihetetlen milyen nyugis lesz utána a lelked! Tudom hogy nehezen szánja rá magát az ember, de csak egyszer kell rajta túlesni :)))

Előzmény: Gabiiiiii (4157)
Gabiiiiii Creative Commons License 2013.09.19 0 0 4157

sokkal jobb,mar elobb meg kellett volna tenni

 

de ugye dolgoznak az emberben a sztereotipiak,hogy megiscsak idos,megiscsak az anyam,megiscsak,megiscsak....De olyanna valt,mintha szandekosan tartottam volna oda a fejemet,hogy ussel nyugodtan ujra es ujra

 

Folyamatosan kaptam olyan dolgokat,amik mar akkor is fajtak,de pillanatnyilag tultettem magam rajtuk es ugy csinaltam,mintha meg sem tortentek volna,becsapva ezzel sajat magamat.

 

Aki ismer engem,az tudja,hogy nagyon,de nagyon nehez engem megbantani,megsertodni szinte soha nem szoktam,de ha valakinek sikerul,azt nem felejtem el soha.

 

de eljott az a pillanat,amikor betelt a pohar,sot erosen tulcsorult,mert felszinre kerult minden addigi eltemetett dolog is.

 

ehhez kellett 40+ evem,mire eljutottam magam arra a pontra,hogy eleg volt

 

most sokkal konnyebb bizonyos szempontbol,de hazudnek,ha azt allitanam,hogy nem szoktam gondolkozni rajtuk....

Előzmény: Sweeney Todd (4156)
Sweeney Todd Creative Commons License 2013.09.19 0 0 4156

azért jobb, mióta nem kommunikáltok, nyugodtabb vagy? (bocs, ha olyat kérdezek, amiről nem szeretnél beszélni, akkor állíts le!)

Előzmény: Gabiiiiii (4155)
Gabiiiiii Creative Commons License 2013.09.19 0 0 4155

en sem vagyok egy tipukus tankonyvi peldany,mert egyalatalan nem konnyebbultem meg,sot sokkal jobban bant,hogy meg sem hallgatott,illetve minden szot szemelyes tamadasnak vett,eszebe sem jutott elgondolkozni,amit mondtunk

 

Ha nem tetszik az o altala felallitott szabalyrendszer,fel is ut,le is ut.

O semmiben nem hibas,semmiert nem felelos,o maga a tokely es mindig az is volt

 

igy azert nehez beszelgetni

Előzmény: Sweeney Todd (4154)
Sweeney Todd Creative Commons License 2013.09.19 0 0 4154

ja, hogy ez akkor volt. de már nem fáj, nem? megkönnyebbültél a szembesítés után?

 

egyik bnőm próbálta, neki szeretettel zsaroló anyja van, az úgy összeroppant (a mama), hogy azóta jár pszichológushoz.

Előzmény: Gabiiiiii (4152)
Gabiiiiii Creative Commons License 2013.09.19 0 0 4153

o nem olvasta a konyvet:)

Előzmény: Gabiiiiii (4152)
Gabiiiiii Creative Commons License 2013.09.19 0 0 4152

hogyne...akkor dobott ki,azota nem beszelunk

Előzmény: Sweeney Todd (4151)
Sweeney Todd Creative Commons License 2013.09.19 0 0 4151

és sikerült anyáddal (azt tudom hogy nem beszéltek) konfrontálódni, leülni beszélni?

Előzmény: Gabiiiiii (4150)
Gabiiiiii Creative Commons License 2013.09.19 0 0 4150

nekem annyiban segitett,hogy mikor olvastuk a tesommal,felorankent hivtuk egymast,mert a konyv altal tudatosott bennunk egy csomo minden,amit addig nem tudtunk pontosan megfogalmazni,de ateltunk

Előzmény: Sweeney Todd (4147)
Sweeney Todd Creative Commons License 2013.09.19 0 0 4149

óóó :o

Előzmény: Gabiiiiii (4148)
Gabiiiiii Creative Commons License 2013.09.19 0 0 4148

kivulrol tudom

Előzmény: Sweeney Todd (4147)
Sweeney Todd Creative Commons License 2013.09.19 0 0 4147

véletlenül kavarodtam ide -- bár az én családom is tud baromi kiakasztó lenni -- nem rég olvastam és nagyon-nagyon ajánlom mindenkinek Susan Forward Mérgező szülők című könyvét. 

 

az egészen "enyhének" tűnő kritikus, állandóan kritizáló szülőktől kezdve a szexuálisan zaklató szülőkig, mindenkivel foglalkozik az írónő/pszichológus és ami a legnagyszerűbb, hogy megoldó képleteket is kínál, nekem is segített, szerintem kötelező lenne a könyv.

Jokeva Creative Commons License 2013.08.11 0 0 4146

Nem vagyok biztos benne, hogy Csernusnak igaza van. Abban biztos vagyok, hogy még nem találkozott a családommal ;)

Előzmény: Gabiiiiii (4145)
Gabiiiiii Creative Commons License 2013.08.11 0 0 4145

Csernus szerint konfliktuskerulo ember nincs,csak gyava

 

 

Előzmény: Jokeva (4144)
Jokeva Creative Commons License 2013.08.11 0 0 4144

Becsuktam. És bár nem nevettem, de nyeltem egy nagyot, és nem szóltam. Fájt egy darabig, aztán legyintettem.

 

Sőt, alig fél éve jártam kineziológusnál (vagyis hasonlónál), és minden ilyen, apámmal-anyámmal-családdal kapcsolatos törést sikerült feloldani. Azóta ha valami új dolog jön, nagy sóhaj, aztán max fejcsóválás, hogy ejnye, ez megint mire/kinek lehet jó. És nem szólok, kerülöm a veszekedést, sőt, azóta mosolygok is ilyenkor :)

Előzmény: Lehaim2 (4135)
Gabiiiiii Creative Commons License 2013.08.08 0 0 4143

en pedig eloremenekultem es megmutattam,hogy lehet alapjaiban maskepp gyereket nevelni..2 mar kesz,a harmadik folyamatban:)

 

es ha nagyszuleiket nem erdeklik a gyerekeim,akkor nekem mivel is kellene elszamolnom?Nalatok mindkettotoknek volt torekvese a kapcsolat normalizalasara

Előzmény: Lehaim2 (4141)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!