Keresés

Részletes keresés

Szakadáskapcsoló Creative Commons License 2012.01.24 0 0 82

A be nem nyilazott táblák okozzák. A Shapes-t kösd be a Trips-hez a shape_id mezővel, a Calendar_days-t pedig a Calendar-hoz a service_id mezővel. Ezt a két plusz táblát egyébként én eddig nem is nagyon használtam. A nyilak irányára figyelj: soha ne mutassanak egymásra, és több táblából soha ne menjen egy táblába nyíl.

 

OFF

Ezzel kapcsolatban találtam egy bug-ot az Access-ben: látszólag hiába mutatnak egy irányba a nyilak, ez csak akkor jó, ha mindegyik nyíl egységesen 2-es vagy 3-as típusú. Tehát pl. az A táblából B táblába kötött 2-es típusú nyíl ugyanúgy néz ki, mint a B-ből A-ba kötött 3-as típusú, de csak akkor fog működni a lekérdezés, ha az összes többi nyíl is 2-es (vagy adott esetben 3-as) típusú a lekérdezésben.

Előzmény: BPI-553 (80)
Szakadáskapcsoló Creative Commons License 2012.01.24 0 0 81

Igen, nálam gond nélkül megy mindenféle karakterre (Access 2003-on nyomulok), de nekem is ez az egyik tippem, hogy akár az ékezetes betű, akár még a szóköz is másmilyen kódszámú karakter lehet (utóbbi hibával Excel FKERES-nél találkoztam).

Előzmény: hungeri (79)
BPI-553 Creative Commons License 2012.01.24 0 0 80

Hello!

Valamiért nem akar összejönni a lekérdezés. :-/ Mit rontottam el? :-(

Előzmény: Szakadáskapcsoló (78)
hungeri Creative Commons License 2012.01.23 0 0 79

Nálad amúgy működik ez a fajta szűrés? Mert én az UTF-8 konverzióra gondolnék, az Ú betű az tipikusan rohadék szituációkat szokott okozni adatbázisoknál :))), bár Topiktárs ugye általánosságban járt eredménytelenül.

 

Akkor már elmesélem az OFF-ot, hogy Győrben hogy jártunk az MSSQL táblákkal és lekérdezéssel: A CITY buszra keresve a vonalak között megkaptuk, ha "C" volt a keresési érték, megkaptuk, ha "CI", és akkor is, ha "CITY", de "CIT"-re sosem, se LIKE-kal, se substring-gel, charindex-szel, egyszerűen sehogy. Aztán jött az üzenet az adatbázisos emberünktől, hogy magyar a lokalizáció és ez a nyomorult megkülönbözteti a t betűt a ty betűtől :))))

Előzmény: Szakadáskapcsoló (78)
Szakadáskapcsoló Creative Commons License 2012.01.23 0 0 78

Akkor tanácstalan vagyok. Légy szíves írd meg, ha rájöttél valamire.

 

Esetleg még csinálj egy új lekérdezést, amibe csak a Stops táblát teszed be, és abból is csak a stop_name mezőt, és abban szűkíts bármelyik megállóra, hogy egyáltalán visszaadja-e a nevét a lekérdezés. (Az eddigiek alapján valószínűleg ezt sem fogja - akkor importáld be újra a Stops táblát, vagy legalább nézd meg, nincs-e valami spéci karakter a megállók neve után.)

Előzmény: Törölt nick (77)
Törölt nick Creative Commons License 2012.01.23 0 0 77

Így teljesen jól működik.

Előzmény: Szakadáskapcsoló (75)
Törölt nick Creative Commons License 2012.01.23 0 0 76

Megnézem.

Előzmény: Szakadáskapcsoló (75)
Szakadáskapcsoló Creative Commons License 2012.01.23 0 0 75

Furcsa. És ha nem a megálló nevére szűkítesz, hanem mondjuk beteszed a stop_id mezőt (bármelyik táblából a kettő közül), és az alapján szűkítesz F01841-re?

Előzmény: Törölt nick (74)
Törölt nick Creative Commons License 2012.01.23 0 0 74

Bármelyik másik megállót írom be, akár más vonalcsoportról, akár erről, akkor a lekérdezés eredménye egy üres tábla lesz.

Előzmény: Szakadáskapcsoló (73)
Szakadáskapcsoló Creative Commons License 2012.01.23 0 0 73

Tehát így nem jelenik meg semmi, csak ha kitörlöd, hogy "Újhegyi sétány"? És ha másik megállóval próbálkozol?

Előzmény: Törölt nick (72)
Törölt nick Creative Commons License 2012.01.23 0 0 72

Nem, akkor sem, ha a stop_names mezőbe beírok feltételt, akkor teljesen üres lesz a lekérdezés.

 

 

Előzmény: Szakadáskapcsoló (71)
Szakadáskapcsoló Creative Commons License 2012.01.23 0 0 71

Akkor se jön ki semmi, ha a szűkítés nélküli lekérdezésből vágólapra teszed az egyik megálló nevét, és utána azt idézőjelek közé bemásolod a lekérdezés feltételébe? Ha nem, akkor dobd be ide a képernyőt, hogy ránézhessünk.

Előzmény: Törölt nick (70)
Törölt nick Creative Commons License 2012.01.23 0 0 70

Választó lekérdezésnél a táblák jól össze vannak kapcsolva.

Ha egy megállóra szeretnék szűkíteni, és oda megfelelően beírom a megálló nevét, akkor nem ír ki semmit, ha kiszedem ezt feltételt, akkor minden gond nélkül minden megállót kíir egy adott viszonylatra.

 

Valakinek ötlete?

cooldogg1992 Creative Commons License 2012.01.22 0 0 69

Köszönöm szépen, működik! :))

Előzmény: Szakadáskapcsoló (68)
Szakadáskapcsoló Creative Commons License 2012.01.22 0 0 68

MEGVAN! Mégiscsak rossz a feltétel az első mezőben: "Keleti pályaudvar M (Garay utca)"

 

Ezenkívül még tedd be a direction_id mezőt, mert csak a 0 vagy 1 bejegyzésekre lesz szükséged (attól függően, hogy a Keleti a kezdő- vagy végpont).

Előzmény: cooldogg1992 (66)
Szakadáskapcsoló Creative Commons License 2012.01.22 0 0 67

Több lehetőség van:

 

1. Próbáld meg, hogy egyesével kitörlöd a táblákat (kezdd ezzel az új block_id-forgalmi táblával), és bár persze eltűnnek az abból a táblából vett mezők, de egyszercsak megjelennek az adatok. Ekkor az utolsónak törölt kapcsolat a bűnös, valami miatt nem egyforma a mezők tartalma.

 

2. Nyilazd be a kapcsolatokat a stop_times táblából kiindulva. Ekkor kénytelen lesz az összes stop_times értéket megjeleníteni (ami a szűrőfeltételnek eleget tesz), legfeljebb a hibás kapcsolatok esetén üres mezők fognak megjelenni (pl. nem fogod látni a forgalmi számot).

 

3. Ha egyik sem segít, töröld ki a feltételeket, bár ezek jónak tűnnek.

Előzmény: cooldogg1992 (66)
cooldogg1992 Creative Commons License 2012.01.22 0 0 66

Köszi. Valami még mindig nem jó. Így néz ki a lekérdezés és eredményként semmi nem jön ki. :/

Előzmény: Szakadáskapcsoló (63)
Szakadáskapcsoló Creative Commons License 2012.01.22 0 0 65

2010-esben sajnos nem tudok segíteni, nálam Office 2007-nél megállt az idő. :-) (A 75/79-es troli-adatokat közben elküldtem a címedre.)

Előzmény: Szebi05-51 (64)
Szebi05-51 Creative Commons License 2012.01.22 0 0 64

Ez nem értem semmit:/
Nekem a MS Office 2010

Előzmény: Szakadáskapcsoló (59)
Szakadáskapcsoló Creative Commons License 2012.01.22 0 0 63

Készíts egy üres táblát Access-ben két szöveg-oszloppal és másold bele ezt:

 

https://sites.google.com/site/gtfsadatbazis/block-forgalmi.xls?attredirects=0&d=1

Előzmény: cooldogg1992 (62)
cooldogg1992 Creative Commons License 2012.01.22 0 0 62

Elakadtam. Elkezdtem a leírásod alapján csinálni de mikor a group by-t benyomtam akkor lefagyott az acces. Megoldható, hogy padorjan mintájára feltöltöd a forgalmival ellátott táblát? A lekérdezésekkel már el tudok szórakozni én is. :)

Előzmény: Szakadáskapcsoló (61)
Szakadáskapcsoló Creative Commons License 2012.01.22 0 0 61

Ja, hogy Te már előrébb vagy. :-) Mindegy, úgyis le akartam írni ezeket, hátha másnak is jól jön.

Előzmény: cooldogg1992 (60)
cooldogg1992 Creative Commons License 2012.01.22 0 0 60

Köszönöm, konkrétan csak erre a lekérdezés típusra voltam kíváncsi, a beimportálás meg 1-2 egyszerű lekérdezést már csináltam magamnak. :)

Előzmény: Szakadáskapcsoló (59)
Szakadáskapcsoló Creative Commons License 2012.01.22 0 0 59

Először is szükséged lesz MS Access-re. Ha nem szeretnél a táblák importálásával vacakolni (ezt a kérdést jól kiveséztük lentebb), akkor élj a lehetőséggel, hogy padorjan topiktárs nagylelkűen közkinccsé tette az általa letöltött és Access-be importált adatbázist (ld. 54-es hsz).

 

Ebben az adatbázisban egy minta-lekérdezés-séma is van, amibe csak be kell tenni a szükséges mezőket (dupla kattintással a mezőnevekre). Minden olyan mezőt be kell tenni a lekérdezésbe amiket szeretnél megjeleníteni (pl. indulási idő), illetve amire szeretnél szűrni (pl. viszonylat).

 

A forgalmi számos lekérdezésem konkrétan így néz ki:

 

 

A "nyilas" (1:n) kapcsolatokat úgy tudod létrehozni, hogy a mezőnevek összekötése után duplán rákattintasz és 2-es típusra állítod. Mindig a nyíl irányába húzd a vonalat.

 

A mezők:

 

stop_name: a megálló neve

departure_time: indulási idő

forgalmi: most jut eszembe, hogy ehhez még magyarázatot kell fűzzek, mert az ehhez használt block-forgalmi tábla nincs benne az adatbázisban, saját magam állítottam elő a 17-es hsz-ban leírt módon.

route_short_name: viszonylatszám

wednesday: a nap neve, ide értelemszerűen a megfelelőt kell betenni és a feltételhez 1-est írni

trip_headsign: menetirány, a végállomás neve, illetve néhány viszonylatnál a "közbenső végállomás" (pl. a 47-esen a Móricz ilyen)

 

A lekérdezést ezután Excel-be másoltam és manuálisan rendeztem áttekinthetőbb táblázatba.

Előzmény: cooldogg1992 (58)
cooldogg1992 Creative Commons License 2012.01.22 0 0 58

Gondoltam mivel erre a témára itt van ez a topic így erre a hsz.-re itt válaszolnék. :)

 

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=115636512&t=9179599

 

Egy szájbarágós lépésről-lépésre leírt útmutatót tudnál róla írni, hogy hogyan kell csinálni? :)

 

Köszi. :)

Törölt nick Creative Commons License 2012.01.21 0 0 57

Közben rájöttem, persze az ember mindig a legegyszerűbb megoldásra nem gondol. :)

 

A Speciális fülön, ha mindent átállítottam szöveg típusra, akkor is önkényesen meghagyta az eredeti mezőbeállítást, és ott újból minden oszlopnak meg kellett adni a mezőtípust ahol kiválasztható, hogy legyen vagy ne elsődleges kulcs. :)

Szakadáskapcsoló Creative Commons License 2012.01.21 0 0 56

Már én is gondoltam rá, hogy közzéteszem az .mdb fájlt, de megelőztél. :-)

Előzmény: padorjan (54)
Törölt nick Creative Commons License 2012.01.21 0 0 55

Hálásan köszönöm.

Előzmény: padorjan (54)
padorjan Creative Commons License 2012.01.21 0 0 54

https://skydrive.live.com/?cid=206E62D6064C7535&id=206E62D6064C7535!138

 

Itt megtalálod az összerakott mdb-t (MOA2003). Budapest_gtfs.rar néven van.

Előzmény: Törölt nick (53)
Törölt nick Creative Commons License 2012.01.21 0 0 53

Minden elismerésem, hogy PHP-val és MySQL-el csináltál mindent.

 

Én is csak erre tudok tippelni, hogy ott lehet a kutya elásva, hogy az Access valamit automatikusan csinál, amibe nincs felhasználói beleszólás.

Tartok attól, hogy valami Microsoft algoritmus lesz ami ezt csinálja.

Érdekes viszont, hogy 2003 és 2007 alatt nem csinálja, de 2010 alatt igen.

Előzmény: hungeri (52)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!