Keresés

Részletes keresés

dobsika Creative Commons License 2013.02.27 0 0 5719

Írtam neked-bocsi, h csak most, de kórházba voltunk 11 napon keresztül-.

 

Előzmény: Nikol - Zizu (5718)
Nikol - Zizu Creative Commons License 2013.02.16 0 0 5718

Szia! Küldtem üzenetet fészbúkon.

Előzmény: dobsika (5716)
KCsilla89 Creative Commons License 2013.02.14 0 0 5717

Kedves Kismama!
Károly Csilla vagyok, a Semmelweis Egyetem Egészségtudományi Karának végzős szülésznő hallgatója. Szakdolgozatom témája az anya - magzat kapcsolat és a gyermekágyi depresszió.
Mivel Ön nemrég édesanya lett, a segítségét szeretném kérni. Ha az elmúlt egy évben született meg a kisbabája, kérem kérdőívem kitöltésével segítsen a szakdolgozatom elkészítésében!
A kérdőív kitöltése névtelenül történik, 10 - 15 percet vesz igénybe és a kapott adatokat csakis saját célra használom fel.
Segítségét előre is köszönöm és jó egészséget kívánok Önnek és Babájának is !

Köszönettel: Károly Csilla

 

http://www.kerdoivem.hu/kerdoiv/616012328/

Nikol - Zizu Creative Commons License 2013.02.10 0 0 5715

Én csatlakoznék, milyen csoportot keressek?

Előzmény: dobsika (5714)
moninyufi Creative Commons License 2013.02.04 0 0 5713

Sziasztok,

Elnézést a betolakodásért de hátha érdekel valakit:

Kétgyerekes (fiú-lány) anyuka vagyok, sajnos mi itt meg is állunk. A feleslegessé vált babrucikat helyhiány miatt kiárusítom, szinte fillérekért lehet megszereznbi mindent, lehet szemezgetni, alkudozni : ime a kínálat

Lucilla Creative Commons License 2013.01.30 0 0 5712

De jó kép :-)

Előzmény: Nikol - Zizu (5708)
Nikol - Zizu Creative Commons License 2013.01.30 0 0 5711

Hogy vagytok?

Én nagyon élvezem a babázást. Megedződött a cicim is. :) Dorka nagyon jó baba, éjjel is tudunk aludni. :)

Nikol - Zizu Creative Commons License 2013.01.14 0 0 5710

Köszi! :)

Előzmény: dobsika (5709)
dobsika Creative Commons License 2013.01.13 0 0 5709

De aranyos!

Előzmény: Nikol - Zizu (5708)
Nikol - Zizu Creative Commons License 2013.01.12 0 0 5708

Már ilyen mosolyokat tudunk. :)

dobsika Creative Commons License 2013.01.10 0 0 5707

Isten éltesse az 1 hónaposod. :)

Előzmény: Nikol - Zizu (5702)
dobsika Creative Commons License 2013.01.10 0 0 5706

Örülök, h jobb napotok volt. Ez amugy ilyen kicsiknél erősen változó. Rendes -megbízható- napirend olyan 3 hónapos korukra alakul. Erőltetni nagyon nem szabad, ha nem kell a cumi. Olyan érdekes a két fiam totál más. Ádámom nem tudott vele mit kezdeni, ő ujjszopós -mai napig-, Bence meg nagyon szereti és szívja is a cumit, ami, ha kiesik a szájából reklamál érte. 

Előzmény: Nikol - Zizu (5705)
Nikol - Zizu Creative Commons License 2013.01.10 0 0 5705

Úgy kiköpi a cumit, csak úgy repül. :) Rossz cumi, nem jön belőle semmi. :)

Ma szerencsére jobb napunk van, 30 perceket szopizott, közben többször megbüfiztettem, ha láttam, hogy kezd elájulni. Bevált. :) 

Ma én is fejtem (1 hete már nem fejek), hátha este kevés lesz a tejci.

Előzmény: dobsika (5704)
dobsika Creative Commons License 2013.01.10 0 0 5704

N: Bence is ilyen. A szájában kell h legyen valami. Ő is elviselné a cicit, max. "agyon enné" magát, ill. feláztatná, ami nem jó, ezért nála a cumi bevált.Te nem próbáltad, h cicizés helyett kicsit becsapd a cumival?

Előzmény: Nikol - Zizu (5702)
dobsika Creative Commons License 2013.01.10 0 0 5703

F.maci: A 10 perc után levétel bevált. Nem bukik, és így is szépen megeszi -sőt! túl is eszi a megkívántat. Jól gyarapszik, és ahogy nő egyre inkább bírni fogja a mennyiségeket is enni. A fejést meg nem csinálom rendszeresen, csak amikor már bedurran a cicim és muszáj. Nem baj, ha van "vésztartalék" is. Amúgy ne feledd, én már tapasztalt szoptatós anyuka vagyok, sokan pl. egyenesen UFOnak néztek, mikor a 2 éves Ádit még szoptattam. Ő az a gyerek volt, aki a ciciről a rendes kakaóra állt át egyenesen. Soha egy gramm tápot nem kapott, de még junior tejalapú vagy mi a fene italt se.:)

Előzmény: Fülesmaci79 (5699)
Nikol - Zizu Creative Commons License 2013.01.09 0 0 5702

A mai napunk szörnyű. Csak akkor nem ordít, ha cici van a szájában. Tegnap volt 1 hónapos és eddig olyan jó baba volt. Remélem csak rossz napja van, mert én nagyon ki vagyok most készülve.

Előzmény: Fülesmaci79 (5701)
Fülesmaci79 Creative Commons License 2013.01.09 0 0 5701

Nikol,

ilyen nekünk is volt, mára már beletörődtem. Ne izgulj, este állítólag kevesebb de zsírosabb a tej. Én is leürülök esténként, mert folyamatosan cicizik a lány, így nehezen termelődik vissza, viszont délelőttre durranok. Pihenj estefelé minél többet, egyél rizst és krumplit. Én elég gyakran eszek tejberizst például. :-)

Ja és csak látszólag nem lakik jól, valójában csak cumizik. Este olyan kis bújós. :-)

Előzmény: Nikol - Zizu (5700)
Nikol - Zizu Creative Commons License 2013.01.09 0 0 5700

Jól szopizik Dóra, a kórházi védőnő és a mienk is azt mondta nagyon ügyesek vagyunk. Az első 5 percben óriásikat kortyol, aztán kezd belustulni. Én is 5-10 percenként meg szoktam büfiztetni, meg tudom számolni egy kezemen, hogy hányszor bukott eddig. Az utóbbi napokban észrevettem, hogy esténként mintha nem lakna jól, pedig leszív rendesen. Lehet, hogy este kevesebb a tejem? Ma megmérem mennyit eszik. És úgy néz ki kezd hasfájós is lenni szegénykém. :( Néha alvás közben is keservesen felsír, akkor megsimogatom és alszik tovább. Ezt eddig betudtam annak, hogy talán újraéli a szülést, de szerintem már nem arról van szó. Hasra fordítom és akkor nagyokat durrogtat és megnyugszik, alszik tovább. 

Előzmény: Fülesmaci79 (5699)
Fülesmaci79 Creative Commons License 2013.01.09 0 0 5699

Nikol,

ne aggódj, nagyon jól csinálod a szoptatást, majd megedződik a cicid is. Lehet, hogy a kislányod nem jól kapja be, azért fáj amúgy ennyire. Nekem van egy barátnőm, neki nagyon fájt, ezért nem szoptatott, hanem lefejte az anyatejet és cumisüvegből adta, másfél éven keresztül. Nem azt mondom, hogy ez a megoldás, de ilyen is van. A 10 perc szopi nem megoldás, nálunk Huncutom átlag fél órákat szopik, van hogy egy órát, tempótól is függ... A reggeli első, mikor  becsókol 350-430 grammokat, az mindig egy órás evés. :-D Ráadásul nagyon szerencsés vagy, hogy máris napi 6 evészet van, így sokkal könnyebb az életetek. Adri nagyon sokáig 10x evett egy nap, éjfél után is 2x kelni kellett hozzá... Most tartunk 6 szopinál, hogy 2 hónapos elmúlt, de nálunk össze vissza vannak a napok. Ez alatt értem azt, hogy éjjel 1-től alszik 10-ig, akkor 1 ó szopi, majd a következő szopi 2-kor,  aztán 5-kor, utána viszont úgy fél 7-től hozzám van csatlakoztatva éjjel 1-ig. Állandóan rajtam cumizik, alszik, vagy eszik. Sajnos a bolti cumiról hallani se akar... :-(

Szóval ha bármit akarok intézni, csinálni, akkor azt be kell fejeznem délután 2-ig.... ami nem egyszerű, mert délelőtt én is alszok, pihenek. Eddig azt hittem, hogy a kicsaj fáraszt le, de tegnap kiderült, hogy nagyon rossz lett a pajzsmirigyem működése, a TSH-m épp hogy van, 0,05...... szóval az lassít be... :-(

 

Dobsika,

szerintem nem jó hogy 10 perc után leveszed, az én lányom ezért "ölne" :-D

viccet félretéve, én pl úgy csinálom, hogy szopi közben többször megbüfiztetem, főleg az első 5-10 perc után, amikor habzsol. Így sokkal hatékonyabban eszik, nincs bukás vagy hasgörcs. Amikor kidől pihenni, hagyom, aztán még vissza szokta kérni. :-)  Nálunk bevált, a születési súlyát meg még a kórházban túlteljesítette a 4. napra :-D

A fejéssel meg csak szaporítod a tejed, szerintem tök felesleges, így a kereslet-kínálat se tud beállni mert becsapod a szervezetedet. Ha kicsit apasztani akarod, akkor hideg vizes borogatást tegyél rá úgy, hogy az udvart és a bimbit nem érheti, szopi előtt meg meleg vizes borogatást, így nem tud becsomósodni. Nekem bevált az első 3 hétben, utána már tök jól működött. Sok tejem van, de már nem akar begyulladni, nem is fáj már, szóval jó a módszer.

 

Nikol, levegőztesd sokat a bimbidet, a tejet hagyd rászáradni. Nekem Lantinol krémet adtak a kórházban meg Bepantent rá. Használt, pedig csupa seb volt.

Nikol gyönyörű a kislányod :-D

Dobsi a Te kisfiad is, de azt az fb-n már jeleztem... :-)

Előzmény: Nikol - Zizu (5698)
Nikol - Zizu Creative Commons License 2013.01.08 0 0 5698

10 perc szopi? Hú de jók vagytok. :) Azt el tudnám viselni. Nálunk még 40 perc egy szopi. Igaz 4-5 óránként eszik Dóra, szóval napi 6 szopizás van, abból 1 éjszaka. Ma végigaludta az éjszakát is, szóval nem csoda, ha eddig szopizik az én cicim meg nem bírja, bár egyre ellenállóbb. :)

Előzmény: dobsika (5697)
dobsika Creative Commons License 2013.01.08 0 0 5697

Azert nehez az eleje, mert minden baba mas es mas. Ossze kell hangolodnotok es a cicidnek is fel kell keszulnie a strapára. En elso kisfiam /Ádámot/ 2 eves koraig szoptattam -mondhatom rutinos vagyok, mégis most Bencével is volt pár nap "hadakozásunk", mire flottul ment.Mostmar ő is nagyon ugyes es szepen -tan meg tul mohon is- eszik. Hal'istennek ismet sok a tejem, így márcsak azt kell kivárnom mire a kereslet es kinálat is beáll nála. Per pill a felesleg -sokszor 100ml- a fagyasztoban figyel, bar tudom mivel Ádinál is sok volt a hozzataplalaskor se hasznaltam fel, inkabb mindig friss tejet reszesitettem elonybe. Úh. az aventes poharkeszletek tejjel mar nalam valoban csak "vesztartalek".

 

Bence annyira mohon eszik, lehet hallani ahogy zubog bele a tej. Folyton enne, csak sajnos van mikor annyira televan, h bukik is. Raadasul este jon a dili, sajnos kezd hasfajossá válni. Mecsek tea, normaflore eddig amit kapott, de ma elkuldtem apat espumisan cseppert, mert lehet ezt is be kell vetnem. 

 

Holnap lesz 3 hetes. Tegnap este mértem csupaszon furcsi es kaja elott: 3200g-nak. (3000g a szuletesi /12.19/ sulya  es 2730-al hoztuk haza dec.22-en a korhazbol) Amugy olyan 80-90 g-kat eszik úgy, hogy mostmar lefeleztem (10 percre) a szopik idejét, ezzel védem ki a bukásokat -több, kevesebb sikerrel. Amugy nem bukik ám minden etetésnél szerencsére. 

 

Ma járt nálunk a védőnő és mondta szépen kezd hurkásodni, meg volt vele elégedve...úh. nekem meg legnagyobb bajom  a túlkínálatból ered.

 

 

Előzmény: Nikol - Zizu (5695)
GTi 4everné Creative Commons License 2013.01.07 0 0 5696

Sziasztok!

 

Tudod, tudom hogy másik topikba, de azért hátha így könnyebb!

Árat te mondhatsz! itt van pár játék!

 

https://picasaweb.google.com/113848643208167934867/012HonaposKorigKisfiuRuhak

 

https://picasaweb.google.com/113848643208167934867/Jatekok02

 

 

Nikol - Zizu Creative Commons License 2013.01.07 0 0 5695

Már nem ordítok a fájdalomtól, szóval alakul a dolog. 1x-2x majdnem feladtam, de muszáj szopiztatni. Sokkal egyszerűbb, nem kell a tápszert lötybölgetni (persze van akinek nincs más megoldás). Viszont az elgondolkodtató, hogy ha a szoptatás természetes dolog, akkor miért kell ennyire szenvedni az elején.

Előzmény: dobsika (5694)
dobsika Creative Commons License 2013.01.06 0 0 5694
KOSZI, A TE DORIKAD IS TUNEMENYES. Melled rendezodott? Sajnos az eleje nehez a szoptatasnak,de ha belejottok csupa elmeny lesz.KITARTAS!
Előzmény: Nikol - Zizu (5692)
tejgebríz Creative Commons License 2013.01.06 0 0 5693

Szia, csak egy szóra RO-ból: Purelan-t próbáltad? Lemosni sem kell szopi előtt, nekem ez segített. Remélem megoldódik a gondod!

Előzmény: Nikol - Zizu (5681)
Nikol - Zizu Creative Commons License 2013.01.06 0 0 5692

Dóra babám 4 hetes.

Nikol - Zizu Creative Commons License 2013.01.06 0 0 5691

Nagyon helyes fiúcska. 

Előzmény: dobsika (5690)
dobsika Creative Commons License 2013.01.06 0 0 5690

Bence életképek -két hetes múlt-.

ficánka86 Creative Commons License 2013.01.01 0 0 5689

Íme a kész táblázat:

 

Lucilla Creative Commons License 2013.01.01 0 0 5687

Nekem maradt, igaz, most januárban lejár a szavatossága. Ha kéred, én szívesen elküldöm. Publikus az e-mail címem.

Előzmény: Törölt nick (5686)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!