Keresés

Részletes keresés

Bendeguuuz. Creative Commons License 2024.01.03 0 0 371

.

geodo1 Creative Commons License 2022.04.07 -1 2 370
K.Töhötöm Creative Commons License 2022.02.10 -2 1 369

Autoreisen, cicar, plus car

Előzmény: Szatti87 (367)
Ka Pál Creative Commons License 2022.02.07 -2 0 368

AutoReisen?

Előzmény: Szatti87 (367)
Szatti87 Creative Commons License 2022.02.03 -2 0 367

Sziasztok! A Payless autókölcsönzővel kapcsolatban van tapasztalata valakinek? Illetve tudnátok olyan kölcsönzőt ajánlani, ahol nem szükséges hitel kártya és nincs depozit, illetve ingyenes lemondás van. Köszönöm.

similis Creative Commons License 2022.01.10 0 1 366

Bérelni lehet sok helyen, mondjuk mi még nem próbáltuk.

 

Viszont Lanzarote-on most sikerült olyan apartmant bérelni amihez két bicikli is van. Fuertén is belefutottam már egy olyanba, biztos van több helyen is, csak sajnos bookingon meg airbnen se találtam olyan opciót h direkt így lehessen keresni :(

Előzmény: Bettina0123 (365)
Bettina0123 Creative Commons License 2022.01.10 -3 0 365

Esetleg a tömegközlekedésről tudna valaki írni?!
Mi nagyon szeretünk kerékpározni is, arra van lehetőség?

Bettina0123 Creative Commons License 2022.01.10 -2 0 364

Mindenhol kérik a 2 éves jogosítványt?


lumeo Creative Commons License 2022.01.06 -2 1 363

En anno marciusban voltam (furdes szempotjabol amugy a legkevesbe idealis, az ocean akkor a leghuvosebb), mindig volt szel de az meg jol is esett (de volt azert egy nap amikor a kertkaput alig lehetett kinyitni annyira nekifeszult), az ocean az (marciusban) nem volt meleg de azert persze furodtem, es amugy a szel nem olyankor zavaro hanem miutan az ember kijon, es nyiltabb reszeken a homok az mintha vagna :) De erre vannak sok helyen a kovekbol kialakitott felkor kor alaku mellvedfalak, ott jol lehet napozni meg szaradni. 
Szerintem nagyon szep es valtozatos tengerpartraimvannk (kicsit lejjebb ott vannak az akkori fotoim, nem nagyon porgott azota a topic, visszalapozni sem kell) , turazni, kirandulni azert Tenerife sokkal sokkal tobb lehetoseget tartogat (es ott is van nehany nagyon szep part) illetve amugy ha pl. Ket hetre mentek akkor tudtok ket szigetre is menni, pl. Fuerteventura es Tenerife szuperul kiegesziti egymast annyira masok.

Előzmény: Bettina0123 (362)
Bettina0123 Creative Commons License 2022.01.01 -2 1 362

Köszönöm! :)

Előzmény: suirebit (361)
suirebit Creative Commons License 2021.12.30 -2 2 361

Én még sosem mentem a Kanári szigetekre csak a part miatt, inkább mászkálás  - csatangolás – túrázgatás ,vagy a  reggeli kávé a sarki patiseria/bar-ban úgy hogy ott van a kávéfőző a száláson , vagy a spanyol hangulat miatt.  De kötelező a lemenni a playa-ra , és csobbanni is. Azért írom mert aki fürödni szeretne órák hosszat az vagy egy észak európai vérű, vagy egy mazochista(ez csak az én véleményem, de nem láttam még senkit 1 órán át a vízben ).  Múlt héten voltam FUE-n , 3 nap is beugrottan a vízbe de csak 10-10 percre. Ami tagadhatatlan Fuerteventurán szinte mindig van hetente pár nap ami tényleg szeles de annyira nem vészes – kibírható, de a parton határeset.

Északi rész az a szörf paradicsom, de  Puerto del Rosario; Corallejo,Moro Jable vagy Costa Calma öbleiben , partszakaszain mindig vagy legalább 10 fő aki pancsol.

(keressél web camerákat a partokról, pl : https://www.fuerteventuraplayas.com/en/)

Most hogy a wizz repüli és 16ezert-től is volt /fő oda-vissza jegy WDC -vel(tagság) , mezítlábasan (azaz csomag és helyjegy nélkül)  nem kellene ezen sokat mélázni, egyszer legalább meg kell lépni, azán kialakul a függőség 😊, magamból indulok ki, de vannak itt még páran😉.

Sajnos a kocsi bérleti díjak már nem a régiek, de ott a busz amit kipróbáltunk – teljesen jól működik.

Nagy kedvenc lett a „ Arepas Llaneras Venezolanas”  Puerto del Rosalió-ban , 4,9 euro egy arepa .

De direkt járata ott van még Tenerife (wizz), vagy Grand Canaria a ryanair-nek amelyik olcsóbb amikor tudtok menni azt kell választani, ha első út- tuti nem lesz csalódás.

Előzmény: Bettina0123 (360)
Bettina0123 Creative Commons License 2021.12.30 -3 0 360

Sziasztok!

Jövő évre tervbe van a párommal az első Kanári-szigetek nyaralàsunk, Fuerteventura volt a legszimpatikusab, de kicsit elbizonytalanodtam hogy mindenhol azt olvasom hogy szinte mindig fúj a szél, ez mennyire szól bele a strandolásba? Lehet azért fürödni, vagy hatalmas hullámok vannak esetleg, és tényleg szörfözni a legjobb ezen a szigeten inkább, kíváncsi lennék a véleményetekre, szívesen olvasnék tanácsokat is és útnak inditókat azoktól akik már voltak.

 

Köszönöm előre is! 

És mindenkinek Boldog Új évet kívánok! :)

Törölt nick Creative Commons License 2021.12.23 -2 0 359

Nagyon jó :)

 

Előzmény: Petykooo7 (358)
Petykooo7 Creative Commons License 2021.12.23 -5 3 358

2021 vége a legtöbb országban ugyanúgy nézett ki: lezárások, szigorítások és tüntetések. Valahogy azt vettem észre, hogy egyre nagyobb és nagyobb undorral kelek fel minden reggel. A hírportálokat már inkább meg sem nyitottam. Hirtelen felindulásból úgy döntöttem, hogy elég volt! Leültem a számítógépem képernyője elég és elkezdtem keresgélni az elérhető fapados repülőjegyeket a melegebb országokba. A találatok között megjelent Lanzarote szigete is egyenesen Pozsonyból egy nagyon csak röhejes árért a Ryanair légitársaságon keresztül. Osztottam, szoroztam és az jött ki, hogy ettől jobb megoldást nem találok az idei amúgy is megritkított menetrendben. Meg is született az ötlet, hogy egyszerre két szigetet is felfedezek: elsőként Fuerteventurát, majd utána Lanzarotet. Hirtelen felindulásból lefoglaltam az utat, és pár napra rá vakon neki is vágtam a Kanári-szigeteknek. Végül is mi sülhet el rosszul abban, ha vakon elindulok a nagyvilágba szállás, autóbérlés és kompjegyek nélkül? Lássuk milyen látnivalók várnak az utazókra Fuerteventura szigetén, mi minden sült el rosszul és mi az ami ettől jobban tervezve sem jött volna össze.

 

Bővebben: https://travelhacker.eu/latnivalok-fuerteventura-szigeten-europa-legszebb-partjai/

rebecha Creative Commons License 2021.09.10 -2 1 357

Hurrá!!! Decembertől újra repül a Wzz fuertére😎😎😎

Peponi73 Creative Commons License 2019.11.27 -2 2 356
hinkli Creative Commons License 2019.04.09 -2 0 355

Akkor atgondoljuk az átszállás kerdest

Előzmény: similis (354)
similis Creative Commons License 2019.04.08 -2 0 354

Hogyha fapadossal megy átszállással és van feladott csomag akkor mindenképpen ki kell jönni a tranzitból sztem mert ki kell venni a csomagot és újra feladni, nem ?

Én átszállással csak normál légitársaságokkal voltam ahol ment a csomag végig.

2 hétre 2 szállás mindenképp jó ötlet, hosszú az út a sziget 2 vége között és elég forgalmas.

Előzmény: lumeo (352)
hinkli Creative Commons License 2019.04.08 0 0 353

Pont ezen agyaltunk..Lehet úgy kellene, ahogy írod is, 1 hét Corrajelo, 1 het Morro Jable és akkor mindkét részt be tudnánk járni...Már nagyon várjuk:)

 

akkor ezt az atszallasos dolgot meg nagyon atgondoljuk...

 

koszonom szépen a segítséget!

Előzmény: lumeo (352)
lumeo Creative Commons License 2019.04.08 0 0 352

Ha 2 hétre akkor szerintem érdemes elgondolkozni hogy 2 külön helyen legyen a szállás, egyszer lent délen, egyszer fent északon. Ahogy írtam nekem a sziget közepén volt a szállás, Cofeteről vissza a "földút" az eleve bő fél óra Morro Jable-ig, és onnan még bő egy óra volt a szállás (de többször is megtettem mert érdemes volt) Morro Jable - Corralejo távot 1 óra 40 percre írja a google maps, és reálisnak tűnik. Szóval érdemesebb inkább egyszer költözni, és onnantól akkor nem kell annyit autózni, én így csinálnám.

 

PS: átszállásos útnál: nekem amikor ilyen volt sosem volt sok időm az indulások között, de amúgy ki tudtok jönni a tranzitból, csak természetesen ez azzal jár hogy utána újra át kell menni a securityn. Ami azért idő (plusz a bizonytalanság miatt ráhagyás is kell), plusz attól függően hogy a reptértől milyen messze van a város oda-vissza. Lényeg a lényeg, ahhoz hogy érdemes legyen kijönni a tranzitból ahhoz azért sok idő kell a két repülőjárat között.

 

Előzmény: hinkli (349)
hinkli Creative Commons License 2019.04.08 0 0 351

Köszönöm szépen!

 

nagyon jónak tűnik!!!

Előzmény: similis (350)
similis Creative Commons License 2019.04.08 -1 0 350

Én a pluscart ajánlom, már kétszer béreltünk tőlük, talán ők a legolcsóbbak, teljeskörű biztosítás van, és nincs kaució. Mindkétszer teljesen problémamentes volt és pillanatok alatt az átadás-átvétel, és tökéletes kocsikat kaptunk, kevés kilométerrel.

 

https://www.pluscar-fuerteventura.com/booking.php?lang=en

 

Szokták még ajánlani az autoreisent és a cicart is a szigeteken.

 

És szerintem is mindeképpen érdemes egyébként bérelni.

 

 

Előzmény: hinkli (349)
hinkli Creative Commons License 2019.04.08 0 0 349

Köszönöm szépen! 

 

Szerintem akkor marad Corralejo;) Reméljük nem lesz nagy szél. Július elso két hetenen mennénk. egyre jobban hajlunk az autóbérlés fele‘...Azt néztem mar 80-100eur/hét ártól vannak. A kaució kb. mennyi szokott lenni? 

Cofetet, Sotaventot, Betancuriat szeretnénk mindenképp megnezni, meg, ha berelnenk autót, azért lemennenk a Morro Jablet is megnézni;) 

Rabeszeltel Los Lobosra is, meg ahogy néztem Lanzarote-ra is megy át komp.

 

Meg egy kérdés maradt. Ha atszallassal mennénk, lenyegesen kedvezőbb lenne a repjegy, majdnem a fele. Atszallasnal el lehet hagyni a tranzit öt? Vagy végig bent kell tartózkodni?

 

 

 

 

Előzmény: lumeo (348)
lumeo Creative Commons License 2019.04.06 -1 0 348

Szia! Az imént írtam bővebben a saját utamról, e mellett konkrétan a kérdéseddel kapcsolatban: autót bérelnétek? (azt sejtem hogy nem tervezitek, de egyébként javasolnám mert hihetetlenül kitágítja a lehetőségeket, sokkal könnyebb amúgy autós szempontból mint Tenerife ha ez tántorítana el) Ha nem, akkor azt mindenképp érdemes előre megnézni hogy honnan milyen a busz-közlekedés, mert szerintem Fuerteventurára vétek lenne úgy utazni hogy csak a városi/szállodai strandon lennétek.

Egyébként ami Corralejo mellett van közvetlenül és gyönyörű az természetesen a közvetlenül alatta kezdődő homokos "sivatag" és tengerpartok (kb. 8 kb hosszú... vannak benne azért "sűrűsödési pontok" de vannak teljesen kiépítetlen szakaszok is), na és hát a kikötőből 15 perc hajóval Isla de Lobos, ami kihagyhatatlan (nekem sajnos csak 2 órám volt, mert az utolsó napra volt hajójegyem (interneten csak +2 napra tudtam foglalni, fogalmam sincs miért így van... Bár bőven volt hely a hajón, simán lehet hogy bármikor odamegyek kaptam volna jegyet. Főszezonban azért már más lehet) Fél napot simán el lehet ott tölteni, de akár többet is, vannak nagyon gyönyörű lagúnák, egy védett ezért alig hullámzó sárgahomokos öböl, és azért távolság is, a táblák szerint a sziget távolabbi csúcsa a világítótoronnyal és a nagy vulkáni kúppal 45 perc (nagyon szívesen megnéztem volna de sajnos nem fért bele)

 

Morro Jable-en sajnos nem volt időm megállni, de ott a strand tényleg nagyon szépnek nézett ki. Valamint innen elvileg lehet menni kisbusszal Cofetere (ami azoknak is jó hír lehet akik nem szeretnének azon a szakaszon vezetni, egyébként nem veszélyes de oda kell figyelni, és van egy nagyon szűk szerpentines rész) Illetve azt kellene megnézni innen hogy lehet busszal eljutni Sotavento-hoz mert azok a lagúnák szintén kihagyhatatlanok! (és szintén vagy 8 km hosszú csak a beépítetlen részük... egy napot simán el lehet ott is tölteni)

 

Tenerifén nekem pont Puerto de la Cruzban volt a szállásom (bár sokat nem láttam belőle mert ott is mindig úton voltam), azért Fuerteventura nagyon más. Puerto de la Cruz egy történelmi hangulatú város (Tenerifén azért ez nem ritkaság), Fuerteventurán azért ezek inkább üdülővárosok. Én csak átmentem rajtuk, nem volt velük bajom mert nem tűntek túlzsúfolnak. Mondjuk nyáron persze azért lehet más lesz a helyzet.  

Előzmény: hinkli (343)
lumeo Creative Commons License 2019.04.06 0 3 347

Sziasztok!
Még március elején voltam egy hetet, nagyon szuper volt (csak azalatt sok munka halmozódott fel, még most sem értem utol magam, de azért írnék pár mondatot és van már néhány képem is)
Nekem a kikapcsolódás mindig a szigetek keresztül-kasul bebarangolásáról szól, így itt is autót béreltem (autoreisen, tavaly Tenerifén is tökéletesen bevált. Valamint bár most sem történt semmi, de náluk van lehetőség nem drágán kiegészítő biztosítást kötni a gumikra, szélvédőkre (az önrészmentes SCDW amúgy benne van az árban), ezt itt azért gondoltam fontosnak mert Cofetere is mentem, sőt azt ugyan előzetesen nem tudtam csak mindig kiderült, hogy ugyan az utak kb mindenhol kifogástalan minőségűek (sokkal jobbak mint Tenerife) de az viszont gyakori hogy az utolsó pár km az már "földút", amelyek amúgy kb kátyúmentesebbek mint egy átlag magyar aszfaltút (sőt), viszont a kavicsfelverődés, illetve abroncs/gumisérülés azért benne lehet a pakliban. Így még jobban azt gondolom hogy nem érdemes kockáztatni. Mondjuk az meg a másik hogy nem tudom hogy egyáltalán ezekre az utakra lehet-e menni bérautóval... hát szerencsére nem volt gond. Viszont aki biztosan tudja mi a helyzet az esetleg írja majd meg, a többiek még hasznát vehetik az infónak)

A szállásom Costa de Antigua-ban volt, semmi extra, de én sosem töltök a szálláson sok időt, az volt a szempontom (azon kívül hogy ne legyen drága :) ) hogy innen az északi, a déli és a nyugati részek is jól elérhetőek (amúgy meg közel volt a reptérhez, és mivel a Wizz későn ér be, az nem ártott hogy még 21:00 előtt ott tudtam lenni a szálláson) De ha még egyszer mennék ennél délebbre foglalnék szállást, mert innen a déli részekhez sokat kell utazni, és ott lennék többet.
Gyönyörűek voltak a tengerpartok, és egészen elképesztő hogy milyen hosszúságban! Corralejo-nál, el Cotillo közelében (ott a sziklapartos részen meg pláne) nem voltak sokan, de Sotaventonál meg Cofetenel aztan főleg nem, és még ezeken a helyeken is relatíve kevés ember a parkolók környékén maradt, távolabb aztán végképp alig valaki. És órákat lehet bóklászni ezeken a gyönyörű helyeken! Elképesztő!
Szél mindig volt, aztán a hét közepén megjött az igazán szeles idő, na az durva volt! :) De amúgy néhány gyors záportól eltekintve végig kora nyári idő és napsütés! Ilyenkor a leghidegebb az óceán, de Sotavento vagy Isla de Lobos lagúnáiban gond nélkül lehetett fürdeni (plusz egy rövid időre még Cofetenel is bementem a hullámok közé, hát jó hűvös volt de egy olyan helyet nem lehet kihagyni :)
A legnagyobb kedvenceim Cofete, Sotavento, Isla de Lobos, az északi magaspartok (Puerto de los Molinos valamint el Cotillo-tol lefelé) , de a többi hely is szinte ugyanennyire tetszett ( Playa del Viejo Rey, Punta Guadalupe, Corralejo es befele a homokdűnék, el Cotillo melletti lankás partok, a világítórorony, Ajuy, Playa del Valle, a hegyi kilátók)
Nagyon ajánlom mindenkinek, gyönyörű sziget! Nálam fix volt hogy most tudtam menni, de egyébként október-november lehet az ideális mert akkor legmelegebb az óceán (és gondolom ugyanígy nincsenek túl sokan), sőt aki teheti és szereti az aktív pihenést és változatosságot, menjen úgy 2 hétre hogy fele-fele Fuerteventura és Tenerife, itt megkapja a könnyen megközelíthető csodás tengerpartokat, Tenerifén pedig a Teide, az Anaga, a köd-erdők, valamint azért ott is van néhány nagyon-nagyon szép part, illetve ott sok a történelmi város/városka, szóval szuperül kiegészítik egymást és a szigetek közötti repülővel kényelmesen utazhatóak.

hinkli Creative Commons License 2019.04.04 0 0 346

Nagyon szépen koszonom!

Előzmény: similis (345)
similis Creative Commons License 2019.04.04 -1 0 345

Mi Caleta Fusteban voltunk, és megint odamennék, de akinek az élet a fontos, meg a nyüzsi, és nem az h kb egyformaa távolságra legyen a látnivalóktól annak sztem jobb Corralejo v Morro Jable.

Hogy melyik azt nem tudom, mert mindegyikben  kb 1 órát voltunk csak, de szerintem egyikben sem csalódik aki ilyesmire vágyik.

Előzmény: hinkli (344)
hinkli Creative Commons License 2019.04.04 0 0 344

Vagy Caleta de Fusta?

hinkli Creative Commons License 2019.04.04 -1 0 343

Sziasztok!

 

2 hétre mennénk julius elején...Segitsetek kérlek, melyiket érdemesebb fő szállás kent választani? Corrajelo-t vagy Morro Jable-t? probaltam visszaolvasni, de nem sikerült dönteni. Ami nekünk fontos lenne, hogy legyen szép a part, ez ahogy néztem mindkét helyen ok, legyen szupermarket, ahol élelmiszertlehet vásárolni és hogy lehessen esténként kisetalni, valamilyen setanyos rész pici élettel...

 

Tavaly Puerto de la Cruzban voltunk, nagyon-nagyon elvarázsolt...Corralejo ennél sokkal kisebb város?

 

 

 

hinkli Creative Commons License 2019.03.20 0 0 342

Köszönöm szépen! Akkor nem várok sokáig, nehogy lemaradtunk...

Előzmény: K.Töhötöm (341)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!