Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

fák,juh 14 órája Creative Commons License 24539

"Nem is lettek nevelve. Csak ki lettek tojva, aztán kicsapva "legelni"."

Hát kicsit durván fogalmazol, de tulképp sajnos így van. Mondom sajnos.

Ezen kéne változtatni, de sajnos ezen nem segítenek a rájuk költött milliárdok.

Az a kibaszott helyzet, hogy ezt nekik kéne elkezdeni. Csak sajnos ez az utóbbi évtizedekben folytatott álliberális hozzáállás csak rontott a helyzeten.

Előzmény: Hazavágyó (24537)
fák,juh 14 órája Creative Commons License 24538

Már megbocsáss, de te valahogy kódoltan azt akarod beállítani, hogy a magyarok hülyék.

Innentől te sem vagy különb a kódoltan zsidózóktól.

"

Észleled milyen szépen beszél? Észleled milyen jól érvel? Észleled mennyire jó a memóriája?

Na ez biztos nem magyar!"

Ha neked ilyet tanítottak amatőrök iskolán kívül akkor azok szerinted milyen emberek?

Akik így általánosítva különböztettek meg embereket azok biztos nem magyarok voltak.

Legalábbis a te értelmezésed szerint.

Előzmény: Hazavágyó (24535)
Hazavágyó 14 órája Creative Commons License 24537

"Nagy része. Inkább.

Tapasztalati úton."

Nem is lettek nevelve. Csak ki lettek tojva, aztán kicsapva "legelni".

Előzmény: fák,juh (24536)
fák,juh 14 órája Creative Commons License 24536

Nagy része. Inkább.

Tapasztalati úton.

Előzmény: Hazavágyó (24533)
Hazavágyó 15 órája Creative Commons License 24535

Az isiben nem tanultunk rasszjegyekről. A rasszjegyeket iskolán kívüli amatőrök oktatták, kb. így: - Nézd meg jól ezt a pofát, ez nem magyar, ez valami másféle!

Látod a szemei állását? Látod a koponyaformáját? Látod, hogy hol kopaszodik?

Észleled milyen szépen beszél? Észleled milyen jól érvel? Észleled mennyire jó a memóriája?

Na ez biztos nem magyar!

Előzmény: Hazavágyó (24534)
Hazavágyó 15 órája Creative Commons License 24534

50 évvel ezelőtti kisiskolás koromban voltak cigány osztálytársaim is (akkor ezt még nem tudtam - erre csak jóval később jöttem rá,  vezetékneveik, és szemeik picikét "ferde" vonalára visszaemlékezvén).

Egyikük se volt utálatos! Jó szövetségesek voltak - együtt szenvedtünk az akkoriban divatos tananyagtól.

Előzmény: Hazavágyó (24533)
Hazavágyó 16 órája Creative Commons License 24533

Problémád átérezvén jelzem - úgy vélem, hogy jól-nevelt ember inkább éhen hal, ahelyett, hogy a máséhoz nyúlna, annak engedélye nélkül.

Elismerem, hogy a cigányok egy része nem így lett nevelve.

Előzmény: fák,juh (24532)
fák,juh 1 napja Creative Commons License 24532

Na jó, hát nem muszáj értened.

Azt kéne megértened, hogy az előítéletesség az szerintem is rossz dolog. Viszont a lényege az, hogy az emberek nem kitalálják hanem tapasztalati úton szerzik.

Ééééérted?

Mondok egy példát.

Ha én gyerekként minden embert egyformának tekintettem és pl történt velem a gyerekkoromban hosszú éveken át olyan, hogy a cigányok terrorizáltak és pénzt meg tízórait loptak és ha nem adtam akkor megvertek.

Akkor ezek után ha előítéletes vagyok akkor azt tapasztalati úton szereztem.

Csakhát ezt nem mindenki tapasztalja meg.

Leszartam én a bőrszínt meg a származást, mint ahogy most is teszem. De engedtessék már meg, hogy úgy vélekedjek dolgokról ahogy akarok.

Ezeken a dolgokon egyszerűen az ember az ösztönei révén nem tud túllépni.

Ha bántanak akkor tapasztalok és ösztönösen védekezek. Ennyi.

Előzmény: Hazavágyó (24531)
Hazavágyó 1 napja Creative Commons License 24531

"Az előítéletesség az nem kitalációkon alapszik, hanem az emberek tapasztalat útján szerzik."

Mármint a bölcs emberek szerzik úgy?

Oké, nagyon igazad van.

Előzmény: fák,juh (24529)
nock edli 1 napja Creative Commons License 24530

Hmmmm.

Érkeznek a kutatási anyagok Mo. szerepéről...  Semmi nem úgy volt ahogy tanították.

http://www.origo.hu/tudomany/tortenelem/20140915-lengyel-menekultek-befogadasa-a-masodik-vilaghaboru-kezdetekor.html

fák,juh 2 napja Creative Commons License 24529

Az értelmező kéziszótárt.

A gyengébbek kedvéért, tudod akik úgy használnak szavakat, hogy nincsenek tisztában a jelntésükkel.

"Honnan vetted, hogy az előítélet "leginkább" nem inkább gonosz pletykákon/mocskolódók gyilkos intrikáin szokott alapulni?"

Nem. Az előítéletesség az nem kitalációkon alapszik, hanem az emberek tapasztalat útján szerzik.

Ez pont olyan mint amikor az ember egyszer megégeti magát, utána fél a tűztől.

Előzmény: Hazavágyó (24528)
Hazavágyó 4 napja Creative Commons License 24528

Nem tudom kit idéztél, mindenesetre e következtetésre jutottál:

"Tehát az előítélet leginkább tényeken alapszik."

Honnan vetted, hogy az előítélet "leginkább" nem inkább gonosz pletykákon/mocskolódók gyilkos intrikáin szokott alapulni?

Előzmény: fák,juh (24527)
fák,juh 5 napja Creative Commons License 24527

Előitélet:

"Az előítélet a tényeken, a hibás vagy merev általánosításokon alapuló, előre kialakított feltételezés, vélemény. Az előítélet a gondolkodás gazdaságosságra törekvő tulajdonságának velejárója - mindenki él vele, ha nem is éppen az emberekkel kapcsolatosan, viszont nem azonos az előzetes ítélet fogalmával."

Tehát az előítélet leginkább tényeken alapszik.

Ugyanis nem úgy születnek az emberek, hogy egyből előítéletesek, hanem ez kialakul bennük, leginkább tényeken és tapasztalatokon alapul.

Úgyhogy sajnos nem jól tudod.

Előzmény: piréztempó (24526)
piréztempó 6 napja Creative Commons License 24526

Jó ötlet. Bár a normális embereknek nincsenek előítételetei, a nácikat meg győzködje Vona. Talán a tudatlanok, műveletlen, félrevezetett fiatalok lehet a célcsoport, akiknél ez hasznos lehet.

Előzmény: martinaxe7 (24525)
martinaxe7 6 napja Creative Commons License 24525

A Gólem Színházzal tervezünk egy bemutatót, aminek Zsidó GY. I. K. lesz a címe, vagyis a zsidósággal kapcsolatos gyakran feltett kérdésekkel fogalakozik. Ennek pont az lenne a lényege, hogy a zsidó szót ne félve ejtsük ki, hanem – a humor eszközével – megismerjük a másikat. Talán ez is segít feldolgozni azt a sértettséget, ami sokszor indokoltan, sokszor indokolatlanul jelen van, és ezt az egész »feszkót« megmutatni, ami abból fakad, hogy nem értjük egymást.”

http://valasz.hu/kultura/zsido-gy-i-k-meghokkento-cimmel-jon-az-uj-magyar-kabare-104131

Hazavágyó szept. 10. Creative Commons License 24524

"Ha munkásőröket bűnözőnek tekinted, akkor többtízezer embert is lecsukhatsz."

Ronda dolog volna általánosítani. Részben azok álltak munkásőrnek, akik hittek abban, hogy a volt kizsákmányolók szabotázsakciókkal próbálják gyengíteni az új és igazságosabb elosztást ígérő rendszert.

Előzmény: piréztempó (24521)
ohlulu szept. 10. Creative Commons License 24523

vagyis Zoltai nem gonosztevő, csak egy hitvány alak.

(Nekem mindig is annak tűnt.)

Előzmény: piréztempó (24519)
Hazavágyó szept. 10. Creative Commons License 24522

De mi van akkor, ha a munkásőrnek állás bűn helyett ma már valami másnak - mondjuk erkölcstelen cselekedetnek minősül?

Megmondom: Ily spéci esetben az illetőt a szokásos büntető szankciók alkalmazása helyett el kell lehetetleníteni.

Ez egy járható út - bár ehhez  kapcsolatok kellenek. Ez meg pénz kérdése.

Előzmény: Hazavágyó (24520)
piréztempó szept. 10. Creative Commons License 24521

Ha munkásőröket bűnözőnek tekinted, akkor többtízezer embert is lecsukhatsz. Mert előbb koholj hozzá valami vádat visszamenőleg.

Előzmény: Hazavágyó (24520)
Hazavágyó szept. 10. Creative Commons License 24520

Itt az alkalom meg-interviewolni, hogy mi a csudáért lett munkásőr!

Persze csak amíg él, amíg ellenlábasai hagyják élni(!)

Hátha van mentő körülménye?  Ám ha bűnös, bűnhődjön, ahogy kell!

Előzmény: piréztempó (24519)
piréztempó szept. 9. Creative Commons License 24519

Zoltait lehet szeretni vagy nem szeretni, mindenesetre elintézett sok mindent, persze magának is. Az, hogy munkásőr volt régen, kit érdekel 2014-ben? Akkor is az állampárt és holduvara számított a legkönnyebb karrier útnak, ma is :D Sok embert ismerek akin segített, akit felkarolt. És aki most hátbatámadja, ugye Gábor (ha olvasod).

Előzmény: Hazavágyó (24517)
Hazavágyó szept. 9. Creative Commons License 24518

Utólag ötlött csak fel bennem, hogy még egy másik kitűzőt is kellene adni neki ajándékba, melyen apám gyakran hangoztatott jelmondata állna:

A gyanú öl!

Előzmény: Hazavágyó (24517)
Hazavágyó szept. 9. Creative Commons License 24517

Idézted:

* ... Heisler kérdésünkre kijelentette: „amennyiben igaz a hír, amit hitetlenkedve és megdöbbenéssel olvastam, akkor ennek a megbízatásnak az elfogadásával Zoltai Gusztáv romba döntötte egyébként sem makulátlan életművét”. *

Ravasz húzás, remek trükk, ügyes!  Alattomos célzással végződik.

Így kell ezt csinálni!

Heisler Andrást ki kellene tüntetni. Kapjon kabátra való kitűzőt e felirattal: Demagógiából jeles!

Előzmény: martinaxe7 (24515)
fák,juh szept. 9. Creative Commons License 24516

Sokat tudhat a munkásőr vén komcsija, hogy így bevette magát. :)

Előzmény: martinaxe7 (24515)
martinaxe7 szept. 9. Creative Commons License 24515

A Mazsihisz ledöbbent

Bővebbet egyelőre nem tudni. Többször hívtuk Zoltai Gusztávot, de eddig nem sikerült elérnünk. A Mazsihisz több vezetőjével beszéltünk. Mindegyikük meglepetéssel fogadta, Heisler András, a Mazsihisz elnöke sokkolónak minősítette hírt (amely néhány órával a Lázár János által összehívott Zsidó Közösségi Kerekasztal ülésének kezdete előtt jelent meg). Heisler kérdésünkre kijelentette: „amennyiben igaz a hír, amit hitetlenkedve és megdöbbenéssel olvastam, akkor ennek a megbízatásnak az elfogadásával Zoltai Gusztáv romba döntötte egyébként sem makulátlan életművét”.

http://nol.hu/belfold/leigazolta-a-kormany-zoltai-gusztavot-1485149

martinaxe7 szept. 9. Creative Commons License 24514

Szögletes kerekasztal

martinaxe7 szept. 9. Creative Commons License 24513

Érdekes lépés választási kampányban és emlékévben

piréztempó szept. 9. Creative Commons License 24512
Gusztikám! Mennyiért korpás a hajad?
Hazavágyó szept. 7. Creative Commons License 24511

Hozzáértő = pajszeres ?

Műkincstolvaj is szóba jöhet, de térfigyelő kamerás cég tulajdonosa is ...

Előzmény: martinaxe7 (24510)
martinaxe7 szept. 7. Creative Commons License 24510