Keresés

Részletes keresés

Ali-bá Creative Commons License 2020.06.02 0 0 2597

Honnan indul a víz? Nem a vízóra vagy kerti csap aknából? Ha igen, akkor ott kell egy leeresztő csap és kész.

 

Ha lejt a kert akkor a legalsó ponton leásol a földbe egy kisebb fedeles hordót és oda teszel egy leeresztő csapot.

 

Ne KPE csövet, hanem inkább LPE csövet használj. A slagos megoldás kicsit bizzar nekem.

 

Nézz be a  Kerti öntözö rendszerek  és a Csepegtető öntözés  topikba. Ott kérdezz.

Előzmény: Törölt nick (2596)
Törölt nick Creative Commons License 2020.06.02 0 0 2596

Üdv. Segítséget kérnék!

 

Most építjük a bejárót térkövezve. Van elől a ház előtt, és hátul is kert. Letennénk valami gerinc vezetéket locsoláshoz, de csak a térkő ajzata alá menne kb 30-40 centire. A fagy miatt szóba jött, hogy tegyünk le 32-es lépésálló gégecsövet, és abba 1/2 col slagot húzunk be. Bízva abban, hogy ha a slagban víz marad, nem fagy szét?.. Szétfagy? 

A másik valami kpe csöves megoldás lenne, de oda meg két fagycsap is kell plusz valami olyan kialakítás, amivel az kezelhető, szóval annyira ez nem túl szimpatikus..

Más hogy oldja meg a gerinc víztelenítést télire? 

ZsuR Creative Commons License 2020.03.20 0 0 2595

Vegul is befejezodott... orom hasznalni. 

 

 Tavaly le lett kenve Timber Olajjal - egyszeru es sokaig ad vedelmet.

 

Előzmény: ZsuR (2591)
Kenderice Ákos Creative Commons License 2020.03.20 0 0 2594

Kösz, de azt túl nehéz lenne egyedül levenni-feltenni.

Előzmény: Ali-bá (2593)
Ali-bá Creative Commons License 2020.03.19 0 1 2593

Öntsél vassal megerősített betonfedelet méretre.

Előzmény: Kenderice Ákos (2592)
Kenderice Ákos Creative Commons License 2020.03.19 0 0 2592

Sziasztok.
Gyűrűs kút lefedésére keresek valami megoldást.
Most is van rajta egy lemeztető, de az a helyzet, hogy a tetejére kellene tennem a hidrofortartályt (megtöltve van vagy 80 kg).
Ezt el kellene bírnia.
Jó lenne, ha a tető a gyűrű felső síkja körül lenne.
Ha ez nem megoldható, akkor végső esetben tenném csak simán rá.
Valahogy meg kéne oldanom, hogy süllyesztve legyen.

Vasanyag van (nagyrészt 40x40 zártszelvény).
A szivattyú a felső, talajszint feletti gyűrű belső felén van egy konzolon.

Ha van valakinek valami jó ötlete, ne tartsa magában.
Köszönöm.

ZsuR Creative Commons License 2018.12.04 0 0 2591

A fiam segit majd - o tudja szepen levagni a szeleket... es majdnem kesz!  Tavasszal meg a viragladat megcsinalom, megtoltom es beultetem.... aztan marad a vizlepergeto kezeles... :))

 

Előzmény: ZsuR (2579)
zlota Creative Commons License 2018.12.04 0 0 2590

Hát lehet tényleg túlbonyolítom - ez jellemző rám! :D

 

Azt látom, hogy mióta ég a lámpa éjjel a 4db tyúk 3 tojás/nap átlaggal nyomja. Ami nagyon jó, mert a szomszédnál 20db tyúk van ami már nem is ad tojást.

Sőt kicsit sokkalom is, lehet kikészülnek így idő előtt...

 

A tyúkólba kaptam maradék Ytong téglát, de csak belülről tudom felrakni a falra 1-1 csavarral, meg így nem kell 0 fokba ragasztóznom.

Azért nemsoká rakok fel 1-1 képet, hogy mire jutottam ;)

Törölt nick Creative Commons License 2018.12.01 0 1 2589

szia. bocsi de szerintem túlbonyolítod a dolgot.szigetelni mindig kint szigetelünk.nálam 8 mm osb lapra kívülről 2-2.5 cm nikecel darabok vannak felcsavarozva lekenve.a nikecell építkezésből maradt 10 cm lapok lettek felszeletelve.a teteje szintén osb lap, élére állított tetőléccel ez 5 cm közte az 5 cm nikecell, 0.2 trapézlemez borítással.az ivóvíz még eddig soha nem fagyott be előttük.a tyúkok nem fáznak télen, a tojástermést pedig ekkora ólban mint a tiéd bőven segíti egy 40 Wattos izzó. a tojástermeléshez inkább kell a fény napi 12 óra vagy több mint a hőmérséklet.

Előzmény: zlota (2587)
Nobody1 Creative Commons License 2018.12.01 0 0 2588

Nálam 32 éve egy automata sötétedéskor bekapcsolja, világosodáskor meg kikapcsolja a világítást a tyúkólban. Eddig még nem pusztultak ki tőle a tyúkok. Sőt 3 évig pulykáim is voltak a tyúkokkal és ők sem. Viszont tojtak mint a bolond... :)

Előzmény: zlota (2587)
zlota Creative Commons License 2018.12.01 0 0 2587

Drágának találom.Illetve nem hiszek benne, hogy ugyanazon teljesítmény esetén többet tud leadni fűtésre.

Viszont a ventilátor az a tapasztalatod alapján tényleg nagyon fontos lenne!

 

Ma éjjel volt 2 db 100w izzó és 12 fokot csináltam bent "tyúkfej magasságban" Szóval működhet.

 

 

A fém kályhacsőben belerakott izzóval amit ventilátorral kifújatnék beválhatna?
A fényt kellene valahogy megszüntetni.A hőmérséklet szerintem már jó így is kb.Meg nem fagynak -15;-20 ig

 

Viszont így fénymérgezést kapnak! 16-17 óra a max amit fényben tölthetnek el.Olvastam, hogy a több fényes óra elhulláshoz vezethet.

 

Az infralámpa is fényt ad.Bár tény nem olyan erős fényt.Viszont azt is takarni kellene... szóval úgy meg lehet már még inkább nem érné meg.

 

 


(Egy szigeteléssel jobban járnék, mert kicsi ólról van szó kb 2m x 1,5m x 1,5m. Csak az a gond, hogy a hungarocelt kicsipkednék.Így max 2-3 oldalra tudnék tenni meg a tetejére.Az is gond, hogy a tyúkólakban időnként élősködők szaporodhatnak el és ezért félek a szigetelés alatt soha nem irtanám ki őket szóval nagyon kellene meg nem is a szigetelés...)

Előzmény: Ali-bá (2586)
Ali-bá Creative Commons License 2018.11.30 0 0 2586

Én annakidején akváriumot fűtöttem a vizbe lógatott izzólámpával. A víz alja és a teteje között komoly hőfok különbség volt.

 

A tyúkólban is valószínű, hogy csak a lámpa felett lesz meleg, hacsak nem kapcsolsz be még egy ventillátort is. Az infra lámpa miért nem jó? Az a talajt is melegíti.

Előzmény: zlota (2585)
zlota Creative Commons License 2018.11.30 0 0 2585

Hahó eszkábások! :)

 

Tyúkól fütést kellene csinálnom a mi + 5  +8 fokon tartaná az ólat.

Hagyományos izzóval gondoltam ki, mert az nagyon olcsó és 98% nem a villágításra megy el.

Kellene valami 5let, hogy a villágítást hogyan tudjam megszüntetni.A festésre gondoltam, de az leég róla.

Gondoltam valami festékesdobozra is, amit 1-1 helyen kilyuggatok, hogy a fény ne csak a hő jöjjön ki.... de lehet az meg túlforrósodik.

 

Esetleg egy fénycsapdát építeni?

 

 

Itt az izzót körbevenném fémlemezekkel és kicsit mindig túlhajtanám.Így csak a meleg jönne ki, a fény nem.

Tűzvédelem és érintésvédelem is fontos lenne, mert állatok felett lenne.

ZsuR Creative Commons License 2018.09.11 0 0 2584

En pressure treated woodot veszek.  Magamnak nem kell kezelni.  Tobb fele categoriaja van - fold feletti, fold alatti es vizben... kinek mi kell.

 

Aztan ha kesz a deck, lehet vizlepergetovel kezelni, igy tovabb tart.

 

Sokfelekepp lehet az alapot kesziteni, allamtol fuggoen, mert a code nem egyforma.

No meg attol is fugg, milyen a deck, magassag, nagysag stb.

Előzmény: Nobody1 (2583)
Nobody1 Creative Commons License 2018.09.11 0 0 2583

Az oszlopok égetése jó de nem biztos, hogy mindegyiket sikerül rendesen megégetni és egyformán tartós lesz. Ráadásul egy terasznál az esztétika is számít, ugyanis az égetett, szenesített rész a talaj fölött 15-20 centire kell végződjön, különben nem ér semmit. Ez azon túl, hogy egy terasznál csúnya, még a ruházat tisztaságát is veszélyeztetheti...

Úgy tudom nálatok lehet kapni réz-naftenátot. Ha utána nézel a neten, arra legalább 50 évet ígérnek, még ha földbe ásod a fenyőoszlopot akkor is. Én a helyedben ezzel kenném le a faanyagot. Igaz 1 gallon bő 20 dolcsi de megéri, mert többé nem lesz gondod vele...

Kékeszöld színű lesz tőle a fa így ha ez nem tetszik, előtte színezd valami vízbázisú páccal, mert utólag csak olaj vagy zománcfestékkel lehet átfesteni. (Nem engedi beszivárogni a vizes pácot a fába.)

Előzmény: ZsuR (2582)
ZsuR Creative Commons License 2018.09.08 0 0 2582

https://www.youtube.com/watch?v=WmYCUljsrDg

 

Erdekes az egesz, es kb 2:15-tol jon az egetes... :))

Előzmény: alfi13 (2580)
ZsuR Creative Commons License 2018.08.28 0 0 2581

Hallottam errol a modszserrol!  Regi es megbizhato!!!

Előzmény: alfi13 (2580)
alfi13 Creative Commons License 2018.08.28 0 0 2580

Ha megégeted tűzben azokat a fa részeket amik a földbe kerülnek vagy érintkeznek a földel szinte örökösek lesznek. Van olyan akácfa kerítés oszlopom aminek a földbe levő része meg van égetve harminc éves és teljesen ép. A 8-10 éve lerakott de nem égetett oszlopok sora dőlnek ki.

Előzmény: ZsuR (2579)
ZsuR Creative Commons License 2018.08.27 0 0 2579

Lehet valami tartositott fat kapni - vagy utolag, hazilag tartositani?  En most csinalok egy kisebb teraszt - egy nagyobb project befejezo resze - es a faanyag elore van tartositva, no meg en is fogok rakenni vizlepergeto anyagot.

Előzmény: zlota (2577)
zlota Creative Commons License 2018.04.24 0 0 2577

Olcsó, gyorsan elkészíthető fatároló kellene nekem. Lehetőleg 2-4m3 egységekre bontva. Minimum 10m3 körüli!

Tudna valaki jó tippet adni? Valami rém egyszerű kellene a telek végébe... nem tudom eldönteni még azt sem, hogy milyen anyagból álljak neki!

 

A jelenlegi tárolónk nagyon jó volt a ház oldalában, szellős és teljes tető alatti, kb 25m3 simán befért, de "értékes" helyen volt, betonozva - tökéletes terasz

 

 

 

A tetőnek jóval túl kellene nyúlnia és annak az oldalnak ahonnan az eső ráverhet az oldalára nem ártana zártnak lennie.

Ezt tapasztaltam az elmúlt 10 év üzemeltetése során.(A jelenlegi ilyen- > csontszáraz a fa, soha nem kap újabb vizet)

Gondolkodom az erősebb betonvas hálón körbekerítve ( a vékonyabb elhajlik ) de lehet még azt is merevíteni kellene. A tetejére valami lemeztető, mert a régebbi palatetőtől is örültem, hogy megszabadultam végre... az új palatető pedig drágább sokkal mint pl a lemez.

Esetleg a polikarbonát lemez? Átsütne rajta a nap... Az aljára pvc padló - hogy ne keljen betonozni, vagy beton lapok? Esetleg gyeprács nem lesüllyesztve?

 

Olyanon gondolkodom ami 1-2 napos projekt max!

Lerakni a 40x40-es betonlapokat(esetleg linóleum?), a sarkokba + középre a leüthető oszloptartókat. Belecsavarozni a fagerendát, rá a tetőgerendát, tetőlécezni és rá a lemez, vagy karbonát lap (esetleg a pala) körben pedig és a középső oszlopokra rászegezni a betonvashálót. 

 

Ez sem olcsó, mert pl a 40x40-es betonlap kb 4000ft/m2 a leüthető oszloptartó is aranyárban van -persze készíthetsz, de elrohad ill. otthon sok idő! stb. stb.

Lehet rossz az elgondolásom és más anyagokból olcsóbban és/vagy gyorsabban meglenne.

Ali-bá Creative Commons License 2017.01.29 0 0 2576

Üsd ki a drótüveget és tegyél helyette egy nyitható ablakot.   (Próbálkoztam én is ventillátorral olyan helyen , ahol neked kell, de nem vált be.)

Előzmény: vighgabor (2575)
vighgabor Creative Commons License 2016.09.02 0 0 2575

Hát igen,de nekem ez be van építve. Ezt kellene megoldanom.

 

 

alfi13 Creative Commons License 2016.09.01 0 0 2574

A dróthálós üveg nagyon törékeny nem hiszem hogy meg lehetne oldani. A sima ablak üvegeket az üvegesek ki tudják fúrni de pár év múlva megrepednek. Én most plexi lapot vettem és azt simán ki lehet fúrni és nem repednek.

Előzmény: vighgabor (2573)
vighgabor Creative Commons License 2016.09.01 0 0 2573

Egy ventilátort szeretnék behelyezni a drót hálós üvegbe.Hogyan, mivel tudnám kivágni?Van esetleg valami féle fúró erre a célra.

successful77 Creative Commons License 2016.08.10 0 0 2572

 

Nyomtam is fel egy kerti tusolót 😁

Esp_ Creative Commons License 2016.06.26 0 0 2571

Van most épp egy pályázat barkács dolgokra: http://barkacsbajnoksag.otletmozaik.hu/bekuldott-palyazatok/

Bárki feltöltheti saját művét!

 

néha torrentelő Creative Commons License 2016.06.25 0 0 2570

gyepszellőztetés fúróval

Nobody1 Creative Commons License 2016.03.29 0 2 2569

Nem kell azt beásni. A föld fölött 15-20 cm magasan, lazán ki kell húzni egy drótot a drótkerítés mellett, majd mögé és a kerítésháló közé tenni a nádat, ezután eligazgatni, hogy szépen a dróthálóra feküdjön és itt-ott ezt a vízszintes drótot egy darab másik U alakú dróttal odakötni a drótkerítéshez. Ugyanezt felül is meg kell csinálni.

Ha egyszerre csak két oszlop közötti szakaszt csinál meg az ember, akkor érdemes utólag feszíthetőre hagyni a drótot. Ez esetben akár kévésen oda tehető a nád, egy gyors igazítás (szétterítés), pár helyen kötözés, feszítés és mehet a következő szakasz. Halad az...

Előzmény: Ali-bá (2565)
Andrea555 Creative Commons License 2016.03.29 0 0 2568

Használtam már több évben is paradicsomkarónak én is,de nekem nem penészedett.Úgy szoktuk,hogy ősszel levágjuk a nádat,és olyan helyre teszem ahol nem ázik. Így a következő évben szárazak már mikor használom.

Előzmény: Lora1213 (2567)
Lora1213 Creative Commons License 2016.03.29 0 0 2567

Biztos hogy az a nád nem fog penészedni ? Mert akkor kár a munkáért.

Nekem bambuszom van, minden évben vágok belőle, és kiszárítom.  A paradicsomhoz minden évben újakat használok.  A következő évben ki kell dobnom , mert hiába kemény , csúnya korompenészes.

Előzmény: Andrea555 (2566)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!