Keresés

Részletes keresés

Georgia 1 Creative Commons License 2022.05.24 -3 0 98

Üdv! Mi január 9-én indulunk Tanzániába egy 7 napos Kilimanjaró túrára,ezt követően átrepülünk Zanzibárra,majd január 30-án indulunk haza. Repjegyeket már most megvettem a Qatarnál. Budapest-Kilimanjaró  Kilimanjaró-Zanzibár Zanzibár-Budapest (max 3és fél órás átszállási időkkel Dohában).

Előzmény: sapin58 (94)
Perh77 Creative Commons License 2022.01.27 -3 0 97

Szió, mi a Professional Safari Africa csapatával voltunk. Nagyon elégedettek voltunk velük, legközelebb is őket választjuk (ha ismét jó áron vállalják).

 

A safaribookings.com-on kezdtük a tájékozódást (szerintem olyan nagy a választék parkokból, szállásokból stb., hogy eleve nagy - de imadnivaló - feladat kitalálni, milyen szafarit szeretne az ember).

Árajanlatot már a nagy vonalakban kialakult elképzelésünkre kértünk (és piszokgyorsan kaptunk) 5 cégtől.

Előzmény: R.Zs. (96)
R.Zs. Creative Commons License 2022.01.25 -3 0 96

Szia!

Megkérdezhetem, hogy melyik céggel mentetek?

Előzmény: Perh77 (95)
Perh77 Creative Commons License 2021.12.12 -3 0 95

Szia, mi most voltunk júliusban 3 napos szafarin, és helyi szervezőt kerestünk hozzá - olvastunk fórumokon is párat, akiket ajánlottak, de bekértünk 5 árajánlatot a safaribookings.com-on és utána kezdtük a részleteket egyeztetni, hogy minden kívánságunk teljesüljön (ez minden szolgáltató célja).

A Kilimandzsáró látványát elkerültük sajnos, de legközelebb mindenképp pótoljuk! 

Nem tudom szavakba önteni, mekkora élmény volt az a 3 nap (és ez alapjában véve nem a szervezőcég érdeme, hanem maga a hely és élővilág magával ragadó), de a cég is kitett magáért persze.

 

Előzmény: sapin58 (94)
sapin58 Creative Commons License 2021.12.05 -3 0 94

Sziasztok!

Januárban mennénk, 3-4 nap szafari + 10 nap Zanzibárt tervezünk. 

Kilimandzsárót nem tervezzük megmászni, de szeretnénk a közelébe jutni, megnézni, esetleg félig felmenni. Hogyan lehetne ezt megtervezni? Helyi szervezővel? Jótanácsot szívesen fogadnánk :)  

Köszönöm!

Balatoni Attila Henrik Creative Commons License 2021.06.30 -3 0 93

Kedves csoporttagok! Ha valakinek maradt Malarone -ja, akár közeli lejáratú is, örömmel megvenném egyeztetett áron. Lehet megkezdett doboz is. tel.: 06209402899 Köszönöm, Attila

Róbert333 Creative Commons License 2021.01.16 -3 0 92

2019 év végén decemberben voltam. Ha fuvarozó társaságra gondolsz azt nem Tom ki volt (bár mégis most beugrott ”sunny Safaris” . A sofőr korrekten végigvitt mindenhol.

 

Ha megfelel magyar utazási iroda is akkor én a Safari travelt ajánlom. Velük voltam brutális színvonalú szállás, az ár kb 300- 350 között volt 3 nap 2 éj túra. Nyilván per fő. De ez neten néztem ottani irodáknak is annyi.sot akár több is. Kenya kb fele. Látnivaló uaz. Kivéve ngorongoro kráter. Ahhoz nincs hasonló.

 

 

Regi000 Creative Commons License 2021.01.10 -3 0 91

Sziasztok! Szafarira kivel érdemes menni?Illetve...3 vagy több napra célszerü? Nagyon köszii a választ😊

Regi000 Creative Commons License 2021.01.10 -3 0 90

Sziasztok! Tudom uncsi a kérdés...de mostanában nem láttam ilyesmit....Szafarira kivel érdemes menni? A "hová" kérdésre már láttam választ. Hány naposat javasoltok? Nagyooon köszönöm előre is😊

W.L. Creative Commons License 2020.12.25 0 0 89

Ha a fobb parkokba mesz, pl. a Ngorongoro-kraterbe es a Serengetibe, allat mindig rengeteg lesz.

Előzmény: Regi000 (88)
Regi000 Creative Commons License 2020.12.21 -3 0 88

Sziasztok! Tudna valaki tanáccsal segiteni....érdemes e januári időszakban Tanzániába szafarira menni?  Állatok számára lennék kiváncsi.Nagyon köszönöm a választ😊😊😊

..pözsó.. Creative Commons License 2019.01.17 -4 0 87

6 éve voltam már. A családdal mennék újból, pár év múlva, mikorra megnőnek a gyerekek.

Előzmény: V.P. (86)
V.P. Creative Commons License 2019.01.17 -3 0 86

Mikorra tervezed az utad? Erdekelnenek a tapasztalataid. A Kilimanjaro mellet meg mit szeretnel megnezni?

Sajnos keves független utazo osztja meg elmenyeit itt, a forumon, pedig hasznos lenne azoknak, akik eppen most tervezgetnek.

Előzmény: ..pözsó.. (85)
..pözsó.. Creative Commons License 2019.01.16 -3 0 85

Köszönöm.

 

Előzmény: V.P. (84)
V.P. Creative Commons License 2019.01.16 -3 1 84

Szia,

Kilimanjaro túrát kereshetsz a SafariBookings oldalán is, itt elég sok szervező ajánlatát találod összegyűjtve. Első ránézésre már 1183 USD-ért is listázott ki 7 napos túrát, de 1300-1350 USD körül több is van.

Amelyik túra leírása szimpatikus, vedd fel a kapcsolatot közvetlenül a szervezővel, lehet, hogy direktben még jobb árakat is el tudsz érni.

Az oldalon látod más utazók tapasztalatát, értékelését is az adott túrával, szervezővel kapcsolatban.

 

Előzmény: ..pözsó.. (83)
..pözsó.. Creative Commons License 2019.01.10 -3 0 83

A Kilimandzsáró megmászására eddig a Bécs-Nairobi leszállással, és kenyai túravezetéssel találtam a legolcsóbb megoldást.

500 Eur a repülőjegy és 1500 USD a 7 napos túra.

 

Tud valaki jobbat ennél?

bibor93 Creative Commons License 2018.11.20 -3 0 82

6 évvel később, de mi is ugyanúgy jan 20-án indulunk, és a program is ugyanaz lesz :). El tudnád mondani, hogy a 3 napos szafarira milyen programmal mentetek? Köszi :)

Előzmény: papeszman (75)
bibor93 Creative Commons License 2018.11.20 -3 0 81

Sziasztok!

 

Egy kicsit elvesztem a sok szafari-ajánlat között én is... Valaki esetleg tudna segíteni abban, hogy létezik-e 1 napos szafari (Serengetiben, vagy esetleg van még olyan más szafari, ahonnan látszódik a Kilimanjaro? bocsi ha buta kérdés... de bármilyen más nemzeti park szafarijáról ha van vmi infótok, azt is szívesen olvasom!), és ebbe az 1 napba beleférhet-e a hőlégballonozás is (az mennyi ideig tart?)? Igazság szerint azért se szeretnénk több időre menni, mert kicsit félünk az ott alvástól :D, de ha esetleg tudtok olyan szafari-programot (max 3 nap), ahol nem sátorszállás van, hanem valamilyen házikó, arra is vevők vagyunk.

 

Olyan programot nem találtam, ahol külön írták volna, hogy benne van a hőlégballonozás. Tudom, hogy drága, de szerintem nagy élmény lehet :). Erről esetleg nincs infótok?

 

Köszönöm előre is, ha válaszoltok!

Balatoni Attila Henrik Creative Commons License 2018.11.01 -3 0 80

Sziasztok! Ha megmaradt tanzániai schilling, úgy azt megvenném. Köszönöm. email: balatoni.attila.hu@gmail.com 06209402899

Hadrienn84 Creative Commons License 2017.11.23 -2 0 79

Kedves Fórumozók!

 

Első afrikai utunkra készülünk férjemmel. Egyenlőre csak a repülőjegyünk van meg, amely alapján január 13. érkezünk Dar er Saalam-ba és 27-én este indulunk vissza Zanzibárból.

 

Elsősorban tanzániai, illetve kenyai szafari- és programlehetőségekről, szafari szervezőkről szeretnék infókat, kontaktokat kapni. Low costos megoldásra törekednénk. 

 

Tanzániából Kenyába átmenni milyen közlekedési eszközt ajánlanátok?

 

Válaszotok előre is nagyon köszönöm!

 

 

aki mar volt Creative Commons License 2017.03.10 -3 0 78

Sziasztok!

 

Serengeti szafarin voltunk a PellAir-el. Nagyon boldog vagyok, hogy eljutottam ide is, a Serengeti egy csoda! Nem is gondoltam volna, hogy ennyi állatot lehet látni, azt hittem, csak itt-ott lesz pár, de szinte percenként jött valami csoda :)

 

A Ngorongoro is gyönyörű - a zanzibári pihenés pedig lehett volna hoszabb is, de nem leszek telhetetlen.

 

Az idegenvezetés tök jó volt, mi kényesek vagyunk a minőségre, de nagyon jól éreztük magunkat.

 

Üdv,

MCs

adrienn1313 Creative Commons License 2013.10.30 -2 0 77

Sziasztok!

 

Megmaradt másfél doboz Lariam malária ellenes gyógyszerem, amit nagyon olcsón továbbadnék. Összesen 12 szem, felhasználható:2014.12. hóig. Semmilyen mellékhatása nem volt! Egy doboz 5.700 Ft-ba került, a másfél dobozt odaadom 5.000 Ft-ért! Akit érdekel, írjon! adrienn1313@gmail.com

 

Jó utat mindenkinek Tanzániába és Zanzibárra, igazán fantasztikus! :)

Bara006 Creative Commons License 2013.07.06 0 0 76

Sziasztok

 

 

A párommal 2014 február vége március elején készülünk Tanzániába. 3-4 nap szafari, aztán Zanzibár 8-10 nap.

 

Bárki, akinek ilyen tervei vannak írjon!

Körbejártam a lehetőségeket és minden túra kedvezőbb több személy esetén...

 

(barabara@citromail.hu)

papeszman Creative Commons License 2012.11.09 0 0 75

Nemsokára itt a január és az utazás ideje. Mi január 20.-án megyünk 3 napos szafari Tanzániában majd 8 nap Zanzibárom. Valaki indul akkor?

W.L. Creative Commons License 2012.09.18 0 0 74

Tobb szaz, sot tobb ezer, csak nagyobb teruleten szetszorva.

Viszont sokkal kevesebb a turista is, igy nem fog elofordulni az a szitu amit a Serengeti utan meselt nekem egy csalodott latogato, hogy 30 dzsippet szamolt meg egy szerencsetlen allat korul.

Persze mindenkinek mas a prioritas, en spec legjobban a zambiai South Luangwa parkot elveztem, pont azert, mert minden allatnal csak a mi kocsink volt. Es nem bantam, hogy keresgelni kellett oket. Osszehasonlitasul ott volt a kenyai Masai Mara, ahol surubben voltak az allatok, de egy reggelizo gepardcsaladnal ott is osszejott ha nem is 30, de 17 kocsi!

Előzmény: rebkaa (73)
rebkaa Creative Commons License 2012.09.18 -1 1 73

Nem tudom a többi parkban is van-e több száz állat, mint a Ngorongoróban, ráadásul úgy, hogy a zebrák , oroszlánok, gnuk melletted futkosnak 20m-re. A benne lévő pcsolyában pedig elefántok locsolják magukat.

A kráterben pont az a legjobb, hogy kis helyen, rengeteg állat van. 

A belépő ide már 6 éve is 95 dollár volt egy napra egy főnek. A Serengeti óriási, bejárhatatlan terület. Az meg másképp volt gyönyörű.

Kefferbivaly csordát, sok orsozlánt inkább ott láttam. A harmadik nekem a L. Manyara volt, abban meg flamingók ezrei és vizilovak.

 

A Kili akkor is rohadt drága volt, ezért is váltunk ketté a férjemmel. Mindkettőre nem volt pénzünk, a Kili 850 dollár volt, az én szafarim 500 dollár. A férjem pedig őrült hegybolond, ezért számára nem volt kérdés.  Nekem  eszem ágában sem volt szenvedni és 5500m felett állandó hányingerrel, hányással küszködni.

 

Előzmény: W.L. (72)
W.L. Creative Commons License 2012.09.18 -1 0 72

A hires eszaki nemzeti parkok (Serengeti, Ngorongoro) a legdragabbak.

Ha olcsobb szafarit keresel Tanzaniban, erdemesebb olyan kevesbe turistas, deli parkokat celba venni mint Mikumi es Rauha.

Előzmény: Diveman00 (66)
W.L. Creative Commons License 2012.09.17 -1 0 71

A Kili egy nagy penzforras az orszag szamara, szandekosoan dragitva. Sajnos az annapurnai tapasztalatok ott nem relevansak. En emiatt inkabb a penztarcabaratabb (es a mindket hegyet megmaszottak szerint szebb, bar kevesbe hires) Mount Kenyat valasztottam. De azon talalkoztam tobbekkel akik elotte megmasztak a Kilit is, es mar anno (ugy 3 eve?) is minimum 1000 dolcsiba kerultek csak az engedelyek es a kotelezo vezeto, hordar hozza, helyben leszervezve. Gondolom olcsobb azota sem lett...

Előzmény: Diveman00 (68)
fejesenci Creative Commons License 2012.09.08 0 0 70

Kedves Fórumozók!

 

Szeretném felhívni a figyelmeteket egy jótékonysági céllal egybekötött afrikai utazás lehetőségére, amely több afrikai országot is érint Egyiptomtól Dél-afrikai Köztársaságig.

 

Részletek: http://afrika-utazas.hu/

 

 

Az afrikai expedíció szervezőjéről több infót itt olvashattok:
http://explorerfilm.com/

 

Pár média-megjelenés a tervezett útról:

http://nol.hu/mozaik/jotekonysagi_afrika-utazas_debrecenbol

http://www.origo.hu/utazas/20120824-debrecenbol-fokvarosig-100-nap-alatt-autoval.html

http://www.ahu.hu/mr1-kossuth

          

 

Léna007 Creative Commons License 2012.06.01 0 0 69

Szia, oké értem.

 

Felszerelést ott tudsz bérelni, gázpalackot (nincs rá szükséged, mert azt a serpák hozzák a sajátjukat) és hálózsákot meg hasonlókat attól a helybéli irodától, akit ott kiválasztasz.

Mi az energiaszeleteket innen vittük, ott csak picike boltok vannak, amikben többnyire csak pár üdítőt árulnak.

Javaslom továbbra is, hogy keress fel a neten pár helybéli társaságot (vannak dögivel) és kérj tőlük mailben árajánlatot.

De mindent a saját kedvükre alakítanak. Pl. nekünk is benyögték, hogy szükség van egy második guide-ra is és azt is fizetnünk kellett, pedig mi nem akartuk, de mondták, hogy kell...

Nem tudom, másztatok-e már ekkora magasságot? A Kili nem játék. Mi nem bírtunk volna felmászni, de ha másztok, van tapasztalatod és jó a kondíciótok, nem lehet gond. De ha nem, ezt is gondoljátok át, mert a pénzt előre ki kell fizetni, attól függetlenül, hogy feljuttok-e vagy félóton feladjátok. Sok sikert hozzá, mert akkor ebben én már mást sajnos nem tudok segíteni.

Előzmény: Diveman00 (68)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!