Keresés

Részletes keresés

VenczelGy Creative Commons License 2024.03.03 0 0 759

Sziasztok!

Van nekem egy Dakota 20-asom, ami amúgy kiválóan működik, de az eltárolt track-eket mind kirakja  a térképre, ami egy mennyiség fölött elég zavaró. Szépen kikapcsolom egyesével, és örülök az átláthatóságnak, de az örömöm csak a gps következő bekapcsolásáig tart, mert akkor már megint ki van rajzolva az összes track. Van erre valami ötletetek? Szerintem valaha jól ment.

A szoftverfrissítés nem segített.

gy53 Creative Commons License 2024.02.09 0 0 758

Szia! 

 

A szalagkábel csatlakozást kb százszor megnéztem, olyan szalagkábel van rajta mint ami az első linkeden van, sajnos a csatlakozó fedél egyik sarka le van pattanva, de a fedelet le lehet zárni és a kábel szorosan van benne. Próbáltam úgy is hogy a fedelet nyomtam (különböző helyeken nyomogattam) hátha a lezáró nem nyomja randesen, de semmi. Tisztítottam az érintkezőket alkohollal, semmire nem reagál. Te javítottál már ilyet? Merre vagy az országban ?

Előzmény: petergabor (757)
petergabor Creative Commons License 2024.02.09 0 0 757

Szia!

 

 

Nézd meg még egyszer a szalagkábel csatlakozását/pozícióját!

 

Ez a fajta szalagkábel van?

https://ae01.alicdn.com/kf/HTB1ZzoZJ7KWBuNjy1zjq6AOypXaV.jpg_640x640Q90.jpg_.webp

 

A kábel egy hasonló csatlakozóval csatlakozik a nyomtatott áramköri laphoz:

https://www.wiringo.com/wp-content/uploads/2021/06/23.jpg

 

Lehetséges, hogy pozicionáló fülek vagy hornyok is vannak a kábelen, azoknak pontosan illeszkedniük kell a csatlakozóba, valamint a csatlakozó fedelét is kattanásig le kell zárni.

 

Pl. pozicionáló fülek jobb illetve bal oldalon:

https://hu.farnell.com/productimages/large/en_GB/4208153-40.jpg

 

https://www.pcbaaa.com/wp-content/uploads/2023/06/Understanding-and-Utilizing-the-FPC-Connector-A-Simple-Guide.webp

 

Az is szokott lenni még a probléma, hogy nincs teljesen ütközésig betolva a kábel.

Előzmény: gy53 (756)
gy53 Creative Commons License 2024.02.09 0 0 756

Szervusztok! Segítség kellene, van egy Garmin dezl 760LM autós GPS-em. Akkucsere közben egy óvatlan mozdulattal elszakítottam a szalagkábelt. Vettem új kizelzőt (a szalagkábelt önmagában nem lehet cserélni) azóta nem működik az érintés, a készülék bekapcsol kijelez (amit éppen) de nem tudok vele semmit csinálni, mert a képernyő nem reagál az érintésre. Valakinek ötlete esetleg ?

Albea83 Creative Commons License 2023.11.08 0 0 755

Sziasztok!

 

Hozzám került egy régi androidos telefon, melyet vissza kellett hozzak a féltégla állapotból. Ezen a masinán android 4.4-es a rendszeren fut és egy gyárilag előtelepített Garmin StreetPilot v4.37. A navigáció részére elkülönített partíció sajnos üres volt, így a program minden egyes indítását követően ki kell választani a nyelvet, ami csak az amerikai és a mértékegységet stb. Nagy nehezen sikerült feltöltenem használhatóbb adatokkal a GARMIN partíciót, így már indul normálisabban a navigáció, de sok minden hiányzik még köztük magyar hang és a magyar  nyelv is. Aki jártasabb a régi android-os Garmin StreetPilot-ban, vagy a Garmin rendszerekben, és annak fájl, könyvtárszerkezetében az tudna nekem segíteni? Esetleg el tudná küldeni nekem a hiányzó fájlokat? Csatolok egy képet a jelenlegi tartalomról. A félreértések elkerülése végett térképszettre nincs szükségem, csak a programot szeretném, hogy jól fusson a telefonon magyar nyelvvel, az ehhez szükséges adatokat fájlokat. Szíves segítségetek előre is köszönöm!

 

Mike--23 Creative Commons License 2023.11.07 0 0 754

Üdv SzIFon VG!

Nagyon ritkán olvasok fórumot, úgyhogy gondolom már rég túl vagy ezen a problémán, vagy ha nem, akkor visszavitted, eladtad, összetörted, stb. a Garmint. :-)

Ha viszont mégsem, akkor írj privát levelet, nekem ilyen van, a térképek prímán működnek rajta, szívesen megosztok bármilyen infót - ha van rá még igény.

Üdv, Mike

Előzmény: SzIFon VG (750)
efemm Creative Commons License 2023.11.07 0 0 753

Basecamp-ből lehet egyszerűbb, ha rámásolod a térképszeleteket.

Előzmény: SzIFon VG (750)
BPeter01 Creative Commons License 2023.11.07 0 0 752

Amikor az óra rá van csatlakoztatva a gépre, és közben fut az expressz, akkor kell az exresszen belül túrni.

Előzmény: lep.peter (751)
lep.peter Creative Commons License 2023.11.06 0 0 751

Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni.

Adott egy Garmin Lily.

Elvileg van az órán magyar menü.

Frissíttem az órát telefonról majd az Expressből is és a legfrissebbet írja 12.1 sw verzió.

Magyar nyelvet viszont továbbra sem találok a beállításokban.

Köszönöm

SzIFon VG Creative Commons License 2023.09.20 0 0 750

Sziasztok!

Vettem egy Garmin eTREX 32x navigációt. Most ismerkedünk, ezért ha bagatel dolgot kérdezek, akkor elnézést:

SD kártyára másoltam turista térképet (gmapsupp.img és gmapsupp_ce.img).

Hogy tudom beállítani, hogy az SD kártyán lévő térképeket használja?

A térképnél menüt nyomva csak a TOPO...térképet és DEMO térképeket hozza, hogy választhatónak.

Segítségeteket előre is köszönöm!

VenczelGy Creative Commons License 2022.10.29 0 2 749

A Villányi út / Alsóhegy utcai villamosmegállónál van egy pavilon, ahol javítanak Garmint. Profik.

Előzmény: Á.joe (745)
Hegyibillegető Creative Commons License 2022.10.15 0 0 748

Sziasztok! Vásárolt valaki mostanában Garmin eTrex 32x túragps-t? SOS segítséget szeretnék kérni szoftverproblémával kapcsolatban. Köszönöm!

BPeter01 Creative Commons License 2022.10.08 0 0 747

Nem filmnézés közben kellene hozzászólni....
Bocs!
Aki javítja:   https://www.multinavigator.hu

Viszont 1 év határán, vagy picit azon túl is a garmin korrekt szokott lenni, és nem szőröznek. (navi-gate beszerzés esetén)

BPeter01 Creative Commons License 2022.10.08 0 0 746

Bp XIII kerületben van a képviselet, de csak akkor lesz maximális segítség, ha tőlük származik a készülék. (navi-gate)
Még a számla sem kell mindenáron, mivel vissza tudják keresni, gyári szám alapján

Előzmény: Á.joe (745)
Á.joe Creative Commons License 2022.10.08 0 0 745

Segítséget szeretnék kérni, Garmin Drivi 51 készülékem van, egy éve vettem, ha a kocsiba bedugom nem töltődik az aksija. Vettem új akut, azt sem tölti. A számítógépre is rá tette hogy rissítsem a gépet az sem tölti aksit, így frissíteni sem tudok. Kerestem a márka céget, de Magyarországon nem szervizelnek Garmin készüléket. Minden tanácsot köszönök.

plero Creative Commons License 2022.09.22 0 0 744

Keresek Garmin 765-höz "bölcsöt"  ami fogadja a GTM21-es TMC-t.

Ütőszegrugó Creative Commons License 2022.02.18 0 0 743

Garmin 60 túra GPS-t vennék.

ZöPö Creative Commons License 2022.01.25 0 0 742

Igaz, jó pár éve, a céges Garmin navival volt gondom. Bementem vele egy Garmin boltba, asszem valahol Újpesten, nagyon készségesen segítettek a fiúk.

Előzmény: Vigéczy (741)
Vigéczy Creative Commons License 2022.01.04 0 1 741

Elnézést az ügyetlenkedésért, minden jól működik a közvetlen kapcsolattal:

küldtem egy levelet lényegében a lenti tartalommal a support@garmin.hu címre.

Gyorsan és szakszerűen válaszoltak, segítettek a kollégák.

 

Ezúton is köszönet nekik, Fb mellett az a közvetlen kapcsolat is jól működik.

Előzmény: Vigéczy (737)
Vigéczy Creative Commons License 2022.01.04 0 0 740

Bocsi, megpróbálom a honlapukon található elérhetőséggel, közben rátaláltam.

Előzmény: vjano (738)
Vigéczy Creative Commons License 2022.01.04 0 0 739

Köszönöm, ezt láttam, mert valamennyit azért visszaolvastam.

Viszont én nem vagyok Facebook tag.

Úgy látom, hogy be kell oda jelentkezni Fb tagként, csak akkor használható, nem?

Előzmény: vjano (738)
vjano Creative Commons License 2022.01.04 0 0 738

Csak idézni tudom a 724 sz. hozzászólásomat:

 

"Ilyen kérdésekre nagy valószínúséggel a "Garmin magyar support csoport"-ban a facebookon kapsz inkább választ."

Előzmény: Vigéczy (737)
Vigéczy Creative Commons License 2022.01.04 0 0 737

Sziasztok!

 

Csatlakozási gond miatt segítséget kérek, egyáltalán hol érhető el ilyesmi Magyarországon ezen a fórumon kívül?

A netes szabvány válaszok nem segítettek. De még az angolok se, legalábbis nem találtam jót.

 

Új Vivoactive 4 órámat egy hónapja simán csatlakoztattam Sony Xperia telefonhoz, minden szuperül működött, beleértve a Revolut kártyás fizetést is.

 

Mindaddig, míg egy repülőn a telefon repülős módba került. Visszakapcsolás után nem volt már hajlandó a telefon az órával csatlakozni.

Sőt, most hazatérés után itthon se. Minden tanácsot követtem, sőt, a Garmin Connect is újrainstallálva, stb. Látják egymást, de az első lépés után sikertelen kapcsolódás üzenet jön pár perc után.

Másik telefonnal is kipróbáltam, arra felcsatlakozott külföldön is, három napig az adatokat is néztem, minden OK. A kártyát nem próbáltam ki azon. Tehát az óra rendben. A telefon is egyébként, minden mást csinál.

 

Van-e javaslata valakinek? Előre is köszönöm!

csííbe Creative Commons License 2021.12.25 0 0 736

Működik,régi nokia töltővel töltve.Köszönöm ismét

Előzmény: efemm (734)
csííbe Creative Commons License 2021.12.24 0 0 735

Nagyon,nagyon köszönöm.Holnap ki is próbálom.

Előzmény: efemm (734)
efemm Creative Commons License 2021.12.24 0 0 734

Az alsó a pozitív, és 5V kell neki, bármilyen USB töltő jó hozzá. Forerunner 405-ösöm van, azonos a töltője (ha jól gugliztam).

Előzmény: csííbe (733)
csííbe Creative Commons License 2021.12.24 0 0 733

Jó napot s kellemes ünnepeket.

Egy kis segítségre volna szükségem.

Van egy Garmin 310xt órám,de nincs hozzá töltő.

A hátulján van 2 érintkező,azt szeretném meg tudni hogy melyik a pozitív s a negatív.

Másik töltővel tudnám tölteni,ha tudnám a pólusokat.

Ha valakinek van töltője,akkor kérem mérjen rá s ki derülne.

Illetve a feszültség értéke is érdekelne.

 

 

Moris721 Creative Commons License 2021.11.28 0 0 732

Igen, minden ki volt kapcsolva. De közben kiderült, hogy az Eneloop aku pakkom dobta le a láncot.De ez csak akkor derült ki, mikor vettem egy új töltőt, ami mutatja az akkuk állapotát is egyesével akár.  Vettem új akkukat, és kényelmesen hozta a 16 óra üzemidőt, 600km.-en át. Szóval minden rendben a készülékkel! 

Előzmény: efemm (731)
efemm Creative Commons License 2021.11.21 0 0 731

Wifi és bluetooth is kikapcsolva?

Előzmény: Moris721 (730)
Moris721 Creative Commons License 2021.11.21 0 0 730

Sziasztok! GPSMAP 66 témában kérek segítséget. A hibajelenség, hogy kb 6 óra alatt teljesen lemerül a készülék. Első alkalommal, még elfogadtam mert folyamatosan ment a kijelző, az akkuban sem voltam biztos hogy 100%-os. Az akku Eneloop 2500mA. Kikapcsoltam minden felesleges fogyasztót. Csak a GPS műholdakat veszi. Automatikusan lekapcsolja a kijelzőt és a fényerőt. Barométer, iránytű kikapcsolva. Ma, kb. 10 perc volt az, ami bekapcsolt állapotban(kijelző) volt. 20km-t mentem, a nyomvonalat rögzítettem, és a navigációt használtam. Mit rontok el?Előre is köszönöm a válaszokat!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!