Keresés

Részletes keresés

Morelia viridis Creative Commons License 2020.05.17 0 0 109

Szia! Nekem egy nagyon tartózkodó ragdollom volt, fél évesen került hozzám a tenyésztőtől, de alighanem ott nem törődtek vele eleget. Azt tudom mondani, hogy nagyon-nagyon hosszú út volt, hogy megszeressen bennünket, és keresse a társaságunkat. Évről-évre nagyon sokat változott pozitív irányba. Legyél végtelenül türelmes, mert lassú folyamat, de magától kialakul. Nem bírják, ha órákig egyedül vannak hagyva. A gyakori, de nagyon rövid foglalkozásokkal tudod elnyerni a bizalmát. Először csak fél percekig simogasd.

Előzmény: Bognár Szilvia (105)
Rombo Creative Commons License 2018.12.02 0 0 108

Egy pécsi Ragdoll szaporítóba botlottam, mert ragdoll cicát akartam venni.

Gondoltam nem árt ha tudtok róla! A vaterán hirdette a nőstény" cicákat. Ott nyertem meg az aukciót. Egyből fel is hívtam. ekkor hetykén közölte, hogy a kislány cica elkelt már csak egy fiú van, úgyhogy keressek másikat valahol. Mindez egy elnézés kérés nélkül! 

Gondoltam egy fiú cica is jó lesz nekem, mondta küldjek foglalót 50%-ot előre. Függetlenül, hogy aukciót nyertem. A számlaszámot azonban nem küldte.

 

A hirdetés szövegében szinte csöpög a gyönyörtől a cicákról, de amikor felvette a telefont és már nem volt meg a lány cica akkor kiderült, hogy milyen flegma, sekélyes emberrel állunk szembe! Ekkor rájöttem, hogy az eladótól nemhogy cicát, de mást sem érdemes venni!

 

Az aukcióban írta, hogy :Törzskönyvezhető cicák, de ez már az új gazdi feladata."Ilyen nincs! A vevők nem tudnak törzskönyveztetni. Kamu! Valamint megtudtam azt is, hogy a szülőknek nincs is törzskönyve! Valamint, hogy nem is Ausztriában vette a tenyészmacskát.

Szóval vigyázzatok vele!

 

 

lacam83 Creative Commons License 2015.10.26 0 0 107

Sziasztok,

 

Van egy gyönyörű Ragdoll cicánk, aki a közelmúltban volt az első megmérettetésén, és onnan szép eredménnyel (serleggel) távoztunk. A cica "CAP" kategóriában indult (kasztrált fiúcska). Ezt mi csak egy "próbáljuk meg, még sosem csináltunk ilyet"-ként indítottuk, de megtetszett a móka, így ki tudja, talán folytatnánk. A gond ott van, hogy "PMCE" Pedigree-je van. A diploma, amit kaptunk az mmme-s.... Ha jól tudom, ahhoz, hogy Premior vagy magasabb eredményeket érjünk el, ahhoz PMCE-s kiállításokon kell jól szerepelnünk, jól tudom? (elvileg igen)
Kérdésem az lenne, hogy van-e mód valahogy elfogadtatni ezt a diplomát vagy kezdjük újra az egészet (3 CAP a Premiorig) WCF (HungaroCat, PMCE) által rendezett kiállításokon. Mindenképpen hagyományos értékelési rendszerrel próbálkoznánk.

 

(nem vagyok nagy tudója a témának, ezért remélem nagy hülységet nem írtam :D)

alfonza Creative Commons License 2015.07.03 0 0 106

Sziasztok,

szeretnénk örökbefogadni egy ragdoll vagy ragdoll keverék (akár idősebb) cicát a vőlegényemmel. Nem fontos, hogy törzskönyvezett vagy teljesen fajtatiszta legyen, azért választottuk ezt a fajtát, mert a temperamentuma tökéletesen megfelelne az életkörülményeinknek, szerintem nagyon jól érezné magát velünk. Ha van ilyen cicusod, vegyük fel a kapcsolatot, és szívesen írok magunkról többet!

Kérlek ha tudtok ilyen cicáról, írjatok nekünk!

köszönöm!

alfonza87@gmail.com

Bognár Szilvia Creative Commons License 2015.03.21 0 0 105

Sziasztok! Ha minden jól megy,  akkor a szerencsések közé fogok tartozni,akiknek ragdoll cicája lesz. 

Az a helyzet,  hogy a cica 1 éves nőstény, de a hírek szerint a gazdája nem foglalkozott vele,  csak megetette, így a cica egy kicsit elvadult. Szeretném jól gondját viselni, elkényesztetem,  de érdekelne a véleményetek,  hogy mivel terelhetném lassan vissza a jól szocializált természetéhez?

Köszönöm! 

vargar1 Creative Commons License 2013.12.31 0 0 104

Sziasztok!

A véleményetek érdekelne abban a dologban, hogy Ragdoll cica vásárlása elött állok.

Ami miatt bizonytalan vagyok h, pár nap híján 8 hónapos... kétségeim vannak

hogy be tud e még illeszkedni, nem e késő ,már Őt ilyenkor átszoktatni egy új környezetbe.

Nektek mi erről a véleményetek, ?

ui.: a családban van pici gyerek és egy kutyus is bár eddig is volt cicánk, senkinek nem lenne új..

Köszi a válaszokat!

Boldog Új évet...

 

Cseresznyee. Creative Commons License 2013.12.02 0 0 103

Sziasztok!

 

Viki vagyok, a csatolt képen a macskám látható, aki egy 12 hetes Ragdoll cica, törzskönyvvel.

A neve Diamond Dolls Lynette. :)

hantosj Creative Commons License 2013.10.06 0 0 102

Előzmény: hantosj (101)
hantosj Creative Commons License 2013.10.04 0 0 101

Kb fél évesen..

Aquamarine Dolls Ragdolls Creative Commons License 2013.09.09 0 0 100

Kedves Látogagtók!

Amennyiben érdeklődtök a ragdoll cicák iránt, a következő honlapon találtok néhány szép képet és érdekes információkat. http://aquamarineragdolls.com/

80kérdez Creative Commons License 2013.06.14 0 0 99

Sziasztok! A segítségeteket szeretném kérni. Van egy tündéri 1,5 éves ivartalanított kandúr ragdoll cicusom. Klaus cica a munkám miatt nagyon sokat van egyedül ezért úgy döntöttem,hogy lesz egy kistesója. Pár napja kapott egy kishugit egy szfinx cica személyében. A kicsi egy 9 hetes dorombológépezet:) Tündéri, bátor, talpraesett. Sajnos Klaus cicám nem fogadta túl jól a kis jövevényt, olvastam sokat erről,hogy hogy lehet őket összeszoktatni, de engem is meglepett Klaus viselkedése. A kicsit konkrétan vadássza, ráugrik, és a nyakába harap. Ilyesmiről nem olvastam,hogy harapná a nyakát-kivéve párzás- a nagy cica a kicsinek. Tudom,hogy ez az ő harcuk, de a kicsi nagyon picike és törékeny, míg Klaus már jócskán 5 kiló körül mozog. Félek,hogy ezek gyilkos ösztönök benne. Kérlek adjatok tanácsot,hogy mit tehetnék. Klaus nagyon szeretnivaló cica, sosem láttam ilyennek, nem tudom mire vélni a viselkedését.

Holte Tassai Creative Commons License 2013.06.08 0 0 98

SEGÍTSETEK KÉRLEK!

  Házhoz viszem ingyen, kiscica, allergia miatt nem tarthatom meg. Szobatiszta, egészséges, oltott, féregtelenített, játékos, dorombolós.Segítsetek, hogy NE KERÜLJÖN VISSZA A MENHELYRE!http://www.topapro.hu/aprohirdetesek/allat-haziallat-haszonallat/macska/hazimacska/aprohirdetes/szobatiszta-kiscica-ingyen/780c62777f606a5f.html

jromi Creative Commons License 2013.06.07 0 0 97

A macska szerethetőségéből szépségéből nem von le, hogy nincs törzskönyve, főleg hogy kaptad - ebben igazat adok Neked.

Ugyanakkor valóban fontos a törzskönyv annak aki veszi a fajta macskát,és az bizonyítja hogy fajtatiszta - ebben igazat adok Vicuskának.

Egy jó tenyésztő nem is adhat törzskönyv nélküli macskát.

Előzmény: hantosj (96)
hantosj Creative Commons License 2013.06.05 0 0 96

A macsekot kaptam.. Tehát törzskönyve sincs.

Amúgy meg mindegy hogy keverék vagy faj,akkor is szép.

Meg persze rettenetes akaratos és eleven!

Előzmény: Vicuska8712 (95)
Vicuska8712 Creative Commons License 2013.06.04 0 0 95

Ha van törzskönyve akkor lehetsz benne 100%-ig biztos hogy ragdoll cicád van! Ha nincsen, akkor keverék!

jromi Creative Commons License 2013.06.03 0 0 94

:) Ragdoll lesz Ö !

Előzmény: hantosj (93)
hantosj Creative Commons License 2013.06.03 0 0 93

jromi Creative Commons License 2013.05.26 0 0 92

Nagyon szép kiscica, valószínű ragdoll!  Ha nagyobb lesz, akkor lehet biztosan megmondani.

De mindenképpen nagyon szép.

Előzmény: hantosj (91)
hantosj Creative Commons License 2013.05.24 0 0 91

hantosj Creative Commons License 2013.05.24 0 0 90

Helló!

 

Kaptam egy tündéri cicát.

A gyanum az hogy ragdoll fajta. Vélemény??

Köszi!

Mr.Fireman Creative Commons License 2013.04.20 0 0 89

Lenaly meg tudod adni az e-mailedet? Nálunk komoly a gond, beszéljünk!

 

 Köszi

Előzmény: lenaly (88)
lenaly Creative Commons License 2013.04.17 0 0 88

Hm,ez érdekes,mert ő is onnan származik.

És ti eddig mire jutottatok vele?A tiétek mennyi idős és mennyi idősen hoztátok el?

Előzmény: Mr.Fireman (85)
lenaly Creative Commons License 2013.04.17 0 0 87

Köszönöm!A cicus neve Hógolyó,röviden Hóci :).A tenyésztő saját ciccnek tartotta meg úgy tudom,csak aztán nem volt rá már elég ideje.

Szőrpasztából nem kapott sokat,így az nem lehet a gond.

Képet szívesen teszek.

jromi Creative Commons License 2013.04.16 0 0 86

Nem nincs ilyen,nem írtam ilyet, a mi ragdollunk tökéletes, csak azt írtam, hogy a túl sok szőroldó paszta lazítja a székletét.

A mienk kőkeményeket wc-zik:) Mi Oral Sensitive és Outddor-t adunk a ragdollnak enni.

5év alatt talán 2* volt lágyabb a széklete, ha megevett valamennyvel többi alutasakos tápot.

Előzmény: Mr.Fireman (85)
Mr.Fireman Creative Commons License 2013.04.15 0 0 85
Ti is az Exploding Startol hoztatok a cicat? Ugyanez van a mi ragdollunkkal, pontosan ugyanez! Puffadt a minőségi táp ellenére és kicsit híg a széllete. (British Premium)
jromi Creative Commons License 2013.04.13 0 0 84

Itt még nem indult be a szőrvedlés, vagy már megszoktam a macskaszőrt:)

A porszívót már el sem rakjuk, szinte naponta kell.

Lehet itt nem mondtam, Eliza is 1 éves korában került hozzánk, és 1 nap alatt megszokott minket és a helyet. Nagyon ragaszkodó lett 1hónapon belül.

Mi már nem is vennénk kiscicát csak min 1 éves növendék macskát, vagy akár idősebbet!

Előzmény: lea_organa (82)
jromi Creative Commons License 2013.04.13 0 0 83

Előszöris gratulálunk a ragdoll cicátokhoz, sok örömet kívánunk vele.

A "bandzsí"-tás szokványos dolog. A szőroldó paszta is oka lehet a hígabb székletnek.

A mi ragdollunk szinte csak RC száraztápot eszik, és nincs ilyen problémánk.

Tehát kevesebb pasztát!

Előzmény: lenaly (81)
lea_organa Creative Commons License 2013.04.13 0 0 82

Orvosi témában nem vagyok járatos. Ha érzékeny a cicus gyomra, akkor tényleg ki kell kisérletezni a neki való száraztápot. Kérjél mintát sok féléből, és talán hamar megtaláljátok a jól emészthetőt. A szőrhullás most tavasszal időszerű, nálunk is száll a levegőben a cicaszőr és a lakás szinte már sosem steril:( Azaz minden cicaszőr:) A napi porszívózás nálunk már kevés. Én vettem furminátort, de nem tudom használni, pedig állítólag ebben a vedlési időszakban megoldást jelent.

Tegyél fel fotót, kiváncsi vagyok milyen. Hogy hívják?

Miért tartogatta 1 éven át a tenyésztő? És mivel etette?

A környezetváltás is okozhat esetleg ilyen stresszes panaszokat.

Remélem hamar túl lesztek a gondokon és jön az önfeledt boldogság.

 

lenaly Creative Commons License 2013.04.12 0 0 81

Sziasztok!Gyönyörűek a cicusaitok!Mi is egy tündéri Ragdoll fiúcskával gyarapodtunk,előtte mc volt,de váratlanul elpusztult.Ő is egy tünemény volt!Az biztos,hogy gyerekek mellé a r. tökéletes :).Viszont van egy kis problémánk,hátha tudtok segíteni.A cicus 1 éves,2 hónapja van nálunk,ivartalanítva van és neves tenyésztőtől származik.A gondunk,hogy nagyon,de tényleg nagyon hullik a szőre és kissé hasmenéses (nem híg,de lágy) a kakija.Minőségi tápokat kapott: eredetileg Royal-t  így mi is adtuk azt,aztán Orijent,aztán sensitive Proplant,de egyik sem jó.Állatorvos látta,ő mondta,hogy adjuk csak a nyers csirkét,attól tényleg jobb is lett,de szeretnénk mellé tápot is.Kap szőrpasztát és multit is.A tenyésztő segítőkész,de szerinte nem volt gond,pedig mikor elhoztuk,még nagyon fel is volt puffadva.Féreghajtót,oltásokat kapott,fésüljük is.Szerintetek??

Még egy: az mennyire normális,hogy a feje kissé aránytalan (kicsi) a testéhez képest és elég bandzsi?A többi r is ilyen ennyi idősen?Nekünk így is  gyönyörű,csak jókat mosolygunk rajta.

lea_organa Creative Commons License 2013.04.08 0 0 80

Megnéztem. Nagyon aranyosak a cicák. Köszi, hogy szóltál. Jó barátok?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!