Keresés

Részletes keresés

paca664 Creative Commons License 2015.08.26 0 0 2560

Semmi hanyattesés, Najbrt-dizájn.

Előzmény: kristoof (2558)
nazareth Creative Commons License 2015.08.25 0 0 2559

Ne legyünk ennyire szőrös szívűek, a helyfoglaltság ugyanúgy egy infó, mint a vonatok indulása/érkezése/késése/satöbbije. A nevezett berendezés pedig az utast tájékoztatja a helyfoglaltságról.

Előzmény: paca664 (2557)
kristoof Creative Commons License 2015.08.25 0 0 2558

Ráadásul kívülről, még véletlenül sem sikerült egyetlen fotót sem közölni...

Előzmény: paca664 (2557)
paca664 Creative Commons License 2015.08.25 0 0 2557

http://iho.hu/hir/jol-sikerult-a-soron-kovetkezo-cseh-kocsifelujitas-150825

"Az elektronikus utastájékoztató rendszer minden ülés mellé jár"

Értem, de ez miért elektronikus foglaltságjelzővel van illusztrálva?

kristoof Creative Commons License 2015.08.19 0 0 2556

A sok halálos áldozat miatt annyira nem vicces, de amúgy igen. :-)

Előzmény: nazareth (2555)
nazareth Creative Commons License 2015.08.19 -1 0 2555

A CMA-CGM valószínűleg ólommal üzletelt éppen, az ő gyufásdobozai nehezebbnek bizonyultak :)

Előzmény: kristoof (2554)
kristoof Creative Commons License 2015.08.19 0 0 2554

Ajjjj... 8000 autó semmisült meg. (12 000-t tárolnak ott.) A 2700 csak a Volkswagen... (Hihetetlen, hogy már három perc guglizás sem megy.)

http://iho.hu/hir/robbanas-tiencsinben-nagy-logisztikai-vesztesegek-150818

kristoof Creative Commons License 2015.08.18 0 0 2553

Egy hete ég ez az autó? Ha nem nézem meg a dátumot, akkor simán beszopom! :-)

alsó madárfogás Creative Commons License 2015.08.15 0 0 2552

A témaváltásnak tényleg itt volt az ideje. A linkelt cikkhez nekem elég volt a címet elolvasni, hogy ne kattintsak bele. Egy dolog a kíváncsiság, és másik, hogy hogy felesleges tartalommal nem terhelem az agyamat. :-)

Előzmény: alkotasu (2547)
alsó madárfogás Creative Commons License 2015.08.15 0 0 2551

Én is unom. De akkor minek tartod melegen a témát? Ne válaszolj, mert én nem unatkozom. :-)

Előzmény: fantal (2546)
alsó madárfogás Creative Commons License 2015.08.15 0 0 2550

Örülök, hogy befejeztük.

Előzmény: nazareth (2548)
1047 005-2 Creative Commons License 2015.08.15 0 0 2549
  • "Floydos Sulzer a messzi távolban. "

Az ASEA mögött?

nazareth Creative Commons License 2015.08.14 0 0 2548

1.) A személyemet érintő cinikus hangvételt kikérem magamnak.

2.) Nekem – a cikk írójával ellentétben – véleményem van (még ha ezt nem is hangoztatom). 3.) Olvasgasd vissza a fórumot, és egyből kiderül, ki kiabált itt többet "teli torokból".

Nem szeretnék belefolyni a személyeskedés-hadjáratodba, ezért én itt most abbahagyom.

ON.

Előzmény: alsó madárfogás (2545)
alkotasu Creative Commons License 2015.08.14 0 0 2547

Most, hogy elolvastam EZT a cikket, azt kell mondanom, igazad van!

Amelyik országban ennyi pénz és ilyen jólét van, hogy ez létező legfontosabb oldal, és ez még nyilvánosságot is kap, innentől azt mondom: tényleg jöjjön a sok migráns ide... Megérdemeljük! Azoknak sokkal több eszük van, mint ennek a szűk 10 milliónak összesen.

fantal Creative Commons License 2015.08.14 0 2 2546

Kezdesz unalmas lenni.

A végleges kerítés 3 méter magas lesz, tehát nem könnyen átjárható, meg középkori.

A Szíriában és Irakban kirakni akart plakátok arab meg urdu nyelvűek lesznek.

"továbbá ezeket a feliratokat külföldre importálni"

A koszovói migránsokat a németek úgy állították meg, hogy a német kormány óriásplakátokat rakatott ki, azzal a szöveggel, hogy ne induljanak útnak Németország felé, mert nem fognak menedékjogot kapni...

alsó madárfogás Creative Commons License 2015.08.14 0 0 2545

Az nagyon is lehet objektív, hogy kijelentjük, értelmetlen pénzherdálás 10 milliárdot kiszórni könnyen megrongálható, egyébként sem teljesen zárt, mellette embertelen, középkori akadályokra (és primitív, átlátszó dolog magyar nyelvű óriásplakátokkal "üzenni a tiltott hátrátlépőknek", továbbá ezeket a feliratokat külföldre importálni - de ez szerencsére ezek már tényleg semmiféle módon nem kapcsolódik a közlekedési témákhoz, és fel sem merült errfelé); de mivel te nem így gondolod, ebből nálad az következik, hogy aki ezt leírja, az a véleményét közli, szubjektív és elfogult.

Tehát ugyanazt kérem tőled is, mint a másik jó ismerősömtől: ne hidd, hogy a te véleményed és a te forrásod lehet az egyedül hiteles és igaz, és az általad preferált cselekvés a kizárólagosan jó megoldás.

Ha ettől el tudsz vonatkoztatni, már nem is lesz annyira felháborító az idézett szöveg. De persze tudom, iszonyatosan nehéz lenne, ezért nem is várom el. Tőled sem, hiába követeled épp ezt teli torokból, az egyetlen és megfellebezhetelen igazad biztos tudatában. :-)

Kerekedj felül azon, hogy akadhat olyan, aki a bántó és aljas ostobaságot bántó és aljas ostobaságnak nevezheti. Ha megengeded, te is megteheted ugyanezt, máskor is. Szerintem jó ez így.

Előzmény: nazareth (2544)
nazareth Creative Commons License 2015.08.13 0 0 2544

Hát igen, amíg egy közlekedési portál szakújságírója megengedheti magának, hogy egy politika témában nemhogy ne a véleményét írja le; még csak nem is valamelyik nézet helyességét/helytelenségét cáfolja/vitassa/indokolja; hanem nemes egyszerűséggel a saját álláspontját az Egyetlen Igazságként megkérdőjelezhetetlenül kinyilatkoztassa, valóban merőben indokolatlan a sajtószabadságért aggódni.

Előzmény: alsó madárfogás (2543)
alsó madárfogás Creative Commons License 2015.08.13 0 0 2543

Nagyon kellemetlen, hogy még mindig vannak olyanok, akik leírhatják a hivatalostól és a kisebbségben lévő, de annál hangosabban ordítozó elutasítóktól eltérő véleményt. Hiába az igyekezet, 2015-re csak nem sikerült ezeket a káros tendenciákat felszámolni... De él még a remény, van rá idő. :-)

Előzmény: nazareth (2541)
alsó madárfogás Creative Commons License 2015.08.13 0 0 2542

Már nekem kínos az értetlenséged. :-) A szöveg semleges, csak te (meg néhány hasonlóan gondolkodó) nem látod annak, mert más a tartalma, mint amit hiszel a témáról.

Előzmény: alkotasu (2540)
nazareth Creative Commons License 2015.08.13 0 0 2541

Egyébként a nevezett újságíró tollából azóta kikerült még egy "kiegyensúlyozott" írás – az idézőjeleket ő is erőteljesen használja annak hangsúlyozására, hogy egy vélemény az övétől eltér.

Sikerült még egy nagyon elgondolkodtató, elfogulatlan kérdést is feltennie: "Vajon milyen gyorsan derül ki, szabálytalanul épül és adott esetben le kell(ene) bontani?".

A cikkből egyértelműen kiderül, hogy Garai Szakács László nemcsak

- egyoldalúan látja a kérdést,

- hanem ezt büszkén, cinikusan hangsúlyozza is (lásd az idézőjeleket),

- továbbá meg van győződve róla, hogy egyedül neki lehet igaza (nem kérdi, hogy szabálytalan-e a kerítés, hanem kijelenti, hogy az, és e tény ki fog derülni előbb-utóbb);

- és tekintve, hogy ez már (legalább) a második ilyen cikkje, nem is érti, hogy mások véleménye hogyhogy eltér az övétől.

Megjegyzem, Birincsik József hozzászólása ismét lényegesen kiegyensúlyozottabb, mint maga a cikk ("Szerintem alapvetően helytelen az a tudósítás, amely véleményt formál egy témáról, vagy legalábbis sugall."), ezt jelzi a majd' félszáz egyetértés is...

Előzmény: alkotasu (2540)
alkotasu Creative Commons License 2015.08.12 0 1 2540

Egy szóval sem említettem a gondolati szabadságot. Persze, hogy azt gondolsz, meg a cikk szerzője is, amit akartok! De más az amit gondolhat, és más az amit leírhat egy elvileg semleges portálon. Ha semleges a portál.

Előzmény: alsó madárfogás (2539)
alsó madárfogás Creative Commons License 2015.08.12 0 0 2539

Mesterem, ugyanazt mondjuk: ne találgassunk mások gondolatvilágáról, normarendszeréről. Én nem mondom meg, neked miként kéne vélekedned a témáról, és ugyanezt a gondolati szabadságot meg kell engedned másoknak. Nagyon egyszerű, csak magadra is legyen érvényes, amit másoktól követelsz. :-)

Arról, hogy két, pártpolitikailag egyszerűen elkülöníthető csoport (szavazatszerzési okokból) miként nyilatkozik, látjuk, tudjuk az okát. De ismétlem: ez nem jelenti azt, hogy ha valamelyik vélemény közel áll valakihez, ő annak a politikai csoportnak a tagja vagy szócsöve. Ezt ránk akarják erőltetni - csodálkoznék, ha épp nálad sikerült...

Egyféleképpen cáfolhatod/cáfolhattad volna az eredeti szöveg tartalmát: ha ott vagy az állomáson, és látod magad, mi történik. Biztos megvan az okod, amiért kihagyod a lehetőséget, és nem is hibáztatlak érte.

Részemről befejeztem a tárgybeli témát - épp erről a szélmalomharcról beszéltem, amikor azt írtam, hogy a cikk alatti fröcskölődők közé kár beszállni. Meggyőzhetetlenek, köztük olyanok, akik hivatásuk okán meg sem szólalhatnának. Nemhogy verekedhetnének, vagy áramütést kínálnának nekik...

Előzmény: alkotasu (2538)
alkotasu Creative Commons License 2015.08.11 0 1 2538

Elég jól elkülöníthetőek azok, akik most könyörületről beszélnek, és azok is, akik "késelésről csaholnak". Meg vannak olyanok,  akik nem csaholnak, egyszerűen nem szeretnének kényszerűen együtt élni tök más kultúrájú népcsoportokkal, kockázatosnak gondolnak egyes dolgokat, stb. Mindegyik tábor mögött elég jól beazonosítható pártok vannak. Felesleges ezt tagadni, mert a lóláb nagyon kilóg. Pl.: pont az az egykori miniszterelnök beszél most könyörületről, aki 23 millió román beáramlásával fenyegette az országot 10 éve.

Minden oldalon vannak túlzások (pl. amikor egy adag fosós migráns esetében rögtön ebolát kiáltottak valakik, vagy amikor mindenkit jámbor menekültnek [épp csak nem honvággyal teli turistának] írnak le). Egyik sem igaz így. Tehát nagyon jól látható a politikai háttér. (A könyörület lehet pártsemleges - mint ahogy írod, de ebben a helyzetben nem jellemző.)

Ismétlem: a cikk egyoldalú volt. Csak szépet írt, az árnyoldalakról hallgatott - ahogy az egy politikai oldaltól elvárható. Légy nyugodt: ugyanígy dühített volna, ha helyette az ebolás marhaságot közölte volna le. Olyan nehéz egy cikkben a pozitívumokat és a negatívumokat is leírni? És még egy gondolat: ha valaki újságíró (és nem blogger), akkor (ha tényleg korrektül akar eljárni) egyoldalúságot mellőzve, semlegesen, tárgyszerűen ír, kihagyva a saját (politikai) meggyőződését. Szerintem.

Olyan irányú feltételezésekbe, hogy nekem mi fér -  és mi nem - a normarendszerembe, ne menj bele, nem a Te feladatod ezt találgatni. Hogy ki mit talál nevetségesnek - hát ezt mindenki maga eldönti. Te azt, más meg mást. De ez sem  tartozik ide. És megint nagyon messzire távolodtál az eredeti észrevételemtől: az 5. sorodtól megint kezded fújni a régi nótát. Ezért arra ismét nem reagálok, nem óhajtom folytatni a vita ezen ágát. Értsd meg végre, nem ide tartozik, hogy konkrétan kinek milyen előnyei, hátrányai, kockázatai származhatnak a migránsok ittlétéből, ki, milyen indíttatásból segít, vagy éppen szeretné a migrációt gátolva látni.

Előzmény: alsó madárfogás (2537)
alsó madárfogás Creative Commons License 2015.08.11 0 0 2537

"a pártsemlegességet kértem számon" - hát, úgy tánik, inkább a véleményeddel, vagy az ízléseddel, még valószínűbben az általad hallani óhajtottal ellentétes hangvételű írásról feltételezted, hogy politikailag foglalt állást. Elolvastam még egyszer, és egyszerűen nem is értelek: semmilyen szempontból nem nevezhető politikai írásnak, de még csak nem is közöl véleményt: az írója kiment az állomásra, és elmesélte, hogy mit látott.

Úgyhogy minden további témabeli szónoklatod és fogadkozásod már-már a nevetség tárgyát képezi. Nem akarlak megsérteni, hiszen régóta ismerjük egymást; de épp ezért merem mondani, hogy teljesen félreérted a szituációt, és úgy bizonygatod a magadét, hogy nincs semmire támaszkodnod. Ne csináld már, ennél józanabb ember vagy - most mellényúltál, de előfordul az ilyen.

Tőlem láthatod mocskosnak a menekülteket, féltheted tőlük az egészséged, elhiheted azt, amikor "őrjöngésről", "késelésről" csaholnak az uszítók - csak egyet kérek, ne mondd azt, hogy ekkor semleges forrásra támaszkodsz az információidat illetően.

Nem baj, ha vannak előítéleteid, még kevésbé gond, ha a normarendszeredbe nem fér bele ezeknek az embereknek a viselkedése, közterületen való jelenléte; de még egyszer kérem, fogadd el, nem mindenki vélekedik ugyanígy. És az sem feltétlenül megátalkodott baloldali, uram bocsá', libsi, aki sajnálatot érez, és ne adj' isten még segít is rajtuk. Máshogy: a könyörület lehet pártsemleges, még ha ezt most nehéz is elhinni.

Előzmény: alkotasu (2536)
alkotasu Creative Commons License 2015.08.11 0 2 2536

"És nem átnevelésről van szó, hanem életről-halálról, azoknál, akik semmiben sem akartak ellenszegülni, tehát nem is tudnak máshogy viselkedni."

Ennek a megtárgyalása bőven túlmegy mind a topik témáján, mind a lehetséges terjedelmen. Nem reagálok rá.

"Nem kell azonosulnod, elég, ha hagyod, hogy mások máshogy gondolják. Maradhatunk ebben?"

Ha visszaolvasod az első hozzászólásomat a kérdéssel kapcsolatban, akkor láthatod, hogy én a pártsemlegességet kértem számon egy elvileg pártpolitikától mentes portáltól (sokadszorra). Persze lehet politikát vinni erre a honlapra is, csak akkor ezt fel kell vállalni, ki kell írni, hogy az ilyen-olyan párt(újság) leányvállalata vagyunk.

(Az aztán más lapra tartozik, hogy ha ez így lesz, a magam részéről pártújságba [honlapra, vagy bármibe] nem fogok írni. Sokadszorra írom le, soha semmilyen pártnak nem voltam, vagyok, leszek tagja, a gondolati szabadságomat meg akarom tartani. Ugyanis ahol sárral dobálóznak, ott a körülállókra is fröccsen.)

Előzmény: alsó madárfogás (2535)
alsó madárfogás Creative Commons License 2015.08.11 0 0 2535

Nem lebecsülve a felsorolt borzalmakat, de nagyságrendileg nem is hasonlítható ahhoz, ami ott történik, ahonnan a legszerencsétlenebbek jönnek. Milliókat érint, túlzás nélkül. És nem átnevelésről van szó, hanem életről-halálról, azoknál, akik semmiben sem akartak ellenszegülni, tehát nem is tudnak máshogy viselkedni.

Nem kell azonosulnod, elég, ha hagyod, hogy mások máshogy gondolják. Maradhatunk ebben?

Előzmény: alkotasu (2531)
paca664 Creative Commons License 2015.08.11 0 0 2534

Persze, semmi sem kötelező és mindennek lehet az ellenkezőjét is. Ennek teljes analógiájára már várom hogy mikor veti képernyőre valamelyik jeles szakújságíró az "InterCity belföldi gyors"-ot. Mindegy.

Előzmény: Tastam (2533)
Tastam Creative Commons License 2015.08.07 0 0 2533

Az Euro Night minőségi éjszakai vonat, de nem kötelező, hogy nemzetközi viszonylatban közlekedjen. Magyarországon nyilvánvalóan nincs belföldi EN, de például Ausztriában van.

Előzmény: paca664 (2532)
paca664 Creative Commons License 2015.08.06 0 0 2532

http://iho.hu/hir/tizig-dizelek-segitenek-rakosszentmihalynal-150806

"Metropol Euronight nemzetközi gyors"

Most akkor EuroNight vagy nemzetközi gyors? Vagy betontalpfa?

alkotasu Creative Commons License 2015.08.05 0 1 2531

Tényleg nem...

Nálunk Recsket is csak kitalálták, meg a Sztálin út 66-ban is csak baráti találkozók voltak, és az ÁVH is barátságosan viselkedett mindenkivel, eszük ágában sem volt senkit sem halálra verni, hátából szíjat hasítani, vagy a péniszében üvegcsövet eltörni...

És tényleg nem demagógiából mondom: fogadj be magad egy menekültet! És gondoskodj róla, hogy ne kallódjon el! (A szüleim megtették egyik erdélyi 6 tagú rokon családdal [2 f., 4 gy.] még a Ceausescu időkben, befogadólevéllel [amit én vittem el Sepsiszentgyörgyre személyesen, nehogy a postán "elvesszen"]; vettek nekik egy lehetőségünkhöz mérhető házat egy olyan vidéki településen, ahol munkát is kaptak. A gyerekek ma már becsületesen dolgozó felnőttek lettek, akik teljesen be vannak a társadalomba illeszkedve. A szüleim nem a hangjukat hallatták a médiában, vagy bárhol máshol [hol volt akkor még az internet!], hanem cselekedtek. Hozzáteszem: a szüleim nem voltak gazdagok, hétköznapi értelmiségi házaspár.)

Előzmény: alsó madárfogás (2530)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!