Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2019.08.17 0 0 28
DanielDaniel Creative Commons License 2018.12.08 0 0 27

Sikerült az automata fünyirógép megépitése? Információkra lenne szükségem.

Esp_ Creative Commons License 2014.02.23 0 0 23
VINIKORN Creative Commons License 2012.10.22 0 0 22

Pont nekem is ez jutott eszembe, hogy lehetne-e olcsóbban robot fűnírót készíteni mint 400-1Millió Forint.

Lennének ötleteim. Jó lenne ha el tudnálak érni e-mailban. Esetleg mással is társalognék erről.

Előzmény: Blackgamer (16)
puli122 Creative Commons License 2012.02.28 0 0 21

Sziasztok!

 

Új robotikával foglalkozó webáruház és tudásbázis nyílt. Aki robot alkatrészeket keres az ebben a boltban már most is rengeteg dolgot megtalál: http://shop.hobbirobot.hu/

Esp_ Creative Commons License 2011.06.06 0 0 20
Esp_ Creative Commons License 2011.06.06 0 0 19

"most volt a TV-ben: Napló – Szavazz a legötletesebb fűnyíróra!, gondolom az adás is megnézhető"

Törölt nick Creative Commons License 2011.05.31 0 0 18

Közben még a topiccímet is megjavíthatom, ha akarod. :-)

Előzmény: Törölt nick (17)
Törölt nick Creative Commons License 2011.05.30 0 0 17

Tisztelt Ezermester!

 

Hol található az a fű, mekkora a terület és milyen gyakran kell vágni? Lehet, hogy én előbb jutok eredményre körömollóval?

Blackgamer Creative Commons License 2011.05.27 0 0 16

hengerkéses vágással akarom nyírni a füvet, ehhez felesleges 800 Watt, harmada is elég

 

maga a fűnyíró gyári állapotában 10 kg alatt van, ehhez jön a motor + akku, ami nagyobb tömeg

meg se közelíti a 80 kg-ot!!

Előzmény: DMA (14)
halaloszto Creative Commons License 2011.05.27 0 0 15

kihagytad, hogy o hetente haromszor akarja vagni. ha alig nott valamit a fu, akkor a 800W funyirot is mintha a levegoben tologatnad, a fo ellenallas az lesz hogy jol gurul-e a kereke.

 

vajk

Előzmény: DMA (14)
DMA Creative Commons License 2011.05.27 0 0 14

Brutálisan erősek, hmmm, számoljunk:

 

elektromos fűnyíró, 800W-os motorral amivel szenvedés füvet nyírni, egy ekkora területen végezzen nagyon jó esetben 2óra alatt.

Ez 1.6kWh kapacitás+hatásfok, szóval inkább 2kWh. Egy zselés akku 7.2Ah 12V-on ez szünetmentesekben alkalmazott kb20x10x15cm, 2-3kg. Ez kb 80Wh kapacitás. Ebből kéne kb 25db az áhított célhoz és még nem mozgattuk ezt a 80kg-os tömeget ami újabb kapacitás szükségességét veti fel....

Előzmény: Blackgamer (12)
Blackgamer Creative Commons License 2011.05.26 0 0 13

infravörös lézersugarakkal kijelölélesen azt érted, hogy mozog egy fénypont és azt követi a gép?

vagy lézershow-kon használt technikával kivetíted azt az útvonalat amit követnie kell a gépnek? ez érdekelne bővebben, de nincs veszélye ha valaki belenéz?

Előzmény: Pufajkás Batman (11)
Blackgamer Creative Commons License 2011.05.26 0 0 12

töltőhöz dokkolás kemény dió, nem hiszem hogy meg tudnám oldani

ma már az akkuk viszont annyira erőssek (lásd. elektromos kerékpár esetén), hogy egy feltöltéssel le tudja vágni a füvet, majd manuálisan bedugod tölteni

Előzmény: mjos (10)
Pufajkás Batman Creative Commons License 2011.05.26 0 0 11

 

 

Ehez a feladathoz nem GPS kell, hanem inerciális navigáció.

 

Másik megoldás hogy kamerás rendszerrel navigáljon, ennek jóval nagyobb a hw és szoftver igénye, de olcsóbb, ha magad le tudod programozni.

Lehet a nyirandó területet infravörös lézersugarakkal kijelölni, és egyszerű infravörös érzékelőkel vezethető a robot.

 

 

 

Előzmény: Blackgamer (-)
mjos Creative Commons License 2011.05.26 0 0 10

Helló!

Emlékeim szerint a gyáriak nem GPS-sel működnek, hanem jeladókat használnak. Ez lehet egy villanypásztorhoz hasonló vezeték is, ha hozzáér a gép megfordul. A kihívás szerintem az, hogy meg kell a géppel tanítani legalább nagy vonalakban a terület alakját, illetve hogy lehetőleg minnél gazdaságosabban különböző útvonalakat járjon be. Tudnia kell még a töltő pontos pozícióját is, ha már autómata gépről beszélünk. Az elektronika bonyolultsága szerintem eltörpül a leprogramozandó matek mellett.

mjos

Előzmény: Blackgamer (9)
Blackgamer Creative Commons License 2011.05.26 0 0 9

én úgy saccoltam, hogy 100 ezer forint alatt kijövök, bár kábel költséget még pontosan nem számoltam ki

300 négyszögöles telken akarom működtetni majd, gyári robot fűnyírók napok alatt sem vágnák le a füvet ott

ráadásul gyárit tuti ellopnák amilyen világot élünk, saját meg pár órán belül végez és csak akkor megy ha felügyelem

 

GPS-nek utánanézek, köszi a tippeket, de ahhoz komolyabb szoftver kell, lényegében tárolnia kell a fűnyíró elektronikájának a kert teljes tervrajzát, szóval nem egyszerű a megvalósítás

Előzmény: mogyika16 (8)
mogyika16 Creative Commons License 2011.05.26 0 0 8

Ahogy nézem, 300-ért már lehet kapni. Én inkább gyűjtenék, mintsem kisérleteznék, mert valahogy nem tudom elképzelni, hogy olcsóbban megúszod.

Ha a robot fűnyírási technikájával van bajod, akkor megpróbálnám átalakítani a fűnyíró részét.

Előzmény: Blackgamer (-)
DMA Creative Commons License 2011.05.26 0 0 7

Én csak a GPS-hez tudnék hozzászólni, hogy hasznos e, eldöntitek :-)

 

Olvastam egy olyan módszerről ahol egy pontosan meghatározott ponton levő GPS vevő pozícióját korrigálták, hogy az is pontos legyen, majd ezt a korrekciós jelet egy közönséges rádióadó kisugározta.

A mobil egység ezzel a jellel tudta korrigálni a saját vevőjét, így centiméteres pontosságig el lehet menni...

Előzmény: Blackgamer (4)
halaloszto Creative Commons License 2011.05.26 0 0 6

ugyanez miatt viszont nem mulcsol, azaz a levagott darabot nem apritja tovabb. 

 

es szerintem nem is vag bele, ha csak par mm-t nott az utolso vagas utan, de ezt nem probaltam, neked biztos van tapasztalatod.

 

bizonyara van locsolo felszereles is, anelkul nem mukodik, akkor viszont azzal egyutt le lehet a vezetodrotokat is fektetni.

 

a vasdrot + femdetektor tuti nem eleg. nezelodj pl kutyahoz valo lathatatlan kerites es hasonlok kornyeken. valami jelado van a drotra kotve, es vevo ami a jelet veszi ha kozel van.

 

a gps-es traktor a gps-en kivul hasznal mindenfelet, nezi a kereket, es valami radarral nezi a foldet ahogy megy alatta. 

 

eleg lenne a korbehatarolas megbizhatoan, kozotte mehetne osszevissza ahogy akar, elobb utobb lefedi az egeszet. (mint a roomba) 

 

vajk

Előzmény: Blackgamer (5)
Blackgamer Creative Commons License 2011.05.26 0 0 5

előnyök:

+ ennek a fajta vágásnak sokkal kisebb a hangja mint a forgókéses fűnyíróknak

+ sokkal kevesebb energiát fogyaszt

+ nem tépi a füvet, mint a  forgókéses fűnyíró, hanem vágja a hengerkéses technológia

Előzmény: Blackgamer (-)
Blackgamer Creative Commons License 2011.05.26 0 0 4

a kapható GPS-ek 5-10 méter pontosságúak, mezőgazdaságban esetleg jobbak vannak?

a leszúrható jeladók jó ötlet, de mivel nem belátható az egész kert, ház is takarja, félek hogy nem-, vagy hamis adatokat sugároznának

de azért utánajárok, köszi az ötletet!

Előzmény: Családos, Dolgozó, Vidéki (1)
Blackgamer Creative Commons License 2011.05.26 0 0 3

annyira sűrűn vágnám, hogy a levágott fű mulcsként ott maradna trágyának

ezért nem kell gyűjteni és üríteni a füvet

Előzmény: Törölt nick (2)
Törölt nick Creative Commons License 2011.05.26 0 0 2

Hogyan akarod üríteni a fűgyűjtőt?

Előzmény: Blackgamer (-)
Családos, Dolgozó, Vidéki Creative Commons License 2011.05.26 0 0 1

Vannak önjáró gps vezérelte mezőgazdasági gépek, amik sosem vetnek vagy szórnak kétszer ugyanoda, hanem  pontosan vezérli a gps.

Érdeklődj az IKR Bábolnánál.

Mintha lennének leszúrható jeladók, a nagyon pontos vezérléshez.

Előzmény: Blackgamer (-)
Géppuskaszájú Rapper Creative Commons License 2011.05.26 0 0 0

Neh0gy levágd a lábad.

Blackgamer Creative Commons License 2011.05.26 0 0 topiknyitó

Sziasztok!

 

Kifogástalan angol gyepet szeretnék egy nagyméretű kertben.

Sajnos nincs időm és energiám tavaszi időszakban heti 2-3 alkalommal lenyírni a füvet, ahogy kellene, és allergiás is vagyok.

Ezért elhatároztam, hogy automata robot fűnyírót építek, mivel a piacon nem találok megfelelő eszközt, ami pedig van sok százezer forint és a céljaimra amúgy se megfelelő.

 

ötlet:

- hengerkéses manuális fűnyíró átépítése robot-vezéreltre

- a pozíció meghatározása a kertben nem megoldott, GPS nem elég finom erre a feladatra, más módszerek is kétségesek

- ezért a földfelszínre, vagy alá (kábelfektető géppel) kábelt szeretnék kihúzni az egész kertben

- ezt a kábelt folyamatosan érzékeli a robot és követi a kábel útját, így elég egyszer betanítani és energia-hatékony

 

Jelenleg van egy manuális hengerkéses "suhanó" fűnyíróm amin kísérletezhetek.

A motorizációja még nem megoldott, nem tudom hogy lenne érdemes.

Irányítása plusz egy vagy két kerék beiktatásával történne, így stabilabb is lesz.

A kábel követésére egyszerű fémdetektorokat használnék.

A vezérlést egy "okos" mikrovezérlő látná el.

Ultrahangos szenzorok érzékelik ha akadály van a fűnyíró előtt és leállítja a működést, hangjelzéssel vagy egyéb módon jelez a felhasználónak.

 

Akit érdekel a téma, az próbáljon együtt gondolkodni, sokat segítene ha ötletelnétek, és esetleg a megvalósításról is értekeznétek.

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!