Keresés

Részletes keresés

help_me_please Creative Commons License 2017.04.08 0 0 10

sziasztok,

van itt valaki, aki jelenleg tudna segíteni processing programok írásában, korrepetálásban?

természetesen pénzért!!!

Tóth Gábor 1990 Creative Commons License 2016.03.11 0 0 9

Sziasztok! Keresek egy grafikus programozásban jártas személyt, aki hozzá tudná adni a directX 10-et a játékomhoz. A munkadíját megfizetném és nagy segítség lenne. https://www.facebook.com/toth.gabor.71465 Itt keressen, aki meg tudná csinálni.

FelvagottGiliszta Creative Commons License 2011.08.30 0 0 8

Erdekesseg keppen: mar van a nyelvnek JavaScipt implementacioja HTML5hoz!

http://processingjs.org/

cyszta Creative Commons License 2011.06.26 0 0 7

Csináltunk egy tudományos csoportot azon radiográfusok számára akik mélyebben szeretnének elmélyedni a témában.

Cél: új képalkotó és képfeldolgozó eljárások kidolgozása, szoftverfejlesztés, publikáció.

Véleményünk szerint a radiográfus a fotográfushoz hasonlóan nem csak képeket készít, hanem azokat utólagosan fel is dolgozza. Úgy gondoljuk, hogy a radiográfusnak tudományos szempontból részt kéne venni a képalkotó és képfeldolgozó eljárások fejlesztésében.

Én jelenleg a PTE-n dolgozok, és jó lenne összefogni a hasonló érdeklődésű embereket, sok mindent lehetne csinálni.

Ha valakit érdekel az ország többi részéről is jelentkezhet.

Törölt nick Creative Commons License 2011.06.26 0 0 6

A lényeg abban áll, hogy amikor te a processing-ben írogatsz valamit, akkor igazából egy PApplet nevű osztály leszármazott osztályát írod. Ugyan a processing mindenezen dolgokat elreti előled (minthogy nem kell a Felülírt Fügvvények elé odaírnod, hogy public és static), és nem is azzal kezdened, hogy class MyPApplet extends PApplet. Persze megteheted azt is, hogy nem a processing editorát használod, és mégis kihasználod a PApplet adta lehetőségeket (ha importálod a processing.core osztályait). Ennek a PAppletnek rengeteg olyan Függvényt írtak, amivel gyorsan és egyszerűen tudsz sok 2D vagy akár 3D, ablakban Futó alkalmazásokat írni, illetve az input-output lehetőségek is meg vannak előre írva. pédául, ha azt akarod megírni, hogy mi történen, ha valaki kattint, akkor csak a void mousePressed() Függvényt kell Felüldeviniálni, és már is megvan, hogy éppen ez a Függvény hívódik meg, ha klikkelsz. Az egésznek az előnye egyrészt: Ugródeszka lehet a JAVA vagy más programnyelvek megtanulásához; úgy általában a programozás alapvető értelmének megtanulásához. Speciell én is ezzel kezdtem, azután tanultam meg a JAVA, c, c++ nyelveket (mellesleg nem ebben a sorrendben). Másrészt, ha inkább a vizuális eredményre koncentrálsz, könnyebb vele engedni szárnyaltatni a gondolataid, néha még most is használom, pédául, legutóbb amikor egy Fraktál-generátort akartam írni, azt itt kezdtem el, hogy rögtöm láthassam, az algoritmusom helyesen működik-e, anélkül, hogy szenvednem kellett volna.

Lényegében ennyit tudok most elmondani róla.

Előzmény: Blackgamer (5)
Blackgamer Creative Commons License 2011.04.07 0 0 5

könnyen tanulható, millió érdekes példakód van a neten,

nem zárt rendszer, JAVA függvénykönyvtárait lehet használni

OpenGL révén harveres gyorsítás

Előzmény: Bela_Vak (4)
Bela_Vak Creative Commons License 2011.04.06 0 0 4

Erdekesnek tunik. Probaltad mar? Tudsz par szot mondani, hogy mik az erossegei stb?

szeressükegymást Creative Commons License 2011.04.05 0 0 3

?

Előzmény: tempnick (2)
tempnick Creative Commons License 2011.04.05 0 0 2

Szakértő lehetsz, ez elsőre látszik.

Előzmény: szeressükegymást (1)
szeressükegymást Creative Commons License 2011.04.05 0 0 1

Mi benne az extra? Grafikát lehet .NET alatt is programozni, DirectX támogatással.

Előzmény: Blackgamer (-)
Blackgamer Creative Commons License 2011.04.05 0 0 0

Blackgamer Creative Commons License 2011.04.05 0 0 topiknyitó

Sziasztok!

A Processing egy nyílt forráskódú, grafikázásra kihegyezett programozási környezet.
Leginkább művészek, designerek, mérnökök használják, de szórakoztató mivoltja miatt gyerekeknek is ajánlott első programnyelvnek vagy bárkinek akit érdekel a grafika (és/vagy játék) programozás.
JAVA programnyelvre épül, OpenGL támogatással. JAVA kódba exportálni is lehet, illetve futtatható .exe-t vagy böngészőbe ágyazást is megoldja.
Rengeteg példakód van beépítve, de több könyv is elérhető a témában.


Processing.org (hivatalos oldal)
OpenProcessing (Pocessing coderek közösségi oldala)
könyvek a Processing-ről

a környezet így néz ki:

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!