Keresés

Részletes keresés

arnyekxxx Creative Commons License 3 napja 0 0 2167

Hali. 

 

Kis segítséget szeretnék kérni, értékpapírszámláról hogyan lehet a folyószámlára átrakni az állampapír után kapott kamatot? Ott van az appban a portfoliom -> értékpapírszámla szabad egyenleg alatt, de csak új papírt tudok belőle venni. 

amaszat Creative Commons License 5 napja 0 0 2166

Igen.

Miután számlát nyit + 2 hónapon belül vásárol a bankkártyájával minimum 3 alkalommal és legalább 1.000 Ft értékben + letölti a Gránit applikációt mindketten megkapjátok a 10 e Ft-ot illetve szelfis számlanyitás esetén ő kapni fog 40 e Ft-os jóváírást is. 

Előzmény: kaci84 (2165)
kaci84 Creative Commons License 5 napja 0 0 2165

Üdv,  Ha küldök egy meghívókódot ismerősömnek akkor a megkappjuk a 2x 10e Ft-ot és ő is megkapja a szelfis számlanyitási akció pénzt? Erről nem találtam semmit, de még az ügyfélszolgálat sem válaszolt.

amaszat Creative Commons License 2024.04.13 0 0 2164

Pont az utasbiztosítás miatt választottam anno a Gránit Platinumot,  összahasonlítva az Erste-s kártyával ugyanarra jutottam mint amit Te is írsz. Ár-érték arányban szerintem a legjobb perpillanat, ha valakinek ugyanígy az utasbiztosítás a fő prioritás.

A Lounge számomra másodlagos tényező -sajnos mostanában nem utazunk annyit mint korábban- így még a MasterCard Lounge-nak is tudok örülni:-) 

 

A Priority Pass-t egy kínai átszállásnál használtuk. Szerintem a legalacsonyabb osztályon utaztunk, ebben nem hiszem hogy benne volt a belépő ára, viszont angolul elég nehézkes volt a kommunikáció, (többnyire telefonos fordítóval) szóval nem tudom biztosra mondani. 1 hónapja történt, most már csak nem vonják le a 28 eurót a számlánkról, azért annyira nem volt nagy eresztés a shanghai lounge.

 

Előzmény: nyman (2162)
Arturxx Creative Commons License 2024.04.06 0 0 2163

Ez már egy fejlesztés, csalások, visszaélések miatt.

Előzmény: csiriz (2160)
nyman Creative Commons License 2024.04.05 0 0 2162

Magasabb osztálynál előfordul, hogy átszállás idejére benne van a jegyben valami extra a várakozás idejére. Társaság függő is. Bár ez nem olyan nagy történet sokszázezres jegy árába betenni egy tízezres belépőt. :) Ami csomagban valószínű töredéke. 

 

Volt Gránit Platinumom, de én sem használtam ezt az opciót egyszer sem. A Fast Track-et, meg a Mastercard Lounge-ot igen. Amire lecseréltem az az Erste Platinum. Az éves díja most 25 ezer, több, mint a Gránité. De van havi 3 ezer forintnyi visszatérítés, ami visszahozza. Plusz amiért cseréltem, az pont a "Lounge Access". Ebben évi 10 van. Tegnap hiába lett volna ingyenes a Mastercard lounge a Liszt Ferencen, inkább bementem a melle lévőbe. Nagyobb volt, kényelmesebb, szélesebb választék, kevesebb ember. :)

 

Amiben jobb a Gránit, az szerintem az utasbiztosítás. Pl. 50 millió az orvosi ellátás szemben az Erste 20-jával. Poggyász értékek is magasabbak. Annó összehasonlítottam. Ha jól emlékszem talán volt 1-2 tétel, aminél az Erstéé többet ad, de ezek nem a fontosak. Nálam a baleset, betegség, poggyász, idő előtti hazautazás költsége, tartózkodás meghosszabbítása, járatkésés meg hasonló a fontos. Az óvadék, ügyvédi költségek kevésbé :)

 

Előzmény: amaszat (2161)
amaszat Creative Commons License 2024.04.02 0 0 2161

Van valamelyikőtöknek személyes tapasztalata a Platinum mellé kapott Priority Pass kártyával?

 

 

Annyit találtam róla, hogy 28 euróért lehet belépni világszerte kb.1500 reptéri VIP váróba. 

Engem ennyiért nem érdekelne, viszont nemrég egy hosszabb átszállásnál azt mondta a reptéri személyzet, hogy náluk nem fizetős a belépés, amit nehezen hiszek el. A helyszínen ugyan nem kellett fizetni, de kártyaleolvasás után alá kellett írni, hogy én vagyok a felhasználó. Számíthatok rá, hogy a 28 euróval beterhelik a számlámat?

csiriz Creative Commons License 2024.03.15 0 0 2160

Voltam az Államkincstárnál, azt mondták, kiutalás céljára bármilyen bankszámlaszámot rögzíthetek, de a számlatulajdonos nevén nem tudok változtatni, ami alapból az én nevem.

Ebből gondolom, hogy bárhová nem enged utalni, csak saját számlára.

nyman Creative Commons License 2024.03.06 0 0 2159

OFF

Eurót utaltam már kincstári számlámról külföldre másnak. Öt nap alatt ért ugyan oda, de ingyen volt.

 

Elviekben lehet utalni bárhová és pénzt is lehet fogadi más számláról, de más forumban azt írták, hogy figyelmeztetnek, ha ezek rendszeresek és kvázi folyószámlának használja az ember.

Előzmény: halilali1 (2158)
halilali1 Creative Commons License 2024.03.06 0 0 2158

kp felvét ingyenes + 0,3%, legfeljebb 10 000 Ft tranzakciós illeték

 

 

https://www.allamkincstar.gov.hu/pfile/file?path=/lakossagi-ugyfelek/allampapir_forgalmazas/tajekoztatok-tudnivalok/befektetesi-szolgaltatasi-Uzletszabalyzat/befektetesi-szolgaltatasi-uzletszabalyzat-hatalyos-2022.-majus-20.-napjatol/2.-szamu-fuggelek---hirdetmeny&inline=true

 

ha "bárhová" utalni akarsz azt javaslom, hogy indíts banszámla rögzítést (48 óra) és ha sikerült arra már utalhatsz

ha nem sikerül ,akkor vizsgálják, hogy te vagy-e a tulaj és nem fogadták el, de én az előbbire tippelnék

Előzmény: csiriz (2157)
csiriz Creative Commons License 2024.03.06 0 0 2157

Igen. A lényeg mindig a részletekben van. Mindenütt olvasom, hallom, hogy a kincstárból ingyenes az utalás, de azt sehol nem találom, hogy bárhova vagy csak saját számlára. Hiába olvasom át az összes gyakran ismételt kérdést, semmit nem találok benne. Azt sem, hogy kézpénzt lehet-e felvenni a kincstárban, ha igen , van-e díja. Úgy látszik ezek másokat nem érdekelnek, ezek a ritkán ismételt kérdések között vannak.

 

Egyébként a Gránitnál azért nem merek állampapírt venni az egyforma feltételek mellett sem, mert két hetente változtatják a kondíciós listájukat. A MÁK is változtat, de ők nem annyira gyakran.

Előzmény: Arturxx (2156)
Arturxx Creative Commons License 2024.02.28 0 0 2156

Az állam papír vétel, tartás, eladás ezek ugyan azok, mint a kincstárnál. Mivel a Gránitnál van a számlán a pénzed, nem vesszem ide az utalást. (Kincstárról meg már csak magadnak tudod kiutalni, tehát ebből a szempontból nem vagy előrébb).

Egyébként a válasz, attól függ. Van csomag, amiben 0,3% van ahol 0,1% és van ahol nincs utalási díj. Ahol van ott is van egy plafon. Ez számlacsomagonként eltérő. Elsődlegesen amúgy a kincstár szerintem is.
De lényegében láthatod, nincs nagy különbség.

Előzmény: csiriz (2152)
JeeEm Creative Commons License 2024.02.20 0 0 2155

Elég egyértelműen le van írva a hirdetményben.

Nem tudom itt olvasható lesz-e:

Előzmény: Eriberi11 (2149)
nyman Creative Commons License 2024.02.20 0 0 2154

Napközben, munkaidőben, ha egyszerű a téma, van, hogy egy órán belül.

 

Ha panasz, és összetettebb akkor ott 30 napjuk van.

Előzmény: nemokapitany8 (2153)
nemokapitany8 Creative Commons License 2024.02.19 0 0 2153

Netbank szabadformátumú üzenetre mennyi idő alatt szoktak válaszolni?

 

Pénzforgalmi panasztról van szó, a panaszkezelési szabályzatot olvastam.

csiriz Creative Commons License 2024.02.15 0 0 2152

Úgy tudom, hogy a gránitnál fizetni kell az utalásért, az államkincstárnál meg nem. Vagy nem így van?

Előzmény: Arturxx (2136)
Arturxx Creative Commons License 2024.01.16 0 0 2151

Kártyás vásárlásra nem. de számlák közötti váltásra él. Keretig ingyenes bankközi árfolyam. 5 percenként frissül. 550e keretig. idén ingyenes számlavezetés és kártya az első évben.

Előzmény: nyman (2150)
nyman Creative Commons License 2024.01.16 0 1 2150

Biztosan kikereshető az árfolyam. Ha szoktál külföldi helyekről rendelni, akkor kis összegnél le lehet tesztelni. Vagy ha külföldre mész, akkor valami terméket, szolgáltatást kifizetsz. Pár eurót, dollárt stb. Majd pár nap múlva megnézed és összehasonlítod az adott napon a revolut váltási árfolyammal. Ha van 5 forintnyi eltérés az árfolyamban, néhány eurónál ez a fájdalom küszöb alatt van.

 

Néha szoktam próbálgatni a magyar kártyákat, de eddig a Revolut jött ki győztesen. Amiben az ERSTE tud jobb lenni, az a kedvezményes váltás devizaszámlára. De itt fillérekben van a különbség. Ilyen most már a Gránitnál is van. Gránit Deviza Számla | Nyiss deviza számlát, válts velünk okosan! (granitbank.hu) Ezzel nincs tapasztalatom.

 

 

Előzmény: Eriberi11 (2149)
Eriberi11 Creative Commons License 2024.01.14 0 0 2149

Van arról tapasztalatotok, hogy a Gránit Platinum debit kártyát, ha külföldön használom, milyen árfolyamon vált EUR-t a bank? Érdemes ezt a kártyát használnom külföldi vásárlásra? Vagy maradjak inkább a Revolut használatánál?

JeeEm Creative Commons License 2024.01.02 0 0 2146

Nálam is ugyanez volt, utalás sem ment, most már jó.

Előzmény: mzsombi (2145)
mzsombi Creative Commons License 2024.01.02 0 0 2145

Nektek megy rendben a mobilapp? Nálam nem nagyon frissülnek az egyenlegek, tranzakciók.

JeeEm Creative Commons License 2023.12.22 0 0 2137

Azt gondolom elég korrekten járt el a Gránit bank, a diákhitel kp bakija ellenére.

 

Ugye arról van szó, hogy a kormány kitalálta, hogy csak bizonyos bankoknál vezetett bankszámlára fog utalni diákhitelt. Ehhez még extra jutalmat is felajánlott a Gránitbank (30eHUF), ha oda érkezik a diákhitel.

Ezt elszűrta a Diákhitel KP, és a korábbi számlára utalta a pénzt (CIB - ahol nincs diákhitel számla, tehát nem is jöhetett volna oda pénz). Viszont megegyeztek, ha december 15-én a gránitos számlán van a diákhitel összege, akkor jár a bónusz.

 

Ezt csak likviditásilag kellett kezelni, mert gondolom a diákhitelesek nagy része már rég elköltötte ezt a pénzt. Lényeg, hogy a bónusz besöpörve akiknek ajánlottam ;-)

Arturxx Creative Commons License 2023.12.22 0 0 2136

elvileg nincs különbség, jelenleg.

Előzmény: csiriz (2128)
Swami Chandra Puri Creative Commons License 2023.12.20 0 0 2135

Es tenyleg nem mukodott a Granit Bank indiai mobilszammal. Nem

tudta az ugyintezo rogziteni es tesztelni online szamlanyitaskor. Azt mondta, hogy bizonyos kulfoldi szamokra mukodik, masokra nem…

Swami Chandra Puri Creative Commons License 2023.12.16 0 0 2134

Jeem,

mibol gondolod, hogy nem fog.

Arrol van tapasztalat, hogy Raiffeisennel Mobil bank mukodik, kettos beleptetes.

Valamint szinten a Magyar Államkincstár mobilos applikacioja ugyanigy mukodik indiai, 10 szamjegyu Mobil szammal.

Miert mondod, hogy a Granit bank nem fog mukodni?

Előzmény: JeeEm (2133)
JeeEm Creative Commons License 2023.12.15 0 1 2133

Nem fog működni.

Előzmény: Swami Chandra Puri (2132)
Swami Chandra Puri Creative Commons License 2023.12.15 0 0 2132

Udvozlet!

van olyan aki kulfoldi mobillal hasznalja a Granit bank szamlat? Indiaban elek, csak helyi mobilom van (10 szamjegyu).

Az ugyintezo amikor szamlat akartam nyitni azt mondta o csak 7 szamjegyu magyar mobilt tud rogziteni, nem tudja garantalni, hogy kulfoldI szamra megerkeznek-e a kodok.

Van olyan akinek kulfoldi mobillal mukodik minden online funkcio?

halilali1 Creative Commons License 2023.12.14 0 1 2129

Államkincstár

minden ingyenes, semmi költséged nincs rajta (kivéve kp felvét)

Előzmény: csiriz (2128)
csiriz Creative Commons License 2023.12.13 0 0 2128

Sziasztok, állampapírt hol érdemes venni, Gránitnál vagy Államkincstárnál?

Arturxx Creative Commons License 2023.12.11 0 0 2127

Mivel senki nem válaszolta meg gondoltam utólag megteszem...

 

1. a személyiben nem volt kötelező a chip. Ettől még a helye ott van csak nem lesz adat benne. Az emblémája különbözteti meg ránézésre.

2. Videóbankon, személyesen és szelfisen is élt az akció, november végéig. Jelenleg a nyitási akció személyes és szelfisre él. Az ajánlás pedig mind három esetben.

3. Nagyon túl voltak terhelve, lehet ezért sem sikerült, a szelfis rész.

Előzmény: Törölt nick (2114)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!