Keresés

Részletes keresés

arkilaszlo Creative Commons License 2023.12.14 0 0 657

pontosabban:

minimum "(USB 2.0 port)"

 

egyébként írja:

"USB 2.0 port or faster"

Előzmény: XNC (656)
XNC Creative Commons License 2023.12.14 0 0 656

Ugyan csak annyit mondtál, hogy Gembird; de erre gondolhattál:

  

https://www.bestmarkt.hu/gembird-uvg-002-sb-video-grabber-digitalizalo-fekete-p341912

 

Itt van hozzá a leírás, mit tud:

https://gembird.com/item.aspx?id=7998

 

A "specifikációk" menü pont alatt ott van, mihez jó:

"Windows 2000, XP, Vista, Windows 7/8/10/11 (USB 2.0 port)"

Előzmény: Gale Jose (653)
XNC Creative Commons License 2023.12.14 0 1 655

Biztos hogy jól dugtad rá?

Amúgy az újaknál már nincs ilyen driveres b@szakodás, csak rádugod, felismeri & megy.

Csak a felvevő proginál be kell állítani, hogy azt használod forrásnak. (Pl. OBS studió)

Előzmény: Gale Jose (649)
fjfox Creative Commons License 2023.12.13 0 0 654
Előzmény: Gale Jose (653)
Gale Jose Creative Commons License 2023.12.13 0 0 653

Már 1 hete böngészek, nem találtam eddig semmit amihez tuti lenne, néztem egy GEMBIRD adaptert, de olyan kellene amihez biztos, hogy van driver, esetleg tudnál ebben segíteni? Nagyon szépen megköszönném.

Előzmény: arkilaszlo (652)
arkilaszlo Creative Commons License 2023.12.13 0 0 652

"akkor használhatatlan a cucc"

nem használhatatlan csak nem win11 kell hanem XP, Win7, Vista

 

 

"valamit tudnál ajánlani"

olyant kell keresni amihez van win11 driver

Előzmény: Gale Jose (651)
Gale Jose Creative Commons License 2023.12.12 0 0 651

Jelenleg akkor használhatatlan a cucc? Esetleg helyette valamit tudnál ajánlani?

Előzmény: arkilaszlo (650)
arkilaszlo Creative Commons License 2023.12.07 0 1 650

"felismeri a gép"

 

akkor nem ismeri fel, driver kell(ene) hozzá de esélytelen....

 

Installation and Use of EasyCAP Capture Adapter

Easycap USB 2.0 Video TV DVD VHS Audio Capture Adapter

 

Digitization with Video to USB device.

Properties and operating principles, tests, usage tips, tricks.

Guide for installation and settings on computers with XP, Win7, Vista.

Előzmény: Gale Jose (649)
Gale Jose Creative Commons License 2023.12.07 0 0 649

Üdv! Én is vettem egy Easy Cap-et, win 11, felismeri a gép, de kép hang nincs, kameránál szürke háttér jelenik meg, néztem a beállításoknál a hozzáférés engedélyezést is, de semmi, scart átalakitóval próbaltam, valakinek valami ötlet? Köszönöm

mark80 Creative Commons License 2020.05.12 0 0 648

Elnézést, az lemaradt, hogy Windows10 fut a gépen.

Előzmény: mark80 (647)
mark80 Creative Commons License 2020.05.12 0 0 647

Sziasztok!

 

Nagyon kellene a segítségetek, mert 3 napja nem találom a megoldást és elfogytam. Thomson video SCart=>rca=>easycap=>USB=>ASUS X55V

 

A kép átjön  a hang nem. Jelenleg a kütyüshoppos két szoftvert használom az OBS-t és az ehhez tartozó easycap szoftvert.

 

Esetleg van valamilyen ötletetek?

 

Félig meddig technikai analfabéta vagyok, így előre is köszönöm, ha földi halandó szinten írjátok le a javaslataitokat.

 

 

Előre is nagyon köszönöm!

 

Márk

nedüpal Creative Commons License 2020.05.04 0 0 646

végid néztem már ez volt első...de nem sikerül...direkt link lenne jó...köszönettel

Előzmény: lesi fotós (644)
nedüpal Creative Commons License 2020.05.04 0 0 645

szervusztok! Huu ez nekem is  kellene easycapte drivere kütyübazárba rendeltem már régebben s ujra telepitettem a sz. gépet s nem tudom sehonnan letölteni valaki tudna segiteni?

lesi fotós Creative Commons License 2020.03.02 0 0 644
Előzmény: tivan70 (643)
tivan70 Creative Commons License 2020.03.01 0 0 643

Sziasztok!

 

Van egy Easycap videodigitalizálom amit a honestech 2.5 program segítségével tv nézésre használok. Sajnos a telepítő cd-t elkevertem valahol és nem tudom újra telepíteni. Nem tudtok egy linket ahonnan le lehetne tölteni a drivereket és a szoftvert? Köszi a segítséget. Üdv!

naki80 Creative Commons License 2019.12.05 0 0 642

Sziasztok!

Én most vettem egy Easier CAP-et. Telepítettem a mellékelt CD-ről a Honestech VHS to DVD 3.0 SE alkalmazást és szépen el is indul. A kép forrását fel is ismeri (video device), de a hang forrásnál (audio device) meg sem jelenik lehetőségként a "kütyü", nálam AV TO USB2.0-ra hallgat amúgy :) Már a második gépen telepítettem újra és újra vagy tizedjére, de mindig ez a helyzet és így csak a képet viszi át, de hangot egy mukkot sem :( Tudna nekem ebben valaki segíteni? Előre is köszi a segítséget! 

essek Creative Commons License 2019.04.06 0 0 641

Köszönöm a tanácsaidat!

 

A kamerát kipróbáltam másik gépen, sajnos a Pinnacle Studio sem USB, sem  DV (FireWire) csatlakozásnál nem ismeri fel, miközben több más szoftver látja.

 

Az EsyCap driver továbbra is kifog rajtam, a jelenlegi verziót semmilyen módon nem tudom eltávolítani. Újraindítás után nem látom a listában (a rejtetteket igen) a drivert, telepítem a korábbi verziót, majd, vagy csatlakoztattam, vagy már csatlakozva volt az eszköz. A video továbbra sem működik és a driver maradt az eredeti. 

Előzmény: papa 946 (640)
papa 946 Creative Commons License 2019.04.03 0 0 640

Az NV-GS180 kamera mivel DV szalagos, ahogy írod is, FireWire kártyára való. Kell hozzá egy kártya és egy kábel is. Ezen kivűl egy program, amivel beviszed. Lehet az analóg kimenetéről is digizni, de nem érdemes.

A drivert meg le lehet tiltani, ami nem kell és fel kell tenni a másikat. Sőt el is lehet távolítani. Mondjuk ez az XP-nél. A Win10-nél ki kell keresni, biztos van valami hasonló megoldás.

Régi driverek eltávolítása
1. A vezérlőpultban katt a "Rendszer" ikonra,
2. majd Speciális > Környezeti Változók -  Rendszerváltozókhoz a következő parancsokat írd be :
devmgr_show_nonpresent_devices
devmgr_show_details
3. Mindkét parancshoz 1-es értéket rendeld hozzá.
4. Indítsd újra a gépet.
5. Ezután az eszközkezelőben a Nézet menünél jelöld be a Rejtett Eszközök megjelenítését.

Az átlátszóan megjelenő meghajtó programok a már nem használtak, de még a gépen találhatók, ezeket így már problémamentesen lehet törölni.

 

                                       Üdv. papa946

 

 

Előzmény: essek (638)
lesi fotós Creative Commons License 2019.04.03 0 0 639

Se a kamerád,se a progit nem ismerem. Ebben nem tudok segíteni.

Ellenben küldtem mailt!

Előzmény: essek (638)
essek Creative Commons License 2019.04.03 0 0 638

„Kicsi a világ! :-)”

 

No, igen, a hasonló érdeklődésűek előbb-utóbb összefutnak…

 

Köszönöm a linket és a tanácsokat!

 

A régebbi drivert letöltöttem, de nem tudok megszabadulni a 2.1.1.2 verziótól. Az „Eszköz eltávolítása” után hiába telepítem a leírtak szerint a 1.0.8.28 verziót, továbbra is 2.1.1.2 jelenik meg az eszközkezelőben, ha a EasyCap csatlakoztatva van. Hangot átviszi, a képet nem, és csak Win10 alatt viselkedik így. De nem adom fel…

 

Hogy az élet bonyolultabb legyen, a Pinnacle Sudio 20 Ultimate program nem ismeri fel a Panasonic NV-GS 180 tip. kamerát. A saját szoftvere, vagy pl. az AmCap látja. Talán egy FireWire kártya megoldaná ezt a problémát?

Előzmény: lesi fotós (637)
lesi fotós Creative Commons License 2019.04.02 0 0 637

Google,képkereső: "easycap pcb"

Előzmény: lesi fotós (636)
lesi fotós Creative Commons License 2019.04.02 0 0 636

Valahol a NET-en van egy leírás a cucc áramköri fotóival. Ezeken a képeken jól látható,hogy különböző procikkal rakták össze őket. Az egyik símán megy win10 alatt,a másik sehogy. Turkálni kell a NET-en...

És még valami: az usb csatijuk gyalázatos! lehet,hogy csak ennyi a baja.

Előzmény: lesi fotós (635)
lesi fotós Creative Commons License 2019.04.02 0 0 635
Előzmény: essek (634)
essek Creative Commons License 2019.04.02 0 0 634

EasyCap video digitalizálóval kapcsolatban szeretnék tanácsot kérni.

 

Úgy két éve működött hibátlanul Win 10 alatt, majd egy frissítés után a kép nem jelenik meg, hang van. Többször újra telepítettem a szoftvert, és a drivert, de nem sikerült javítani a helyzeten.

 

A hardver jó, másik gépen XP és Win7 alatt hibátlanul működik. Van egy másik is, mely szintén hibásan működik Win10 alatt.

 

Hogy fokozzam a problémáimat, vettem egy HD Capture nevű HDMI-USB digitalizálót, melyet egyáltalán nem tudtam beüzemelni.

 

Tanácsokat, ötleteket köszönettel veszem!

tobcigayn Creative Commons License 2019.03.16 0 0 633

Sziasztok!
Segítségeteket szeretném kérni hogy mi lehet a baj?

A helyzet a következő: vásároltam egy Easycap digitalizálót de akárhogy is játszadozok vele a kép bejön de jobbra-balra remeg/rázkódik. Próbálkoztam több programmal is (obs, honestech VHS to DVD 3.0 SE, Ulead VideoStudio 11). A házban fellelhető összes kábelt (rca, scart) végigpróbáltam de a végeredmény ugyanaz.

Gyula20 Creative Commons License 2018.12.05 0 0 632

Van egy pár darab VHS kazettám , szeretném őket a télen digitalizálni és kicsit vágni.

Vásároltam egy Easy USB kártyát , letöltöttem egy harminc napos programot .

Az eredmény , hát az nagyon rossz. A kép csíkozódik , szinkronjel gondok lehetnek.

Pár nap kísérletezés után rájöttem , hogy nálam nem ez a megoldás.

Szétnéztem a netten  DVD és egyéb digitalizáló ügyekben , hát amilyet szeretnék -az húszezer

alatt nem nagyon volt.

A legfőbb cél , hogy pendrive-re tudjak írni , ne lemezre. A DVD-nek . amiket nézegettem

csak USB fogadó portjuk van , lejátszó nincs.

Tovább ezt az irányt nem feszegettem, eszembe jutott , hogy van egy 24 csatornás állandóan működő DVR-em. Ki kellene próbálni .Ezen van 16 analóg csatorna és 8 digitális.

Az analóg csatornákból kijelöltem egyet , ehhez adtam a hangot is.

Aztán Vin. 7-ben beléptem a Webkliens-el. / közvetlenül a DVR-ről nem tudtam megfelelően

leszedni a felvételeket /

Itt aztán kiírtam , közvetlenül pendrive-re , a legnagyobb felbontással.

A szerkesztéseket / tulajdonképpen csak vágást /már LINUXOS gépen készítettem.

Jobb lett volna a linuxos géppel felcsatlakozni a DVR-re , de nem tudtam.

A felvételek sokkal jobbak mint a kb-20-25 éves felvételek közvetlenül visszanézve.

Gondolom ennek az az oka, hogy a szinkronjelek javításra kerülnek.

Szerintem ez a legolcsóbb megoldás . 

lajcsi55 Creative Commons License 2018.08.31 0 0 631

Elnézést,lemaradt az e-mail cím

lajcsi63@gmail.com

Előzmény: lajcsi55 (630)
lajcsi55 Creative Commons License 2018.08.31 0 0 630

Hello!

 

Ha tudnál segíteni abban,hogy mi lehet a probléma  ha esetleg csak honestech TVR 2.5 beállítási gond van.

Ugyan is nálam kép és hang is van, de megáll állandóan,tehát akad a felvétel visszajátszásánál,és a kép és hang sincs szinkronba.

 
Megköszönném a segítséget hogyan állítsam,milyen értékekre a  HonestechTVR 2.5 mert easycap-pal próbálom a videókazettáimról a számítógépre tenni az anyagokat.

MPEG-2-be készíti el,
size: 720X576
quality: High 
encoding speed: Good
Frame rate: 25 00
Bitrate: 6000 
 Nem tudom esetleg még hol és mit milyen értékekre kellene beállítani? 
erre az e-mail címre megköszönném ha választ kaphatnák.

Talán a gépem gyenge?

2GB memória

32bites

Előre is köszönöm.

Tisztelettel

Kovács Lajos /Lajcsi/

 

Előzmény: papa 946 (173)
coloneldan96 Creative Commons License 2018.08.23 0 0 629

Sziasztok !

 

Vagy fél évvel ezelőtt vettem én is egy "Video Grabber MT4169" USB digitalizálót. Kb. 3 hónapig simán működött, majd egy hónappal ezelőtt egy kollégám elkérte a videomagnómat így kis szünet volt a digitalizálási munkámban. Na most vissza kaptam a magnót de hiába csatlakoztatom rá az eszközt egyszerűen nem működik. A mellé adott Honestech 2.0-ás programban az egész tök kuka. Ha kiválasztom az "OEM device"-t akkor szépen kiírja, hogy ilyen eszköz nincs. Próbáltam driver telepítést, de a bajt tetézi, hogy az eszközkezelőben a "hang, játék és egyéb" vezérlőkhöz sorolja be a gép (mintha webkamera lenne, vagy fülhallgató). A magnónak nincs baja, TV-re kötve teljesen jól működik. Ilyenkor mi tévő legyek ?

 

babimm Creative Commons License 2018.03.20 0 0 628

Sziasztok!

Tanácstalan vagyok.

Lányunk gyerekkori videófelvételeit szeretném bedigitalizálni kameráról laptopra.

Melyik digitalizálót érdemes megvenni?

Vagy mind ugyanaz, csak árakban ekkora a különbség? 3e-20e -ig???

Olyan sok rosszat olvasni, hogy csíkos, nem működik, zajos, stb.

Én jót szeretnék venni.

Köszönöm :)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!