Keresés

Részletes keresés

Antisystem Creative Commons License 2011.02.08 0 0 171

Nem, de akkoriban még más - jóval nagyobb dolgokat - véltek a flu kórokozójának... ez ugye pont a spanyolnátha ideje...

A dolognak teljesen ontopic jelentősége is van, mert ez a téves elgondolás vezetett a mai napig tán legnépszerűbb homeopátiás gyógyszerhez, az oscillococcinhoz.

 

ÜdV

 

 

Előzmény: Törölt nick (168)
Törölt nick Creative Commons License 2011.02.08 0 0 168

Gondolod, hogy a falusi doki ilyen mikroszkóppal rendelkezett otthonában 1919-ben?

Előzmény: Antisystem (167)
Antisystem Creative Commons License 2011.02.08 0 0 167

de azért a vírust mikroszkóppal megtekinteni, az az igazi;))

 

http://www.flickr.com/photos/uafcde/112997902/

 

ÜdV

Előzmény: Törölt nick (165)
Törölt nick Creative Commons License 2011.02.08 0 0 165

Lehet, sőt valószínű, hogy a hagyma sokmindenre jó, de azért a vírust mikroszkóppal megtekinteni, az az igazi;)) Komolyra fordítva a szót, az ilyen csacskaságok miatt a többi állítás is hitelét veszíti.

Előzmény: Törölt nick (161)
mcelege Creative Commons License 2011.02.08 0 0 164

Vannak ortodox vegák. Náluk minden annak számit ami állati eredetű. Ezeket szoktam cikizni azzal, hogy a kedvenc búzacsírád trágyázására szolgáló szarvasmarhaszarral mi a fenét kezdel? Akkor most az részben állati!! eredetű? Imádom ezeket a ződségeket. S nem vetem meg a húst sem. Egy zsírban sütögetett, félig meddig párolt ződségköretnél esküszöm nincs jobb. Igaz én is vegairányultságú vagyok, de nem ortodox. És vajon miért is van szükség multivitaminokra, meg táplálékkiegészítőkre? Megmondom. Az élelmiszerfeldolgozó tömegipar baromságai miatt. A profithajhászok egymás üzletét űzik égi magasságokba? Valahogy így. :-(( 

Előzmény: WasLos? (159)
mcelege Creative Commons License 2011.02.08 0 0 163

Nagyon jó!! Van benne sok placebóhatás is, de a hit valóban gyógyít. Na meg hegyeket mozgat.

 

>Hideg végtagok esetén
>
> Egy hagymát apróra vágunk és leforrázunk. Kihűlés után a főzettel a kihűlt
> végtagot átmossuk.

 

Családi történet. Dugd ide a lábadat a combjaim közé. Szól szolidárisan az együttalvó hideg végtagú társhoz a társ. Dugdosás megkezdődik. Touchepau izgalmi hatás. Megszólal a társ. Na de apa!? Ez nem hideg, hanem forró!!

Szép kis társaság!! De a hagyma, az büdös. Kb. az az üzenete, én nem ettem!! Haddj ma!! Biztos felfedeztétek azt, hogy a társ is eszik, hogy ne annyira érezze, vagy ne vádolhassa, hisz ő is szereti. És ez roppant egészséges!!! ;-))

Előzmény: Törölt nick (161)
mcelege Creative Commons License 2011.02.08 0 0 162

Vau!!! Látva itt ezt a fantasztikus vitát. Étrendkiegészítők, meg mindenféle multigyártott multivitaminok. 400 Ft dobozdíj a vényre írt gyógyszerek javára. (Utóbbiak szigorúan betegséggyógyítási szükség alapon.) Egyesek rájöhetnek, hogy vissza a kamillavirághoz! Vissza a természethez, mondta az a nagy francia felvilágosodott a foradalom idején.  Nem kell sok, csak kis egészségügyi sétát tenni a mezön és berakni a kiskosárkába!! Na meg teát kell főzni. Jót tesz az! És nincs ennél olcsóbb és egészségesebb.

devereaux Creative Commons License 2011.02.07 0 0 160

Nagyon szep. Diszkerteszetekben szokta arulni  kulonfele szinure nemesitett peldanyait. Csak arra kell vigyazni, hogy ha "elvadul", a szinek is masok lesznek. Csak a szokasos.

 

A gazdak meg zoldtragyanak illetve takarmanynovenynek hasznaltak regebben. Most nem tudom. A dedszuleimnek a foldjen termesztettek ilyet. Regen.

Előzmény: Delinkee (153)
WasLos? Creative Commons License 2011.02.07 0 0 159

figyu én a húsról is bazseválok, te irni éppenséggel, hogy nincs benne vitamin.

 

 

spec van bennük de ne zavartasd magad.

 

 

B12 és köre :P

 

én csak mellékesen tettem hozzá, hogy az állati eredetű termékek közé tartozó tejben is van.

 

a tojás meg  minek számit ? állatnak vagy növénynek? :P

és az ikra?

Előzmény: Törölt nick (158)
Törölt nick Creative Commons License 2011.02.07 0 0 158

potyikem.. husrol bazsevaltal nem tejrol. de ne huzd fel magad, mert art a szepsegednek!

Előzmény: WasLos? (155)
WasLos? Creative Commons License 2011.02.07 0 0 157

sőt a szintén állati eredetű tojásban a C vitamint leszámitvaa minden megvan.

 

http://www.szamosmiklos.hu/tojaskonyv/?p=Vitaminok+a+toj%E1sban

Előzmény: WasLos? (156)
WasLos? Creative Commons License 2011.02.07 0 0 156

A jelek szerint te csak a lenkei féle étrendkiegészitőkből szeded be a vitaminokat. Én inkább a gyümölcsöket a zöldségeket és  a húsokat preferálom.

 

doktorur!

 

elarulod hogy a husbol melyik vitamint veszi fel a szerezeted? :DD

----------

 

most akkor már a B12 nem számit vitaminnak mert algázól?


Értékes fehérjét, illetve esszenciális (nélkülözhetetlen) aminosavat tartalmazó élelmiszerek. A legtöbb B12-vitamin a húsokban található, a növényi eredetű élelmi anyagok nem tartalmazzák. Ezen kívül jelentős niacin, B1-, B2-, B6-vitaminforrások. Az ásványi anyagok közül kiemelhető a vas, cink, mangán és réz. A növényi eredetű táplálékokból a vas rosszul szívódik fel, a húsokból hasznosul a legjobban, de a húsok és vastartalmú növényi élelmi anyagok egyidejű fogyasztásakor javul a növényi vas felszívódása - például párolt csirkemell brokkoli főzelékkel - ezt komplettálásnak nevezzük.

http://egeszseg.origo.hu/cikk/0622/848064/az_egeszseges_3.htm

Előzmény: Törölt nick (154)
WasLos? Creative Commons License 2011.02.07 0 0 155

figyukám a tej állati eredetű vagy nem?

 

a máj meg hús vagy sem?

 

 

-

tényleg világit

Előzmény: Törölt nick (154)
Törölt nick Creative Commons License 2011.02.07 0 0 154

igen. annyira sotet vagyok hogy a negro vilagit a szamban. :D

 

2. a tej nem hus.

3. nem igaz. lasd spirulina.

Előzmény: WasLos? (152)
Delinkee Creative Commons License 2011.02.07 0 0 153

Van egy növény ami tartalmaz b12 vitamint, a csillagfürt. De hogy miféle növény ez, azt nem tudom.

Előzmény: WasLos? (152)
WasLos? Creative Commons License 2011.02.07 0 0 152

de setét teccik lenni

 

maga szerint a húsokban mi van?

-----------

 

azt ugye teccik tudni:

1) a pézsmakacsa májából nyerik az Oscillococcinum-ot?

2) A tejben vitaminok találhatóak: kecsketej, tehéntej (B6, B12 stb)

3) Miután a növényi eredetű táplálékok nem tartalmaznak B12-vitamint, a szükségletet csak állati eredetű élelmiszerekkel tudjuk fedezni. Mivel a máj nagymennyiségű B12-vitamint tud tárolni, a vérszegénység lehet, hogy csak a vitaminfelszívódási zavar kezdete, illetve az elégtelen bevitel után csupán 2-3 év múlva alakul ki. A B12-vitaminhiány okozhat vérzéskiesést, vezethet görcsös mozgásokhoz és a szellemi képességek hanyatlásához. Enyhébb esetben a kezek és a lábak zsibbadásáról számol be a beteg.

Előzmény: Törölt nick (148)
kis59 Creative Commons License 2011.02.07 0 0 151

A feketeribizliben nagyon igazad van, de sajnos számos gyümölcsnél nem. A félvad fajtákban magasabb a vitamintartalom a szárazanyagtartalomra vonatkoztatva (vackor, muskotályalma, savanyú alma). A nemesítettek legtöbbjének magasabb a víztartalma (egyszerűbben fogalmazva a sejtjeik nagyobbra híztak).

Egyszerűen többet kell belőle enni és kész.

Előzmény: Törölt nick (146)
Antisystem Creative Commons License 2011.02.07 0 0 150

Azt böcsületes férfiembör a sörélesztőből tankolja:)))

 

ÜdV

Előzmény: Delinkee (149)
Delinkee Creative Commons License 2011.02.07 0 0 149

B12?

Előzmény: Törölt nick (148)
Törölt nick Creative Commons License 2011.02.07 0 0 148

A jelek szerint te csak a lenkei féle étrendkiegészitőkből szeded be a vitaminokat. Én inkább a gyümölcsöket a zöldségeket és  a húsokat preferálom.

 

doktorur!

 

elarulod hogy a husbol melyik vitamint veszi fel a szerezeted? :DD

Előzmény: WasLos? (138)
Delinkee Creative Commons License 2011.02.07 0 0 147
Előzmény: Törölt nick (146)
Antisystem Creative Commons License 2011.02.07 0 0 145

Ugyan, a kiskertből - persze szakmai hozzáértés megléte esetén - simán össze lehet szedni korszerűnek mondható alapvető gyógyszereket... lázcsillapítót, fájdalomcsillapítót, gyulladáscsökkentőt, szívgyógyszert, vérnyomáscsökkentőt, stb...

 

ÜdV

Előzmény: Törölt nick (140)
WasLos? Creative Commons License 2011.02.07 0 0 144

veszel egy kevés májat és csinálsz egy jó kis pörköltött.

C vitamin hiány: megeszek két - három almát a kapszulák helyett.

 

meg hát a feketeribizliből szörpöt csinálunk s azt isszuk. Nem veszek 300 Ft 1 litert :D Pár hónap és indul a házi gyümölcsszezon: faeper, szamoca, cseresznye, stb :D

fene se fog kapszulákat nyammogni.

 

Előzmény: Törölt nick (141)
Delinkee Creative Commons License 2011.02.07 0 0 143

Nem élek vitaminon, szedek ezt-azt, de nem ilyen mindent tartalmazó csomagot. A vita onnan indult, hogy valaki megkérdezte, hogy árulhatja Lenkei a vitaminjait mikor megbírságolták. Erre hoztam a cikket, hogy ráb...tak a bírságolók, és nincs semmi bizonyíték rá hogy ártalmasak a cuccai.

Előzmény: WasLos? (138)
Antisystem Creative Commons License 2011.02.07 0 0 142

Azért én az ilyen kijelentéssel vigyáznék, mert nálunk spec mindkét féle szélsőség eléggé jelen van, az is, akinek kellene, de nem szedi, meg az is, aki feleslegesen szedi...

Tudod, pünkt a sok 40-es, 50-es szívhalálozó zöme valszeg életben maradt volna, ha pár évvel azelőtt kivizsgáltatja és kezelteti a magas vérnyomását, cukrát, egyéb nyavajáját...

 

ÜdV

Előzmény: mamicska (139)
mamicska Creative Commons License 2011.02.07 0 0 139

ártalmatlan gyógyszer nincs. Főleg nem olyan mennyiségben, amennyiben kis hazánkban zabálják a népek.

Előzmény: Delinkee (133)
WasLos? Creative Commons License 2011.02.07 0 0 138

kisfiam de te csak vitaminon élsz?

 

kapszulát szedsz?

 

vagy esetleg eszel mást is?

-------

 

azt ugye tudod, hogy a vitaminok és nyomelemek benne vannak a gyümölcsökben, a húsokban  és zöldségekben?

 

vagy ez neked teljesen új info - gondolom Antisystem haverodnak is.

 

A jelek szerint te csak a lenkei féle étrendkiegészitőkből szeded be a vitaminokat. Én inkább a gyümölcsöket a zöldségeket és  a húsokat preferálom.

nem a vitaminkiegészitőket.

 

 

egyél csirke, kacsa, libamáját. Egyél almát, körtét, cseresznyét, kivit stb. :D

 

Előzmény: Delinkee (131)
Antisystem Creative Commons License 2011.02.07 0 0 137

Nézd, most az ibuprofen fogy vagonszám (én is most vettem pár órája:)) most arra száltak rá, de valójában a mi populációnkban ugyanúgy a relatíve ártalmatlanabb dolgok közé tartozik, mint az Algopyrin... (nézd meg eccer, arról mifaxot ír össze a mostani használatija, és kapj szivedhez - ha az igaz lenne, Magyarország 3 évesnél fiatalabb lakosságának - kik még vény nélkül jutottak hozzá - halottnak kellene lenniük) Ez a "szives-eredmény" meg azért érdekes, mert tudtommal - legalábbis amit eddig olvastam felőle -sehogy se zárták ki azt a csoportot, aki a halálát megelőzően pünkt a bizonytalan mellkasi-válltáji fájdalmaira kezdte szedni, tehát az oksági lánc fordított: nem azért kapott infarktust, mert ilyen szert szedett, hanem azért szedett ilyen szert, mert kkoszorúér-bajokra figyelmeztető kisugárzó anginás jellegű fájdalmai voltak...

 

A paracetamol már más káposzta, az akutan túladagolva, vagy hosszasan rendszeresen szedve valóban jó kis májméreg... n.b anilin (pontosabban fenacetin) származék...

 

ÜdV

Előzmény: Delinkee (133)
Delinkee Creative Commons License 2011.02.07 0 0 136

Nem veszek rá mérget, igazából kifelejtettem a szerintem szót. Mert persze biztosan nem tudhatom.

Előzmény: Törölt nick (134)
Antisystem Creative Commons License 2011.02.07 0 0 135

ha az egyikben az RDA - 7143 a másikban 9090 akkor valami nem stimmel.

ha mindegyik uazt tartalmazza, hogy lehet.

 

Az, hogy az RDA ilyen célból való használata az egy akkora baromság, mint ide Lacháza... ugyanis egy vitamin felszívódását és hatását kismillió dolog befolyásolja egyfelől, másfelől meg az sem mindegy, hogy azt a vitamint az ember mint vitaminpótlást, vagy mint hatóanyagot akarja felhasználni. A B1 erre egy jó példa, mert a hasznosulása pl. erőteljesen függ a szervezet cink-tartalmától, relatív cinkhiánynál több kell belőle ugyanahhoz a biológiai hatáshoz. Másfelől nagy adagban (ilyen Lenkei félében:)) mint hatóanyag is hat, a tiamin molekula ugyanis tartalmaz egy izomtónis fokozó meg egy izomtónus csökkentő felet, (ugye a tiamin másik neve az aneurin, és meg lehet keresni, mi a hatása a fél aneurin származékának, a Heminevrinnek...), önmagában a teljes vitamin enyhe izomtónus fokozó, így általános legyengültségben szok használni... másfelől az a nagy adagu felhasználása is ismert, hogy jól átjárja a bőrt pár nap alatt, és ezt az "enyhe kórházbűzt" a vérszívók zöme rühelli... komoly orvosi szakirodalom is javallja a nagy adag B1-et, ha az ember mocsaras helyre megy szúnyogidőkben...

 

A konkrét kérdésedre válaszolva, meg meg kellene nézni a konkrét molekulatömegét, ugyanis savval képzett sója oldható és stabiil, tehát sósavas vagy salétrosavas sóként kerül forgalomba - tiamin-hidroklorid vagy tiamin-nitrát alakban. Tehát küönnyen lehet, hogy a két cucc között annyi a difi, hogy az egyikben a tiaminra vonatkoztatott hatóanyag 100 mg, a másik esetben meg a tiamin-só össztömege annyi... az valszeg kiad ekkora RDA különbséget...

 

De mondok, az RDA-ból (lévén csak a vitaminpótlásra igaz, a nevében is benne van: Recommended Dietary Allowance) csak az 1 alatti vagy 1 körüli értékek informatívak... így megtudod, hogy bevettél 7000 vagy 9000 napra való B1-et, ami persze valójában max néhány napra való, mert a többit szervezeted kiüríti, szal, ha most beviszel 9000 napnyit a szervezetedbe, majd utána semmit, mondjuk 50 nap után halott lennél...

 

ÜdV

Előzmény: WasLos? (117)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!