Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

paplanfa Creative Commons License 8 órája 0 0 5189

A valami-hun.srt meg a valami-eng.srt is rossz, csakis a valami.srt jó a valami.avi mellett.

Nagyon idióta a samsung smart.

Előzmény: Balu424 (5186)
nicko Creative Commons License 13 órája 0 0 5188

lejátszáskor nyomd meg a Tools gombot majd a fogaskeréknél felirat opciót nézd meg lehet "ki" állásban van.

nicko Creative Commons License 13 órája 0 0 5187

felirat fájlnév megegyezik a filmmel?

pl: valami.srt és valami.avi

Balu424 Creative Commons License 13 órája 0 0 5186

Sziasztok

Vasárnap van, így a Samsung ügyfélszolgálat nem tudott segíteni  (bár a bájos női hang a HÉT MINDEN NAPJÁN -t említ)

Kérdésem: UE32H4500AW készülékem van

.avi filmet akartam vele lejátszani, hozzá illő .srt feliratfájllal   A fil megy, de a felirat nem. 

Le tudja játszani, vagy valamit nem állítottam be?

(A Menü-Rendszer-Kisegítő lehetőségek-Feliratok BE van kapcsolva!)

GPS Creative Commons License 4 napja 0 0 5185

"a jel minosege 100% a tv-n ... A jel erossege :50%"

Hát ez furcsa - az én tapasztalatom szerint.

Én még 100%-os minőséget életemben nem láttam - se műhódról, sem kábelről... de még DVBT-ről sem.

80-85 %-ot igen, de kerek 100%-ot soha. Sem TV-n, sem tuner-boxon, sem a dvbt vevőmön. Pedig jel volt dögivel.

Jaa, az 50%-os jelerősséget viszont elég karcsúnak találom - és ezért ez annál érdekesebb, hogy még ilyen gyenge jel mellett mégis kidobja neked a fullos minőséget.

Hogy mik vannak....

.

Előzmény: Sasi7231 (5183)
paplanfa Creative Commons License 5 napja 0 0 5184

Hát nem megy tényleg az a tetves bt fülhallgató. Csak egeret meg klaviert enged hozzáblútúszozni. kapják be ezt is.

Előzmény: bacus (5177)
Sasi7231 Creative Commons License 5 napja 0 0 5183

Bocsi a jel minosege 100% a tv-n

A jel erossege :50%

Sasi7231 Creative Commons License 5 napja 0 0 5182

Hello!

Van egy Samu ue46es7000 tv-m .Ci modullal hasznalom a upc directet.

A tv-n a jelerosseg 100% a jel minosege 50% es allandoan szetesik ,kockasodik a kep.

Mar 2X csereltettem antannat es a szaki muszeren pedig minden jol 80% felett volt.

Kiprobaltam a regi philipses boxon is es ott 95% es 70% koruli ertekeket mutat.

Valoszinuleg a tv tunerrel van a baj vagy egyeb beallitas lehet.

Koszi

paplanfa Creative Commons License 2015.04.14 0 0 5181

És az a füles mit tud? szinkronban van a képpel? milyen tv-vel működik?

Előzmény: TarrG (5179)
nicko Creative Commons License 2015.04.14 0 0 5180

Az akksinak kell 4-5 töltés, hogy beálljon és ne merüljön hamar.

Jó telefon ez, bár többeknek kikerekedik a szeme, mikor a márkát mondom.

persze, hogy nem ismerik, mert nincs reklámozva, nem is kell mint a samsung,lg,nokia nexus és társai. Eddig csak a kínai és indiai piacon volt jelen a világ 2 legnagyobb országában a lakosság számát is tekintve. (most kezdenek az USA és Európai piacra is betörni)Naná, hogy a világ 3. legnagyobb telefon gyártójává nőtte ki magát pillanatok alatt. Erről elég sok cikk jelent meg tavaly magyar oldalakon keress rá. A Lenovo azért tudta megelőzni, mert ől a Motorollát felvásárolták.Én is így találtam rá, hogy telefont akarok venni, jobbat, nagyobbat mint eddig volt, lehetőleg kártyafüggetlen legyen, tudjam használni a screen mirroring funkciót mindezt 50K-ból. Így akadtam a cikkre majd youtube videók és fórum vélemények elolvasása után döntöttem.

http://miuiandroid.hu/

Sőt egy rövid történet: 

Bementem a város legnagyobb mobilos boltjába, hogy tegyenek rá fóliát. A tulaj gúnyosan megjegyezte, hogy azt sem tudja mi ez.

1x egy orbán rejtett munkaerő odajött hozzám, hogy nem akarok venni samsung telefont. mondtam nem mert van attól jobb nekem...megakarta venni tőlem :D

Egyébként az is jó a Redmi 1-ben, hogy minden van hozzá ami csak kellhet...ilyen hátlappal megküldve baromi jól néz ki amin van egy panzer is.

Gondolom hamarosan a redmi 2-höz is lesz minden a füllhallgatótól kezdve a különböző tokokig, ha már nincsenek.

Ja és még valami!

A Redmi 1-t hamisítják! nem sok telefonról lehet ezt elmondani, de megvannak az eszközök rá, hogyan lehet kiszűrni, hogy hamis. Antifake ez főleg az Aliexpress-ről vett készülékre igaz.

Előzmény: zoyka (5178)
TarrG Creative Commons License 2015.04.14 0 0 5179

Én a Lidl-ben vettem. Nem tudom, hogy lehet e máshol. 

Előzmény: paplanfa (5174)
zoyka Creative Commons License 2015.04.14 0 0 5178

Már épp dicsekedni akartam, minden remekül működik!

Fénykép, videó, anyám tyúkja, minden kirakható a TV-re!! :) A youtube-ról is megy minden. Persze ez a samsung érdeme is!(ez a fórum az övé)

Első okos telefonom, de nagyon szimpatikus. Gyakori program lesz az akku töltés azt már látom. Egy órácska simogatás, és 10-15%-ott esik a töltöttség.

Jó telefon ez, bár többeknek kikerekedik a szeme, mikor a márkát mondom. Sőt egy rövid történet: 

Bementem a város legnagyobb mobilos boltjába, hogy tegyenek rá fóliát. A tulaj gúnyosan megjegyezte, hogy azt sem tudja mi ez.

Végül rendeltem.

Előzmény: nicko (5176)
bacus Creative Commons License 2015.04.14 0 0 5177

egeret nem tudom, de a füllhallgató az nem megy, ez biztos. h6500-as tipus.

Előzmény: paplanfa (5175)
nicko Creative Commons License 2015.04.14 0 0 5176

Nos kisegítettek a kérdés megválaszolásában. :)

Tudja a DLNA-t!
galéria kép megnyit bal oldali gomb - vetítés- és kiválasztod az eszközt amire akarod kivetíteni (csak ugyanazon a hálózaton legyen)

Előzmény: zoyka (5159)
paplanfa Creative Commons License 2015.04.13 0 0 5175

Állítólag azon lapostévék amelyek megeszik a blúetooth egereket, billentyűket, azok megeszik a bluetooth fülhallgatókat is. Ha ezt valaki a gyakorlatból is meg tudja erősíteni, akkor megoldódhat a sokat szidott tv hátuljának a közepére, ott is hátrafelé szerelt fülhallgatócsatlakozó probléma. Kérdés, hogy ez tényleg működik-e a DVB-T vételnél, DVD nézésnél külső HDMI-s eszközről, meg Allshare-félékkel osztogatottal, és pendrájvról a TV-n futtatva (stb). Másik kérdés, hogy ennek mennyi a késleltetése, ha van egyáltalán, és hozzá lehet-e igazítani a képhez mint a digitális hangkimenetnél, vagy mivel késik jó alaposan, egy nagy kalap shit az egész?

paplanfa Creative Commons License 2015.04.13 0 0 5174

Peni? Lidli? Tacskó? Madaras? Gerdmüller? Adlibi? :)

Előzmény: TarrG (5173)
TarrG Creative Commons License 2015.04.11 0 0 5173

Megtaláltam a tökéletes törlőkendőt a tv-hez! Ezzel sem vegyszer, sem víz nem kell. 

Gyerek ujjlenyomata úgy jött le, mintha ott se lett volna.

nicko Creative Commons License 2015.04.10 0 0 5172

Jónak néz ki a navigátor amit ajánlottál - csak kicsit tartok tőle, hogy az Open Street térképek mennyire pontosak, illetve mennyire aktuálisak?

Ennek megválaszolásához több tapasztalat szükséges mint 1 út. Próbáld ki nem vesztesz vele semmit, ha nem jó delete.

Én nem azt írtam, hogy egyszerre kapcsolódik több műholdhoz, hanem, hogy 3 féléhez tud!

A legtöbb csak kettőhöz és lassabban.

Nem fogom használni a GPS részét csak most volt alkalom rá, hogy kipróbáljam. mentünk az M7-en 135-el és már villogott is a 130-as tábla a telón :) és +-1 km tévedéssel mutatta az autó sebességét. Szerintem jó kis progi.

Van a másik még a Route 66 ebbe különbőző + elemeket lehet venni pl. olyat is ami kimutatja hol mérik a sebességet.

Előzmény: GPS (5168)
paplanfa Creative Commons License 2015.04.10 0 0 5171

Szuper! :) Közben alakulgat fejben, én se tétlenkedek. Nagyon köszönöm előre is! :)

Előzmény: GPS (5170)
GPS Creative Commons License 2015.04.10 0 0 5170

Szevasz, persze, néztem, készítem is, boccs a késésért.

.

Előzmény: paplanfa (5169)
paplanfa Creative Commons License 2015.04.10 0 0 5169

Szevasz! Korábban, kb2 hete írtam a public emiledre. Szoktad nézni?

Előzmény: GPS (5168)
GPS Creative Commons License 2015.04.10 0 0 5168

Én 100 km-es úton próbáltam, akkor még nem volt szivaros-töltőm - és akkor olyan 40%-ot evett le a teljes, cca 1,5 órás úton.

Jónak néz ki a navigátor amit ajánlottál - csak kicsit tartok tőle, hogy az Open Street térképek mennyire pontosak, illetve mennyire aktuálisak?

A GoogleMaps-es (beépített) navigátorban a hangutasítást élvezem a legjobban - ott bemondom a címet (város, utca házszám) és döbbenetes pontossággal már ki is írja, amit bemondtam.
Szóval induláskor nincs pötyögtetés - és ez jó.

Visszatérve a múhódokra - én kizártnak tartom, hogy egy szúrásból egyszerre több rendszerre is rá tudna állni. Vagyis hogy úgy lásson 14 holdat, hogy  6 -ot az egyiktől és 8 -at a másik rendszertől. Ez már túl sok lenne a jóból :-)))

Előzmény: nicko (5167)
nicko Creative Commons License 2015.04.10 0 0 5167

Abban én nem vagyok biztos, hogy orosz, vagy kínai műhódok is bejátszanak

valamitől gyorsnak kell lennie.

GPS  GPS+AGPS +GLONASS

1 hátránya azért van...zabálja az aksit így aki állandóan használja szivartöltőről kell egy hosszabb út esetén.

Előzmény: GPS (5166)
GPS Creative Commons License 2015.04.10 0 0 5166

".eszméletlen gyorsan talált műholdat (nem csoda mert kínai, orosz, amerikai műholdra tud csatlakozni)"

Abban én nem vagyok biztos, hogy orosz, vagy kínai műhódok is bejátszanak (szerintem csak GPS-t látunk a telón) - de az biztos, hogy egyrészt rohadt gyors, másrészt a megdöbbentően sok hold vételével stabil és biztonságos is a lokalizáció.

Nekem van összehasonlítási alapom, mert "előző életemben" ebből éltem (nomen est omen, ugye), de sok, főleg Garmin kütyüt is használtam, amelyeket a telóm most lazán ver.

Én most a HERE-re kattantam rá (na nem a Berki Krisztiánéra), hanem ERRE ITT, NI.

Főként az offline térkép-lehetőség vonzott, no meg az, hogy van magyar képviselete itt az országban, ami jót tesz a frissítéseknek, ugye.
Jól működik, gyors, magyar navigációs hangja van - szóval műxik, na.

.

Előzmény: nicko (5164)
nicko Creative Commons License 2015.04.10 0 0 5165

Köszönjük a kiegészítést.

A lényeg, hogy 50K-s készülék tudja azt amit a samsung 80-100K-ért ad el.

Előzmény: Androidfan (5161)
nicko Creative Commons License 2015.04.10 0 0 5164

A 2 giga ramos változatról olvastam, nagyon lassan érkezik. Azt nem hinném el, hogy nem lenne drágább

Év elején volt egy cikk abban maga a gyártó talán 2. embere nyilatkozta ezt. De van friss cukk erről.

Jön a Xiaomi Redmi 2 olcsóbb változata

Én eddig nem használtam a GPS részét, mert nem volt szükségem rá...eszméletlen gyorsan talált műholdat (nem csoda mert kínai, orosz, amerikai műholdra tud csatlakozni)és már lökte is a csaj merre menjek. :) ezzel a progival

Ha a tv-d tudja akkor menni fog.

Előzmény: zoyka (5159)
dfens1 Creative Commons License 2015.04.10 0 0 5163

Hát igen barátom!

Ezzel nem nagyon lehet vitatkozni.... :-)

Még egyszer köszi a segítséget!

Előzmény: nicko (5157)
paplanfa Creative Commons License 2015.04.10 0 0 5162

Én így orvosoltam, mert engem is rohadtul idegesített, hogy milyen szarul csinálják meg a kezelőfelületet és a távirányítót (is). A bs playerrel két feliratot is fel lehet tenni akkora betűmérettel amivel akarod, olyan háttérrel amivel akarod. Ezt sem engedi a tv beépített sajátja. Sőt, a feliratok között se lehet ám csak úgy váltogatni a tv-n, csak azt látja ami ugyanazon nevű mint a film. A -hu -eng már sok neki. Továbbá, automatikusan rá tudsz keresni feliratokra is, ami samsungoséknál végképp tiltott bűn. Valószínűleg téged az ilyesmi nem érint, örülj neki.

Előzmény: adamo20 (5160)
Androidfan Creative Commons License 2015.04.09 0 0 5161

A képernyő tükrözés és a DLNA nem ugyanaz.

DLNA-t az összes androidos telefon tudja, szerverként működik, esetlegesen külső alkalmazással, mint amikor a windowson fut az allshare. Ilyenkor a TV-n nem a telefon kijelzőjének tartalmát látod, hanem a telefon effektív a TV-n, mint megjelenítő eszközön játsza le az adott file-t, ami lehet a telefonon, lehet ugyanazon a hálózaton lévő más eszközön, vagy akár weben is. Ilyenkor a TV látja a telefont, mint DLNA szervert, és a TV-ről is lehet böngészni a telfonon lévő fájlok között, illetve lejátszani is.

A képernyő tükrözés, ahogy a nevében is van azt jelenti, hogy amit éppen a telefonon látsz, legyen az kép, vagy film, játék, vagy bármi más, akár a kezdőképernyő, azt fogod a TV-n is. Ezt az android 4.2-től tartalmazza. (Miracast)

Előzmény: nicko (5158)
adamo20 Creative Commons License 2015.04.09 0 0 5160

Bocs A nyer fogalmazásért de ha nem mondod hogy a laptopot Rá lehet dugni tvre akkor hülyén halok meg komolyan.

DE itt éppen az a lényeg hogy ne keljen külön gép a filmnézéshez.

A problémám tovább is a következő

sziasztok van nekem egy Samsung UE32F4500AWXZH TVm És hálózati meghajtóról (Zyxel NAS és wifis router)  szeretnék lejátszani róla filmeket. A Lejátszás minden gond nélkül megy, csak beletekerni nem enged. csak a jobbra balra nyilakkal de az ugye elég lassan megy. Hogyan lehet ezt orvosolni? előre is köszönöm a választ    

Előzmény: paplanfa (5155)