Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2016.12.21 0 0 6485

DVB-T boxok között láttam már olyat, vagy TV-nél, DVB-C rendszerben is, hogy keresés után nem lehetett módosítani (továbbra sem a Kedvenc-listáról van szó).

 

A másik fajtát itt a topikban is írtátok, hogy ki-bekapcsolás után visszaáll.

 

Típus szerint hadd ne soroljam, szervizvállalkozásomban 25 év alatt hány kacattal találkoztam, vagy segítettem beállítani olyan ügyfeleknek, akik nem értenek hozzá.

 

Nem nagyon tudok megjegyezni típusokat és számokat, persze van, ami előbb-utóbb megragad, de sok minden kihullik.

Előzmény: GPS (6481)
Törölt nick Creative Commons License 2016.12.21 0 0 6484

Persze, hogy nem magától, le volt írva:

 

"magyarországi szolgáltatókkal egyeztetve, a listából csatornák törlése nem lehetséges"

by ügyfélszolgálat..

 

Nem egy kínai sufnicégről beszélünk, mi abban a különös, hogy egy komolyabb, magára valami adó gyártó egyeztet a különböző országok szolgáltatóival... ez el is várható.

Előzmény: nicko (6483)
nicko Creative Commons License 2016.12.21 0 0 6483

Mondok egy egyszerű dolgot.

Samsung H szériáig nincs ez visszaállási történet.

J szériánál jelent meg először (és az azt követő K szériánál)

ergo a Samsung ezeket a modelleket látta el olyan fw-vel ami ezeket a médiatörvényes baromságokat betartatja a tv-vel. Más kérdés, hogy van kiskapu amit lentebb írtam.

Mivel a Samsung stratégiai partner így simán eltudom képzelni, hogy nem magától találta ezt ki a Magyarországon gyártott vagy Magyarországra gyártott tévéit lássa el ilyen fw-vel.

A J széria 2015-ben lett piacra dobva.

Előzmény: Törölt nick (6479)
nicko Creative Commons License 2016.12.21 0 0 6482

3. átbassza Orbánékat és más országot ad meg területnek hangolásnál,amelyiken bejön az összes csatorna.

Előzmény: s_abel (6478)
GPS Creative Commons License 2016.12.21 0 0 6481

 

Na álljunk meg:

 

- Egyik készülék nem engedi módosítani a csatornalistát egyáltalán.
- Másik engedi, de újraindításkor visszaáll.

 

Ezt kifejtenéd, kérlek.

 

- Szerinted létezik olyan TV, vagy box - amelyiken nem lehet átrendezni a csatornákat?

- Szerinted létezik olyan TV, vagy box - amelyik alapból elveszíti a csatornarendet kikapcsoláskor?

 

Erre nagyon kíváncsi lennék, hogy te tudsz-e ilyet?

.

Előzmény: Törölt nick (6479)
Törölt nick Creative Commons License 2016.12.21 0 0 6480

Az mitől lehet, hogy a lentebb szóban forgó királyi adókon a feliratozás mindenhol tökéletes, viszont az M5-ön nem mindig van.
Pontosabban a most futó Berecz Andrásos népdalosnál például teletext felirat az van, tökéletes is, de a távlökőn beállított digitális subtitle nem akaródzik jönni, (amúgy a kettő ugyanaz lenne) miközben a többi adón pöpecül működik automaticén, átállítás néllkül, logikusan, értelemszerűen, úgy ahogy annak működnie kell. Tökmindegy, hogy "normál", vagy "hallássérült" a felirat beállítása. Sajnos így a ts-ben sem rögzíti a masinám.

 

Ez valami Bluepanther csoda, de a jelenség szerintem nem vevőfüggő. Az adásnál ott virít ugyanúgy mint a többinél a magyar felirat lehetősége, tehát elvileg be kéne jönnie, de mégsem. Ez egyes egyedül csak az M5-nél van így, máshol nem tapasztaltam.

Samsung TV-nél van az a szívás is, hogy a "hallássérült" feliratopciót kell bekapcsolni, és akkor minden csatornán automaticén beadja. Mármint ha jl vettem észre a beállítás lényegét a gyakorlatban.

 

A tttx 888. oldala azért nem jó, mert nem tudom átkapcsolni, előbb ki kell lépni a teletextből... A subtitle gombbal meg on-off, oszt megjegyzi örökre.

Törölt nick Creative Commons License 2016.12.21 0 0 6479

Szerintem továbbra is összemosódik a két dolog:

- Médiatörvény által előírt kötelezettségek (bizonyos csatornák kötelező sorrendje, számozása).
- Szolgáltatók igényei (ő akarja kontrollálni az egész listát).

Más:

- Egyik készülék nem engedi módosítani a csatornalistát egyáltalán.
- Másik engedi, de újraindításkor visszaáll.

Ez csak kétféle technikai megoldás, ugyanaz a végeredmény. Egyik gyártó ezt választotta, másik azt, tökmindegy.

 

Alapvetően egyszerű a kérdés: át kell nyálazni a Médiatörvényt. Ha valaki mutat egy olyan passzust, ami előírja a főlista fixálását, akkor ott a válasz.

 

Ha nincs ilyen, akkor ez a része már csak a szolgáltatók önszorgalmán múlt. Ezt is elhiszem, csak a titkos konspirációs elméleteket kellene hanyagolni, mert az a buta emberek műfaja. Kár lenne arra a szánalmas szintre süllyedni.

 

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=142158781&t=9207047

 

"magyarországi szolgáltatókkal egyeztetve, a listából csatornák törlése nem lehetséges"

by ügyfélszolgálat..

 

Előzmény: GPS (6474)
s_abel Creative Commons License 2016.12.21 0 0 6478

Nem tudom Te hol élsz, de sajnos ez a mai Magyarország! Mivel ez a topik nem politikai, de ebben az esetben nem kerülhető meg. Ma a magyarországon, a hatalmon lévő politikai elit, törvényben írja elő a műsorszolgáltatóknak, hogy a "szócsövüknek" a csatorna lista elején kell lennie. "Magyarország jobban teljesít!" Ennyit a sajtószabadságról, cenzuráról, demokráciáról. Két dolgot tehetsz: 1.; szívsz a csatorna kiosztással, 2.; legközelebb a szavazásnál oda teszed az "X"-et ahol............. :)

Előzmény: rush4you (6471)
Törölt nick Creative Commons License 2016.12.21 0 0 6477

Lopjad kifele azonnal egy pendrájvra, ha nem akarsz legközelebb ennyi időt el"mókázni".

Előzmény: rush4you (6471)
nicko Creative Commons License 2016.12.21 0 0 6476

vagy itt korabban mar leirtam ezt csak el kell olvasni. :)

Előzmény: rush4you (6471)
Törölt nick Creative Commons License 2016.12.21 0 0 6475

Már bocs, de te hol élsz? Ha átrakod szlovákiára, máris normálisan működik a TV. És működik.

Előzmény: Törölt nick (6473)
GPS Creative Commons License 2016.12.21 0 0 6474

 

"Nem akarják, hogy amikor betesznek például egy új programot, sok ember mondjuk tudomást sem szerez róla, így feleslegesen erőlködtek."

 

Ez valami "kincstári" magyarázat?

 

Mert itt a kollégák arról panaszkodnak, hogy MINDEN EGYES BEKAPCSOLÁSKOR !!! visszarendeződik nekik a csatornasorrend.

Ugye nem azt akarod mondani, hogy minden nap (akár többször is) a szolgáltató mindig új csatornákat helyez be?

 

Ez kb. olyan, mint ha a Posta minden alkalommal, önhatalmúlag más helyre szerelné a postaládámat - hogy vegyem észre, hogy levelem érkezett.

 

Ennek a jelenségnek a megmagyarázását kár erőltetni - mert nem fog menni.

.

Előzmény: Törölt nick (6473)
Törölt nick Creative Commons License 2016.12.21 0 0 6473

Ez hülyeség, a szolgáltatók a csatornalista központi frissítésével kapcsolatos anomáliák miatt ragaszkodnak a fix listához. Nem akarják, hogy amikor betesznek például egy új programot, sok ember mondjuk tudomást sem szerez róla, így feleslegesen erőlködtek.

 

Ezért szeretik saját kézben tartani ezt a részét, amellett azt szokták ajánlani, hogy ott van a Kedvencek lista, azt mindenki úgy rendezi, ahogy akarja. Konkrétan a MinDigTV félhivatalos fórumán is ezt így szokták mesélni, nem én találom ki.

 

A MinDigTV-matrica feltétele például olyan firmware, ami ennek a követelménynek is megfelel, egyebek mellett (képarányok helyes lekezelése stb.).

 

A régi UPC-box listája is központilag vezérelt fix, az újnál talán van Kedvencek, de ezt pontosan nem tudom.

 

Az, hogy van egy bizonyos alapsorrend, közszolgálatit beteszik előre stb., ez a Médiatörvénnyel kapcsolatos, azt is követni kell a szolgáltatóknak.

 

Supportos emberekkel vigyázni kell, némelyik hihetetlen ostobaságokat tud beszélni, összekever dolgokat, nem ért hozzá stb. Tapasztalat, sajnos.

Előzmény: rush4you (6472)
rush4you Creative Commons License 2016.12.21 0 0 6472

létezik, hogy a magyar hatóság (kormány) stikában megkeresett minden TV- és beltéri gyártót/importőrt és titokban kötelezte őket arra, hogy a Magyarországon forgalomba hozott készülékeken a FW-ben írják át a sorrend-megtartást?

 

Nekem konkrétan ezt írta cseten a hölgy support ablakban.

Hogy a picsába lehet így belenyúlni a személyi szabadságunkba?

Szval elhozza a dolgozó a MM-ból az 5 milliós tévét és ezek meg meghatározzák hogy jöjjön be rajta az adás??

Igen, ez van..

Előzmény: GPS (6359)
rush4you Creative Commons License 2016.12.21 0 0 6471

Megosztok egy történetet Samsung Tv-vel kapcsolatban, hasznos lehet:

 

TV Típus t32e310ew tv/monitor

Hiba Csatornák szerkesztése

 

Nos, Oldalába bedugva CI kártya, szépen bekeresve az összes csatorna,

eddig minden ok.

 

Na akkor, csatornák rendezése, gyíí. Hát ez nem megy, mert:

 

"magyarországi szolgáltatókkal egyeztetve, a listából csatornák törlése nem lehetséges"

by ügyfélszolgálat..

 

Ok, mi a megoldás?

Más országot kell beállítani, mint a miénk ( mondjuk "egyéb" opció ),

ez után teljes keresés és lám, lehet a duplikációkat, sd csatornákat stb törölni...

 

Közel egy délutános móka volt ez :D

nicko Creative Commons License 2016.12.20 0 0 6470

korábban valaki írta KU6100-ra a samsung üfsz azt mondta nincs benne BT így nehezen tudna a 1500-as bill párosodni a tv-vel vagy a soundbar. De ott legalább van optika.

Előzmény: Törölt nick (6469)
Törölt nick Creative Commons License 2016.12.20 0 0 6469

Azt a szivatást... Hát igen, samsung tv nem hétköznapi célokra.

Előzmény: nicko (6468)
nicko Creative Commons License 2016.12.20 0 0 6468

nem olyan reg volt ez tema ha vissza olvasol.

J szeria tizen rendszert kapott a bill meg a korabbi E szerianal jott ki egy masik rendszerre. Nem kompatibilis. Ugyanez vonatkozik pl. nem J szerias soundbarokra.

Előzmény: csibuk666666 (6464)
csibuk666666 Creative Commons License 2016.12.20 0 0 6467

"most hogy már a közszolgálati csatornák is áttértek a Full HD adásra, érezhetik, hogy a készülékük megérte a befektetést."

 

 

Előzmény: GPS (6465)
nicko Creative Commons License 2016.12.20 0 0 6466

Annál tovább én sem, hogy LCD után jött a LED ;)

még ha OLED-et írt volna...

Előzmény: GPS (6465)
GPS Creative Commons License 2016.12.20 0 0 6465

 

Megjelent egy nagyon hasznos szakcikk arról, hogy válasszunk TV-t. Innen idéznék egy szakértő mondatot:

 

"A plazma készülékek után megjelent az LCD, mert ez sokkal energiatakarékosabb volt és nagyobb fényerőt tudott kibocsátani. Azt LCD után jött a LED, ami ennél is energiatakarékosabb és még nagyobb a fényereje."

 

Részemről nem olvastam tovább a cikket, de a bátor érdeklődőknek, ime:

 

http://divany.hu/2016/karacsony/2016/12/20/hogyan_vegyen_tv-t/

.

csibuk666666 Creative Commons License 2016.12.19 0 0 6464

Sziasztok,

segítségeteket szeretném kérni.

 

VG-KBD1500 HU bill hogyan tudna működni J seriás Smart TV -vel.

Nem tudom párosítani.

 

Laptoppal tökéletesen megy a bill + egér kombó.

 

Ha inkompatibilis 9e Ft -ért eladó dobozában karcmentesen.

 

Cs

nicko Creative Commons License 2016.12.19 0 0 6463

raktam be két linket. :)

Előzmény: Csabi_76 (6460)
Csabi_76 Creative Commons License 2016.12.18 0 0 6462

Antenna rendszer? :P

Előzmény: Törölt nick (6461)
Törölt nick Creative Commons License 2016.12.18 0 0 6461

kb tökmindegy, csak jó legyen ahhoz az "antenna" rendszerhez amid van.

Előzmény: Csabi_76 (6460)
Csabi_76 Creative Commons License 2016.12.18 0 0 6460

Most már csak az a kérdés hogy Ti milyen STB-t ajánlotok nekem egy Samsung KU 6172 UHD tévéhez ?

Csabi_76 Creative Commons License 2016.12.18 0 0 6459

Neked is köszi :)

Előzmény: nicko (6457)
Csabi_76 Creative Commons License 2016.12.18 0 0 6458

Oké...köszi :)

Előzmény: Törölt nick (6456)
nicko Creative Commons License 2016.12.18 0 0 6457

stb = set top box (vagy beltéri vagy asztali tuner) van egy pár magyar elnevezése is. :)

 

pl. ilyen: https://edigital.hu/set-top-box-vevo-egyseg/alcor-hdc-3500-dvb-c-digitalis-vevoegyseg-p405529

vagy ilyen http://m3digital.hu/amiko-shop/amiko-dvb-c

vagy lehet nálad ez jobb opció http://www.emag.ro/

Előzmény: Csabi_76 (6455)
Törölt nick Creative Commons License 2016.12.18 0 0 6456

Set top box :)
Az egy kis dobozka amibe az antennát dugod, majd hdmi kábellel a TV-be. Röviden egy külső tuner. A Tv-ben eleve van ilyen, de hát nagyon smucigok, ezért csak 1 db, hogy ne érezd túl jól magad. Több ilyen külső dobozod is lehet, akár mindegyik hdmi-re tehetsz egyet, és ha előtte szétosztottad az antennát akkor mindegyiken vehetsz fel akármit. Ha a TV tudja a picture in picture-t (PiP)  akkor kicsiben tudod azt is nézni... persze ehhez jó tudni az ide vezető 26 lépést is, mert az 1 gombnyomásos verzió tiltott megoldás koreában.

 

 

Előzmény: Csabi_76 (6455)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!