Keresés

Részletes keresés

nicko Creative Commons License 2015.02.20 0 0 4991

D szériánál cseszték el, annál már a koax csatlakozók mellé került.

Előzmény: Törölt nick (4989)
nicko Creative Commons License 2015.02.20 0 0 4990

És? Elvan rakva még panelba is, lapjára hajtva. Így elfér bármelyik szekrény mögött.

Előzmény: bacus (4983)
Törölt nick Creative Commons License 2015.02.20 0 0 4989

Hűha, akkor azt az elmérnököt messzire zavarták.

Előzmény: Nick_X14XE (4988)
Nick_X14XE Creative Commons License 2015.02.20 0 0 4988

"oldalt, az usb-vel, rca-val hdmi-vel egy sorban tökéletes lenne."

C szérián ott van...

Előzmény: Törölt nick (4986)
Törölt nick Creative Commons License 2015.02.20 0 0 4987

De mindegyik lapostévé ilyen elbaszott, vagy csak a samsungnak van ilyen stabil vonala? A tv saját feliratát is hozzá lehet tenni a gánymegoldásokhoz. Mármint a DVB-T vevőhöz tartozó feliratozást. Olvashatatlan betűtípus, háttérszín, és méret. Vanni van, csak éppen borzalmas. Lehetetlen szempillantással átfutni úgy ahogy azt kellene.

Előzmény: bacus (4985)
Törölt nick Creative Commons License 2015.02.20 0 0 4986

oldalt, az usb-vel, rca-val hdmi-vel egy sorban tökéletes lenne.

De valóban, egy beleillő minimum bt-s cuccnak kéne lennie, vagy egy vacak csaksamsung drótnélkülinek legalább.

Előzmény: bacus (4985)
bacus Creative Commons License 2015.02.20 0 0 4985

Elöl meg ronda lenne, alul megint csak kezelhetetlen, oldalt sem jó, főleg ha falon van, ha a tetejére teszik, akkor meg belóg a madzag.

 

Ha már modern kor, modern digitális tunerek, jelek, 3d szemüveg, hangprojektor, akkor igazán lehetne hozzá bt-os füles is. De ez pont olyan káros lenne nekik mint a PIP gomb, PIP swap, és a PIP audio swap, mert mi a franc lenne a fejlesztés? Majd a K szériánál a 3200 as CMR mellé benyögik, hogy ja bt fülesek is támogatottak, a Z szériánál, mikor a tripla független tuneres boxok is már csak 7e forintba kerülnek, akkor lesz megint PIP gomb..

Előzmény: Törölt nick (4984)
Törölt nick Creative Commons License 2015.02.20 0 0 4984

Alapvetően ott van elbaszva, hogy a tv hátuljának közepén van a fülescsatlakozó. Ehhez született baromnak kellett lennie mind a tervezőnek, mind a jóváhagyónak.

Előzmény: bacus (4982)
bacus Creative Commons License 2015.02.20 0 0 4983

A szállitással a legnagyobb gond, hogy kérik rakd el a dobozát. :( Ez ma már nem is olyan egyszerü egy nagyobbacska tv esetén.

 

Márpedig kérik akkor is ha érte jönnek.

Előzmény: nicko (4981)
bacus Creative Commons License 2015.02.20 0 0 4982

Nem rossz megoldás, csak kell még hozzá pár cucc, és bár a végeredmény tökéletes is lehet, a pénztárcát megviseli.

 

- kell egy toslink elosztó, mert ha rá akarsz tenni egy erősitőt megint csak bajban leszel és dugdoshatod a kábeleket (persze ez lehet nem probléma)

- kell egy analog - bt adapter, mert a bluetoothos fülesen mind van hangerőszabályzó, nagy hátrány, hogy az olcsóbbakhoz egyidőben csak egy fülhallgató csatlakozhat,

- ennél jóval olcsóbb egy saját egy fm transmitter (ezt akár barkácskedvelő emberkék saját maguk is megcsinálhatják, akár kit is rendelhető), ilyenkor egy olyan füles kell, ami rádió (is). Ezt régebben fillérekért adták mindenhol. Nagy előnye, hogy bármilyen vevőt rátehetsz és többen is tudják hallgatni, sőt a mobiltelefonok egy részében is van rádió vevő, és akkor azon keresztül is megoldható a dolog.

- vezetéknélküli (akár infrás) fülhallgatónál is láttam olyat amin volt hangerő szabályozó.

 

De maximálisan egyetértek, hogy ezt a tévének tudnia kellene, mármint a bluetooth fülesek (min. 2 db) egyidejű csatlakoztathatóságát, és (menüben) a tv hangszorójának ki / be kapcsolását.

A tv -n lévő fülhallgató kimenetet teljesen értelmetlennek találom, mert mindenképp tiltja a tv hangját. De milyen egyszerü lenne, ha nem igy lenne... , bár akkor az idegesitene, hogy nem lehet más hangerőt előirni a fülesnek mint a tv hangszorójának. Ebből a szempontból az optikai kimeneten kijövő hangot használni sokkal jobb, hiszen a tv is mehet mondjuk normál hangerőn, miközben a "süket" családtag bömbölteti a fején a fülest.

Előzmény: Törölt nick (4962)
nicko Creative Commons License 2015.02.19 0 0 4981

9,8kg volt a 32D6500 az üvegtalp miatt különben 2kg-al könnyebb lett volna ;)és házhoz jöttek. De először nekem is azt mondták vigyem be. Igaz ez Bp.

Előzmény: Shark87 (4975)
nicko Creative Commons License 2015.02.19 0 0 4980

mondtak, hogy faradjak be a keszulekkel.

 

2014-ben változott a jogszabály ezen a téren.

Eddig csak ennyi volt ami a tv-t érintette (ebben más műszaki dolgok is voltak, hűtő, mosógép stb:

Az eladó köteles garancia idő alatt a tv készüléket elszállítani javításra, amennyiben a kijelző és talp súlya meghaladja a 10kg-ot.

Az új rész amit hozzácsaptak:

...vagy nem lehet tömegközlekedési járművön szállítani, mert a tv a csomagolással együtt, meghaladja a kézipoggyász méretét.

Előzmény: Shark87 (4970)
nicko Creative Commons License 2015.02.19 0 0 4979

én ezt szoktam ajánlani. Mezei egyszerű program a "fogd meg, húzd a helyére, ejtsd el" módszerrel működik. Egyszerre többet is kilehet jelölni és mozgatni.

Előzmény: GPS (4969)
Shark87 Creative Commons License 2015.02.19 0 0 4978

Media Markt-ban 3 hete.

Előzmény: GPS (4977)
GPS Creative Commons License 2015.02.19 0 0 4977

 

Honnan vetted?

 

Mert én a netről vettem egy 8 éve működő cégtől - ezek bizony még a reklámáció hetén eljönnek érte és a javítás idejéig itthagynak egy azonos átlójú (de nem feltétlenül ugyanolyan márkájú) cserekészüléket. Természetesen ők is hozzák vissza és viszik el a csere-tévéjüket.

.

 

Előzmény: Shark87 (4975)
Törölt nick Creative Commons License 2015.02.19 0 0 4976

:) Most már azt is tudjuk, hogy erre is ügyelnek a faszik. Biztos azért vannak sesúlyú póklábak, és azért vannak a méretes hangszórók is kispórolva.

Előzmény: Shark87 (4975)
Shark87 Creative Commons License 2015.02.19 0 0 4975

Most beszeltem a Samsungg ugyfelszolgalattal es azt mondtak 10 kg felett van ingyenes szallitas az alatt csak penzert jonnek ki.Az en tv-m 9, 5 kg megnezte a rendszerbe es igy nekem kell vinnem.

Törölt nick Creative Commons License 2015.02.19 0 0 4974

samsung channel editor

Előzmény: GPS (4969)
Shark87 Creative Commons License 2015.02.19 0 0 4973

Mondtam, hogy 40 coll, de azt mondtak, hogy oldjam meg mert 40-nel meg nincsen kiszallas.

Előzmény: zlota (4972)
zlota Creative Commons License 2015.02.19 0 0 4972

Szerintem mindenhol házhoz mennek 40 coll felett!Ez nem a vevő dolga, ez rendelet, hogy X kg felett kötelező érte menni.

Előzmény: Shark87 (4970)
zlota Creative Commons License 2015.02.19 0 0 4971

Én meg szerettem volna az M1HD-t berakni újra, mert eltűnt.Viszont minden más a helyén van. Az első 50 csatorna ok. Hogyan keressem meg a hiányzó M1HD-t?

Előre tudnám tenni, ha meglenne valamerre hátrébb.UPC-direkt.

Kézi keresésnél csak lefut, de nem ír ki újat.Vagy valamit rosszul csinálok?

Előzmény: GPS (4969)
Shark87 Creative Commons License 2015.02.19 0 0 4970

Sajnos Kecskemeten nem jonnek hazhoz, mondtak, hogy faradjak be a keszulekkel. Sajnos ha cseres is, nem hiszem, hogy ok megoldjak foleg 15 perc alatt mert egy telefonos szoftverfrissites t sem birtak csinalni csak Pesten ami 3 het volt. Ez nem az a kattanas amikor kikapcsolom a tv-t hanem amikor kikapcsolt allapotban van es moge hajoltam akkor hallani egy halk hangot. 

Előzmény: nicko (4968)
GPS Creative Commons License 2015.02.19 0 0 4969

 

Kollégák: újra-scanalnék és átrendezném a csatornákat is.

 

Van most valami menő progi, amivel PC-n ezt meg tudom csinálni?

Egyszer próbáltam egyet (amit valamelyik oldalon ajánltak) - de azzal csak egy kicsit volt macerásabb a rendezés, mint ha a TV-n csináltam volna.

 

Ha tudtok valami valóban használhatót, kérlek adjátok meg a nevét-linkjét, stb.

 

Kössze előre is.

.

nicko Creative Commons License 2015.02.19 0 0 4968

tv-nél a sercegő, kattogó hang nem normális jelenség, kívéve ha standby állapotba rakod akkor hallani 1 kattanást.

de sorozatosan nem lövödözhet a tv. ;)

Előzmény: Shark87 (4966)
nicko Creative Commons License 2015.02.19 0 0 4967

Gyári garanciánál házhoz mennek. lehet a tápot kell kicserélniük az meg 15 perc.

Előzmény: Shark87 (4963)
Shark87 Creative Commons License 2015.02.19 0 0 4966

Bocsanat nem tao hanem tap , elvileg az adja ki a Ps4-nel a hangot a szerviz szerint akkor lehet a tv is? Azt tudom mikor csinalja. Mikor kikapcsolt allapotban van a tapkabel ahol megy azon a reszen.

Előzmény: Shark87 (4965)
Shark87 Creative Commons License 2015.02.19 0 0 4965

Koszonom, mar probaltam, hogy csak a tv van bedugva. Most egy ismeros mondta, hogy neki a PlayStation 4 ad ki ilyen sercego hangot es azt mondtak neki a szervizben, hogy semmi baj ez a tao es ez meg normalis. Most meghallgattam valoban nalam is van hangja a Ps4-nek is. 

Előzmény: Törölt nick (4964)
Törölt nick Creative Commons License 2015.02.19 0 0 4964

Tapasztald ki pontosan, hogy mikor és tutira honnan, mikor hallod, majd sipirc a szervizbe. Úgy is próbáld, hogy mindent kihúzol a környékén. (dvd, beltéri, iptv vevő, számítógép, stb)

Előzmény: Shark87 (4963)
Shark87 Creative Commons License 2015.02.19 0 0 4963

Udv Mindenkinek!

Szeretnek egy kis segitseget kerni. 3hete vasaroltunk egy Samsung LED televiziot . Most mikor hatul rendezgettem a kabeleket eszrevettem, hogy a keszulekbol hatulrol kb arrol az oldalrol valahol ahol a tapkabel megy bele, egy halk sercego, pattogo nem tudom milyen hang hallatszik. A keszulek kikapcsolt allaptban volt. Az ugyfelszolgalaton azt mondtak, hogy hivjam fel a lakohelyem szerinti szervizet. Felhivtam bar nem sok bizodalmam van hozzajuk mert a telefonomat is szoftveres problemaval tobbszor is Pestre kuldtek 3hetre egy szoftverfrissites miatt holott ok Samsung gyorsszerviz partnerek voltak. Tehat ha nem fontos akkor nem szivesen kuldenem el a tv-t hetekre. Kerdesem annyi lenne, hogy masnak is van ilyen tapasztalata vagy mi lehet a problema? Tehat kikapcsolt allapotban hatulrol a tapkabel feloli oldalrol szerintem egy kis halk sercego vagy pattogo szeru hang hallhato. A tipus Samsung UE40H6500 SMART LED TV. Elore is koszonom a segitsegeket!

Törölt nick Creative Commons License 2015.02.19 0 0 4962

Bár, ha ezen a cuccon nem lehet hangerőt állítani, pontosabban a távlökő hangerőszabályzója az optikai kimenetre nincs hatással, akkor mégsem annyira tuti megoldás, mint amire számítódik.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!