Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2014.12.24 0 0 4489
Szoval tenyleg tanulsagos volt, amikor hangolt es kiirta, hogy 40 analog es 60 digitalis csatornat talalt, mar erztem, hogy nem lesz ez rossz. Eloszor az analogot neztuk, az tenyleg sirnivaloan szar. Mosott foltokat latni csak. De a digitalis oldal beszaras, foleg az a par HD csatorna. Tok jo, hogy semmit nem kell csinalni az elofizetessel, minden jo igy ahogy van.:-)
GPS Creative Commons License 2014.12.24 0 0 4488

 

...vagy ha majd felfedezed az extra-képminőségű csatornákat, pl. a Digi-sportot.

Amikor a nyargaló kézilabda-játékos lábán külön meg tudod különböztetni a szőrszállakat - szálanként.

 

Vagy a TV2 HD új stúdióképét (ahonnan Hajdú frizbije is megy) - bár az utóbbi adásban az n kamera közé bekeveredett egy olyan, amelyiknek még a színhőmérsékletét sem egalizálták, így fájdalmas volt, amikor arra a kamerára váltottak - egyébként bőrmitesszer-részletességű a kép onnan is.

 

Pont ezeket a dolgokat nem tudják (még) azok, akik az első HD TV-jüket veszik - ezért hülye módon egy számmal mindig kisebbet vesznek, mint amekkora indokolt lenne.

 

(ezt tettem én is, egyébként - 32-est vettem, 40-es helyett)

.

Előzmény: Törölt nick (4486)
nicko Creative Commons License 2014.12.24 0 0 4487

az 5303 egy butított verzió az 5300-hoz képest.

 

Ami viszont az igazi bexaras, az a Scarton az sd dvd. Errol is azt hittem, hogy szar lesz, mert analog meg sd, de olyan, hogy lejon a panelrol.:-D

 

akkor mit csinálsz majd BD lejátszóról vagy media playerről HDMI kábelen keresztűl BD filmhez? :)

Előzmény: Törölt nick (4486)
Törölt nick Creative Commons License 2014.12.24 0 0 4486
Koszi, tegnap megvettuk.:-) Sokkal jobb, mint amire szamitottam. Eddig analog SD-t neztunk kepcsovon, azt hittem szar lesz. De kiderult, hogy ugyanezen a kabelen digitalis cucc is jon, amit a dvbc tuner szepen megtalal. persze a kodolt cucc nem jon, de a tobbi qrva jo. Rendesen mozielmeny 3 meterrol:-) Ami viszont az igazi bexaras, az a Scarton az sd dvd. Errol is azt hittem, hogy szar lesz, mert analog meg sd, de olyan, hogy lejon a panelrol.:-D
Ez az elso "lapos" tv-nk, eddig nem nagyon erdekelt a tema, de ezzel nagyon belenyultunk, qrva jo, minden hokuszpokusz nelkul.:-D
Az okos reszet egyelore nem tudom, mert meg kell szereznem 8 m UTP-t, de ha lassu is lesz, nem erdekel, elsosorban a kijelzo kell, a tobbi csak extra.
Előzmény: TarrG (4484)
nicko Creative Commons License 2014.12.23 0 0 4485

Samsung tv-k neve úgy áll össze, hogy UE az az hogy eu-s. utána a szám ugye a col, aztán a betű az évjáratot mutatja, a H a 2014-es modell és az utána levő szám a fontosabb.

 

meg a számok utáni betűk ugyanis abból sok minden kiderülhet pl. az is, hogy a Mo-ra szánt tv-k H-ra végződnek (ez nem Hungaryt jelöl, hanem a közép-európai piacot) a rendszer is csak ilyen tv-t enged regisztrálni a + év garikért.

Mert van akinek eladtak Mo-n C-re végződőt amiről kiderült spanyol és portugál területre készült és a nyelv miatt nem is tud magyart választani benne sem a smart hub sem működik jól.

Szóval ez legalább olyan fontos, ha nem fontosabb jelzéssel bír.

Előzmény: TarrG (4484)
TarrG Creative Commons License 2014.12.23 0 0 4484

Szerintem ilyen nagy méretben érdemesebb minél nagyobb számút venni. A Samsung tv-k neve úgy áll össze, hogy UE az az hogy eu-s. utána a szám ugye a col, aztán a betű az évjáratot mutatja, a H a 2014-es modell és az utána levő szám a fontosabb. 50 colnál már számít, hogy mi a képfrissítése egy tv-nek és hogy milyen fejlett panel van benne. Én H6, vagy H7-est néznék ebből a kategóriából. De igazából nézz meg egyet a boltban, ha neked tetszenek a gyors mozgások rajta, akkor jó lesz az a tv. Egy 6-al kezdődő nem smart tv-t kapsz már szerintem ennyiért és cserébe jobb panelt kapsz.

Előzmény: Törölt nick (4478)
oljeg12 Creative Commons License 2014.12.23 0 0 4483

Nekem LG tv-m van és hiába dugtam össze a számítógéppel, nem működött. Végül kiderült, hogy a számítógép HDMI csatlakozóján nem jön ki a jel. Vettem egy DVI-HDMI átalakítót és azzal át ment a kép, de hang nem volt. Gondoltam, hogy át viszem egy külön kábelen amit 3,5" jack- RCA átalakítóval oldottam meg, de sajnos úgy se működött. Mikor kihúztam a számítógépből a jack dugót, abban a pillanatban, megjött a hang a TV-n. Ezt azért írtam le, mert lehet, hogy Neked is be van valami hangszóró dugva a DVD lejátszóra és az nem engedi a HDMI felé a hangot. Húzd ki a hangkimenetet, vagy ha SCART csatlakozó van azt is és ha szerencséd van, akkor megjön a hang.

Előzmény: dokari (4481)
Törölt nick Creative Commons License 2014.12.23 0 0 4482

Nincs lehalkítva valahol? Hangszórók be vannak állítva a TV hangszóró menüjében? Minden eldugott beállítást átnyálaztál?

Előzmény: dokari (4481)
dokari Creative Commons License 2014.12.23 0 0 4481

Sziasztok!

Samsung UE-40H6400 tv-t vásároltam.A tv szuper!

Rákötöttem HDMI-vel egy LG dvd lejátszót,hang viszont nincs.Tudnátok segíteni?

Köszönöm!

dimitri13 Creative Commons License 2014.12.22 0 0 4480
Előzmény: dimitri13 (4479)
dimitri13 Creative Commons License 2014.12.22 0 0 4479

Üdvözlöm Önöket! 

Egy kis segítséget szeretnék kérni egy philips televízióval kapcsolatban! Aki tud kérem segítsen!

Nemrég vásároltam egy televíziót és hiányzik belőle egy panel. A kép bal oldalán látható, hogy honnan.

Model kód: 37PFL5405H/12

 

Törölt nick Creative Commons License 2014.12.22 0 0 4478

Urak!

 

Mi a vélemény a SAMSUNG UE50H5303 TV-ről? Gondolkozom rajta. Esetleg jobb ötlet ennyi pénzért, ekkorában?

Törölt nick Creative Commons License 2014.12.21 0 0 4477

csak a kézzel történő összetaperolást nem írják semelyik könyvben nuvel lehet letakarítani. Vízzel, nedves ronggyal lehetetlen, és amilyen csilivili a képlap, egyből ,eglátszik minden. bezzeg a crt-t azt lehetett simizni ablaktisztítóval, lejött a légyszar azonnal. De ezekről???

Előzmény: nicko (4476)
nicko Creative Commons License 2014.12.21 0 0 4476

Korábban a samsung nem sajnálta ki a tv-hez adni törlő kendőt és monitorokhoz. Nos én azt használom egy LCD tisztítóval "Cleaning" nevű M-ben vettem anno.

Bármit is használsz csak ne alkoholos tartalmút! Sokszor a mezei nedves puharongy is elég.

Előzmény: TarrG (4474)
oljeg12 Creative Commons License 2014.12.21 0 0 4475

Nekem ezt írja a használati utasítás a tisztításról.

"A por és az enyhébb szennyeződés eltávolításához törölje át a képernyőfelszínét egy száraz, tiszta, puha ruhával.
Az erősebb szennyeződés eltávolításához törölje át a képernyőfelszínét egy tiszta vagy enyhén
tisztítószeres langyos vízben megnedvesített puha
ruhával. Ezután rögtön törölje át egy száraz ruhával."

Előzmény: TarrG (4474)
TarrG Creative Commons License 2014.12.21 0 0 4474

Ti mivel tudjátok szépre megtisztítani a tv képernyőjét? Nekem van egy Victoria márkájú TFT/LCD/Plasma tisztító gél spray-s kivitelben, hozzá mikroszálas törlőkendő. Akár a tv-re, akár a rongyra rakok belőle, foltos lesz tőle a tv. Ezután nagy erőfeszítések árán a szemüvegekhez kapott puha kendővel próbálom menteni a menthetőt, több kevesebb sikerrel. De nagyjából jó lesz, viszont nem az igazi. Szóval mivel lehetne úgy letörölni, letisztítani, hogy ráfújom, letörlöm és szép? Mert ez a zselés nagyon nem jött be...

 

Köszi!

Törölt nick Creative Commons License 2014.12.18 0 0 4473

Ha lenne rajta külön mikrofon, lehetne. Ha a tapilapos ávlökő engedélyezné, lehetne, de direkt nincs, és nem engedik. Vedd meg a pótmikrofonos pótkamerát. Ha beépített kamerás a tv, ahhoz van mikrofon is, használható külön is, de hogy mit hallanak 3 méterről, azt nem tudom.

 

Egyébként minek kell bekapcsolni telefonáláshoz egy 80w-os TV-t mikor ugyanazt egy okostelefonnal is meg tudod csinálni, és ezerszer kevesebb a fogyasztása.

Előzmény: méray (4472)
méray Creative Commons License 2014.12.17 0 0 4472

Akkor ezek szerint lehet használni a Skype-ot csak hanggal a tv-n? 

 

Előzmény: nicko (4468)
GPS Creative Commons License 2014.12.17 0 0 4471

 

Az derék dolog - de az enyémben sem az a gond, hogy nincs 2 jel, hisz adok neki kívülről, ami PIP-szempontból ugyanaz, mint a belső twin.

 

A probléma ott van, hogy hiába van bent mind a két jel - a szolgáltatás használhatatlan: nem lehet váltani a kiskép és a nagykép között, ha bármit csinál az ember azonnal kiesik pip-ből és újra be kell menni 5 lépésből - illetve főképnek kizárólag csak a külső jelet lehet betenni, a belsőt nem.

 

Szóval nem a twin itt a kérdés - hanem az a tróger mód, ahogy ezt a szolgáltatást használhatatlanná tette.

 

Néha már arra gyanakodom, hogy a jogvédők mintájára (a csak saját készüléken lejátszható felvételekkel) - a PIP-funkciót a reklám-lobbi lehetetleníti el a háttérből.

 

Hisz mi a fenére lenne jó a PIP,  ha nem reklám közben letenni a képet a sarokba és a nagyképen szörfölgetni?

Ahelyett, hogy a huzagolt-pinadugó előnyeit figyelné meg 100-adjára is... ahogy az  jóízűen szívja magába a kék löttyöt - lehetőleg vacsora közben?

.

Előzmény: nicko (4470)
nicko Creative Commons License 2014.12.17 0 0 4470

H szériában 6500-tól már twin tuner van.

Előzmény: GPS (4469)
GPS Creative Commons License 2014.12.17 0 0 4469

 

Sőt, még arra is gondosan vigyáztak, hogy a tapipados távvezérlőbe amúgy is beépített mikrofon - nehogy már alkalmas legyen Skype beszélgetésre.

 

Pedig kézenfekvő lenne - hisz ott a működő-kommunikáló mikrofon alapból beépítve a távkütyübe, a hangvezérlés számára.

 

Apró, pitiáner húzások ezek - csakúgy, mint a PIP gyakorlati ellehetetlenítése. Azt is ha megkérdi valaki

 

- Van PIP a Samsung TV-ben?

- Van, persze - már hogyne lenne?

- És használható is a gyakorlatban?

- Jaa, azt nem.

.

Előzmény: nicko (4468)
nicko Creative Commons License 2014.12.17 0 0 4468

a YT egy darabig használható benne, de állítólag hosszabb filmeknél tuti megakad, leáll stb. Én csak pár perces videókat nézek rajta azokkal nem volt gond, de ez samsung esetében erősen évjárat függő.

 

skype..én nem használom, de természetesen működik kamera nélkül is.

mikrofon csak a kamerával jár legyen az beépített (7000/8000-as modell) vagy külső ami kizárólag csak samsung lehet.

Előzmény: méray (4467)
méray Creative Commons License 2014.12.16 0 0 4467

Ilyet is nézegettem. 

 

Azért teszek fel ilyen kérdéseket, mert még életemben nem használtam smart tv-t. 

Folyamatosan nézegetek YouTube-on videókat róla, hogy nagyjából képben legyek. :-) 

 

Ha sikerül megvennem a tv-t, lehet, hogy beszerzek mellé egy ilyen billentyűzetet. 

 

Még valami. 

 

A YouTube mennyire használható? 

Skype-ot lehet úgy használni, hogy nem veszek hozzá kamerát? 

Soha nem szoktam videózni, csak hang. 

Van beépített mikrofon? 

 

 

Előzmény: nicko (4465)
Törölt nick Creative Commons License 2014.12.16 0 0 4466

De beállíthatod a smarttelefont is távlökőnek, így akár a w-ből is kilőheted a tv-t :P A wirelesses tapilapos billentyűzet tényleg ezerszer értelmesebb cuccos. Rendes távlökőből elég 1, de olyan amit vakon, sötétben is lehet-ne kezelni.

Előzmény: méray (4463)
nicko Creative Commons License 2014.12.16 0 0 4465

igen megkapod a H6200-hoz nem jár.

jó pofa dolog ami nekem van annak ez egy tovább fejlesztett változata lehet lőni vele a tévére :) nem nyíl hanem egy fehér pöttyöt lehet irányítani vele. 3 napig jó játék utána rájössz, hogy egy ilyennek több értelme lenne hozzá.

Előzmény: méray (4463)
Törölt nick Creative Commons License 2014.12.16 0 0 4464

Kettőt kapsz, és a smartnyomkodót 99%, hogy be fogod hajítani a sarokba. :)

Előzmény: méray (4463)
méray Creative Commons License 2014.12.16 0 0 4463

Szia! 

 

Még egy kérdésem lenne. 

 

Ha megveszem a 40H6400-ast, akkor, ahogy a videón is látszik, 2 távirányítót adnak? 

 

Vagy a másikat külön be kell szereznem (talán smart remote?)? 

 

https://m.youtube.com/watch?v=v8Q6bIvTzzU

 

 

Előzmény: nicko (4446)
zlota Creative Commons License 2014.12.16 0 0 4462

Ja és nem az vagyok aki köti az ebet a karóhoz, hogy az övé jobb, meg de fasza.Nekem most jobbnak tűnik.Passz.

Elfogadtam, hogy csak szoftveresen csinál 200hz-t, sőt köszönöm a tájékoztatásodat!!!

Előzmény: zlota (4461)
zlota Creative Commons License 2014.12.16 0 0 4461

Rendben!Elfogadom a véleményed, de megmondanám ha látnék valamit is abból amiről beszélsz.

Ahogyan szapultam az előző TV-t is, végletekig kivesézve a negatívumait.

Jelenleg - még - hál isten, most végre még meg vagyok vele elégedve.Ez nem jelenti azt, hogy az általad felsorolt típussal sem lettem volna megelégedve, vagy akár jobban.

Próbáltam kikapcsolni a frissítéssel kapcsolatos funkciókat, hogy valós 50hz-t kapjak, de hiába néztem kézilabda mecset, akkor sem láttam semmi szaggatást.Ha mellé raknék egy Samsung 600hz-s tévét amit eddig cirka 2évig használtam, tehát azt hiszem van egy kis tapasztalatom (februárban lett volna 2 év) bizonyára lehetne különbség, de hogy így 2 nap alatt lezajló csere esetén az égvilágon semmi rosszabbat nem látok, arról nem tehetek.

Mondom mindezt Én aki nagy kritikus ezekkel a TV-kel.De ezt már nem egyszer írtam is anno.

 

A szobába majd olyat veszek hátha akkor látni fogom...

 

Továbbra is azt mondom- így kikapcsolt szoftverfrissítés mellett- hogy sokkal jobbnak tűnik a TV mint az előző Samsung 40ES6540-es 3D,600hz.

 

Majd jövők - mint régen is - ha jönnek elő a hibái és kezdem szapulni ezt is. ;)

Előzmény: nicko (4459)
sosperec Creative Commons License 2014.12.16 0 0 4460

Sziasztok! 

Ért itt valaki samsung lcd tv szereléséhez? Kéne egy alkatrész. 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!