Keresés

Részletes keresés

GPS Creative Commons License 2014.05.30 0 0 4015

 

"Ha szeretnél pl. helyi tévéről felvenni, vagy bármi máshonnan, akkor egy külső DVD-írós lejátszót vegyél, amivel le tudsz  lopni mindent."

 

Akkor már nem sokkal egyszerűbb venni egy kábel-boxot 10-12 rugóért - aztán azzal (akár PVR-ben is) azt vesz fel, amit akar - ráadásul közben nézhet más csatornát is felvétel közben?

 

Ki a fene írkál ma már DVD-ket?

.

Előzmény: Törölt nick (4014)
Törölt nick Creative Commons License 2014.05.30 0 0 4014

A távirányítón van egyáltalán REC gomb?

A D5500-on például volt, de alapból a menüben nem engedélyezték, szervizmenüből lehetett. Az F6400-nál már tutira mentek, nincs a távlökőn rec-gomb :)

 

De az az igazság, hogy nem sok értelme van, mert csak azon a tv-n lehetett visszanézni, vagy valami bonyolult módon valami linuxon átbuherálható, vagy a tv-t teljesen megpiszkálva kitörölhető a titkosítása. De annyit meg nem ér az egész. Ha szeretnél pl. helyi tévéről felvenni, vagy bármi máshonnan, akkor egy külső DVD-írós lejátszót vegyél, amivel le tudsz  lopni mindent. Analóg lesz a felvétel, de meglesz.

 

Ha lehet még egyáltalán kapni... vagy minimum winchestereset.

Előzmény: grobi26 (4013)
grobi26 Creative Commons License 2014.05.29 0 0 4013

Szia! Nekem is ilyen tv-m van lehet vele felvenni? Ha igen légyszi áruld el nekem!

 

Köszönöm!

Előzmény: qlman88 (3981)
nicko Creative Commons License 2014.05.28 0 0 4012

új tipus, 0 tapasztalat még.

annyit tudok ebbe már 4 magos a proci a többi nem hiszem, hogy sokat változott volna ami a tévézést illeti az F szériához képest.

Előzmény: dUpLo (4011)
dUpLo Creative Commons License 2014.05.28 0 0 4011

velemenyek errol a tipusrol:

SAMSUNG UE50H6470

 

koszi

Törölt nick Creative Commons License 2014.05.27 0 0 4010

A One Connect a legjobb. Mediabox a la samsung, avagy célpíszí.

Előzmény: nicko (4009)
nicko Creative Commons License 2014.05.27 0 0 4009
Törölt nick Creative Commons License 2014.05.26 0 0 4008

Persze, csak egy másik címke, egy karikaláb, és 1-2 engedélyezett eddig letiltott funkció kell hozzá.

Előzmény: nicko (4007)
nicko Creative Commons License 2014.05.26 0 0 4007

ennyi idő alatt a H szériát követő I szériát is megtervezik és legyártják. ;)

Előzmény: Törölt nick (4006)
Törölt nick Creative Commons License 2014.05.26 0 0 4006

komplett összeszerelés kb 3 óra a gyárban. :P

Előzmény: nicko (4005)
nicko Creative Commons License 2014.05.26 0 0 4005

Én nem írtam ilyet. Csak azt, hogy szemből nézem.

Megnézni meg akkor tudom ha visszakapom vagy a tv-t vagy beszerzek egy másikat..szerviztől/samsungtól függ melyik verzió lesz.

De azért aranyosak..szerdán vitték el azóta egy vak hang nem jött felőlük mi a baja vagy készen van vagy hoznák, mert eddig ennyi idő alatt ki volt cserélve az alaplap.

Nézem a papírt amit itt hagytak.

máj. 21-én vitték el

máj. 28-án érdeklődhetek

várható elkészülés jún. 25.

;)

Előzmény: GPS (4003)
Törölt nick Creative Commons License 2014.05.26 0 0 4004

A 6400-ast tényleg lehet oldalról is nézni. De nézegettem a görbe tévéket is pont emiatt. Hááááát :)))) majd rájön aki megveszi.

Előzmény: GPS (4002)
GPS Creative Commons License 2014.05.26 0 0 4003

 

Te most komolyan: ennyi év alatt, soha életedben nem láttad a TV-det oldalról?

 

Amikor pisilni mentél, vagy ilyesmi - soha életedben nem vetettél rá még egy pillantást sem - csak amikor szigorúan a képernyőre-síkra-merőleges tengelyről nézted?

 

Próbáld meg egyszer - érdekes lesz, ígérem.

.

 

Előzmény: nicko (4001)
GPS Creative Commons License 2014.05.26 0 0 4002

 

Próbáld már ki szerény 45 fokból, hogy mennyire élvezhető?
Mert a könyv serint 170+ fokban prímán látszik - ennek a fele is majdnem 90 fok.

.

Előzmény: nicko (4001)
nicko Creative Commons License 2014.05.26 0 0 4001

Nem néztem még sosem, mert mindig szemben ülök vagy kicsit oldalt csak. Vagy elfordítom a kijelzőt, hogy szembe legyen :D

Előzmény: GPS (4000)
GPS Creative Commons License 2014.05.26 0 0 4000

 

Nézd, a talp már le is van szarva - ha a mindennapi használati dolgai egyébként barátságosak.

 

De nem azok - egyezünk meg ebben.

 

Apropó: kérdek én valamit: hogyan értelmezik Samsungék azt, hogy a nézési sög 170+ fok? Hőmérsékletben, vagy hogy?

 

Mert az enyémen, már 45 fokról nézve (oké, legyen ez 90 oda-vissza) már szar se látszik - illetve látszik, csak az már élvezhető képnek nem nevezhető.

 

Nálatok milyen szögig lehet elfordulni a képernyő sikjától - amig nem jelentkezik minőségromlás?

.

Előzmény: nicko (3999)
nicko Creative Commons License 2014.05.26 0 0 3999

pedig ha nem adják vissza a tévét és csere lesz akkor F6500 lesz belőle (amig még lehet kapni) ezzel a gagyi műanyag talppal.

Láttam már az LG idei modelleinél a talp úgy néz ki mint a a D6500-on csak nem tudom műanyag vagy üveg.

Előzmény: GPS (3994)
nicko Creative Commons License 2014.05.26 0 0 3998

semmi hókuszpókusz nem kellene csatornalista rendezéshez csak egy egyszerű "fogd meg, húzd a helyére, ereszd el" művelet a szines (sárga,piros,kék,zöld) gombok segítségével ahogyan a 20 éves panasonic modelleknél is lehetett.

Előzmény: Törölt nick (3995)
Törölt nick Creative Commons License 2014.05.26 0 0 3997

MDF-ből, rétegelt lemezből simán kivitelezhető hobbiasztalos munka.

Előzmény: GPS (3994)
Törölt nick Creative Commons License 2014.05.26 0 0 3996

Egy "L" alakú talpat kell csak legyártani ami előtt vígan elfér minden. Olyan mint egy fordított "T" betű, vagy oldalra fordított "U" alakú, elöl hátul túlnyúlással, és mindenképpen ki kell kötni egy spárgával is, vagy leszorítani, lecsavarozni valahogyan.

Előzmény: GPS (3994)
Törölt nick Creative Commons License 2014.05.26 0 0 3995

Ezen már fel se akadok, van valami program amivel szgépről lehet átvariálni, az nagyon jó, rejtély miért nem mellékelnek ilyet sem a honlapjukon, vagy miért nincs a tv-re feltöltve. Bonyi lenne. Mi is külső szappantartót kapcsolgatunk (invitel) az viszont tök jó lehetne, hogy a tv távlökője továbblöki a jelet, apró pici malőr, hogy nem működik így az EPG, és mivel optikain megy ki a hang egy külső hangszóróra, azt is külön kell .aszkurálni mivel az inviteles szappantartó hangját már nem piszkálja a samsung infraátlökősdi. Így aztán a bónusz tapilapos távlökővel együtt nemhogy 1, hanem mindjárt 4 is sorakozik.

 

A póklábat szerintem ki fogjuk hajítani, és egy normális talpat gyártunk hozzá.

 

Valaki nem tud egy olyan megoldást amivel saját sound bart lehet kreálni? Dobozt tudok építeni, hangszórót lehet kapni, csak kellene valami olcsó, de jó (tudom, lehetetlen) cuccos amiből ki tudom operálni az optikai részt a hangerősítővel, meg mindennel, és egy saját beépítménybe át tudom szerelni.

Előzmény: nicko (3993)
GPS Creative Commons License 2014.05.26 0 0 3994

 

"Ezt az olcsócsitás jegyében lecserélte a samsung az E szériánál a karácsonyfatalpra vagy póklábra..."

 

És még tedd hozzá, hogy ezt a lehetetlen lábat ráadásul mint valami luxus-dizájn extrát is reklámozzák, hogy ezt: "Csak most, csak nekünk és csak ennél szériánál" kapjuk meg - és legyünk érte hálásak, hogy még nem is feláras!

 

Szidom én is rendesen - a boxot teszem-veszem alatta, sehogy sem jó - ráadásul néha frászt kapok, amikor látom, hogy az első két láb fél centire van már az asztal peremétől - olyan, mint ha máris esne pofára a TV.

 

Azért durva, hogy felhasználói oldalról kapásból fel lehet sorolni minimum 10-12 ordító faszságot - ami szinte semmibe se kerülne a gyárnak, hogy ne bosszantsa vele a vevőt.

.

Előzmény: nicko (3993)
nicko Creative Commons License 2014.05.26 0 0 3993

A D szériánál még üvegtalp volt ami praktikussága mellett mutatós is. Ezt az olcsócsitás jegyében lecserélte a samsung az E szériánál a karácsonyfatalpra vagy póklábra ahogy te hívod bár azoknak nem négy van.

Minden olcsósítás vagy elvétel korábbi verziókból a pr célokat szolgáló smart, web böngészés, 3D miatt van.

Az fel sem tűnt, hogy nem lehet normálisan pár perc alatt csatornát rendezni miután talált a tv (pl. digikábelen) 125db csatornát? pedig ez egy alap funkciója kellene lenni a tévének..helyette vegyél elő egy pent, pc-t és old meg ha nem jó az ABC sorrend.

Idős embereknek fel van adva a lecke vagy megkérik a gyerekeket, unkokát keresse ki nekik a csatornákat.

Előzmény: Törölt nick (3992)
Törölt nick Creative Commons License 2014.05.25 0 0 3992

Olvasom lentebb az anyázásokat a smartprogramról. Nem kell idáig menni, vannak jobb elbaszások is. Ott van mindjárt a fülhalgató, amit valami barom ötlt miatt a HÁTLAPON középre, és hátrafelé tettek. Gyakorlatilag használhatatlan az eredeti céljára, ugyanis azt ki-be dugdossa az ember. Az antennacsatlakozója oldalra nyúlik, nem lehet közvetlenül beledugni az antennabetápot, ja persze, a V nem ad ki antennatápfeszt. Aztán a póklábos marhaság. Tök jó, mert ha csak az egyik is lecsúszik az asztalról (fülhallgatóbemenet keresgélése közben) borul az egész. A pókláb miatt meg nem lehet semmit a TV elé tenni, semmilyen póthangszórót, semmilyen STB-t, és idegesítően csillog. Nincs a TV-ben DIREKT rendes külső-hangszóró csatlakozási lehetőség, ami alatt azt értem, hogy csak 2 sima egyszerű hangszórót akarnék rátenni, nem 30-200 e Ft-os értelmezlenséget. Így marad a fülhallgatókimenet kínai erősítővel, két videoton hangszóróval. Ja még az USB is hátul van, jó sötét az egész mindene, ez csak természetes. A hdmi kábelt meg még mutatóban se mellékelik a TV-hez, de ez legyen a legnagyobb baj.

Törölt nick Creative Commons License 2014.05.23 0 0 3991

Nyugodj meg, mindent DIREKT úgy csinálnak, hogy nehogy jó legyen.

Előzmény: GPS (3959)
nicko Creative Commons License 2014.05.22 0 0 3990

vedd le a hátulját és keresd meg a memóriát rajta a feliratot :))

de legalább ezt megtaláltam:

10/100 ethernet, 802.11n Wi-Fi

az a igazság az F5300 csak eggyel jobb mint a belépőszint a HD felbontásba az F5000.

Komolyabb cuccot 6500-tól pakoltak bele nem véletlen onnantól van az 1+2 év gari is.

Előzmény: Törölt nick (3989)
Törölt nick Creative Commons License 2014.05.22 0 0 3989

Nem, nem most komolyan kérdezném.

Mennyi RAM van ezekben?

 

Csak azért kérdezem, mert egy oldalról streameltem filmet és kiírta kb. 10 perc után, hogy elfogyott a RAM. Persze nem pont így írta ki. Ráadásul a film 360p felbontású volt. A teljes film 50 perc, flv kiterjesztés, az úgy max 200-250 mega. 40-50 mega megakasztota...

 

Amúgy is, mint tudjuk: "640 kByte memória mindenre elegendő." - Bill Gates

 

 

Ennyi RAM-hoz akár mehet octa-core is, az sem számít...

(Egyébként tudtam én, hogy nem megy, csak most sikerült újra felhúznia. Az pedig árt a szépségnek.)

Előzmény: nicko (3988)
nicko Creative Commons License 2014.05.22 0 0 3988

Üdv a klubban. :D

 

H széria már 4 magos középkategóriában is na majd azzal jobban megy...meg a pr is :D

Előzmény: Törölt nick (3984)
Törölt nick Creative Commons License 2014.05.22 0 0 3987

Ugye ez csak elírás ez az 1,4-1,6 mega ram?! Nem giga lenne az?

Előzmény: GPS (3986)
GPS Creative Commons License 2014.05.22 0 0 3986

 

Ha jól értelmeztem, akkor valami 1,4, 1,6 mega RAM van benne - bár szerintem abból használ az appok "észbentartására" is.

.

Előzmény: Törölt nick (3985)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!