Keresés

Részletes keresés

Fényhang Creative Commons License 2013.10.15 0 0 2473

Kedves Mindannyian!

 

Tudom, nem pont témába vág, de hátha itt van valaki, aki tudna segíteni:

Keresek Samsung TV-Monitoromba (P2470HD) inverter transzformátort, melynek a tipusa: TM-08190(TNE-1219).

Ha valaki tud, akkor kérem segítsen, írjon a mikisys.f@upcmail.hu címemre.

 

Üdv!

GPS Creative Commons License 2013.10.15 0 0 2472

 

Képzeld, a tegnap fedeztem fel, hogy a web-browser megy tranyparency-ben az aktuális csatorna képe felett.

Kb. olyan stílusban, mint a teletext, amikor átlátszóra van téve.

 

Ez ám a multitasking, bakker.

Mondanom sem kell, hogy erről (se) egy kumma-szót sem ejtenek a user manualban.

 

Most van egy kis melóm, de aztán ráérek egy kicsit és leírom, hogy szerintem kb. hogy megy a Samsungnál a product-management.

.

Előzmény: nicko (2469)
GPS Creative Commons License 2013.10.15 0 0 2471

 

 

 

 

 

   Nálam meg így néz ki, amikor reklamál.

Előzmény: nicko (2468)
Inhouse Creative Commons License 2013.10.15 0 0 2470

Azt nem tudom azoknál hogy van, elvileg ennél is megoldható. Én inkább kihagyom...

google

 

Üdv

Inhouse

Előzmény: nicko (2469)
nicko Creative Commons License 2013.10.15 0 0 2469

megoldható mint a D5003-ból, D5800?

Előzmény: Inhouse (2467)
nicko Creative Commons License 2013.10.14 0 0 2468

ezt fotózd le!

most csináltam gyorsba.

 

 

 

Előzmény: GPS (2463)
Inhouse Creative Commons License 2013.10.14 0 0 2467

Talán az lehet a baj, hogy az EH5300 nem képes rögzíteni (meg még sok más dolgot sem, pl. a 3D sem fog menni, mert nem tudja). Ha megmókolod a gyári firmware-t akkor lehet, de veszélyes...

 

Üdv

Inhouse

Előzmény: trobi28 (2464)
GPS Creative Commons License 2013.10.14 0 0 2466

 

Látni lát bármit - csak írni nem fog rá.

 

Próbálj meg felvenni valamit - vagy elég csak Pause gombot lenyomjad - és máris reklamálni fog, hogy nem kóser neki a formatálásod - és felajánlja, hogy "Akkor majd ő".

 

Bár lehet, hogy az a TV veszi a normál formatálást is? - Ki tudja?

 

Egy biztos: a D,E F -ek tuti nem veszik - vagyis mindenképp csak a saját maguk álltal formázott eszközre írnak - másra nem.

.

Előzmény: trobi28 (2464)
Doky586 Creative Commons License 2013.10.14 0 0 2465

Már megbocsáss, de az iszonyú lassú...

Leteszteltem a legolcsóbb öreg Maxell pendriveomal (USB2.0) és 28Mb/s jött ki...

Előzmény: GPS (2463)
trobi28 Creative Commons License 2013.10.14 0 0 2464

Nekem egy UE46EH5300W tipusú van de akármilyen pendrivot dugok rá nem ajánlja fe a formázást,viszont látja mert ami rajta van azt lejátsza.Mit csinálok rosszul?

GPS Creative Commons License 2013.10.14 0 0 2463

 

Na, megnéztem pontosan: hát ezt írja ki nálam a képernyőn, amikor visszadob egy pen-t:

 

Ajánlottak:  Írás 4,3 Mb/s / Olvasás: 2,6 Mb/s

 

Háát, ezek azért teljesíthető kívánalmak 2013-ban ,nem igaz :-)))))

.

Előzmény: nicko (2462)
nicko Creative Commons License 2013.10.14 0 0 2462

a progi amit linkeltél jól ismerem csak SSD-hez használom, de majd megnézem a pent is vele.

és mint írtam nekem D6500 van neked F6400...hardveresen (ami az USB 2-t illeti)nincs különbség viszont szoftveresen bőven lehetnek eltérések. ezért az F széria esetében újra kell az ilyen dolgokat venni melyik pent fogadja el melyiket nem.

Előzmény: GPS (2461)
GPS Creative Commons License 2013.10.14 0 0 2461

 

Te, nekem kevesebbt írt ki, mint 10.

 

Bedugtam egy kutyaütő pendrive-ot, kérte a formázást, engedtem neki - és elkezdte a tesztet.

 

Vagy 2 percig kínozta - aztán kiírta, hogy "Lassú" és hogy ide (kár hogy nem jegyeztem fel) de mint ha 2 mega olvasást és tán 4 mega írást kért volna. Mert kiírta nekem a minimumot is, ami kellene neki.

 

De semmiképp nem 10-et, vagy ekörülit.

.

Előzmény: nicko (2460)
nicko Creative Commons License 2013.10.14 0 0 2460

Mindegyiket visszadobja neki, hogy "Lassú" - pedig a barátom szakmabeli, IT-s - neki aztán tuti nem kutyaütő pendrive-jai vannak. És mégis.

 

a 10mbit/sec értéket gyári adatlap alapján kell tudnia! a különböző webshopok leírásaira nem szabad adni.

 

Nem vagyok IT-s csak kiválasztottam a nagyon kevés konkrétan 1 tapasztalat alapján, (USB háttértár csatlakoztatása)hogy 10mbit/sec írást tudjon a pen és vettem akkor a legjobb ár/érték arányú 8GB-os Kingston DT400-at. Más is vett és neki is jó. De ez a D6500-ra értendő ami 2011-es modell.

Tavaly tavaszig sokan vettek sok féle pent D szériához és általánosságban igaz is lett nem ment át a tv teszten a 10 allattiak. Bár lényegében nagy változás nem történt a tv USB portját illetően azóta, csak a pendrivoknál az USB 3 miatt lehet válogatósabb a márkák között. USB3-as pen viszont mind többet tud mint 10mbit/sec írásban.

 

 

Előzmény: GPS (2459)
GPS Creative Commons License 2013.10.14 0 0 2459

 

"a lényeg az írás része USB 2-es pen esetében 10mbit/sec legyen"

 

Ez egy érdekes dolog, mert a barátom a D6500 -asával SEMMILYEN pendrive-ot nem tud használni.

Mindegyiket visszadobja neki, hogy "Lassú" - pedig a barátom szakmabeli, IT-s - neki aztán tuti nem kutyaütő pendrive-jai vannak. És mégis.

 

Erre fel én brahiból  bedöftem a 4 Gigás, 3 éve vett Kingstonomat  (amelyik mérés szerint tud vagy max. 4 mbit-et írásban) - és csont nélkül vette.

 

Egyébként innen vettem a mérőt - azt írják róla mindenhol, hogy igen pontos és stabil - már valamiféle referencia lett a pendrive.minősítésekben. Nálam is prímán műxik:  http://crystalmark.info/software/index-e.html

Innen  Crystal Diskmark 3.0.2 est installáltam és gond nélkül mér - jóllehet egy gyors infóhoz elég csak az első tesztet kérni.

 

 

MÁS: Továbbra is idegesít, hogy a TV stand-by ba tétele után, újra bekapcsoláskor sokszor nem látja a vinyót (a saját maga által formázott particióját) - csak miután kihúztam és újra visszadugtam. Akkor egy szemvillanás alatt veszi.

 

A tegnap azt üzente (amikor timeshiftet kértem) hogy nincs megfelelően formázva az eszköz, formázza-e? Megdühödtem azt mondtam Igen.

 

Erre azt látom, hogy a 2 NTFS particiót látja (ezelből akarta volna formatálni valamelyiket) - de a saját 100 Gigáját már nem látta, mint ha nem is lett volna a lemezen.

 

Kihúztam, visszadugtam a vinyót - és mindjárt heppiség lett. De ez nem kóser így.

.

Előzmény: nicko (2458)
nicko Creative Commons License 2013.10.13 0 0 2458

olvass vissza sokszor írtam már. Kingston biztos befutó nekem a DT400 van 8GB-os.

a lényeg az írás része USB 2-es pen esetében 10mbit/sec legyen az írási sebessége az alattiakat nem fogadja el a tévé.

mostanában meg ugye már szinte csak USB3 van azoknál több a sebesség viszont többel lehet problémája mert a tv-be csak USB2 van (kompatibilitási gondokra gondolok)

 

viszont aki rendszeresen vesz fel tv-ből valamilyen 500-1000GB-os külső HDD-t használjon inkább.

legtutitibb az 500GB-os sata II fajták.

max. 2TB-ost fogad el a tv!

Előzmény: trobi28 (2453)
nicko Creative Commons License 2013.10.13 0 0 2457

nincs. egyszerüen ne használd mintha nem lenne smart funkció :)

 

vagy eleve ilyen gané, hogy csak a tőlük vett kamerával lehet skypeolni?

 

igen csak samsung kamerát fogad el..nézd a dolgok másiik oldalát neked már bármilyen bill jó netezni nekem még 45K-s samsung bill csak :p

Előzmény: GPS (2452)
Doky586 Creative Commons License 2013.10.13 0 0 2456

Itt inkább a számítógéppel van gond. Felismerte a PC hogy rádugtál egy hdmi monitort? lehet hogy ujraindításkor figyeli csak, esetleg biosban/driverben engedélyezni kell..

Előzmény: szatlo86 (2454)
Qkorica Creative Commons License 2013.10.13 0 0 2455

Az valószinüleg a hétfő lesz a technika mai állása szerint.......

Előzmény: énistm (2447)
szatlo86 Creative Commons License 2013.10.13 0 0 2454

Sziasztok

segitseget vagy tanacsot szeretnek kerni, egy samsung f5000-est szeretnek monitornak hasznalni es osszekotottem a szamitogepemmel hdmi kabellel de a tv azt irja nincs jel, ezutan olvastam hogy a bemenet cimkejet meg kell valtoztatni pc-re , ezt meg is tettem de tovabbra sincs jel, ezutan egy angol oldalon talaltam, hogy nem mindem esetben kompatibilis a szamitogeppel ha hdmi kabelt hasznalok es vagy masik fajta kabelre vagy atalakitora van szuksegem de nem irta milyenre gondolom hdmi-dvi vagy kompozit atalakito de nem talalok semmit errol. esetleg van valakinek otlete vagy tapasztalata ezzel kapcsolatban?

trobi28 Creative Commons License 2013.10.13 0 0 2453

Megoldodott dolog,be volt kapcsolva az Aninet+ funkció de az 5.1-em nem támogatja,ez keverte meg :)

Más:Milyen sebességü pendrive jó a tv-nek?

Esetleg konkrét márka 8 gbosba ami tuti jó?

Mert akkor olyant vennék.

Előzmény: Inhouse (2431)
GPS Creative Commons License 2013.10.13 0 0 2452

 

Ok, kössz. De arra nincs tipped, hogy azt az egész közösségi szart hogy lehet kitorolni?

 

Vagyis amikor bemegyek a S-Hubba, akkor az már be se forduljon nekem? Mert (nekem legalábbis) NEM KELL!

 

Megjegyzem nálam a Skype-ban sem lehet beírni egy betű üzenetet sem.Csak a video-üzenetet kínálja fel.

 

Valamit rosszul csinálok ? - vagy eleve ilyen gané, hogy csak a tőlük vett kamerával lehet skypeolni?

.

Előzmény: nicko (2451)
nicko Creative Commons License 2013.10.13 0 0 2451

Apropó: hogy lehet ezt a sok, nem kért szemetet kitörölni a Smart-Hubból?

 

 

leírom nálam hogy lehet (gondolom a 2 évvel később kiadott tévében nem tértek el ettől)

 

smartba belépsz - távkapcs C gomb (sárga) Szerk.mod - kijelölöd a törölni kivánt "szemetet" - navigálós nyillal le, kikeresed a Törlést és enter.

 

telepített "szemétnél" bekell lépni a smart hubba jobbra felül és azon belül a telepített appok a saját fiókban és onnan törlöd.

 

egyébként ezt én nem a guidból tudom ám :DD magamtól jöttem rá amíg a minden csoda 3 napig tart, effekt volt. :)

Előzmény: GPS (2450)
GPS Creative Commons License 2013.10.13 0 0 2450

 

Pedig mennyi sok használható és nélkülözhetetlen smart-tartalom van - főleg a magyarországi juzernek.

 

Én részemről 3 darabot találtam - amelyik közül az egyik (a port.hu) nem működik.

 

Én azt élvezem, amikor a TV adatlapján fel vannak sorolva az elérhető Smart-tartalmak (közösségi-fitnes-kids ilyesmik) - és ezeket mind külön sorba írják, hogy teljen az adatlap a sok szenzációs feature-el.

 

Ráadásul a magyarországi adatlapokon az amerikai tartalmakat - juhhééé - máris érdemes a magyarnak már csak ezért is elrohanni a boltba, ezt a TV-t venni.

 

Legalábbis azt sugalják, mint ha ezek  (külön-külön) mind a TV érdemei lennének - mint ha egy smart-képes TV-nek nem lenne mindegy, hogy pont milyen app-okat raknak rá.

 

Fogom nekik javasolni, hogy ezentúl a TV adatlapjába ne csak a smart-tartalmakat írják be, hanem a fogható csatornákat is.

 

Mekkora egy szép nagy, feature-ekkel teli adatlap lenne. Pl. így:

 

M1 HD - elérhető

M2 HD - elérhető

RTL-Klub - elérhető

TV2 HD - elérhető
SuperTV2 HD - elérhető

 

- stb. stb.

 

Igaz, milyen gazdag felszereltségű lenne ettől a TV? Legalábbis papíron?

 

Apropó: hogy lehet ezt a sok, nem kért szemetet kitörölni a Smart-Hubból?

..

Előzmény: nicko (2449)
nicko Creative Commons License 2013.10.13 0 0 2449

negyedévente szoktak smart-ban karbantartani ami annyit jelent 1-2 napig nem lesz elérhető ergó a smartot nem tudod használni.

Előzmény: énistm (2447)
8auJANI Creative Commons License 2013.10.13 0 0 2448

Szia!

Nekem is jön az üzi. Azt irják 15-én szerver karbantartás miatt nem üzemel a szerver.

Előzmény: énistm (2447)
énistm Creative Commons License 2013.10.13 0 0 2447

Jó reggelt.Két napja a következőt tapasztalom az 5300-as tévémen.Bekapcsolás után nem sokkal fentről lejön egy szöveg,számomra ismeretlen karakter készlettel,talán görög,és valamit jelez,ami majd október 15-én lesz.És kirak egy részletek és egy ok. gombot.Nem sokáig van fent,igazából ma reggel tudtam egyáltalán a dátumot is kisilabizálni.Rányomtam a részletekre,ezután nem reagált semmire a tévé,csak hang maradt és fekete kép.Ki kellett húznom a tápot,csak úgy tudtam újra indítani..Látott már valaki ilyent,esetleg ötlet,esetleg ez valami vírus?Van egyáltalán vírnyákírtó tévékre?

Köszi a válaszokat előre is..

Qkorica Creative Commons License 2013.10.12 0 0 2446
Előzmény: poloki (2445)
poloki Creative Commons License 2013.10.12 0 0 2445

favorit csatornákat szeretném beállitani UE40ES6100W tv-m en, de nem boldogulok vele. Valaki segitene, esetlek 1 leirás valahol?

Köszönöm 

Inhouse Creative Commons License 2013.10.09 0 0 2444

Az, hogy a csatlakozó hátul van gáz, az, hogy lekapcsolja a belső hangszórót megszokott, minden más készüléknél (nem csak TV) így van. Ha elöl lenne nem lehetne ebbe belekötni.

A rádiónál való kép kikapcs hiánya egy újabb dolog ami valós fogyatékosság, igen ez is gáz, szép lassan majd megtalálod a többit is, vannak még... ;)

 

Üdv

Inhouse

Előzmény: GPS (2441)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!