Keresés

Részletes keresés

Szeszi50 Creative Commons License 2017.07.01 0 0 161

Nem érthetően írtam, elnézést. Egy kávéskanálnyi útifű maghéjat kell egy nagy pohár vízben elkeverni és meginni éhgyomorra.

Előzmény: Szeszi50 (160)
Szeszi50 Creative Commons License 2017.07.01 0 0 160

Csak javasolni tudom mindenkinek aki székletürítési gondokkal küzd az útifű maghéjat. Reggel éhgyomorra egy kávéskanál vízben elkeverve, meginni. Mint egy finom zselé végig tisztítja a beleket. Mellette persze sok folyadék,de ez alap minden ilyen problémánal. Érdemes megpróbálni.

Klári12 Creative Commons License 2017.06.20 0 0 159

Melyek az IBS leggyakoribb tünetei?

Összefoglaló

• gyomortáji vagy hasi fájdalom, mely néha igen erős is lehet. 
• a belek érzékennyé válnak
• megváltozik a széklet állaga és gyakorisága
• puffadás
• Hasi diszkomfort érzés
• gyomorpanaszok

Ezek nem igazak rád? Ha részletesebben elolvasnád ez is az ibs-kisokos.hu oldalon van fent. 

Előzmény: robi8010 (154)
makinyaki Creative Commons License 2017.04.29 0 0 158

Akinek széklet űrítási problémái vannak mindenképpen a rég bevélt ősi gyógymódokat ajánlom, hiszen régen sem volt nagy technikai, csak amit a természet adott, azt tudták felhasználni. Sajnos a gyógyteák, és gyógynövények lassan kimennek a divatból pedig gyógyhatásúk bizonyított. Próbáljátok ki a Gyermekláncfű gyökérből készült gyógyteát, nagyon jó hatással bír, mind a májra, mind a gyomorra, étvágygerjesztő, és emésztés serkentő. Kuraszerű használata ajánlott. 

Törölt nick Creative Commons License 2017.02.18 0 0 157

Érdeklődőm, akad-e itt olyan fórumozó, akinél a széklet-ürítési problémák megjelenése tájt megjelent nyálkahártyafekély (toxikus epidermális necrolízis) ?

kristóf08 Creative Commons License 2016.04.10 0 0 156

Sziasztok!

Nagyon sürgős kérdésem lenne,illetve a válasz lenne az...minap a kisfiam két beöntést és egy pezsgőkúpöt is kapotta kórházban...mégsem jött ki semmi. Tehát két beöntés után semmi nem jön ki?Mióta megszületett szenvedünk...ide-oda küldözgetnek és megkaptam,hoy mentálisan beteg ez ezzel jár...többször volt hirschprung gyanú, egy hete is azzal küldtek be a kórházba,hoy azonnal müteni kell...erre a másik orvos nem igy látta,igy nem lett mütve.Viszont mostmár egyáltalán nincs széklet és végbélben nincs széklet,de a belei tele vannak a röntgen szerint.MÉgsem jön ki semmi.Most napi kétszer bélmosást kap,ami valószinü fáj a gyermeknek. Én pedig már nem birom nézni.....köszönöm.

Lumi2 Creative Commons License 2016.01.01 0 0 155

Van egy olyan hogy ibskisokos .hu ott nézzétek meg hogy rátok illik-e a tünetek nagy része mert ez megmagyarázná hogy mi is lehet esetleg a gond. 

robi8010 Creative Commons License 2015.11.09 0 0 154

Sziasztok!

Remélem jó helyen írom le problémámat!Július vége óta gyakori 4 napos székrekedések hiába vettem be stadalaxot,kupot,egyéb hashajtókat alig segített,a székletemen mely vérrel kevertnek  láttam,ez egészen Októberig tartott,székelési ingerem se nagyon volt, mikor már semmilyen hashajtó nem segített a Sebész doktor  elküldött kórházba ott kaptam beöntést előtte Hasi röntgen is volt  a leletemen ez áll" "Has középső részén és jobb csípőlapát magasságában több mérsékelten tágabb vékonybélkacs,többszörös nivó képződéssel,jobb flexurának megfelelően is nivó..."

Ez mit jelent?

A kórházban irtak fel amíg Gasztroenterológiára nem megyek(hét közepén megyek) Parafin olajat,1 evőkanállal kéne bevennem,de 1 evőkanál már 2 hete nem segit ezért 3 evőkanállal csináltam akkor már volt normális székletem,de pár napja 3 evőkanállal se megy,igy mellé keserű só oldatot is iszom!Hét közepéig a gasztroig ki kell birnom!Évek óta este és reggel éhgyomorra tejet iszom melegen.Szerintetek műtét lesz a vége?A vékonybél környékén hetek óta érzékeny,(amióta a beöntést kaptam)és néha a csipőmbe is érzek mostanában tompa nyilalást!

Várom válaszotokat!

...

guminadrag Creative Commons License 2015.10.17 0 0 153

Kedves PGabi    a beöntést próbáltad?? 

Egy langyosvizes szappanos beöntés megoldást jelenthet neked! Bisztos segít.

ili83 Creative Commons License 2015.05.29 0 0 152

Rostdús táplálkozás...;) Egyél pl. csicsókát, abban inulin van, tutira meghajt :-) Mozgás! A hashajtó pedig rossz választás :-(

Előzmény: pintacsi1965 (151)
pintacsi1965 Creative Commons License 2015.05.11 0 0 151

Szia!

Én is hasonló cipőben járok. Nekem már gyerek korom óta székrekedésem van, de nem fordítottam rá nagy gondot és az étkezésem sem volt túl rendszeres. Most olyan súlyos a székrekedésem, hogy hashajtóval is csak nehezen tudok székletet üríteni. Sajnos nincs ingerem. Azt sem tudom, hogy mi a jó, ha rendszeresen mindennap veszek be hashajtót vagy ha csak ritkábban. Nálam se találtak szervi bajt, de a probléma ezzel még nem oldódott meg. Nem tudom kihez fordulhatok segítségért. Azt sem tudom, hogy a rost jó vagy ellenkezőleg pont szorulást idéz elő.

PGabi

Előzmény: avatarzsofi (140)
gombóc63 Creative Commons License 2015.03.23 0 0 150

Azt még nem, de a műtött térdemmel még jó sokáig nem is fogom.

Előzmény: avatarzsofi (149)
avatarzsofi Creative Commons License 2015.03.23 0 0 149

hát, bocsi, de benéztem a fejfájós topikba. próbáltad már a jógát? sztem az majdnem mindenre jó. egy időbe én nekem is fájt a fejem sokat, és teljesen elmulasztotta.

avatarzsofi Creative Commons License 2015.03.23 0 0 148

á, értem. én nem szolgálok újdonsággal attól félek. az első héten a körzeti nővére ajánlotta a guttalaxot, mert azt sokáig 'lehet" szedni. ennyi. ja, és egy gyógynövény készítmény, melynek egyik eleme a diólevél, a többire -sajna- nem emlékszem. ennyi. az orvos nem normális egyébként magasról tojik az egészre, én már nem is foglalkozom vele.

gombóc63 Creative Commons License 2015.03.23 0 0 147

Már nem, de tény fejfájás miatt sokáig próbálkoztak vele, többfélével is. Mivel segítesz magadon? Hátha valami újdonsággal szolgálsz.

Előzmény: avatarzsofi (146)
avatarzsofi Creative Commons License 2015.03.23 0 0 146

mit szedsz? antidepresszánst? egyébként egy ismerősöm ( nagybátyám) szedi, és tudom, hogy kérheti a gyógyszertesztelés, neki pajzsmirigy problémái lettek tőle, ha jól emlékszem, és áttértek másik gyógyira.

avatarzsofi Creative Commons License 2015.03.23 0 0 145

jaj, nem is igaz.

avatarzsofi Creative Commons License 2015.03.23 0 0 144

sajnálom a helyzeted nem könnyű. részemről nem szedek semmilyen gyógyszert. 

áááá, a téma szexuális természetű....hm....na nem mintha bedugtam vagy feldugtam volna magamnak valamit, ami miatt aztán beddugult a rendszer... hihihih..úristen, na na neem. de akkor is szexuális természetű. bocs, azt hittem le tudom írni, de mégsem. bocsi.. 

Előzmény: gombóc63 (143)
gombóc63 Creative Commons License 2015.03.23 0 0 143

Nem vagy egyedül....na halljuk, mi az a morbid ötlet? A magam részéről gyógyszermellékhatásnak tulajdonítom az állapotom.

Előzmény: avatarzsofi (140)
avatarzsofi Creative Commons License 2015.03.23 0 0 142

sajnálom, hogy ilyen fiatalon ennyi problémád van, nekem elég, hogy 35 elmúltam jóval és most jöttek elő. hát, a legjobbakat.

Előzmény: Törölt nick (-)
avatarzsofi Creative Commons License 2015.03.23 0 0 141

hoppá, most látom, hogy nekem új topikot kellett volna nyitnom,még új vagyok, bocsánat.

avatarzsofi Creative Commons License 2015.03.23 0 0 140

sziasztok!

én három azaz, három éve küzdök székletürítési problémával. azaz pontosítok: 

három éve nincs székletem! ha nem szedek be valami bogyót. 

nem szeretném túlragozni, de ha valaki lenne hasonló cipőben ,jó lenne, ha válaszolna nekem. 

előtte soha semmilyen ilyen természetű problémám nem volt, a vasszeget is--- megettem, ahogy mondják, és még keleten is éltem ahol mindenfélét összeettem :)és egyetlen nap se volt ilyen problémám. szóval az egész

egyik napról a másikra történt. és semmi. 

persze tudtam, hogy nem a rostszegény életmód az oka, hiszen a család minden tagja élelmezéssel foglalkozik, gyerekkorom óta az változatos és egészséges étrenden élünk, élek én is. nem vagyok túlsúlyos 168 cm 65 kg voltam, mikor ez történt, jó nem egy legvékonyabb, de azért pont jó volt nekem.  általában sokat mozgok a munkámmal jár, és még úszom is, és néha lemegyek konditerembe. 

szóval nem értem. 

megnéztek a beleket, se elváltozás se daganat, se semmi.  

gondolták pszichés, de no eredmény. 

én nekem van egy ötletem, de az annyira morbid, hogy még nem merem leírni. :P de azért ha van valaki köztetek, akinek van hasolnó problémája légyszi írjon választ! 

az a baj, hogy így nem merek randizni egy férfivel se, mert szégyellem a testem  a gyógyszerek miatt így rendesen meghíztam.

zsofi

ratabdaniel Creative Commons License 2014.05.28 0 0 137

Én sem tartom rossz dolognak, ha már semmi, de semmi egyéb módszer nem jön be. Maga az alsó tisztítás éppen ezt célozza. Ám ha csak lehet, akkor nem szabad rászokni. Mert a beöntés során átélt fölszabadító érzés, mi több maga a hozzá kapcsolódó erotika indokán megvan a rászokás veszélye. Az meg már, amennyiben túl gyakori leszoktatja a normál székelésről a székelésben résztvevő izmokat, és elszokunk a normál székelés adta reflexektől is.

shekins Creative Commons License 2014.03.15 0 0 136

üdv én még uj vagyok de én beőntést szoktam csinálni

Benedek L. Creative Commons License 2013.12.25 0 0 135

Te végig csináltad ezt a SHANK PRAKSHALANA -BÉLTISZTÍTÁS-t? Hááát, még elolvasva is beleborzongtam!

Előzmény: cserian (134)
cserian Creative Commons License 2013.11.20 0 0 134

Kedves Alienita999!

Újként szólók hozzá a témához (életem első forum hozzászolása). Igazat mondtak a vízfogyasztás fontosságáról. Én most csináltam egy salaktalanítónapot. Nemvolt túl kellemes, de ami kijött döbbenet. Viszont megkönyebbültem, több energiám van mint valaha (három gyerekem van). Ha tartós gyógyulást szeretnél olvasd el SHANK PRAKSHALANA -BÉLTISZTÍTÁS ŐSI MÓDON-t. Érdemes lenne utána olvasnod, hogy milyen lelki blokkok okozhatják a bélproblémáidat (Ruediger Dahlke: A betegség, mint szimbólum). A test csak a tünetet mutatja, az ok a lelkünkben keresendő. 

Előzmény: Alienita999 (123)
n.anna.8 Creative Commons License 2013.11.14 0 0 133

Én is évek óta székrekedéstől szenvedek. Az orvosok mindig csak pocsék, káros gyógyszerekkel tömtek, ezért felkerestem egy természetgyógyászt Ő ajánlotta, hogy tisztítsam ki a bélrendszeremet, méregtelenítsek. Valóban sokat segített.

A naturalhelp complexet használtam és telejsen jól helyreállt az emésztésem. Napi 2-3 székelés és a legfontosabb, hogy erőlködés nélkül. :) Két hónapig fogyasztottam és kb. 2-3 hónapja fejeztem be. Az emésztésem azóta is rendben van, napi 1-2 székelés könnyedén. :) És persze még, ami nagyon sokat segít a sok-sok folyadék.. :)

Re:barbara Creative Commons License 2013.10.25 0 0 132

NEm akarlak elkeseríteni, de a kényszerességnek pont az egyik tünete, hogy nem fogod fel, hogy kényszeres vagy.

Előzmény: Törölt nick (127)
Re:barbara Creative Commons License 2013.10.25 0 0 131

Egy kényszeresnek magyarázhatod.... Ő a százhuszonhetedik papír után, vagy harmincöt mosás után is "fejben" piszkosnak fogja érezni.

Előzmény: evacska59 (129)
evacska59 Creative Commons License 2013.09.11 0 0 129

Nagyon egyszerű a megoldás. MOSAKODNI KELL SZÉKELÉS UTÁN. Én legalábbis így tanultam és így tanítottam a gyerekeimnek is...

Előzmény: Törölt nick (127)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!