Keresés

Részletes keresés

saválló Creative Commons License 2019.03.08 0 0 4589

 "Nekem tetszik a Palace -ban hogy 3 szálloda egyben és mellette a kikötő, lehet este sétálgatni, e szálloda felé hajlok. De szeles időben belehet  úszni a partról,(az irták itt is van valami laguna-öből ) "

 

Ha neked ez tetszik akkor foglaljál oda, képeket arról a szállodáról ill. az ottani tengerpartról  találsz az említett módon.

 

 

 

 

 

 

Előzmény: Betti1111 (4588)
Betti1111 Creative Commons License 2019.03.07 0 0 4588

Sziasztok!

Nagyon köszönöm a választ Saválló:-)

 

Nekem tetszik a Palace -ban hogy 3 szálloda egyben és mellette a kikötő, lehet este sétálgatni, e szálloda felé hajlok. De szeles időben belehet  úszni a partról,(az irták itt is van valami laguna-öből )

és Abu Dabbab innen milyen mesze van innen ? Mert végül is is tenger és a snorkerezés a legfontosabb szempont.

 

köszi,

Betti

Előzmény: saválló (4587)
saválló Creative Commons License 2019.03.06 0 0 4587

" Olvastam,hogy a part szebb homokosabb Abu Dabbabnál, ott mezítláb lehet bemenni úszni, és szélvédett, mindig lehet fürödni a tengerben."

 

Így igaz, hatalmas homokos öböl, lassan mélyül, mindkét oldalán korallzátony, gyönyörű élővilág.

 

Nézd meg az öböl két oldalán lévő szállodák ( https://www.kartagotours.hu/egyiptom-marsa-alam-abu-dabbab-bay-abu-dabbab-beach-resort-spa-1822337.

 

https://www.kartagotours.hu/egyiptom-marsa-alam-abu-dabbab-hilton-marsa-nubian-resort-1822395 )

ajánlatainál szereplő fotókat, mindjárt látni fogod milyen is a környezet.

Előzmény: Betti1111 (4586)
Betti1111 Creative Commons License 2019.03.06 0 0 4586

Sziasztok!

 

Áprilisba szeretnék Marsa Alam -ba utazni, szeretném a tanácsotokat kérni a szálloda kiválasztásával kapcsolatban.

Palace Port Ghalibot néztem, mint szálloda jónak tűnik, de érdekelne a part.  Ott csak stégről lehet bemenni a tengerbe?

Olvastam,hogy a part szebb homokosabb Abu Dabbabnál, ott mezítláb lehet bemenni úszni, és szélvédett, mindig lehet fürödni a tengerben.

köszi a választ előre is!

Mabé2017 Creative Commons License 2019.02.08 0 0 4585

Nagyon szépen köszönöm! Fayrouz tényleg gyönyörű, eddig ez van első helyen! :-) Köszi mégegyszer az ajánlást!

Előzmény: TLLaci (4584)
TLLaci Creative Commons License 2019.02.06 0 0 4584

Fayrouz nagyon jo , kb 1 óra sznorizva a Mubarak öböl, áramlat visz,gyönyörü a reef,sok a teknős is,mindennap átusztunk dugongot lesni,vissza gyalog 10 perc mezitláb ,homokos dűnék vannak. Kaja is jo,télen fűtött medence,hatalmas strand,móló két lejáróval,mert van egy belső lagunás rész is,bázis a parton..stb.Threecorners honlapján magyarul is tudod foglalni,vagy irodánál kérni kell,ha nem látod felsorolva(belga tulajdonú,sok magyar szállodájuk is van).Nemigen vannak magyar vendégek és nem ez lesz a legolcsóbb. Van egyébként  leírás korábbról itt is sok más jó helyről ...

Előzmény: Mabé2017 (4583)
Mabé2017 Creative Commons License 2019.02.06 0 0 4583

Sziasztok!

 

Itt a fórumon teljesen új  vagyok, ahogyan Egyiptom témában is kezdő. Éppen ezért a segítségeteket szeretném kérni. A férjemmel most tervezzük az egyiptomi nyaralásunkat. Kérlek adjatok némi útmutatást, hogy mely szállodát érdemes választanunk. A mi fő szempontunk a snorkelezés, éppen ezért olyan szállodát választanánk, amelynél a legszebb a víz alatti élővilág, könnyen megközelíthető, nem szükséges kirándulást választani ahhoz, hogy megcsodáljuk az élővilágot, van saját mólója a szállodának, valamit búvárbázis is található ott.

Kinek milyen tapasztalatai vannak? Várom az ötleteket és előre is köszönöm a segítségeteket!

Mabé

aqua.mannn Creative Commons License 2019.01.11 0 0 4582

Mindenképpen :)

Előzmény: Kathy8 (4580)
Kathy8 Creative Commons License 2019.01.02 0 0 4580

BÚÉK Mindenkinek, remélem idén is mentek Marsára azért majd egy páran ;)

 

 

 

Kathy8 Creative Commons License 2018.10.19 0 0 4579

A topik létrahozója vagyok, itt is megtaláltok sok hasznos infóval együtt :

 

https://www.facebook.com/groups/844729692277268/

_PiT__ Creative Commons License 2018.09.20 0 0 4578

Köszi

Előzmény: .turista (4546)
_PiT__ Creative Commons License 2018.09.20 0 0 4577

Én tudok neked adni több lehetőséget is, keress fel a blogomon.

Előzmény: zacsek21 (4557)
KirályZol Creative Commons License 2018.09.07 0 0 4576

Kedves Marsa19!

Ajánlom figyelmedbe a régebbi, 3181 és 3182 bejegyzéseimet (és mások bejegyzéseit a Fayrouzról).

Hátha jövőre kedvet kapsz hozzá.

 

Előzmény: Marsa19 (4572)
KirályZol Creative Commons License 2018.09.07 0 0 4575

Én Benedek István "Csavargás az Alpokban" könyvén nőttem fel, melynek mottója:

"Járt utat a járatlanért mindig hagyj el".

 

 

 

Előzmény: traveller. (4571)
Marsa19 Creative Commons License 2018.09.07 0 0 4574

Meg annyit tennék hozzá, hogy évek óta a Kartagoval utazom és teljesen elégedett vagyok velük, nagyon segítőkészek az irodában is, és a helyi képviseletében is. Az Anubisal egyszer utaztam, ott a helyi képviselő katasztrofális volt. 

 

Előzmény: traveller. (4570)
Marsa19 Creative Commons License 2018.09.07 0 0 4573

Nagyon szívesen, a Kartagonak van közvetlen járata ide Marsa Alamra, ami hetente egyszer indul hétfő hajnalban. 

Előzmény: traveller. (4570)
Marsa19 Creative Commons License 2018.09.07 0 0 4572

Kedves KirályZol! 😊

Nem vettem sertések amit írtál az állatvilagal kapcsolatban, és igazad van, járt utat a jaratlanert el ne hagyj, ezért fogok ide vissza térni.

 

Előzmény: KirályZol (4569)
traveller. Creative Commons License 2018.09.07 0 0 4571

Utolsó zárójeles mondatotra ennyit tudok reagálni: nem tudok neked ellentmondani.

A régi bölcs magyar mondás szerint: járt utat...

Előzmény: KirályZol (4569)
traveller. Creative Commons License 2018.09.07 0 0 4570

Köszönöm a részletes leírást.

Egy kérdés: melyik utazási irodával utaztatok?

ezt a Hurghada-Marsa Alam repülő kombináció miatt kérdezem.

Előzmény: Marsa19 (4568)
KirályZol Creative Commons License 2018.09.07 0 0 4569

Igazad van, mi is kaptunk egy cetlit, hogy délután 3-kor tájékoztató (nálunk a helyi képviselő a másik buszon utazott). Mivel egész éjszaka egy percet sem aludtunk (a TS valamiért azt hitte, hogy japán turistákat szállít, és a sortávolságokat ennek megfelelően állította be; ahhoz, hogy a fejem ne a levegőben inogjon min. 15 centivel kellett volna lejjebb csúsznom a széken, de a térdem és az előttem levő szék között csak 3 cm volt),

ebéd után bizony mindkettőnket elnyomott az álom.

 

 

 

Mi nem mentünk a távoli Delfin-szigetre, akik voltak, azt mondták, hogy borzasztó volt, viharos tenger, sok hányó utas, és egyszer néhány delfin jó távolról.

 

Mi a legendás Diaa Shawki úrral akartunk volna a sivatagba menni (akinek irodája a Tiffany bár mellett van).

Beszélni még tudtunk vele, nagyon szimpatikus volt, de másnaptól szabadságra ment.

Ő mutatott volna 22 ezer éves sziklarajzokat is, és távcsöves csillagnézéssel zárult volna a program.

 

Kedves Marsa19! Ne sértődj meg a "nem túl gazdag állatvilág" kifejezésre. Negyedszer voltunk Egyiptomban, legutóbb a közeli Fayrouzban, ahol egy nagyságrnddel több állatot láttunk. Most vertük a fejünket a falba, hogy miért nem oda mentünk vissza (egyébként azért, mert úgy gondoltuk, hogy azért kétszer egymás után mégse megyünk ugyanabba a szállodába. Ez hülyeség volt.) 

 

Előzmény: Marsa19 (4568)
Marsa19 Creative Commons License 2018.09.06 0 0 4568

Én a Brayka bay reef resort 4* - ban augusztus 19-27 ig voltam, és írnék én is pár sort ezzel kapcsolatban.

 

Indulás napján, sajnos a hurgadai gép 1.30 helyett 3.20  perckor szállt fel, ami mostanában elég gyakori.

Az út, 3.30 perc volt nekünk, akik Marsa Alamra utaztunk, aki Hurgadara ment, nekik még plusz 30 perc. Megérkezéskor, a helyi képviselő mindenkit (szállodatol függően) a megfelelő buszra irányított, majd a buszon szét osztotta a tájékoztató lapokat, hogy, melyik szállodaba mikor lesz a találkozó.

A buszon minden szállodánal szólt, hogy kinek kell le szállnia. 

 

A szállodába érkezéskor azonnal kaptunk szobát,(baksis nélkül, mert már hajnalban elkezdik a takarítást)

ami teljesen rendben volt. Karszalagot egy órával később, azaz 10 órakor megkaptunk a fenti bárban (Tifany)  már lehetett fogyasztani pék süteményt, kávét, üdítőt.

14.30-kor volt a találkozó a helyi képviselővel, az első dolga az volt hogy adott a csoportotnak egy levél Antinalt, ha valami gond lenne. És itt lehet vele le beszélni a fakultatív programot, ami csak megfelelő létszammal indul, sajnos nekem nem sikerült eljutni a Beduin faluba, mert nem volt meg a létszám.

A Delfin szigetre érdemes el latogatni, 80% rá az esély, hogy lehet látni ill úszni delfinekel. 

 

 

 

 

Ami szállodát illeti, nagyon meg voltam elégedve, az ellátás kifogástalan, a személyzet kedves, a szobákat naponta takarították, egy kis baksisert minden nap kaptam egy nagy vizet, és törölköző hajtogatást.

 

A tenger csodálatos, lassan mélyul, ahogy be értem a kis sárga - fekete csíkos halak már ott is voltak, és néha meg-meg csíptek :) ha korán reggel mentem le, ez pedig minden nap így volt (6-7) óra, hát valami csodaltos volt, ahogy egyre beljebb úsztam, gyönyörű korallos volt, mint egy akvárium. Láttam, polipot, murenat,gömbhalat, kék pontyos rajat, papagáj halat, tengeri sünt,tűzhalat és bohóc halat....

Napkozben, mivel sokan voltak bent, így zavaros volt a viz, de aki sznukerezni akart, az vagy beljebb úszott vagy a Royal felől a mólórol, vagy pedig bal oldalról a búvár központol mehetett a vízbe. 

Ami még tetszett, hogy itt nem lehet unatkozni, mert minden nap vannak animátorok, felnőttekel és gyerekekkel foglalkoznak napkozben. Esténként pedig minden nap van valami program. 

Vásárolni, a Braykaban illetve van a Royalnak is egy shoping centre, semminek nincs kint az ára, alkudni kötelező. :) 

 

 

 

Haza utazásunk napjára kértük, hogy csonagoljanak reggelit, amit a fenti bárban vettünk át. 2.20-kor volt a találkozó. A recepciónal vár minket a helyi képviselő ( Mohi)

Ami még fontos lehet, haza felé a gép le száll Hurgadan, ott le kell szállni a gepről amíg meg tankolnak, addig ki vittek minket a tranzitba, ami a busz volt, nem kellett le szallni ez kb 30 percet vett igénybe. Majd irány Budapest.

 

 

 

 

 

 

 

KirályZol Creative Commons License 2018.09.06 0 0 4567

Röviden a Brayka öbölről.

Mivel a fő cél a felszíni búvárkodás (sznorizás) volt, így elsősorban arról írok.

 

Előnyök:

nem láttunk piros zászlót, mivel ez egy védett öböl, valószínűleg éves szinten is ritka.

Kisgyerekekkel ill. kezdő sznorizóknak jó (lassan mélyülő homokos aljzat, mezítláb is játható).

 

Hátrányok:

1. Viszonylag nem túl gazdag élővilág. 1 hét alatt 1 teknőst láttunk, meg egy barrakudát, egy óriás murénát és egy krokodilhalat (és persze azért a szokásos halacskákból és kékpöttyös rájából volt bőven).

2. A víz sok helyen majdnem mindig elég zavaros, kicsi a látótávolság.

3. A bejutás elsősorban az öböl végében levő homokos partról, sokág nagyon zavaros és sekély vízben.

Van még egy stég a déli oldalon, az a legjobb bejutási lehetőség. Emiatt érdemes a Royal szállodát választani, mi nem így tettünk, ezért egy kicsit messze volt. Sajnos a stég végén egy sípmániákus vízimentő állt, és mindenkire ráfütyült, akik nem tartották be az általa kitalált szabályokat (ezt persze az érintett sose halotta, csak az összes többi sznorizót idegesítette, akik éppen közel voltak).

 ----------------------------------------------------

 

A szálloda (Brayka Bay Reef) rendben volt, átlagos 4 csillagos szálloda. Főleg szlovák és cseh vendégekkel.

Reggel 8-kor érkeztünk, 5 percen volt szobánk (baksis nélkül), karszalagunk csak reggeli vége után.

Távozáskor a hideg reggeli gyalázatos volt (pl. kávé és üdítő nélkül, 2 édes süti és egy üres zsemle lekvárral).

 

Mejg: a Kartago és a Travel Service sokat romlott az évek során. Kartágós képviselővel kétszer 5 percre találkoztunk, Marsa Alamban a reptér előtt, az összes információ, amit kaptunk tőle, ennyi volt: "18-as busz".

A repülőn ehetetlen kaja mellé összesen egy pohár víz járt. Dugig volt, és hazafelé sokat késett.

Előzmény: KirályZol (4561)
KirályZol Creative Commons License 2018.08.25 0 0 4566

Mindannyiunk nevében köszönöm az infót!

 

Előzmény: Beus86 (4564)
zacsek21 Creative Commons License 2018.08.25 0 0 4565

köszi megkeresem

milyen nyelven kommunikálna? csak angol vagy megy a német esetleg magyar is vlakinek náluk?

Előzmény: TLLaci (4559)
Beus86 Creative Commons License 2018.08.24 0 0 4564

Sziasztok!

 

A karkötőért 10 €-t, a tengerre néző szobáért 20 €-t adtunk. Nem fejenként, hanem összesen. 😊

 

 

Előzmény: KirályZol (4561)
seci Creative Commons License 2018.08.23 0 0 4563

Darwin-dijra jelolve!

-seci

Előzmény: sanya2003 (4562)
sanya2003 Creative Commons License 2018.08.23 0 0 4562
KirályZol Creative Commons License 2018.08.23 0 0 4561

Kedves Beus86!

Segítenél a közösségben, hogy mennyi volt a "kis baksis" a karkötőért (illetve a másik a tengerre néző szobáért)?

Most a Karthágóval a hétfő hajnali géppel kb. mindenki kb. reggel 7-re ér a szállodába, úgyhúgy ez sokakat érint!

Mi a Brayka Bay Reef-re megyünk most hétfő hajnalban, majd beszámolunk.

 

Előzmény: Beus86 (4528)
TLLaci Creative Commons License 2018.08.22 0 0 4560

Bocs de csak 1w-vel:)

 

Előzmény: TLLaci (4559)
TLLaci Creative Commons License 2018.08.22 0 0 4559

Emad Awwad (face-en fenn van) nekünk jó tapasztalataink voltak vele ,reptéri transzfer +meg Luxorba vitt és 3 nap múlva jött értünk,több autója is van normális soförökkel

Előzmény: zacsek21 (4557)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!