Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

Paula8 Creative Commons License 27 órája 0 0 791

Elnézést az új hozzászólásért de hozzáteszem a képek alapján a sípok nem eredetiek és nem is egyformák utólag lett javítva a sípanyag rajtuk tyvek anyagból  látszanak a ragasztás és az illesztés nyomai az óraszerkezet rögzítése utólag pótolt facsavarokkal történt az eredeti óracsavarok nem ilyenek  meglehet hogy a sípemelő karok feszülnek emelés közben és ez lassítja a kakukkolást! Ha van hozzáértő a közeledben én kiszerelném a szerkezetet kitakaríttatnám újraolajoznám és ezután újra beszerelném ellenőrizném a sípok nyitási magasságát  valamint hogy nem e akad valamelyik emelőkar

Előzmény: Norbichek (789)
Paula8 Creative Commons License 27 órája 0 0 790

Szia őszíntén szólva a képek alapján elég koszosnak tűnnek a csapágyfészkek (a fogaskerekek kapcsolódási pontjai) ha a hangot onnan hallod ahol mondtad az a kerék irányítja a gondütést és a kakukkolást általában ezek a szerkezetek elég jó minőségűek de de az emelőkarok rossz pozíciója miatt adhat furcsa hangokat és ez lassíthatja is a kakukkolást így látatlanban ez elég nehezen orvosolható!

Előzmény: Norbichek (789)
Norbichek Creative Commons License 1 napja 0 0 789

Szia!

Elnézést lassú válaszomért, elég sűrű nap van mögöttem...:( Köszi szépen, hogy írtál, egy győri órástól lett véve, aki árul és fel is újít kakukkos órákat, de hogy ezzel mit csinált azt sajnos nem tudom pontosan. Készítettem képet az óraműről, nem tudom, hogy a kényes/hibás alkatrész látszik-e rajta, annyit tudok mondani hozzá, hogy a furcsa hang, a bal oldalon alul lévő 8 nagy fogú kerék irányából jön. Ha van időd. légyszi nézd meg a képet, ha látsz rajtuk valamit, akkor írd meg. Köszi szépen.:)

Előzmény: Paula8 (788)
Paula8 Creative Commons License 3 napja 0 0 788

Szia érdekes a jelenség nálam orosz óráknal volt hasonló jelenség, kérdezném hogy használtan vásároltad e az órát látta e órás vagy hozzáértő tisztítva volt e  a szerkezet! Ha nem volt kitisztítva csak valaki utánaolajozott akkor lehetséges hogy koszt szedett össze vagy megszűnt az olajzása, elképzelésem szerint a szélkerék hangjált hallhatod ennek a forgási sebessége szabályozza a kakukkolás sebességét ha koszos előfordul hogy ingadozik a forgás sebessége így a kakukkolás is hol gyorsabb hol lassabb! kérlek készíts képeket!!

Előzmény: Norbichek (787)
Norbichek Creative Commons License 3 napja 0 0 787

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni a kakukkos órám működésével kapcsolatban. Egy kb. 15 éves "Schwarzwald"-i két súlyos (284g-284g) német óráról lenne szó. Pontosan két hónapja kaptam karácsonyra, szépen be volt állítva, napi 1-3 perces késéssel eljár, (ma 6 óra alatt semmit sem késett), de néhány napja a kakukkoló mechanizmusból az óraszerkezet felől furcsa fémes zaj hallatszik, ha egész órakor többet kakukkol, a sebessége ingadozik, néha teljesen lelassul majd kicsit gyorsul. Aki betudja azonosítani mi lehet a hiba és a javítás módja kérem jelezzen. Köszi szépen.

KaQukk 1 Creative Commons License 3 napja 0 0 786

Egyenlőre nem szedtem szét!

A nagymutatót kézzel vezérelve nem produkálta a 20 perces késést , és most mintha megjavult volna, azóta jól üti az órákat is!

Remélhetőleg csak ennyi baja volt!

Előzmény: örihari (783)
Paula8 Creative Commons License 6 napja 0 0 785

Nem akarlak elkeseríteni de valószínűleg már jól szét is kopott a túlsúlytól ezek az órák meghatározott húzási súlyra vannak kitalálva ezeket valaki egy tervezőasztal mellett megtervezte kiszámolta az anyagok tűrési képességeinek megfelelően így kalkuláltak az órának egy élettartamot! ahogy az óra elkoszolódik lassul a járása vagy megáll ha túlsúllyal erőlteted akkor csak az óra életét rövidíted le!!!

Előzmény: Barret02 (781)
örihari Creative Commons License 6 napja 0 0 784

Hát azért inkább a tisztítás, a több súly gyorsan koptatja a szerkezetet.

örihari Creative Commons License 6 napja 0 0 783

Ez a mutatók mögött közvetlen,tisztításhoz ki kell venni a szerkezetet.

Előzmény: KaQukk 1 (780)
KEEWAY ÓRA Creative Commons License 6 napja 0 0 782

Köszi

Barret02 Creative Commons License 6 napja 0 0 781

Esetleg egy picivel több súly is segíthet!

Nekem a kakukkos oldal ezer éve két súllyal megy.

Előzmény: KEEWAY ÓRA (775)
KaQukk 1 Creative Commons License 6 napja 0 0 780

Köszi!

Ez a vezérlőszerkezet pontosan hol helyezkedik el?

Előzmény: örihari (777)
KEEWAY ÓRA Creative Commons License 6 napja 0 0 779

Meg sajna nincs itthon sebbbenzin meg nem tudom melyik alkatrész micsoda de azért köszi :)

Előzmény: Paula8 (776)
KEEWAY ÓRA Creative Commons License 6 napja 0 0 778

Szia annyit tudok hogy német kakkukos óra
am köszi a tanácsot nem merek belenyulni

Előzmény: Paula8 (776)
örihari Creative Commons License 2015.02.21 0 0 777

Szerintem a szerkezet vezérlő része piszkos és nem áll be mindig a megfelelő pozicióba.

Előzmény: KaQukk 1 (774)
Paula8 Creative Commons License 2015.02.21 0 0 776

Szia előszöris azt kellene tudni milyen típusú az óra, valószínűleg el van koszolódva a szerkezet vagy ha öregebb vagy rosszabb minőségű akkor akár el is lehet kopva a csapágylemezeknél, ÉN személy szerint kitisztítanám sebbenzinnel a csapágylemezeknél tengelykapcsolódásoknál aztán valami nagyon finom olajjal injekciós tűvel újraolajoznám minimálisan és próbálnám járatni!

Előzmény: KEEWAY ÓRA (775)
KEEWAY ÓRA Creative Commons License 2015.02.21 0 0 775

Sziasztok !

Az órámnál egyre többször fordul elő ,hogy megáll. 
Hiába állítom függőbe és vizszintbe  megy egy pár hétig , napig vagy épp pár órán keresztűl és megáll. Aztán mindent kezdhetek előrről Újra beállítom míg el nem indul és újra  megy egy ideig . Mit  lehetne vele tenni ? ( azonkívűl, hogy óráshoz viszem ) Erre nem érkezett semmi válasz.

KaQukk 1 Creative Commons License 2015.02.20 0 0 774

Üdv!

Érdeklődnék, hogy a fogasives szerkezet a felet mindig rendesen üti, de az órát párszor kihagyja, és kb 20 perccel később üti el. Mi lehet a baja?

Vondeak Creative Commons License 2015.02.20 0 0 773

hozzáállítottam, ismét a régi :) köszi

örihari Creative Commons License 2015.02.19 0 0 772

A kis mutatót,bocs.

Előzmény: örihari (771)
örihari Creative Commons License 2015.02.19 0 0 771

Fogasíves.Ha amúgy rendesen sorolja az ütéseket és csak egy óra különbséggel,hozzá kell állítani a nagy mutatót.

Előzmény: Vondeak (769)
neo596 Creative Commons License 2015.02.18 0 0 770

Sziasztok.

Vannak eladó kakukkos óràim, nem értek hozzàjuk örökség és szivesen megvàlnék tőlük.

Veresegyhàzon tekinthetőek meg. Érdeklődni Tel: 06 20 337 2826.

Vondeak Creative Commons License 2015.02.17 0 0 769
Vondeak Creative Commons License 2015.02.17 0 0 768

Szia!

Fogalmam sincs. Küldök róla képet!

Előzmény: örihari (767)
örihari Creative Commons License 2015.02.17 0 0 767

Tapintókerekes vagy fogasíves? Legvégső esetben a kismutatót hozzá lehet állítani.Üdv.

Előzmény: Vondeak (766)
Vondeak Creative Commons License 2015.02.16 0 0 766

Sziasztok!

Van egy német kakukkos órám, ami már van 3 éve hálásan működik:) Tegnap lejárt, beállítottuk, azóta eggyel kevesebbet üt óránként. Tudtok segíteni hol lehet beállítani? Orosz órámon oldalt van kis ablak, ott lehet belenyúlni, de ennél csak egy-egy lyuk van oldalt, nem lehet belenyúlni. előre is kösz!

KaQukk 1 Creative Commons License 2015.02.15 0 0 765

Szia!

Olvasd a 700 hozzászólástól, ott leirtam!

Jó szerelést.

Előzmény: cisco356 (762)
Paula8 Creative Commons License 2015.02.15 0 0 764

Igen ki lehet cserélni az egész kalapácsot is, ha kiveszed a szerkezetet azon van 1 kis fém tüske ami az ütőkar rugóját fogja azt ki kell hajlítani kivenni alóla a rugót az ütőkalapácsot megfelelőhelyzetbe fordítani és simán kihúzni az újat visszadugni a rugót felspanolni és visszarakni a kis fém tüske alá!

Előzmény: cisco356 (762)
KEEWAY ÓRA Creative Commons License 2015.02.14 0 0 763

Sziasztok !

Az órámnál egyre többször fordul elő ,hogy megáll. 
Hiába állítom függőbe és vizszintbe  megy egy pár hétig , napig vagy épp pár órán keresztűl és megáll. Aztán mindent kezdhetek előrről Újra beállítom míg el nem indul és újra  megy egy ideig . Mit  lehetne vele tenni ? ( azonkívűl, hogy óráshoz viszem )

cisco356 Creative Commons License 2015.02.13 0 0 762

Sziasztok! 

Egy kérdésem lenne: Majak kakukkos órában az "ütőkalapács" cseréje szerintetek megoldható? :D

A kezem ügyébe akadt egy felújításra váró kakukkos (kakukk hiányzik, sípok szó szerint elrohadtak, 23-kor és 53-kor üt, motorkerék-csere kéne, bele kéne tenni egy tokba, előlapot visszarakni, stb)

Mert olyat kár kaptam a kezembe ahol az ütőkalapács feje hiányzott, azt még könnyű volt orvosolnom, de itt az egész drótszál hiányzik, azt kéne visszaraknom valamilyen formában. Szerintetek lehetséges? :D