Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

Paula8 2 napja Creative Commons License 739

Szia vannak kifejezetten olyan órák amiken van ütésmegállító kar az oldalán általában 1 fekete kar éjszakára megállítja az ütést, vannak olyan típusok is amelyeken az óra alján vannak így nem kerül folyamatosan feszített állapotba a szerkezet meg sem indítja az ütést! Reggeli visszakapcsolás után az előttem leírtak szerint a fogasíves szerkezet miatt pontosan kakukkolja tovább az órák számát!!

Előzmény: schaukelpferd (731)
örihari 3 napja Creative Commons License 738

A legelterjedtebb a német "REGULA"szerkezetű óra,de vannak jelzés nélküliek is ami ugyanolyan megbízható.Én biztos német órát keresnék megbízható helyről vagy eladótól.Üdv.

Előzmény: schaukelpferd (737)
schaukelpferd 3 napja Creative Commons License 737

Akkor már csak egy kérdésem van: tudnál márkát mondani vagy azon belül típust mutatni, hogy milyent érdemes leginkább venni? :)

Köszi a segítséget!

örihari 3 napja Creative Commons License 736

Igen

Előzmény: schaukelpferd (735)
schaukelpferd 3 napja Creative Commons License 735

Köszönöm!

Megnéztem egy csomó fotót, azt hiszem, értem. És ami ilyen fogasíves szerkezet, az mind tudja ezt?

örihari 3 napja Creative Commons License 734

Igen az ajtó mellet van egy drótból hajlított kis kallantyú.Teszek fel képet a fogasíves szerkezetről és a régi fajtáról.Amin középtájon egy nagy kerék van az a régi tapintókerekes,a másik a fogasíves.

Előzmény: schaukelpferd (733)
schaukelpferd 4 napja Creative Commons License 733

Köszönöm :)

És honnan tudom, hogy mely típusok ilyenek? Vagyis laikusként hogy tudom eldönteni? Látnom kellene a fotón a riglit az ajtót? (Neten nézegettem az eladó példányokat, egyelőre.)

örihari 4 napja Creative Commons License 732

A fogasíves szerkezetű óráknál,az újabbak ilyenek, egy kis riglivel be lehet zárni a kakukk ajtaját és reggel ki lehet nyitni. Az ütések és a kakukkolás az aktuális idő szerint fog történni.

Előzmény: schaukelpferd (731)
schaukelpferd 4 napja Creative Commons License 731

Sziasztok!

Gyerekkorom óta szeretnék egy kakukkos órát, de félek, hogy kidob vele a lakásból a férjem meg a gyerekeim :D Édesapám azt állitja, gyermekkorában volt olyan kakukkos órájuk, ami éjjel nem kakukkolt. Hogy is van ez? Tényleg nem muszáj éjjel is hallgatni? Kicsi a lakás, nem tudom messzire rakni a szobáktól :)

Köszi előre is, ha valaki válaszol!

Gyönyörűek az órák :)

ksanci okt. 6. Creative Commons License 730

Szia!

Sajnos lánccal elég rosszul állunk, valamikor még tavaly érdeklődtem, beszüntették Magyarországon mindenféle lánc gyártását, ami van, az Kínából jön, vagy jó, vagy nem. Ha valaki tud mégis forrást, az szóljon!

Én egyébként a Bauhausban vettem órának is jó láncot, elég sokféle van mostanában is.

A fújtatóhoz: sertésbélésnek hívják azt a nagyon vékony bőrt, amiből jót lehet csinálni, a probléma, hogy alig lehet hozzájutni. Legalább is nekem nem sikerült :)

Jó lehet még az esernyő anyaga is.

De ami nagyon zsírnak tűnik - és ez most nem vicc :D - tök véletlenül láttam meg az Andi márkanevű tisztasági betét lehúzható védőborítását, az kérem olyan, mint a tyvek: vékony, prímán hajlékony, nehezen szakad, jól ragasztható enyvvel is és tökéletes a mérete  Majak sípokhoz. A németekhez pláne, mivel azok kisebbek.

Biztosan nem csak ennek van ilyen lehúzható védőcucca.

Még nem volt időm a fújtatókészítéshez, de ez tökéletesnek tűnik :D

Előzmény: manus53 (725)
örihari okt. 6. Creative Commons License 729

Az a helyzet,hogy teljesen hiányoztak a díszei az órának,csak a natúr doboz volt a súlyokkal és a szerkezettel,amúgy én is igyekszem régi állapotába hozni a dolgokat.

Előzmény: Paula8 (728)
Paula8 okt. 5. Creative Commons License 728

ÉN az eredetiség híve vagyok vagy minimális átalakításokat szoktam végezni, de a kézügyességed előtt le a kalappal nagyon igényes a festése!!

Előzmény: örihari (727)
örihari okt. 5. Creative Commons License 727

Egy román negyedütős kakukkosból,"nemzeti"kakukkos óra.

Paula8 okt. 1. Creative Commons License 726

Sziasztok keresek 1 darab ilyen súlyt ha valaki tudna segíteni kérem jelezze a paula8@indamail.hu

manus53 okt. 1. Creative Commons License 725

Sziasztok! Tudna valaki segíteni? Fújtató javításához lenne szükségem Tyvek anyagra, vagy hasonlóra, ami megfelel a célnak. Hol kapható ilyesmi? És még láncot is keresek egy antik órához. Nagyobb méretű szemekből áll az általában használtaknál, egy szem mérete: 9,5 mm. Tudtok valami megoldást? Nagyon megköszönném!

Paula8 szept. 30. Creative Commons License 724

Sziasztok regula kakukkos órához keresek nagymutatot valamint a mutató alá tartozó négyszög közepű tartócsavart és fölé kerülő rögzítőcsavart a mutató mérete 3.5cm körülbelül! cserébe tudok felajánlani más óraalkatrészeket!!!

Paula8 aug. 10. Creative Commons License 723

TEgyél fel képeket az óráról kívülről és belülről is talán tudok segíteni!

Előzmény: norbec25 (722)
norbec25 aug. 10. Creative Commons License 722

Hali!Nekem is van egy ilyen órám,csak nem tudom beüzemelni!Ha tudnál segíteni!Az láncok teljesen fenn vannak de nem jár...A láncoknak hogyan kell állni?

Előzmény: Órásfecó (331)
ksanci jún. 27. Creative Commons License 721

Hát akkor ezt is tudjuk. Mondjuk a románban fogasíves szerkezet van már.

Az ajtó miatt megkereslek, ha végre vége a melóknak :) Köszi!

Előzmény: Paula8 (718)
davidbence91 jún. 26. Creative Commons License 720

Már nincs rá szükség, csak a tok van, és néhány fogaskerék. :D A többi már más órába a költözött. :)

Előzmény: ksanci (717)
KEEWAY ÓRA jún. 26. Creative Commons License 719

Köszi :)

Előzmény: ksanci (714)
Paula8 jún. 26. Creative Commons License 718

Szia garantáltan német kb 20 darab kakukkos óra birtokában már meg tudom állapítani :D  Méghozzá a régebbi típúsú tapintótárcsás szerkezettel rendelkező!!!

ksanci jún. 25. Creative Commons License 717

Van egy emberke, akinek van ilyen román doboza, számlapja, és szerkezetet keres, mutatókkal, láncokkal, ingával súllyal.

Írtam neki, hogy van hozzá szerkezetem, lánccal és mutatókka de súlyok és inga nélkül.

Visszaírt, hogy úgy nehéz működtetni, de mit kérek érte. Hát, azt hittem, jobban örül a dolognak, mivel elég nehéz lesz ilyen román órát beszerezni szerintem.

Na mindegy, írok neki aztán ha túl olcsón szeretné, akkor írj neki, hogy megvennéd a dobozt olcsón, a szerkezetben meg megegyezünk :D

Tessék, Paula8-nak van fehér ajtaja... :D

Előzmény: davidbence91 (715)
Paula8 jún. 25. Creative Commons License 716

Színben mennyire ragaszkodsz a barnához? egy fehér ajtóm van ha jól emlékszem feleslegbe keress meg paula8@indamail.hu

davidbence91 jún. 23. Creative Commons License 715

Szia!

Irigylem a román órád, jól mutatna a gyűjteményemben. :D

Az ajtó ügy viszont sajnos veszett fejsze nyele... Nekem egy másik típushoz kellett volna, amelyiken fehér ajtó van, és fehér számlap. Vagy 2 évig kerestem a fehér ajtót, órásokkal is beszéltem, de nem sikerült szerezni. Mivel abból a típusból már volt 2 működő órám, és ennek a tokja se volt a legjobb állapotban, inga se volt, alkatrész lett belőle. Nagyon nagy mázlival tudsz hozzá csak szerezni. Lehet csak úgy, ha veszel egy másikat olcsón. :D De akkor jól jársz, lesz sok alkatrészed. :D

ksanci jún. 23. Creative Commons License 714

Semmi gond, KEEWAY ÓRA :)

Szia Paula8!

Biztos, hogy német az az óra? Mert ha igen, akkor a románok ezt koppintották. Csa kevésbé kidolgozottak  a díszek:

Más.

Kellene nekem egy ajtó Majak órához. Most vettem alkatrésznek az ajtó miatt egy órát, ma érkezett meg és kiderült, hogy a fenti képen lévő román óra, csak díszek nélkül. Ezen kisebb az ajtó, nem jó a Majakhoz. Szóval egy ilyen kellene:

Ha valakinek lenne... köszi!

Előzmény: Paula8 (705)
KEEWAY ÓRA jún. 4. Creative Commons License 713

Ksanci bocs elnéztem a neved.

Előzmény: KEEWAY ÓRA (712)
KEEWAY ÓRA jún. 4. Creative Commons License 712

Szia KisAnci!
Köszi szépen a választ :)

Előzmény: ksanci (709)
Paula8 jún. 3. Creative Commons License 711

Ez az inga 1 majak óráé nem csak olyan mint 1 majak inga!!

Előzmény: KGery26 (710)
KGery26 jún. 2. Creative Commons License 710

Örökségben találtam inga akasztója egy az egyben mayak kakukkosé de nem tudom milyen órának volt ilyen . Hiányzik egyik kis anyacsavar szerű állókája. Akinek van ilyen anyacsavar szerű bigyulája kérem keressen. Előre is köszönöm.