Keresés

Részletes keresés

ksanci Creative Commons License 14 órája 0 0 1060

Nagy vagy, köszi! :)

Előzmény: Dani922 (1059)
Dani922 Creative Commons License 16 órája 0 0 1059

Áttúrom a több fióknyi alkatrészt  hátha találok neked :)

Előzmény: ksanci (1058)
ksanci Creative Commons License 30 órája 0 0 1058

Ja, egy fotó:

Kettészedtem a jelenlegi egy láncot és kölcsönvettem az ingát a másikról. Illetve ennek a nagymutatóját raktam át amarra, ezért ezen van a törött, alapból javított.

Előzmény: ksanci (1057)
ksanci Creative Commons License 30 órája 0 0 1057

A pakkban volt egy másik kis német kakukkos is, annak sípokat kellett javítani, és az ütéssel vannak problémák, egyébként jár szépen.

Viszont nincs hozzá egy lánc, inga és nagymutató.

Van esetleg valakinek eladó ilyesmije? :)

Regulához való cuccok jók hozzá: 17 cm hosszú inga, 38mm nagymutató,  és egy lánc kellene.

Köszi!

ksanci Creative Commons License 2 napja 0 0 1056

A keletnémet órámnál volt ugye hasonló a helyzet, de ott csak simán szegek tartottak mindent, le tudtam szedni az előlapot a szerkezettel, onnan már nyert ügy volt. Szerencsére, mert az a szerkezet tényleg koszos volt :)

Előzmény: ksanci (1055)
ksanci Creative Commons License 2 napja 0 0 1055

Volt benne némi por, de nem vészes. Teljesen nem szedtem ki a szerkezetet, mert a sípok ugye útban vannak és ragasztással rögzítettek, nem csavarral. Nem biztos, hogy egyben ki tudom szedni, sípot pedig nem szeretnék javítani.

A másik lehetőség az előlap leszedése lenne a szerkezettel, de az egy vékony lemez, a szegelésen kívül ragasztva is van, azt is csak annak erősen esélyes szétrepedésével tudtam volna leszedni, még a teteje nélkül is.

Úgyhogy ki lett fújva és amig nem volt teteje, addig felülről ügyesen be lett olajozva. Egyébként a súlyok nagyon ügyesen vannak méretezve, pont akkorák, amekkora kell, nincs fölösleges terhelés, szóval bírja ez, bírja :)

Most járatom, megy szépen.

Előzmény: Dani922 (1054)
Dani922 Creative Commons License 2 napja 0 0 1054

Szép munka :) A szerkezetet is kipucoltad ?  Mer a képek alapján jó koszos  :D

Előzmény: ksanci (1053)
ksanci Creative Commons License 3 napja 0 0 1053

No, hozzám került az óra, most már egyben van :)

Nem volt kiakadva a lánc, valamiért olyan baromi erősen nyomják a rugók a lánckerekek reteszművét, hogy alig lehet felhúzni is. Regula egyébként. 

Azt hittem, szét kell szednem, hogy ki tudjam venni a láncot. Az óramű rugólemezéhez hozzáfértem, azon állítottam, most már jó. Az ütőműé fölött ott a karmos tárcsa, ráadásul nem csavaros, hanem szilárd illesztésű, azt így a szerkezet kiszedése nélkül nem feszegetném.

Olyan, mintha működési irányban meg lettek volna erőltetve, fel vannak kicsit gyűrődve a rugólemezek.

Előzmény: felites (1052)
felites Creative Commons License 6 napja 0 0 1052

Budapesten és környékén bárhova el tudjuk vinni, előre is kösz, jelentkezünk.

Előzmény: ksanci (1050)
örihari Creative Commons License 6 napja 0 0 1051

Üdv!

Úgy látom a mutató már eleve javított volt.A dobozt szépen meg lehet ragasztani,a lánc kiakasztása sem probléma,egy kampós kerékpárküllővel megoldható és ilyen állapotban jól hozzáférhető.Hajrá!

Előzmény: felites (1047)
ksanci Creative Commons License 2016.07.18 0 0 1050

A nagymutatót is meg lehet szépen ragasztani, ha megvan a másik fele.

A láncot nem egyszerű kiszedni, ha még nem csináltatok ilyet.

Mindenképpen át kellene nézni. Hol vagytok helyileg? Én mostanában nem tudok mozogni, szóval én csak akkor tudom megnézni, ha házhoz hozzátok :(

De biztosan meg tudjátok itt még valakivel beszélni. 

Előzmény: felites (1047)
felites Creative Commons License 2016.07.17 0 0 1049

felites2 Creative Commons License 2016.07.17 0 0 1048

felites Creative Commons License 2016.07.17 0 0 1047

Egyrészt széttört a fa keret, de azt meg tudtuk ragasztani, viszont a tetejét és a keretet nem tudjuk rá visszatenni. Belül pedig valahogy a lánca beszaladt és nem tudjuk kihúzni, valamint a nagymutató eltörött. De mi egyáltalán nem értünk hozzá:( Próbáltam lefotózni.)

ksanci Creative Commons License 2016.07.17 0 0 1046

Üdv!

Akármi is a baja, távolból nem valószínű, hogy menni fog a javítás, főleg, ha csak gyűjti, de nem bütyköli őket.

Lehet, hogy csak letört egy-két dísz, de az is lehet, hogy kiugrott egy fogaskerék valahol. Magában a szerkezetben nem valószínű, hogy tört bármi is.

Nekem egy hármoszögletű Majak zuhant majdnem két métert, én lepődtem meg  legjobban, hogy semmi baja nem lett. Csak azért találtam meg, hogy melyik részével ért földet, mert pont a rézlemezzel borított csúcsa volt az és behajlott a lemez kicsit. Meg a szerkezet leugrott a csavarokról, de csak azért, met nem volt alátét és a fejek átfértek a lyukon :)

A legjobb, ha innen a fórumról kiválasztasz egy szimpatikus delikvenst és megbeszéled vele a javítást :)

Előzmény: felites (1043)
pablo28 Creative Commons License 2016.07.16 0 0 1045

Nagyon szívesen segítek én is ha tudok! Fénykép nem ártana hogy megtudjuk fogasíves vagy tapintótárcsás a szerkezete és az előttem szólóhoz csatlakozva leírni hogy mi a hibajelenség. Jelenleg nagyon kevés régi órás foglalkozik már mechanikus órák javításával és igen drágán dolgoznak, legalábbis a mi környékünkön.

örihari Creative Commons License 2016.07.16 0 0 1044
felites Creative Commons License 2016.07.15 0 0 1043

Sziasztok! Segítségeteket szeretném kérni kakukkos óra javítással kapcsolatban. A fiam gyűjti a kakukkos órákat és sajnos az egyik leesett és megsérült. Tudnátok-e abban segíteni, hogy hol lehet megjavíttatni? Egy feketeerdei kakukkos óráról van szó. Előre is köszönöm.

pablo28 Creative Commons License 2016.06.11 0 0 1042

Mindig fáj az ember szíve amikor megpillant egy tetődíszt és az óra nincs mellette sajnos csak ennyi került hozzám belőle....

Dani922 Creative Commons License 2016.05.04 0 0 1041

Nagyon szép munka :) Erről szól a szakma nem a szíj és elemcseréről :) Bár a láncot kicserélhetnéd akár egy Majak kakukkos óra láncára . Bár ha a tulajnak így is tetszik akkor felesleges :)

Sanyika02 Creative Commons License 2016.04.28 0 0 1040

A lánc csak 70N-nal van terhelve, ha kissé rángatva húzzák fel, akkor sem igen terhelődik 100N fölé. A szakító szilárdságára meg 750-800N-t mértem. Egy darabig azért bírni fogja... De azért az sem árt ha évente egyszer meglátogatom és belenézek. Ha esetleg cserélni kell, hát könnyen pótolható. Ha minden igaz, akkor holnap kerül a gazdájához az óra.

Előzmény: KaQukk 1 (1039)
KaQukk 1 Creative Commons License 2016.04.27 0 0 1039

Ez a lánc, szerintem nem lesz hosszú életű, de különben összességében jól mutat az óramű!

Előzmény: Sanyika02 (1038)
Sanyika02 Creative Commons License 2016.04.27 0 0 1038

Előzmény: KaQukk 1 (1036)
Sanyika02 Creative Commons License 2016.04.27 0 0 1037

A súlyt esztergáltam vasból, egy barátom pedig vegyileg feketítette. Az inga lencse egy ismerősöm nagymamájáé volt valaha: egy piperedobozka tükörrel, jó régi. Az ismerősöm megörökölte, aztán felnőtt és megunta, aztán a kislányomnak adta aki szintén megunta pár év után és különben is eltörött benne a tükör és kidobta. Én meg kikukáztam, kiszedtem belőle az üveg darabokat, kettészedtem a dobozkát és beépítettem az ingába. Pont jó a mérete, alakja, tömege és még korhűnek is tűnik az órához. :o)

Az inga szárat 2db 1mm átmérőjű vashuzalból sodortam össze. Az állító anyát pedig ALU-ból esztergáltam: egy két darabból álló kapszulát amit összepattintottam, miután átfűztem rajta az inga szárát. Van a kapszulában egy rugó is, amit egy kifogyott golyóstollból szereztem és méretre szabtam. Ez a rugó szorítja meg az inga szárat fix pozícióban, ahova akarom oda tekerem mint egy anyát. Egyszerű. Azt pedig hogy ne forduljon el a lencse a lengés síkjából (a Föld forgása miatt), úgy oldottam meg, hogy egy darab csúszásgátló filcet ragasztottam a lencse hátoldalába ami egy picit megfogja az inga szárát, így nem tudnak egymáshoz képest elfordulni. Hetek óta jár gond nélkül, egy héten kb egy perc hibája van, de ennél pontosabbra nem tudom állítani, mert állandóan változik a hőmérséklet, a páratartalom stb. Kb. 1260mm-t ereszkedik a súly 24 óra alatt. A lánc fürdőkádláncból van, vettem 3m-t a Praktikerben és méretre szabtam. 

Csak az bánt, hogy sok alkatrésze hiányzik, így nem harangjátékozik óránként. De annak örülök hogy legalább működik. Amikor kézhez kaptam, nem nagyon hittem hogy még fog járni.

Köszönöm a segítséget!! A Kakukkos óra fórum sokat segített! :o)

Üdv,

Sanyi

Előzmény: KaQukk 1 (1036)
KaQukk 1 Creative Commons License 2016.04.27 0 0 1036

Szép, gondos munka. Gratulálok!

Előzmény: Sanyika02 (1035)
Sanyika02 Creative Commons License 2016.04.26 0 0 1035

Üdv,

ilyen lett...

https://youtu.be/auGPwASAi68

Előzmény: KaQukk 1 (1034)
KaQukk 1 Creative Commons License 2016.04.05 0 0 1034

A kép lemaradt!

Előzmény: Sanyika02 (1032)
KaQukk 1 Creative Commons License 2016.04.05 0 0 1033

Kienzle (mit geflügelter Uhr)Kienzle GmbH / Kienzle-Haller AG / Schlenker & Kienzle Schwenningen, Deutschland; registriert am 6.10.1898

Előzmény: Sanyika02 (1032)
Sanyika02 Creative Commons License 2016.03.29 0 0 1032

Szépen ketyeg az óra. :o)

Pár napig/hétig járatom, aztán összerakom teljesen.

Van lánc is. Átmenetileg fürdőkád láncot tettem rá, az volt a boltban, szépen megy vele. Tettem rá egy edénykét amibe pakolhatok súlyokat. Kitapasztalom mennyi az a minimál amivel még szépen fog járni a "bejáratás" után.

Az ingát pedig szintén ideiglenes megoldással csináltam. Kiszámoltam a hosszát ami kellene és egy kicsit hosszabbra hagytam. Összesodortam 2db 1mm-es huzalt, így az egy menetes szárat képez és arra tettem rá egy csinos kis piperedoboz tetejét. Beállíthatom a sebességét, bár ebben a pillanatban nem fontos a pontossága, csak hogy járjon szépen. Eléggé kopottak a fogaskerekei. Nagyon öreg óra lehet... 

Sanyika02 Creative Commons License 2016.03.29 0 0 1031

Tudom, láttam már ezt a linket.

Erre mondtam hogy nekik nincs olyan méretű ami kéne.

Hacsak nem gyártatok velük...

Előzmény: KaQukk 1 (1030)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!