Keresés

Részletes keresés

ksanci Creative Commons License 2017.07.13 0 0 1121

Jah, ha kell esetleg szerkezet, akkor neked is tudok adni.

Előzmény: autoitalia (1118)
ksanci Creative Commons License 2017.07.13 0 0 1120

Kedves Voliferi!

Üdv a fórumon!

Ejha, mindet elolvasni, az szép. Bár azt hiszem annó én is elolvastam :D

Nekem van több ilyen szerkezetem, nem szedném szét, odaadnám egyben, ahogy van :)

Az email címem ott van a profilomban (kattintás a nevemre).

Szép napokat!

Előzmény: Voliferi (1117)
ksanci Creative Commons License 2017.07.13 0 0 1119

tervezek is gépeket (amik aztán működnek is)

:D:D

Hát akkor probléma egy szál se! :)

Szétszedni csak akkor kell, ha valami nagyon stimmel. Egyébként vedd ki a szerkezetet és tanulmányozd, hogyan működik. Nem hiszem, hogy problémát fog okozni neked és utána a karbantartás/javítás/beállítás sem jelenthet gondot. Ha valami nagyon el van mászva és nem érthető esetleg, hogyan kellene működnie, akkor szerezz be egy másik órát, ilyen Majakokat tonnaszámra találsz a vaterán, jófogáson stb.

Előzmény: autoitalia (1118)
autoitalia Creative Commons License 2017.07.12 0 0 1118

Köszönöm a segítséget! Így fogok eljárni.

Érzékkel nincs gond, tervezek is gépeket (amik aztán működnek is), meg aztán sok mindent javítok, felújítok, (autóktól a fényképező objektívig) de egy robbantott ábra nélkül kicsit tartok a szétszedéstől. :)

Előzmény: ksanci (1116)
Voliferi Creative Commons License 2017.07.12 0 0 1117

Tisztelt Fórumozók!

Új vagyok a fórumon. Elolvastam mind az 1116 hozzászólást, azért merek írni újoncként, mert segítséget szeretnék kérni.

Nyugdíjaként egy kreatív hobbival szeretném sok szabadidőmet eltölteni.

Vásároltam egy "Majak" bakelit előlapos kakukkos órát, azzal a szándékkal, hogy életre keltem nosztalgiázásból.(Nagyapámnak anno kiskoromban volt egy eredeti schwarzwaldi órája, ami sajnos elkallódott az évek során.)

Az órát kitisztítottam, a sípját felújítottam, de sajnos a tökéletes működéshez egy alkatrész hiányzik a megvásárolt órából. A szélkerék a tengellyel együtt nincs benne az órában(igaz nem működőképesként vettem, de nem gondoltam, hogy alkatrészhiányos. Az óra jelenleg már jár.

Ha valaki tudna segíteni, megköszönném, mivel alkatrészt nem valószínű, hogy máshonnan fellelhetnék.

Címem: volferi65@gmail.com

Előre is köszönöm a segítséget és maradok szorgalmas olvasója a fórumnak, mert eddig is sok hasznosat tanultam a hozzászólóktól.

ksanci Creative Commons License 2017.07.03 0 0 1116

Mindenképpen ki kell szedni a szerkezetet. Ha olajos-ragadós, akkor benzinben szoktam átmosni, majd mosószeres vízzel átöblítem és megszárítom. Át is törlöm nagyjából, mert a benzin elég szép kis nyomokat tud hagyni.

Ha csontszáraz a szerkezet, akkor csak átfújkálom és beolajozom. 

Szétszedni nem kell, nem is ajánlott, ha nincs az embernek tapasztalata/érzéke, mert nem mindegy, hogyan rakod össze.

A fogaskerekeket érdemes megmozgatni, hogy mennyire lötyögnek a perselyben, ha kézzel érezhetőn nem csak tengelyirányban tudod mozgatni, akkor ott komoly kopás van, azt javítani kell. Főleg a gátszerkezet fogaskerekeit és a gátat kell megnézni.

A sűrített levegős pucolást nyilván ésszel kell végezni, de elég nehéz pusztán sűrített levegővel tönkretenni. Ipari eszközök, nyomások használata meg nem az ész kategóriába esik :D

Előzmény: autoitalia (1115)
autoitalia Creative Commons License 2017.06.29 0 0 1115

Kedves ksanci!

Köszönöm a tanácsot, hétvégi ráérő időmben megpróbálom megtisztítani. Műszerolaj van itthon (van egy használatban lévő 1920 körüli Singer varrógépünk, ahhoz elengedhetetlen), viszont a tisztításhoz mit célszerű használni? Át kellene mosni az egész szerkezetet valamivel? Benzin, alkohol, vagy valami hasonló ami nem korrozív? 

Ha elindítom az elején szép szabályos a tikk-takk, aztán 7-8 után elkezd picit féloldalas lenni, és egyre kisebb a kilengés, amíg meg nem áll. Gondoltam rá, hogy sűrített levegővel átfujkálom, persze a 6 bar-t nem ereszteném neki...

Előzmény: ksanci (1114)
ksanci Creative Commons License 2017.06.28 0 0 1114

Szia!

Ugye, milyen nagyszerű? :)

Először is amikor elindítod, a tik-taknak szép egyenletesnek, szabályosnak kell lennie. Ha nem az, akkor apránként arra az oldalra és addig kell dönteni, ahol szabályossá válik. De ha ez meg is van, és jár is, akkor is fog kelleni neki egy kis tisztítás és olajozás. Ezt leginkább a szerkezetet kiszedve lehet megcsinálni, de ha a szerkezet tiszta, akkor műszerolajos ecsettel meg lehet próbálni hátulról bekenegetni a fogaskerekeket, de így csak az egyik oldalról férsz hozzá, ami nem az igazi.

Amit semmiképpen ne tegyél: nehezebb vagy plusz súlyokat ráaggatni!

Előzmény: autoitalia (1113)
autoitalia Creative Commons License 2017.06.27 0 0 1113

Üdv fórumtársak. Van egy Majak kakukkos órám, amit a nagyszüleimtől örököltem. Kb 6-8 éve nem ment. Szeretném feléleszteni. A kakukkos része tökéletesen működik, az oldalsó ablakon át működtetve, és a mutatót hajtva is. Azonban az óra réaze nem megy. Pontosabban ha elindítom, 10-12 oda-vissza után megáll az inga. Ha a súlyt épp csak megfogva, egy kevés, de tényleg csak lehelletnyi erővel "segítem" lefelé, akkor megy. Olvasgatom a szakirodalmakat szorgosan, gépészként azért nem teljesen kínai minden. De nem tudom, mit kellene megnéznem, hogy stabilan működjön. Jó lenne megint hallani a kiskakukkot ☺

LadyP Creative Commons License 2017.06.12 0 0 1112

Ó, hogy én mennyire szeretem a kakukkos órákat! :) Pont a múltkor nézegettem néhányat a vaterán, nosztalgiáztam... Nagymamámra emlékeztetnek. Lehet, hogy előbb-utóbb én is beszerzek egyet. :)

ksanci Creative Commons License 2017.05.25 0 0 1111

Nagyon tuti! Gratula!

Én is nagyon szeretnék egy negyedütős/és vagy zenélős/figurás órát, de most a házfelújításra ráment a gatyánk is :)

Előzmény: örihari (1109)
örihari Creative Commons License 2017.05.23 0 0 1110

A méretei :70 cm magas,50 cm széles-nagyon nagy.

örihari Creative Commons License 2017.05.23 0 0 1109

A felső sorban a három kép a vatera aukciója volt.Hiányosként hirdették,de a csomagban egypár fatöredéken kívül minden meg volt.A többi felvételen a munka utáni állapot.mindig szerettem volna egy negyedütős német

kakukkost és végre sikerült.

örihari Creative Commons License 2017.05.23 0 0 1108

Kistesó79 Creative Commons License 2017.04.29 0 0 1107

Üdv!

Érdekel valakit óra alkatrész? Mail: gaborhorakkukacgmail.com

b_istvan Creative Commons License 2017.04.28 0 0 1106

Nard,

csinálhatsz te is láncot...

Kell jozzá egy a láncszem furatára reszelt rúd, meg a láncszem anyagának való drót.

Feltekered egymás mellé, majd a lapos oldal felénél elvágod a meneteket.

(Ha lombfűrésszel vágod, vedd a vágott oldalon a rudat a vágási szélességgel  hosszabra,

egyik oldalon hosszabb lóversenypálya)

Leszeded a szemeket, összekapcsolod, összenyomod.

így érdekesebb...hajrá!

István

Előzmény: nard (1104)
ksanci Creative Commons License 2017.04.28 0 0 1105

Üdv!

A Majakhoz egészen jól passzol az a lánc, amit nagy szakáruházakban is kapni. Én annó asszem a Bauhausban vettem pár métert.

Előzmény: nard (1104)
nard Creative Commons License 2017.04.22 0 0 1104

Tiszteletem! 

Majak kukuskás órához van valakinek lánc eladó?

ksanci Creative Commons License 2017.03.26 0 0 1103

Üdv!

Kristóf Máté: Nem egészen világos, amit írsz:

Nem akar kijönni a kapuján a kakukk madár és amikor már elütötte az időt és leált az ütése akkor újra kijön. 

Akkor most kijön, vagy sem? Az ütőszerkezet az jól működik? A kakukkot kifelé mozgató rúdon általában van egy kis szár merőlegesen, amit egy másik kis szár tol, forgat az ütőszerkezetből, ha nem jön ki, akkor túl nagy a távolság a szárak között.  Egy kis rugó húzza vissza alaphelyzetbe, ez csak annyira erős, hogy ha kézzel kihúzod a kakukkot, akkor elengedve magától visszamegy.

Különböző mechanikai behatásokra, erőltetésekre ezekenk a kis száraknak a távolsága megváltozik, és vagy nem tudja kitolni a kakukkot, vagy ütközésig tolja aztán blokkolja az ütőszerkezetet is. Elég jó móka beállítani, ha a szerkezeten belül máshol is deformálódtak alkatrészek.

KEEWAY ÓRA: Az mit jelent, hogy tönkrement? Két kilincskerék van ugye a két felhúzóműnél. Hát vagy szétszeded és megjavítod, hacsak nem felrobbant akkor nem tud úgy tönkremenni, hogy ne lehessen javítani, vagy szerzel egy ugyanilyen szerkezetet. Csak külön ilyen alkatrészt nem fogsz kapni. Hacsak nem olvassa valaki olyan a fórumot, akinek van pont ilyen a fiókban :) De legalább egy fotó kellene.

Előzmény: Kristóf Máté (1100)
KEEWAY ÓRA Creative Commons License 2017.03.21 0 0 1102

Sziasztok !
Pontosan nem tudom milyen márkáju a német kakukkos órám , de tönkre ment benne a " kilincs kerék" .
Hol lehetne alkatrészt beszerezni  hozzá  (  lehetőség szerint emberi áron)

Kisádám Péter Creative Commons License 2017.03.14 0 0 1101

Kedves Kristóf Máté!

Orosz óráknál a kakukkot egy kis rugó húzza vissza és egy kar tolja ki kakukkoláskor. Véleményem szerint a  rugót kell úgy beállítani, hogy ne legyen se túl erős se túl gyenge, csak éppen vissza húzza az ajtót. Ahhoz, hogy a kakukk kijöjjön rendesen a kakukknál is lehet állítani csavarral vagy nagyon finoman hajlítani az ajtónyitó dróton.Türelem játék mindent csak nagyon óvatosan!

Kristóf Máté Creative Commons License 2017.03.10 0 0 1100

Üdv Toamacsek! 

A kakukkos órámnak van egy hibája.Nem akar kijönni a kapuján a kakukk madár és amikor már elütötte az időt és leált az ütése akkor újra kijön. 

Mit tegyek ilyenkor? 

Előre is köszönöm! 

Előzmény: ToMacsek (321)
Kisádám Péter Creative Commons License 2017.02.13 0 0 1099

De csak óvatosan hajlítgassa az ütőkalapácsot és finoman mert eltörhet de házi praktikának nagyon megfelel mert én is csináltam és bevált!

ksanci Creative Commons License 2017.02.13 0 0 1098

Üdv!

Le kell venni, ki kell nyitni hátul és a spirált ütő kalapács szárán hajlítani egy picit felfelé. Becsuk, visszarak, kipróbál. Aztán újra, mert most meg már nem ér hozzá :)

Pepecs meló, ha az ember nem érez rá egyből, mert a visszarugózás miatt nehéz pont a jó pozícióba hajlítani. 

Előzmény: proof00000 (1097)
proof00000 Creative Commons License 2017.02.12 0 0 1097

Kedves Óraszakértők!

Segítségre lenne szükségem, mivel a hosszas keresgélés után sem találtam javaslatot a problémámra. 

Örökültünk egy nagyon szép antik faliórát. Minden félkor egyet üt, egészkor annyit, ahány óra van. Az a problémánk, hogy amikor üt, a fém spirál berezonál és így nagyon csúnya fémes hangja lesz. Hogyan lehet ezt kijavítani? Mindenképp el kell vinni óráshoz, vagy egy halandó is meg tudja javítani?

Segítségetek előre is nagyon köszönöm!

KEEWAY ÓRA Creative Commons License 2017.01.25 0 0 1096

Tudomásom szerint , igen .

Előzmény: ksanci (1095)
ksanci Creative Commons License 2017.01.25 0 0 1095

Jah, ugye a gyári súlyok és inga van rajta?

Előzmény: KEEWAY ÓRA (1093)
ksanci Creative Commons License 2017.01.25 0 0 1094

Üdv!

Jól akkor van beállítva, ha teljesen szabályos a tikk-takk. Nem biztos, hogy szép, szabályos függőleges állásban lesz ilyen, döntögetni kell.

Ha a járás szabályos, és megáll, akkor a szerkezet lehet piszkos és/vagy csontszáraz. Ha tiszta és a kenés is megfelel, akkor sajnos nagymértékű kopás van valahol.

Az a helyzet, hogy egyik esetben sem jellemző, hogy órákat jár két megállás között.

Szét kellene szedni és megnézni.

Előzmény: KEEWAY ÓRA (1093)
KEEWAY ÓRA Creative Commons License 2017.01.25 0 0 1093

Amikor sikerül beállítani és elindul akkor megy egy pár órát aztán megint megáll.

Előzmény: Törölt nick (1092)
Törölt nick Creative Commons License 2017.01.25 0 0 1092

Pozicionálás. Játszani kell vele.... pl. panelnál azt is észrevettem kilengése van a háznak arra is érzékeny.....

Ha inga nélkül jár akkor nagy gondja nem lehet.

Előzmény: KEEWAY ÓRA (1091)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!