Keresés

Részletes keresés

Paula8 Creative Commons License 15 órája 0 0 822

Majak óráknál ha egy picit is különlegesebb típusba akadsz az alkatrészbeszerzés hozzá lehetetlen!!! Nekem 30 db  órám van egy piros fehér súlyos majakhoz egy fehér súlyt keresek lassan egy éve!!! A fehér súly esztergálva van hozzá az inga pedig festve!

Előzmény: ksanci (821)
ksanci Creative Commons License 20 órája 0 0 821

Nekem van egy eladó háromszög Majakom, de ingám nincs hozzá, pontosabban az inga miatt vettem egy másikat kompletten. Az eladóhoz pedig rendeltem egy réz óraingát innen: http://www.hobbyfix.hu/index.php?tm=120025

Méretben és súlyban is passzol, a szárból kell levágni úgy a 2/3-ad részét. Tökéletesen be lehet állítani, én most ezzel járatom.

Ezeknek az óráknak könnyű inga kell, max. 30g, különben nem fogod tudni beállítani, túl nagy a tehetetlenségük illetve a gátat is igénybe veszi.

Tapasztalataim szerint a nyomott mintás Majak inga beszerzése külön gyakorlatilag képtelenség :) A hagyományos is elég ritka, de azt ki lehet fogni. Most a nyáron sikerült vennem kettőt is, így már minden órámhoz van eredeti inga.

Előzmény: Zeusz30 (818)
ksanci Creative Commons License 1 napja 0 0 820

Illetve a fogasíves szerkezetnél lehet tekerni anélkül is, de azt is érzéssel csak, mert erőltetéssel ott is össze lehet kócolni a mechanikát.

ksanci Creative Commons License 1 napja 0 0 819

Szia!

A nagyobbik anya a nagymutatót rögzíti az üreges, menetes tengelyen, hogy ne lötyögjön (és itt lehet finombeállítani, hogy a nagymutató pontosan függőleges legyen ütéskor) a kicsi pedig egyfajta biztosíték az álló tengelyen. Mind a kettőt meg kell tudni húzni! Ha megszorul a mutató és a járás, akkor valami nincs jól összerakva.

Az ugye megvan, hogy ha körbeforgatod a nagymutatót, akkor meg kell várni a kakukkolásokat? Mert különben nagyon frankón az alkatrészeket fogod "megtekerni" :)

Előzmény: Dani922 (811)
Zeusz30 Creative Commons License 2015.08.21 0 0 818

Köszönöm, azóta már átalakítottam, a képen lévő volt az amit adtak hozzá.

Láttam itt a fórumban méreteket és az alapján átalakítottam.

Most az állítgatások hatására kb. óránként fél perc a késés ami már egész jó, és még van állítási lehetőségem.

Annyi, hogy a gyári ingatányér 60-as, az enyém meg 70-es. A hossza már majdnem jó.

Előzmény: Barret02 (817)
Barret02 Creative Commons License 2015.08.21 0 0 817

A gyári inga szára fele olyan hosszú,mint amit Te készítettél!

Bár az inga súlya is közrejátszik.

Ha szemből nézed,a gyári inga teteje kb 20 mm-re van az óra előlapja alatt,nyugalmi helyzetben.

Előzmény: Zeusz30 (816)
Zeusz30 Creative Commons License 2015.08.20 0 0 816

Hát akkor maradok annál amit készítettem, feltéve ha be tudom állítani.

A nyomott réz nekem jobban tetszik. Eladni úgy sem akarom, bár a másik órámhoz lehet megveszem alkatrésznek az eredetit.

Előzmény: Paula8 (815)
Paula8 Creative Commons License 2015.08.20 0 0 815

Az órák nagy százalékához sima inga volt, a háromszög típushoz volt mintás nyomott réz inga!

Előzmény: Zeusz30 (814)
Zeusz30 Creative Commons License 2015.08.20 0 0 814

Köszönöm, megkeresem.

Közben átalakítottam az én ingámat, most már óránként csak kb 1 perc késés van, de még állítok rajta.

Majak órához csak az a sima inga volt amit mindenhol látok?

Nem készítettek hozzá mintásat rézből?

Előzmény: Paula8 (813)
Paula8 Creative Commons License 2015.08.20 0 0 813

Szia az egyik jutalékos eladási oldalon van egy 1300 Ft az ára nemrég láttam nem írom ki az oldal nevét mert nemtudom szabad e!

Előzmény: Zeusz30 (812)
Zeusz30 Creative Commons License 2015.08.19 0 0 812

Nincs valakinek egy felesleges ingája Majak órához?

Dani922 Creative Commons License 2015.08.18 0 0 811

Most szinte teljesen fellazítottam így most egyenletesen jár .  De gyanítom hogy járatni kell  elég sokat hogy jó legyen mivel gondolom az elmúlt 10 évben nem igazán járhatott. Még a pókok is beleköltöztek :)

örihari Creative Commons License 2015.08.18 0 0 810

Valami olyan lehet,hogy a nagy mutató és a kismutató tengelye az anya meghúzásával összezár.

Előzmény: Dani922 (808)
Zeusz30 Creative Commons License 2015.08.18 0 0 809

Köszönöm a segítségedet, minden tökéletes lett, most épp az ingát állítgatom, hogy ne késsen, de nagyon sanszos, hogy át kell alakítsam. Az órát kipucoltam, műszerolajjal finoman a csapágyaknál megkentem, gyönyörűen ketyeg, kakukkol, kongat.

Előzmény: KaQukk 1 (803)
Dani922 Creative Commons License 2015.08.18 0 0 808

A szerkezet német szerkezet :)  Kivettem átmostam benzinnel leolajoztam és visszatettem . Most már szépen kijön a madár illetve a kakukkolást is megjavítottam és üt is bár eléggé repedt  fazék hangja van  :D  Ahhoz képest hogy az órás nem vállalta el  mert állítólagosan nem ért hozzá én két teljes nap alatt visszahoztam az élők sorába és most örülök neki nagyon :)  Már csak egy problémám van vele. A probléma pedig az hogy ha elkezdem a nagy mutatót körbe tekerni egy idő után elkezd nagyon rászorulni . A csavar fellazításával újra tovább tud menni de ez nem megoldás valakiinek van valami ötlete hogy mi lehet ez ?

örihari Creative Commons License 2015.08.18 0 0 807

Milyen szerkezet van benne? Mindenképpen le kell venni a hátulját,mert az ütő-

kalapács huzalját be kell állítani,hogy elérje a gongspirált.A piszkos szerkezetet meg kell tisztítani,de ahhoz ki kell venni.

Előzmény: Dani922 (806)
Dani922 Creative Commons License 2015.08.16 0 0 806

Illetve a kakukk csak egy nagyon picit jön elő :(Maga a szerkezet Maga a szerkezet

Előzmény: Dani922 (805)
Dani922 Creative Commons License 2015.08.16 0 0 805

Üdvözlök minden kedves fórumtársat :)

Rég óta gyűjtöm az órákat :)  Ma sikerült a bolhapiacról hazavinni egy kakukkos órát. Régi álmom végre teljesült ezzel .

Az óra ketyeg nem is pontatlan de egy kis problémája van.  Félkor sokat kakukkol egészkor pedig csak egyet . Illetőleg a kalapács nem üt rá a hang villára . A szerkezet belűről nagyon pókhálós koszos volt . Kérlek segítsetek mert egy világ törik össze bennem hogy nem jó. Pedig minden kakukkolásnál mosolyognom kell  ez nem tudom miért van lehet betegség :D

Zeusz30 Creative Commons License 2015.08.16 0 0 804

Köszönöm a segítséget!

Rátettem oda az ingát ahová írta, de szerintem ez nem rávaló inga lesz.

Eszméletlenül hosszú a szára, amiket eddig képen láttam azoknak jóval rövidebb.

Előzmény: KaQukk 1 (803)
KaQukk 1 Creative Commons License 2015.08.14 0 0 803

Üdv!

A súlyok egyformák, láncot, és egyéb alkatrészt a Vaterán, vagy bolhapiacokon lehet esetleg beszerezni.

Az ingát az órában lévő kengyelszerűen meghalitott vizszintesen függő drótba kell beakasztani a kampós végével. Pontosságát az ingaszár alján lévő csavarral lehet beállitani.

Előzmény: Zeusz30 (802)
Zeusz30 Creative Commons License 2015.08.12 0 0 802

Üdv Néktek!

Most tettem szert életem első kakukkos órájára.
Kis segítséget szeretnék kérni.
Ez egy tömeg gyártott Orosz Majak óra.
Az a problémám, hogy csak az egyik súly van meg, az 465g-os, az volt a kakukknál.
Mekkorának kéne lenni a másiknak súlyra?
Láncot honnan lehet beszerezni hozzá?
Illetve amit adtak hozzá ingát tippem sincs hogyan kéne rögzítsem.
Szerkezetileg jónak tűnik, órarész működne, egy alapos tisztítás után, és a kakukk is jó.
Kicsit halk az egyik síp benne, de azt megoldom.

AndrasHorvath Creative Commons License 2015.07.23 0 0 801

Jól működő Majak kakukkos órát keresek! Ilyet mint ez.: Akinek van ilyen és eladná, kérem írjon árakat!!

KaQukk 1 Creative Commons License 2015.07.22 0 0 800

Üdv!

588-as hozzászólás!

picaso66 Creative Commons License 2015.07.16 0 0 799

Orosz kakukkos óra szépen jár ,de felhúzás óta nem kakukkol...lehet ,hogy túl húztam...mit tehetek??

Paula8 Creative Commons License 2015.05.01 0 0 798

Szia, attól függ hol találhatóak az órák én nagyon szívesen megnézném neked alkatrészekért cserébe!!

Előzmény: KisTTesó (796)
örihari Creative Commons License 2015.04.18 0 0 797

Nem tudom érdemes-e ezekkel óráshoz menni,mert többe jönne ezeknek az újraélesztése mint amennyit érnek.Szerintem egy kis műszaki érzékkel a tisztítást,beállítást házilag el lehet végezni.A neten lehet erre

segédletet találni.Üdv.

Előzmény: KisTTesó (796)
KisTTesó Creative Commons License 2015.04.18 0 0 796

Üdv!

Van pár db klasszikus orosz kakukkos órám, de mindegyikkel valami baj van. Az egyik siet, a másiknak megáll az ingája miután kakukkolt, a harmadiknak pedig nem kattog az ingája, s megáll pillanatok alatt. Komárom, Győr vagy Tata, Tatabánya környékén tud valaki egy megfizethető (esetleg óráért cserébe) egy órást aki meg tudná ezek nézni? Van még egy doboznyi óraalkatrész is...

Köszönetel: Kisttesó!

andropov72 Creative Commons License 2015.03.14 0 0 795

Köszönöm..Már megvan a hiba!!A kis ajtónál a kisrúgó kivolt akadva!És nem huzta visza!

andropov72 Creative Commons License 2015.03.14 0 0 794

Üdv:Én itt még újj vagyok!Szeretnék tőletek tanácsot kérni!

Van egy majak kakukkos órám tőkéletesen jár kakukkol,de mikkor egészhez vagy a félhez jutt a kakukk kijőn,de nem gegy visza..Tehát nem csukja be az ajtót..Esetleg megoldást valaki tuna nekem írni..Nagyon megköszöném!Üdv:andropov72

ksanci Creative Commons License 2015.03.02 0 0 793

Szia!

Semmi baj nincs azokkal a csapágyfuratokkal, bár fotó alapján ezt senki sem mondja meg :)

A sípok is rendben vannak, ha valamelyik hiányzott vagy javíthatatlan volt, akkor nem biztos, hogy pont ugyanolyat találtak a pótlására.

Szép, tiszta a belseje én nem hiszem, hogy gányul rakták volna össze.

Az szokott lenni a probléma, hogy a sípemelő karok beakadnak a fogakba vagy egymásba, az pont olyan jelenséget produkál, mint amit leírtál.

De tedd fel úgy egy asztalra vagy valamire, hogy működés közben lásd és egyből kiderül, hol a gond.

A felső sípemelő karnak nem látom azt a bal oldali kis rövid részét, amit a karmok emelnek, annak látszania kellene úgy, mint az alsó karénak. Együtt van a gongütő karjáéval? 

Előzmény: Norbichek (792)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!