Keresés

Részletes keresés

Kisádám Péter Creative Commons License 2017.02.13 0 0 1099

De csak óvatosan hajlítgassa az ütőkalapácsot és finoman mert eltörhet de házi praktikának nagyon megfelel mert én is csináltam és bevált!

ksanci Creative Commons License 2017.02.13 0 0 1098

Üdv!

Le kell venni, ki kell nyitni hátul és a spirált ütő kalapács szárán hajlítani egy picit felfelé. Becsuk, visszarak, kipróbál. Aztán újra, mert most meg már nem ér hozzá :)

Pepecs meló, ha az ember nem érez rá egyből, mert a visszarugózás miatt nehéz pont a jó pozícióba hajlítani. 

Előzmény: proof00000 (1097)
proof00000 Creative Commons License 2017.02.12 0 0 1097

Kedves Óraszakértők!

Segítségre lenne szükségem, mivel a hosszas keresgélés után sem találtam javaslatot a problémámra. 

Örökültünk egy nagyon szép antik faliórát. Minden félkor egyet üt, egészkor annyit, ahány óra van. Az a problémánk, hogy amikor üt, a fém spirál berezonál és így nagyon csúnya fémes hangja lesz. Hogyan lehet ezt kijavítani? Mindenképp el kell vinni óráshoz, vagy egy halandó is meg tudja javítani?

Segítségetek előre is nagyon köszönöm!

KEEWAY ÓRA Creative Commons License 2017.01.25 0 0 1096

Tudomásom szerint , igen .

Előzmény: ksanci (1095)
ksanci Creative Commons License 2017.01.25 0 0 1095

Jah, ugye a gyári súlyok és inga van rajta?

Előzmény: KEEWAY ÓRA (1093)
ksanci Creative Commons License 2017.01.25 0 0 1094

Üdv!

Jól akkor van beállítva, ha teljesen szabályos a tikk-takk. Nem biztos, hogy szép, szabályos függőleges állásban lesz ilyen, döntögetni kell.

Ha a járás szabályos, és megáll, akkor a szerkezet lehet piszkos és/vagy csontszáraz. Ha tiszta és a kenés is megfelel, akkor sajnos nagymértékű kopás van valahol.

Az a helyzet, hogy egyik esetben sem jellemző, hogy órákat jár két megállás között.

Szét kellene szedni és megnézni.

Előzmény: KEEWAY ÓRA (1093)
KEEWAY ÓRA Creative Commons License 2017.01.25 0 0 1093

Amikor sikerül beállítani és elindul akkor megy egy pár órát aztán megint megáll.

Előzmény: Törölt nick (1092)
Törölt nick Creative Commons License 2017.01.25 0 0 1092

Pozicionálás. Játszani kell vele.... pl. panelnál azt is észrevettem kilengése van a háznak arra is érzékeny.....

Ha inga nélkül jár akkor nagy gondja nem lehet.

Előzmény: KEEWAY ÓRA (1091)
KEEWAY ÓRA Creative Commons License 2017.01.23 0 0 1091

Sziasztok !
Majak típusu kakukkos órám nem mindig műkődik ( azaz soksor meg áll ).
Ha leakasztom az ingát , az inga taró szár magától elindul és mozgásban van . De amint vissza rakom az ingát leáll. Mi lehet a hiba?

Kisádám Péter Creative Commons License 2017.01.10 0 0 1090

Köszönöm segítségét!

Már sikerült a képet is feltölteni!

Kisádám Péter Creative Commons License 2017.01.10 0 0 1089

pablo28 Creative Commons License 2017.01.10 0 0 1088

Lemaradt a kép! Szerintem nem lesz gond, néha át kell törölgetni leporolni! 

Előzmény: Kisádám Péter (1087)
Kisádám Péter Creative Commons License 2017.01.09 0 0 1087

Íme egy kép róla

Kisádám Péter Creative Commons License 2017.01.09 0 0 1086

Tisztelt Pablo28!

Köszönöm segítségét.Nagyszülői örökség, fából készült majak a típusa.

Van páraelszívó a kandalló pedig a másik sarokba van.Azért vagyok gondba mert szeretném ha kicsi életet vinne az óra a lakásba csak a hálószobába zavar.

Mégegyszer köszönöm jó tanácsait:Peti

pablo28 Creative Commons License 2017.01.09 0 0 1085

Ha valamilyen ritkább darabról van szó, vagy családi kötődés van hozzá akkor nem érdemes felrakni összezsírozódik ha nincs páraelszívó. Kandalló közelébe nem raknám mivel a sípokban ha bőr fujtató van akkor kiszáradhat és kitöredezeik. Sima bakelites majak esetén felraknám aztán had járjon :)

Előzmény: Kisádám Péter (1084)
Kisádám Péter Creative Commons License 2017.01.07 0 0 1084

Tisztelt fórumozók!

Nagyon hasznos és jó ez a fórum!

Nagyon sok segítséget kaptam önöktől a majak kakukkosom szereléséhez.Kisebb javítások után szeretném a konyhába kitenni az órát.Aggódom hogy a pára és a kandalló tönkreteszi az órát.Ez ügyben várnám tanácsaikat, segítségüket.Köszönettel:Péter

ksanci Creative Commons License 2016.12.22 0 0 1083

Éljen!

Erről jut eszembe: van valakinek esetleg, teljesen véletlenül a régi, nagyobb méretű kakukkoshoz lánca?

Jó 1 mm vastag anyagból készült, a szem belső, hosszabbik mérete 7 mm körül van.

Az orosz Majakhoz passzol az a lánc, amit szakáruházakban néhol lehet kapni, de ennél kisebb vagy nagyobb szemű láncot eddig csak egy szerb oldalon találtam.

Előzmény: netpityu1 (1082)
netpityu1 Creative Commons License 2016.12.15 0 0 1082

Tisztelt pablo28 és ksanci  !

Köszönöm a segítséget,sikerült a láncot a helyére tenni :-)

Üdv: netpityu1

ksanci Creative Commons License 2016.12.06 0 0 1081

Szia!

Benne van a lánc, vagy teljesen kijött? Ha az előbbi, akkor szerintem az lehet a nehezebb, mert ha beszorult, ráadásul a súly akasztójával együtt, akkor azt nagyon macerás szétszedés nélkül kiszabadítani. Egyet nem szabad: rángatni.

Ha az egész kijött, akkor vagy nem volt már rajta a zárószem/akasztó, vagy az óra belsejében maradt. Ezt sem fogod tudni csak úgy kiszedni, rázásra a legritkább esetben esik ki magától.

Ha úgy gondolod, hogy semmi nem maradt az órában, akkor - ha kell, a lánc végeiről le kell szedni a zárókarikát illetve az akasztót, mert ezek megcserélődnek -, aztán fejjel lefelé fordítva a súly felőli oldalról szépen be kell lógatni a láncot a lánckerékig.  majd - még szintén fejjel lefelé tartva az órát, hogy lásd a kereket - egy megfelelő eszközzel, vagy akár ujjal szépen foganként tekerni kell a lánckereket, amig el nem kapja a láncot. Utána tekerni kell tovább és dönteni szépen az órát, hogy a lánc vége ne a óra belseje felé lógjon.  Ezt addig kell csinálni, amig az órát már teljesen visszafordítottad, ekkor tovább hajtva a lánckereket a lánc kibukkan a nyílásán, lehet húzni rendesen. Nem egyszerű művelet :)

Előzmény: netpityu1 (1079)
pablo28 Creative Commons License 2016.12.04 0 0 1080

Szia milyen típusú az óra ? orosz vagy német? Ha csak leesett akkor rögzítsd a le nem esett láncokat fordítsd fejjel lefelé fogd meg a lánc két végét és erős fénynél próbáld meg visszarakni a a motorkerék fogas részeire feszítsd meg majd fordítsd vissza! Ha kicsúszott a lánc akkor nehézkesebb a helyzet!

Előzmény: netpityu1 (1079)
netpityu1 Creative Commons License 2016.12.03 0 0 1079

Tisztelt Fórumozok!

Megszeretném kérdezni, a láncot, hogy lehet a helyére visszarakni?

Tisztelettel netpityu

pablo28 Creative Commons License 2016.09.03 0 0 1078

A fa szerkezete miatt késekkel ilyen pici és részletdús figurákat nagyon nehéz kifaragni eltörik szálában elhasad, ezek a nyuszik kb 1.5-2 cm nagyságúak már ezek is kihívást jelentettek ennél részletesebb dolgokat marógépekkel gravírozókkal lehetséges amik magas fordulaton dolgoznak. Nekem ez a véleményem Hobbi szinten faragok ettől jobbat nem tudok kihozni 

Előzmény: ksanci (1077)
ksanci Creative Commons License 2016.09.03 0 0 1077

Vagy eszembe jutott, hogy akár agyagból is meg lehetne őket formázni aztán kiégetni. Elég jó a fotó ahhoz, hogy egy ügyes kezű ember megmintázza.

Előzmény: pablo28 (1075)
ksanci Creative Commons License 2016.09.03 0 0 1076

Mindent ki lehet faragni fából, csak nem mindegy, ki faragja. Ezért írtam, hogy nem olcsó :) Az őzek is olyan 2x3 cm-esek, darabját olyan 10000 Ft környékén vállalná el fafaragó.

De ahogy nézem, ezek még kisebbek. Viszont eredetileg is valami fröccsöntött műanyagok ezek, de azt nem akartam javasolni, hogy utángyártass, az még drágább lenne :)

Viszont régi zenélődobozokban is vannak hasonló figurák, az is jó lehet. Mennyi hiányzik?

Előzmény: pablo28 (1075)
pablo28 Creative Commons License 2016.09.03 0 0 1075

ez annyira pici hogy fából nem lehet kifaragni. Ha faragható lenne akkor már ki lenne faragva :D

Előzmény: ksanci (1074)
ksanci Creative Commons License 2016.09.01 0 0 1074

Sajnos ezzel valószínűleg úgy fogsz járni, mint én az őzekkel a keletnémet órán: elsétálsz egy fafaragóhoz aki szépen megcsinálja. Nem olcsón :) Én sem csináltattam még meg, de eddig a nullával egyenlő, hogy találjak őzeket.

Szerintem ez is hasonló eset.

Előzmény: pablo28 (1073)
pablo28 Creative Commons License 2016.08.31 0 0 1073

Sziasztok elég nagy segítségre lenne szükségem ha valakinek esetleg lenne egy pár ilyen balerinája ne tartsa magában :)

ksanci Creative Commons License 2016.08.31 0 0 1072

Ha jól értem, akkor a sípok háza megvan, csak a fújtató rész hiányzik? Egyébként nem kár értük, elég igénytelen, ronda, szabálytalan műanyag cuccok. Az enyémben legalább is azok vannak :) Ha maga a síptest megvan, akkor fújtatót nem olyan nagy ügy csinálni.

A kisebb méretű német sípok is jók lehetnek hozzá.

Az ütőmű az fogasíves szerkezet, valószínűleg el van mászva, görbülve itt-ott.

Előzmény: Bieux (1071)
Bieux Creative Commons License 2016.08.23 0 0 1071

Igen, ez az. Mi se véglegesnek szántuk, csak látni akartuk, hogy érdemes-e vele foglalkozni.

A sípok váza megvan, de az egyiket valaki erővel szedte ki, ha már mással nem rendelkezett, és az aljánál eltört. A többi részük hiányzik.

Előzmény: ksanci (1070)
ksanci Creative Commons License 2016.08.22 0 0 1070

Jáj. A WD40 legfeljebb gyors-segítségnek jó, én nagyon utálom. Ki kellene szedni (úgyis ki kell, beállítani), benzinben átmosni az egészet majd újraolajozni.

Ilyen óráról beszélünk?

Egyáltalán nincsenek meg a sípok?

pablo28: hűha, ezt hogy sikerült? Durva. Szerintem ilyet tipikusan a többletsúly okoz, pláne, ha kenés sem volt.

Előzmény: Bieux (1069)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!