Keresés

Részletes keresés

Paula8 Creative Commons License 2014.02.11 0 0 632

Nagyon szépen köszönöm a levél mintájú a gyári csak a méretarányok miatt tettem mellé! :)

Előzmény: bmwr12 (631)
bmwr12 Creative Commons License 2014.02.11 0 0 631

Nagyon jól néznek ki!

Az óra összképébe 100%-ban  beillik.

Előzmény: Paula8 (630)
Paula8 Creative Commons License 2014.02.11 0 0 630

Saját részre is gyártottam már igaz ez más kategória itt nem fémmel kell dolgozni!  teljesen pontosan működik vele

Előzmény: bmwr12 (629)
bmwr12 Creative Commons License 2014.02.09 0 0 629

WoW!!!

Előzmény: Paula8 (628)
Paula8 Creative Commons License 2014.02.08 0 0 628

A kollégának igazán pontos méretei vannak én is erre alapoztam, sajnos számomra csak 1 panel ház fürdőszobája a műhely. Én barkács boltban vettem egy darab 3X4-as méretű csavart kettő darab 3-as anyával aminek a fej részét levágtam, lindab lemezből vágtam 1 szárat amit ráhajtottam a csavarra majd pillanatragasztó és cérna segítségével véglegesen rögzítettem. Az inga testét 1 kínai kajákat forgalmazó szószos üveg kupakjából csináltam amit átütöttem szeggel felül pedig késsel megnyitottam hogy átmenjen a szár. a kupak mérete 6.5cm nem 6cm így az inga szárát lehet picit hosszabbra kell hagyni az eredetinél de működik és beállítható!! nem 1 mestermunka de ha csak a célszerűség a lényeg akkor helytáll!!

Előzmény: bmwr12 (626)
Törölt nick Creative Commons License 2014.02.08 0 0 627

Köszi ez tényleg nagyon hasznos. Ha nem fog összejönni, akkor megpróbálom, bár a fémek megmunkálása nem az erősségem, bár abba biztos tudok segítséget kérni. De tényleg köszi és azt is, hogy ilyen hamar válaszoltatok.

Előzmény: bmwr12 (626)
bmwr12 Creative Commons License 2014.02.08 0 0 626

Szervusz!

Ha van megfelelő szerszám/anyag/indíttatás, itt egy kis segítség az elkészítéshez:

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=108033603&t=9206206

Előzmény: Törölt nick (624)
Paula8 Creative Commons License 2014.02.08 0 0 625

Szia ingát nagyon nehéz lesz találni hozzá, nekem elég sok kakukkos órám van  külön ingát még nem nagyon láttam, ha valaki nagyon rendes akar lenni akkor kisegít esetleg de javaslom hogy gyárts inkább hozzá saját kezűleg én már személy szerint csináltam és tökéletesen működtethető vele az óra!! Igaz nem lesz eredeti de legalább hasznos. Nekem is szükségem lenne jelen állás szerint 1 darab-ra de ha valaki adna el akkor akár 5-öt is megvennék mivel hiánycikk!! ha érdekel hogy miből érdemes csinálni leírom a tapasztalataimat!!

 

 

 

 

Tisztelt Topiktársak nekem pedig szükségem lenne 1 sípra az óra hátulját kinyitva a bal oldalira ami a kukk hangot adja vagy 1 felső fújtató részre cserébe igen sok alkatrészem van kinek mire van szüksége ha valakinek esetleg lenne kérem írjon!!

Előzmény: Törölt nick (624)
Törölt nick Creative Commons License 2014.02.07 0 0 624

Tiszteletem, Mindenkinek!

Abban szeretnék segítséget kérni, hogy egy Majak kakukkos órához keresek ingalencsét, valamint a rajta átmenő rézpálcát.Annyira nem értek ezekhez, de amikor még kisebb voltam akkor kaptam a nagymamámtól, aki sajnos már nincs köztük. Gondoltam hogy működőképes állapotba hozom.
A szerkezet jó, minden működik is, csak inga és a lencse hiányzik (ha jól nevezem őket) és emiatt meglehetősen gyorsan jár. Új készüléket nem akarok venni csak ezért. Minden segítséget előre köszönök.


Üdvözlettel, Holhós Attila.

örihari Creative Commons License 2014.01.31 0 0 623

ÜDV!

A vaterán hirdetnek egy teljesen újszerű majakot.Azt tudnám ajánlani.

Előzmény: kékgepárd (621)
Paula8 Creative Commons License 2014.01.28 0 0 622

Szia a helyzeted igen nehézkes! jó órát már csak olyan embertől tudsz venni aki vagy nagyon jól elrakta anno nem koszolódott és nem veszett el semmije sem vagy olyantól aki már rendbe rakta ezek ált picit drágábbak! Fellelt darabokat érdemes keresni valamint 1 olyan embert aki tud neked segíteni újra működésre bírni fő lényeg hogy hiánytalan legyen minden tartozéka meglegyen a sípok ne legyenek szakadtak a motorkerekek rugói épek legyenek! a Clement gát ne legyen törött!! ha ilyet beszerzel 1 picit hozzáértő kitakarítgatja neked és menni fog!!  Ha valakinek esetleg hasonló az érdeklődése kérdése van segítségre van szüksége vagy csak beszélgetni szeretne ezekről az órákról email címem nyílvános lentebb megtalálható!!

Előzmény: kékgepárd (621)
kékgepárd Creative Commons License 2014.01.08 0 0 621

Üdv, szeretnék egy egyszerűbb fajta kakukkos órát, de nem értek hozzá, nem tudom, ha kinézek egyet és nem jó, akkor mi lenne... Így is már van egy falióránk, MÁV, ami sajnos nem jó, megszereletettük, de megint leállt... HA esetleg valaki eladna egyet felújítva, kérem írjon egy e-mailt (lvtalita@freemail.hu)

nadiferi Creative Commons License 2013.12.31 0 0 620

Köszönöm a tanácsokat.

Feri

örihari Creative Commons License 2013.12.31 0 0 619

Én már elég sok sípot felujítottam a szél-dzseki anyagával.Nem engedi át a levegőt és elég vékony.Az orosz sípokat símán lehet felújítani vele,a kicsi német sípoknál változó az eredmény.

ksanci Creative Commons License 2013.12.30 0 0 618

Nejlonból a vastag (zsák) nem jó, egyszerűen túl merev és a síp sem tud becsukódni, egyáltalán mozogni. A vékonyakkal meg az a baj, hogy csörögnek :D

Komolyan, én próbáltam, nagyon príma volt, csak csörgött nyitás-zárás közben :D De azért lehet találni olyan anyagot, aminek nem zavaró a csörgése és elég vékony.

Én sajnos ragaszkodom az enyves ragasztáshoz, az viszont nem jó műanyaghoz, csak nedvszívó anyagokhoz, pl. bőr. Ugyanis száradás után egyszerűen lejön, mintha nem is lenne ragasztva.

De lehet, hogy feladom ezt az elvemet ebben az esetben :)

 

Egy másik fórumon javasolták még valami hulladék bőr nyújtását vékonyra.

 

bmwr12 Creative Commons License 2013.12.30 0 0 617

Szia!

"tyvek" papírnak nevezik, néha idehaza is hozzá lehet jutni.

Vagy:

Cuckoo Clock Bellow Material Repair or Replacement Paper Clock Parts | eBay

 

Vékony kecskebőrből is megoldható.

Előzmény: nadiferi (615)
Paula8 Creative Commons License 2013.12.30 0 0 616

Az örök kérdést tetted fel!! még sehol sem találtam kielégítő választ rá én személy szerint olyan nylon-t használnék aminek van tartása pl nylon zsák anyag de élhajlítással formálható! ilyen finom minőségű bőrt nem találsz szerintem sehol!!

Előzmény: nadiferi (615)
nadiferi Creative Commons License 2013.12.30 0 0 615

Sziasztok!!!

 

Kérdésem lenne a kakukkos óra síp anyagát mivel tudnám pótolni,miből tudnák készíteni új anyagot rá.

 

Köszönettel:Ferenc

Paula8 Creative Commons License 2013.12.29 0 0 614

Véletlenül ezek a képek nem az egyik fórumtárs gyűjtéséből vannak eléggé ismerősök, egy összefoglalóból.

Előzmény: Patrick16 (613)
Patrick16 Creative Commons License 2013.12.29 0 0 613

               

Nemtudom láttátok-e már ezeket a képeket, de azért felteszem. Az első két kép egy óra kiállításon van, ahol a Szerdobszki óragyár is szerepelt, a harmadik képen egy órát szerelnek össze.

SpeeDHS Creative Commons License 2013.12.28 0 0 612

Köszi, működik. .)

Előzmény: örihari (611)
örihari Creative Commons License 2013.12.27 0 0 611

Ugyanúgy mint az oroszt.Az ingán lévő levelet kell tologatni.

Előzmény: SpeeDHS (610)
SpeeDHS Creative Commons License 2013.12.27 0 0 610

Sziasztok! Tudnátok segíteni, hogy kell egy kakukkos óra pontosságát beállítani? Nekem van egy régi orosz, az viszonylag pontos, annak az ingáján a csavarral lehet állítani. Tavaly vateráztam egy olyat, mint Paula8 képén balról a hatodik, (madaras faragott) és ez nagyon siet. üdv Gaben

ksanci Creative Commons License 2013.12.25 0 0 609

És még ennél is több fajta létezik... :)

Tudja valaki, hogyan lehetne hozzájutni az ingagyártáshoz használt szerszámokhoz, gépekhez? :D:D

Valamit tenni kell, az inga a legnagyobb hiánycikk :)

 

Boldog Karácsonyt! :)

Patrick16 Creative Commons License 2013.12.25 0 0 608

A Szerdobszki óragyár kakukkos órái.

Patrick16 Creative Commons License 2013.12.25 0 0 607

Patrick16 Creative Commons License 2013.12.24 0 0 606

Nekem ezt az órát hozta a Jézuska. Tökéletesen jár, és nagyon szép hangka van.

Paula8 Creative Commons License 2013.12.24 0 0 605

Tudomásom szerint Szerdobszk a város neve! Az információt az egyik fórumtag nagyon sokmindenre kiterjedő gyűjtéséből vettem!!

Előzmény: Patrick16 (603)
KaQukk 1 Creative Commons License 2013.12.23 0 0 604

Üdv!

 

Ha jól irja az internet, akkor Kirov!

http://eurowatch.hu/baron/index.php?id=cikk2

Patrick16 Creative Commons License 2013.12.23 0 0 603

A Majak órákat melyik oroszországi városban gyártották?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!