Keresés

Részletes keresés

polária Creative Commons License most 0 0 25065

Isten nem kényeztet hanem segiti fejlődésünket az öntevékeny munkálkodást. Néha szigoru olykor goromba. A szenvedés stressz elkerülhetetlen a Teremtésben.

Életünk m u n k a !

A Bibliát isten NEM szószerint diktálta.

Mindenféle szentirat csak a LEGLÉNYEG szintjén ihletett/sugalmazott. Miközben egyebekben rengeteg selejt félreértés böszmeség is van bennük. Ez mindenki tudja.

A Biblia is MUNKA !

Előzmény: Gyöngyöt taposó disznó (25063)
polária Creative Commons License 5 perce 0 0 25064

http://index.hu/kulfold/2017/06/22/lengyelorszag_legalizalta_az_orvosi_marihuanat/

ezt olvastad főorvosurdrága ?

Másutt meg azt irták hogy vadkender /marihuána/ olaja jó a rák ellen.

Mások számára irom itt most nem a hülyékről van szó akik kábulni szeretnének,ez most EGÉSZSÉG téma !

Előzmény: forgione1 (25062)
Gyöngyöt taposó disznó Creative Commons License 1,5 órája 0 0 25063

Az ószövetség emberi szemszögből van leírva.... nem is lehet készpénznek venni.

Az ószövetség is ugyanúgy Istentől ihlethet, mint az újszövetség!

Csak a szektások szelektálnak aszerint, hogy mi tetszik nekik és mi nem.

Minden részlet Istent ábrázolja!

Te annyiban másztál el, mint a nyalizó alkalmazott, hogy a főnöket minden jónak elmondja, felruházza olyan kedves tulajdonságokkal melyekkel valójában NEM rendelkezik.

Hiszen az is bibliai igazság, hogy Isten soha nem változik! Vagyis Mózes népét is ugyanaz az Isten egyazon tulajdonságokkal hagyta halálig kóborolni (vezetésével) mint a mostani Isten, Akire minden féle marhaságot ráaggadsz. Hiszen most is ugyanúgy élnek nyomorúságos életet a Benne hívők és halnak meg kegyetlen kínban.

Az ószövetségi Isten a ma Istene is egyben!

Azt csak te hiszed, hogy Isten elvezet .... Mózes példájából látjuk, hogy milyen Isten vezetése :-)

Ha megsértődik valamin, akkor nem számít Számára az ember! Párat kiválaszt, de a többséget hagyja veszni sértődöttségében. 

Lásd az özönvízt. Vagy Sodomát. Őket sem vezette semmilyen igazságra hanem simán megölte mind!

És nem a sátán, hanem Isten. És nem úgy hogy hagyta, hanem Ő saját maga :-)

Vagy meghazudtolod egyházad és azt mondod, hogy Isten is változik? :-)))

Ha szétnézel a világban nem úgy néz ki, hogy Isten vezetgetné a népét, hanem bizony kerek perec odadobja a kutyáknak.

Kivéve pár csókost. és persze majd a végén ő győzedelmeskedik, mert csak a NAGY terve fontos, de az egyéni emberek nem!!! Ugyanúgy mint Mózesnél. Az újonnan szülöttek eljutottak az ígéret földjére. De az összes többit addig járkáltatta, még belehaltak. Miközben 10 nap alatt kényelmesen megjárták volna az utat :-) 

Szóval Isten roppant könnyen besértődik aztán durván és kíméletlenül tisztogat. Neki nem számít az ember csak a végterv.

Meg is mondta, hogy tán nem azt tesz az övéivel amit akar :-) Ezt már sokszor megmutatta....  a kedvelt újszövetségedben is van rá példa, hogy csak azért teremtett valakit nyomoréknak, hogy Jézus megmutassa rajta a hatalmát :-) Vagyis direkt beteget teremtett, hogy az tán nagy kegyesen meggyógyítsa :-)

Mintha nem talált volna amúgy is elég beteget akin jótékonykodhatott volna.

Előzmény: Rozálka3 (25056)
forgione1 Creative Commons License 2 órája 0 0 25062

Nem kell élménypark, hogy mezítláb sétálj :-)

Legjobb a pázsit, nyilván nem a köveken kell :-)

Legjobb talpmasszírozó és valóban "földel", ami elengedhetetlen az egészséghez. 

Előzmény: polária (25059)
Rozálka3 Creative Commons License 16 órája 0 0 25061
Előzmény: rhénai (25058)
Rozálka3 Creative Commons License 17 órája 0 0 25060

Ki lázít téged ennyire Isten ellen?

Ez egy költői kérdés volt.  Tudom a választ is.  :))  A lázítás fejedelme!

Talán nem adott meg neked valamit az Isten?  Azért pattogsz ennyire ellene?  :)

Még majd kiderül, hogy Isten nem olyan, és nem úgy cselekszik amilyennek te elképzeled. :)

Előzmény: Gyöngyöt taposó disznó (25053)
polária Creative Commons License 18 órája 0 0 25059
rhénai Creative Commons License 29 órája 0 0 25058

Valóban

A kereszténység primátusa  elsődlegese : JÉZUS és az UJ-szövetségi iratok !

Előzmény: Rozálka3 (25056)
Rozálka3 Creative Commons License 1 napja 0 0 25057

Kedvesem, ne a rosszat utánozd, hanem a jót. Aki a jót teszi, az Istentől van, aki a rosszat teszi, az nem látta az Istent.
/3 János 11/

Rozálka3 Creative Commons License 1 napja 0 0 25056

Húúúúú, Te még bolondabbakat beszélsz mint én!  :)))

Az ószövetség emberi szemszögből van leírva. Egyszerű tanúságtételek elbeszélése sok esetben szimbólumokkal.

Istent még nem látja az ember tisztán az ószövetségben.  Ezért nem is lehet készpénznek venni.

Jézus az aki kinyilatkoztatja az Atyát.  Az igaz Istent. A szeretet Istenét.

Nekünk az újszövetségre kell koncentrálnunk.

Előzmény: Gyöngyöt taposó disznó (25053)
Rozálka3 Creative Commons License 1 napja 0 0 25055

>>>Most akkor téged kövessünk vagy Jézust?<<<

Természetesen Jézust kell követni.  :)

Nagyon sok minden van a bibliában ami nem jól van lefordítva.  És így az értelmezése is más.

Európában már sok országban újra fordította a bibliát a katolikus egyház.

Nálunk is van új fordítás. A Bencések által van kiadva.

Aki már hallotta ezt a fordítást azt mondja, nagyon jó. Sok helyen egészen más értelmet nyer a szöveg mint amit eddig mondott róla az  egyház.

Előzmény: Gyöngyöt taposó disznó (25052)
Rozálka3 Creative Commons License 1 napja 0 0 25054

Ezzel ne foglalkozz!

Katolikus volt de nagyon félrement. Kreált magának egy egyházat is.

Rosszabb mint a szektások.

Előzmény: polária (25051)
Gyöngyöt taposó disznó Creative Commons License 1 napja 0 0 25053

Talán már a pokol létezését is tagadod? Vagy csak azt, hogy oda senki ember nem kerül?

Tesó te túlmisztifikálod Istent! Átestél a ló túloldalára.

Isten nem olyan nagyszerű, hogy majd mindenki üdvözül.

Az sem igaz, hogy Isten mindenkit elvezet majd a tervén át. Ez marhaság!

Sok ember gyötrelemben hal meg egy nyomorúságos élet után. Ez lett volna akkor Isten csodás terve a részére? Mi volt ebben a karizmatikusok által zagyvált csodás élet?

luciferrel tartó démonok közül sem kapott amnesztiát egy sem!

Dávid király esetéről már beszéltem. Neki Isten elnézte a halálos bűnt is, még másnak a kicsit sem.

Akárhogy is nézzük Isten igenis személy válogató. Vannak Neki úgynevezett csókosok és vannak a töltelék áruk.

Nincs egyenlőség sem a világban, sem Istennél, de még  a pokolban sem. A rangsor meglesz a Mennyben is.

Tehát bődületes hazugság, hogy Isten szemében mindenki egyenlő lenne :-) Az egész Biblia pont ezt cáfolja!

Még hogy Isten mindent elrendez :-.)

Dehogy rendez! Teszi amit akar és az összes többit hagyja magára.

Isten számára csak nagy terve fontos, de tervén belül az egyén semmit nem jelent. Ahogy mondtam az egyén vagy csókos vagy töltelék.

Nézd csak a zsidóság kiszabadítását Egyiptomból. Mózes volt a csókos.

A nép pedig mind töltelék árú, el is veszett mind, mert aggódni merészeltek.

40 évig bolyongtatta őket, még kinem haltak az elindulók. Nem elvezette őket az Igazságra, hanem szándékosan hagyta őket meghalni.

Miért? Mert aggódni merészeltek, amire a nagy Isten megfogadta, hogy egyik sem jut el a kánaánba.

Az Isten ma is ugyanaz! Ne várj Tőle többet.....

És ha már szentek :-)

A szent is akkor emelt szót, amikor egy király meghalt. És nem akkor amikor egy koldus senki.

Felhívást intézett, mert György király meghalt alt és most járul Isten trónja elé.

Lám lám a király nem csak a földön király de Istennél is előjegyzett jogokkal bír.

Ennyit a szentjeidről :-)

Előzmény: Rozálka3 (25049)
Gyöngyöt taposó disznó Creative Commons License 1 napja 0 0 25052

Én ezt inkább így mondanám.:  Ha szeretsz engem, megtudod tartani a törvényeimet is.

Pont erről beszélek, te így mondod, Jézus viszont másként mondja a János 14 -ben.

Most akkor téged kövessünk vagy Jézust?

Költői kérdés volt.....

Előzmény: Rozálka3 (25047)
polária Creative Commons License 2 napja 0 0 25051

Ismeritek-e Jim sanders és a Krisztusszeretete Egyház munkásságát.

Karizmatikus.

http://www.krisztusszeretete-egyhaz.hu/tartalom/11/

Előzmény: Rozálka3 (25050)
Rozálka3 Creative Commons License 2 napja 0 0 25050

Evangélium:   Mt 6,7-15

Az imádságban ne fecsegjetek, mint a pogányok, ők ugyanis azt gondolják, hogy a bőbeszédűségükért nyernek meghallgatást.
Ne hasonlítsatok hozzájuk; mert látja a ti Atyátok, mire van szükségetek, mielőtt még kérnétek őt.

Ti így imádkozzatok:

Mi Atyánk, aki a mennyekben vagy,
szenteltessék meg a te neved;
jöjjön el a te országod;
legyen meg a te akaratod, amint a mennyben, úgy a földön is.
Mindennapi kenyerünket add meg nekünk ma;
és bocsásd meg vétkeinket, miképpen mi is megbocsátunk az ellenünk vétkezőknek;
és ne vígy minket kísértésbe; de szabadíts meg a gonosztól.

Mert ha megbocsátjátok az embereknek botlásaikat, nektek is megbocsát mennyei Atyátok. De ha nem bocsátotok meg az embereknek, Atyátok sem bocsátja meg nektek a ti botlásaitokat.

Mi Atyánk!

Mi Atyánk, aki a mennyekben vagy...
Bármilyen körülmények között vagyok, hiszem, hogy vagy. Hiszem, hogy jelen vagy. Hiszem, hogy jó Atyám vagy. Hiszem, hogy Te vagy az Atyám. Leteszem melletted a voksomat.

Szenteltessék meg a te neved...
Egész lényem meghajol előtted. Megadom neked a tiszteletet. A megkülönböztetést. Ahogy az én - és keresztény testvéreim - szívében felmagasztosul a lényed, úgy magasztosuljon fel az egész világ, és minden ember előtt.

Jöjjön el a te országod...
Vágyom arra, hogy minél jobban jelen legyél az életemben, és minden fölött Te uralkodj. Ezért most is hívlak. Vágyom arra is, hogy mások elfogadják a Te királyi uralmadat, és ne féljenek teljesen átadni magukat neked.  

Legyen meg a te akaratod, amint a mennyben, úgy a földön is...
Kívánom, hogy mindaz megszülessen a földön, ami a Te vágyad, amit szeretnél, hogy megvalósuljon, amit elhatároztál, és amit jónak látsz. Úgy, ahogy a mennyben is megvalósul, és tökéletes boldogságot ad mindenkinek, aki ott jelen van.

Mindennapi kenyerünket add meg nekünk ma...
Add meg mindazt, amire szükségem van; testileg-lelkileg. Add meg minden gyermekednek. Azért, hogy egészségesek legyünk, és növekedni tudjunk.
Ne feledkezz meg ..... (személyes kéréseim)!

Bocsásd meg vétkeinket, miképpen mi is megbocsátunk az ellenünk vétkezőknek...
Tudom, mit jelent a megbocsátás, mert Te mindent megbocsátottál nekem! Ezért élek. Én is megbocsátok annak, aki ellenem vétkezett. Elengedem, hogy szabad legyen, és én is szabad legyek.

Ne vígy minket kísértésbe; de szabadíts meg a gonosztól.
Nem szeretem a próbákat, Uram! De ha mégis megengeded, hogy szembekerüljek valami hitványsággal vagy gonoszsággal - akár magamban, akár másokban, akkor légy velem. Adj erőt, hogy harcolni tudjak ellene, és Te is harcolj értem.

Rozálka3 Creative Commons License 2 napja 0 0 25049

Istenen nem fog ki senki és semmi.  Amit Ő eltervezett végbe is viszi. 

Még akkor is ha a fenenagy szabad akaratunkkal azt hisszük, hogy meg akadályozhatjuk Őt valamiben.

Eltervezte, hogy üdvözíti az emberiséget, akkor azt üdvözíteni is fogja.

Jézus nem csak egy két túlbuzgó katolikusért halt meg, hanem mindenkiért.

És ha mindenkiért, akkor az azt jelenti, hogy valóban MINDENKIÉRT.  És Isten ezt komolyan is veszi.  Ezért van a tisztítótűz találmánya.

De ez sem valódi tűz, hanem az Atya szeretete amiben tisztul a lélek. Megnyillik az Atya szeretete előtt.

Előzmény: Gyöngyöt taposó disznó (25044)
Rozálka3 Creative Commons License 2 napja 0 0 25048

Gonzága Szent Alajos

Amikor közölték vele, hogy hamarosan meg fog halni, lázban égő szemei fölragyogtak az örömtől. ,,Örömmel megyek, nagy örömmel!” Ezt ismételgette. Egyik társát, aki meglátogatta, ezzel fogadta: ,,Jó hírt kaptam: nyolc napon belül meghalok. Énekeld velem a Te Deumot!”

Rozálka3 Creative Commons License 2 napja 0 0 25047

http://szentiras.hu/UF/Ef6

Új fordítású biblia fordítás.

Az utolsó mondat ez: Ef.6,24A kegyelem legyen mindazokkal, akik el nem múló szeretettel szeretik a mi Urunkat, Jézus Krisztust. Ámen.

Szent István fordítás.

Ef.6,24Kegyelem legyen mindazokkal, akik nem lankadó szeretettel szeretik Urunkat, Jézus Krisztust!

>>>Jézus viszont azt mondta az evangéliumban, hogy az szereti Őt, aki megtartja törvényeit. <<

Én ezt inkább így mondanám.:  Ha szeretsz engem, megtudod tartani a törvényeimet is.

>>> majd Isten elrendezi :-)<<<

De jó, hogy ilyen nagy Istenünk van! Gondviselő Atyánk. Csak Rá kell hagyatkoznunk és Ő mindent elrendez. Nélküle úgysem tudunk tenni semmit.  Ha meg teszünk, az egy gubanc lesz.

De különben szép óvatosan rávesz, hogy belássuk , hogy tényleg nélküle semmire nem megyünk. :)

Előzmény: Gyöngyöt taposó disznó (25046)
Gyöngyöt taposó disznó Creative Commons License 2 napja 0 0 25046

Kegyelem legyen mindazokkal, akik nem lankadó szeretettel szeretik Urunkat, Jézus Krisztust! /Ef 6,24/

Jézus viszont azt mondta az evangéliumban, hogy az szereti Őt, aki megtartja törvényeit.

Jézus törvényei egyrészt összetettek, még másrészt egyszerűek. De viszont az nagy Igazság, hogy aki lankad ezek betartásában az Jézust szeretni is lankad. 

Az engedményeket az ördög adja, hogy jól van az úgy is, majd Isten elrendezi :-)

Előzmény: Rozálka3 (25042)
forgione1 Creative Commons License 2 napja 0 0 25045

Szóval semmit.

Gondoltam :-)

Előzmény: forgione1 (25038)
Gyöngyöt taposó disznó Creative Commons License 2 napja 0 0 25044

A Lélek mindenkinek a maga szintjén magyaráz

Gondolod te! :-)

Van akinek a Lélek Úr napját ad, még másiknak ugyanaz a Lélek azt magyarázza, hogy az Oltáriszentség csak sátáni bálvány amitől irtózzon mert pokolra viszi.

Még harmadiknak ugyanaz a Lélek azt mondja, hogy Mennybe jutsz ha bombával a testeden keresztényeket ölsz.

Ez nem rétes tesó, hogy az egyiknek ez ízlik amannak meg amaz, de a maradék se megy kárba mert felfalják a disznók :-)

Hanem arról van szó, hogy van Isten Lelke és van a sátán Lelke. Te ezek közt nem tudsz különbséget tenni.

Pedig a trükk 6 ezer éve változatlan: sátán Lelke a hitben gyengéknek elhiteti, hogy jól van az úgy :-) Elbeszélget ő az Atya nevében is :-)

Nem esik nehezére istent játszani, hiszen kezdettől fogva szeretne az lenni :-) Jobban is tetszik neki istent játszani, mint nyíltan a patást követőinek. 

Előzmény: Rozálka3 (25041)
polária Creative Commons License 3 napja 0 0 25043

Igy legyen ámen !

Előzmény: Rozálka3 (25042)
Rozálka3 Creative Commons License 3 napja 0 0 25042

Kegyelem legyen mindazokkal, akik nem lankadó szeretettel szeretik Urunkat, Jézus Krisztust! /Ef 6,24/

Rozálka3 Creative Commons License 3 napja 0 0 25041

Ez egy marhaság, hogy mindenkit asgyakolni kell, ezt nem jól hiszed, meg azt nem.

A Lélek mindenkinek a maga szintjén magyaráz.  Úgy ahogy az illető be tudja fogadni.  Az egyiknek így magyarázza, a másiknak úgy.  Ezt meg nekünk el kell fogadni.  Két ember sincs akinek egyforma a hite.

Nem egyen keresztények vagyunk, mint ahogy azt a katolikusoknak bemagyarázták eddig. 

Mindenki más. Más tapasztalattal, tudással, Isten ismerettel.....

Előzmény: Rozálka3 (25040)
Rozálka3 Creative Commons License 3 napja 0 0 25040

>>>Főleg itt, mert alig van igaz hitű.<<<

Nem az a lényeg, hogy kinek milyen hite van. Igaz, vagy hamis. De ez is egy marhaság, hogy igaz, vagy hamis. 

A lényeg az, hogy szeretetben él e?  Ha szeretetben él, Istenben él.

Mindenki ott tart ahol tart, hisz amit hisz, a lényeg az, hogy keresi az Istent.

Isten nem fog senkit számonkérni, hogy mit hitt?  De azt igen, hogy szerettél e?  Hogy van e benned szeretet?

Az Isten irgalmas Isten. Tudja, hogy az ember tévelyeg de keres, és az a lényeg, hogy keresi az Istent.

>>>azok leginkább hamisságok.<<<

Nem baj.  Majd a Lélek kijavítja ha akarja.

Nem a mi dolgunk a konkolyt szedegetni senkiből. . Azt majd megteszik Isten angyalai. Nőhet nyugodtam mindenkiben a konkoly a tiszta búzával együtt.

>>>Te se képzeld magad kivételnek.<<<

Persze. Nekem is van konkolyom és búzám is.  Mint ahogy mindenkinek.  De majd az Úr elrendezi. E felől nyugodt vagyok.  Amit elkezdett be is fejezi.

Előzmény: forgione1 (25025)
Rozálka3 Creative Commons License 3 napja 0 0 25039

Jaaaa! :))   Csak én vagyok így megtisztelve, hogy külön névvel szólsz hozzám?  :) 

A többinek maradt a forgione.  :)

Előzmény: Gyöngyöt taposó disznó (25036)
forgione1 Creative Commons License 4 napja 0 0 25038

Mit szeretnél?

Előzmény: polária (25030)
Gyöngyöt taposó disznó Creative Commons License 4 napja 0 0 25037

Akkor ma is hibába jöttem, pedig már reménykedtem, hogy nem csak másolni fogsz.

Előzmény: Rozálka3 (25031)
Gyöngyöt taposó disznó Creative Commons License 4 napja 0 0 25036

a Röfi jobban tetszett. :))

Nekem is, de az már foglalt volt.

Ez viszont egyértelműbb.

Előzmény: Rozálka3 (25027)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!