Keresés

Részletes keresés

Rozálka3 Creative Commons License 2017.10.01 0 0 25371

Lisieux-i Szent Teréz.
Október 1.

 

„Az a küldetésem, hogy másokat megtanítsak arra, hogyan szeressék Istent..., hogy megmutathassam a lelkeknek az én kis utamat”


„Ez az út a kicsi gyermek ráhagyatkozása,
aki félelem nélkül alszik el Atyjának karjaiban.”

 

„Kisgyermeknek maradni a Jóisten előtt azt jelenti, hogy elismerjük semmiségünket, mindent a Jóistentől várunk, mint ahogy a kicsi gyermek is mindent apjától vár. Azt jelenti, hogy semmiért sem nyugtalankodunk...

 

A Jóisten mindent meg fog tenni, amit akarok, hiszen én soha semmit nem tettem az Ő akarata ellenére. Igen, én rózsaesőt fogok hullatni az emberekre!”

Rozálka3 Creative Commons License 2017.09.29 0 0 25370

"Újból meg kell tanulnunk , hogy az evangéliumot jó hírnek halljuk . Ennek első hatása , hogy megremegünk az örömtől" / Antoine Maurice Besnard / .


Az evangélium nem valamiféle vallási tankönyv vagy erkölcstani kódex . Azért nem , mert nem elvont szabályokat tartalmaz , hanem mindig eseményszerűen mutatja be az élő Isten minden értelmet meghaladó szeretetét .


Nem egy fogalmi eszményt , egy ideált hirdetünk , hanem egy konkrét élő személyt , a valóságos Isten és valóság ember Jézust , aki Krisztus , Isten fölkentje , küldöttje .


Azt tanúsítjuk , hogy a Szentháromság Jézus Krisztus által jóságos szeretetében a bűnös ember felé fordul , s érdekünkben ingyenesen cselekszik . Azért , mert ő jó , s azt akarja , hogy szeretete által mi is jobbak legyünk . Hogy szeressünk szeretni , mint ő !
Hordozzátok egymás terhét , s így teljesíteni fogjátok Krisztus törvényét / Gal 6.2 / .


Sem magasság , sem mélység , sem egyéb teremtmény el nem szakíthat minket Isten szeretetétől , amely Krisztus Jézusban van / Róm 8.39 / .
Egy hívő például egy analfabéta embert segített azzal , hogy intézte az íráshoz kötött ügyeit .

Rozálka3 Creative Commons License 2017.09.29 0 0 25369
Rozálka3 Creative Commons License 2017.09.28 0 0 25368

Sokszorosan megértem arra, hogy a kukába hajítsanak. Valószínűleg kellemesebb társaság lehettem még anno, a csalódásaim előtt. Gyermeki hitű, felhőtlen tekintetű. A törött lelkű ember és edény nem sok mindenre jó, szépséghibás. Egyébként is egyszerűbb új edényt venni. Japánban másképp gondolkodnak erről, külön szavuk is van rá: tkintsugi/kintsukuroi. Azt jelenti, hogy “arannyal javítani”. A törött cserépedényeket arany- vagy ezüstporral kevert lakkszerű anyaggal tapasztják össze a repedések mentén. A törött edény így még értékesebb, mint a tökéletes, repedések nélküli.

 

Szerencsém van valószínűleg, amolyan mennyei értelemben vett szerencsém: Isten „japánul” gondolkodik az összegyűrt papírlapokról és a törött edényekről. Neki van hatalma arra, hogy a repedéseket összetapassza a lelkeken.
A japán mesterek bölcsessége arra tanított, hogy a magunkon, magunkban hordott harci sebeinktől értékesebbek vagyunk, és nem kevesebbek. Istennek van hatalma úgy megjavítani, hogy több legyek, mint azelőtt voltam. Sőt, valójában ettől leszek csak igazán értékes. Attól, hogy meghagyja rajtam hibáimat, és javító kezének nyomát.

Kiss Julianna

Rozálka3 Creative Commons License 2017.09.28 0 0 25367
Rozálka3 Creative Commons License 2017.09.27 0 0 25366

"Isten országát tettekkel hirdetni annyit jelent , mint életünket Isten tervének megvalósításáért latba vetni . Azt jelenti , hogy mozgósítjuk erőnket a határtalan szeretet érdekében" / Gabrielle Bessiere / .


Az emberi élet alapvető értelme az , hogy egyéni módon olyan emberré kell lenni , mint az Úr Krisztus .
Ugyanazt az érzületet ápoljátok magatokban , amely Krisztus Jézusban megvolt / Fil 2.5 / .


Jézus azért testesült meg a Szentlélektől , hogy kézzelfoghatóan mutassa meg az Atya minden értelmet meghaladó jóságát , amelybe a Szentháromság bele akar vonni minket , hogy örök életünk legyen .
Ezért mondja az írás is : Ádám , az első ember élő lényé lett , a második Ádám pedig éltető lélekké / 1Kor 15.4 / .


Jézus tehát Szentlelkével segít , hogy az őáltala adományozott aktivitásunkat , cselekvőképességünket gyümölcsözően használjuk . Így az emberi életfeladat az , hogy a teremtésben és a megváltásban kapott erőinket-képességeinket saját szeretet-cselekvéssé formáljuk .


Egy jó erőben levő hívő nyugdíjas például , kórházi ápolásban önkéntesen segítést vállalt .
Egy hívő és nagycsaládos házaspár törődött az erre rászoruló szomszéddal is .

Rozálka3 Creative Commons License 2017.09.27 0 0 25365
dave6847 Creative Commons License 2017.09.26 0 0 25364

Népköltészetünkben a bor a legény jelképe,mig a kenyér a lányé.

Régiek szokása volt az italáldozat,a földre vagy tüzbe cseppentett bor.

Boráldomással pecsételték meg a szerződéseket.

Rozálka3 Creative Commons License 2017.09.26 0 0 25363

"Jézus Jeruzsálembe megy , de ez számára nem egyszerű helyváltoztatás , hanem bátor döntés , akarat , egész küldetésének megvalósítására"

/ Juan Javet / .


Az Úr Jézus egész emberi élete arról szól , hogy ittlétével az Atyával és a Szentlélekkel való örök létközösségét , nekünk , időben élő és bűnös embereknek ajándékozza .
Ezért minden cselekedete a szentháromságos örök szeretet konkrét e világi tettekre váltása , közlése , adományozása .
Jézus élete tehát tökéletes másokért való lét , mert a Szentháromság léte ez az abszolút élet és szeretet !


A kereszt lényege nem a szenvedés , hanem a határtalan és győzedelmesen hatékony szeretet !
A megfeszített Názáreti Jézust keresitek ? Feltámadt , nincs itt / Mk 16.6 / .
Menjetek gyorsan , mondjátok meg tanítványainak : föltámadt a halálból , és előtettek megy / Mt 28.7 / .


Ezért a Krisztus-követés sohasem lehet langyos , félszívű , centizgető , hanem teljes beleadottságot kíván !
Ti vagytok a világ világossága . Nem lehet elrejteni a hegyen épült várost / Mt 5.14 / .

Rozálka3 Creative Commons License 2017.09.26 0 0 25362
Rozálka3 Creative Commons License 2017.09.25 0 0 25361

"Urunk , te az egész életet kívánod lefoglalni : köztünk vagy , ezért az élet minden vonalán krisztusinak kell lenni . Családban , munkahelyen , szórakozásban" / Prohászka Ottokár / .


Az Úr már a teremtésben lefoglalta az egész életünket , hiszen mindenünk tőle kapott ajándék . De éppen ettől vagyunk szabadok ! Csak a Szentháromság tehet szabaddá , mert neki mindene megvan öröktől fogva , végtelen teljességben , tehát nem szorul ránk , nem akar tőlünk előnyt kicsikarni magának .


Minden más világnézet csak olyan ál-istent tud csak felmutatni , amely maga is függ , tehát nem adhat mindenkinek tökéletes szabadságot !


A mennyei Atya viszont - Jézus feltámasztásával - igazolta , hogy tökéletes szabadító , mert a halálon is Úr !
Miért keresitek az élőt a holtak között ? / Lk 24.5 / .


Jézus megállt középen , és azt mondta nekik : békesség nektek ! Miután ezt mondta nekik , megmutatta nekik kezét és oldalát . A tanítványok megörültek , amikor meglátták az Urat / Jn 20.19-20 / .


Ezért a vele való növekvő közösségünk egyben a saját növekvő létünket is jelenti !
Például , Assisi szent Ferenc apja gazdagságáról lemondva , mindent megnyert Krisztusban !

 

Rozálka3 Creative Commons License 2017.09.25 0 0 25360
Rozálka3 Creative Commons License 2017.09.23 0 0 25359

Szeráfok, fejedelemségek, trónusok...

 

Aquinói Szent Tamás az angyalokról

 

Rozálka3 Creative Commons License 2017.09.21 0 0 25358
Rozálka3 Creative Commons License 2017.09.21 0 0 25357

"Ez a világ elenyész , és szépsége is vele : a Földön minden csak jelkép" / Alfons Erhard / .


Első olvasásra ez a gondolat pesszimistának , világmegvetőnek tűnhet , pedig nem az , csak realista .
Azt fejezi ki , hogy a keresztények azért örülnek a teremtett világnak , mert az egyben áttetsző is a nálánál nagyobbra , magára a Teremtőre !
A világ ajándék : mindenért adjatok hálát , mert ezt várja Isten mindnyájatoktól Krisztus Jézusban / 1Tesz 5.18 /.


Ezért például a szent Ferenc legenda a farkas megszelídítéséről nem ostoba és naiv bugyutaság , hanem arról szól , hogy a világban nagy és szokatlanul új lehetőségek vannak , ha Krisztusban viszonyulunk hozzá .


Az Úr Jézus életével , létközlésével helyreállította a teremtett világ bűnbeesés előtti rendjét , mert ismét töretlen kapcsolatba hozta azt az Atyával .
Például , a csodái ezt a tökéletesen ép világot ábrázolják : gyógyulás , irgalom , egészség .


S ezek a csodák ma is folytatódnak : az oltáriszentség , szentgyónás , s az összes szentség ezt a helyreállítást végzi az idők végéig .


Bizony , hamarosan eljövök . Ámen . Jöjj el Uram , Jézus / Jel 22.20 / .

Rozálka3 Creative Commons License 2017.09.20 0 0 25356

Ha hallgatsz, hallgass szeretetből. Ha beszélsz, beszélj szeretetből. Ha figyelmeztetsz, figyelmeztess szeretetből. Ha megbocsátasz, bocsáss meg szeretetből.

(Szent Ágoston)

Rozálka3 Creative Commons License 2017.09.20 0 0 25355
Rozálka3 Creative Commons License 2017.09.20 0 0 25354

"A keresztút mély életértéke a világ szenvedésében , és a létünk alapját érintő izgalmas kérdésekben lesz világos" / Mariann Laros / .


A nagy kérdés az , hogy van-e a szenvedésnek vég-érvényes megoldása ?
Albert Camus francia író-filozófus a Sziszifusz mítoszra hivatkozva - a hegycsúcs felé görgetett kő a végén mindig visszagurul - fejtette ki , hogy az élet küzdelme végső soron hiábavaló .
Megint más ateisták arra hivatkoznak , hogy elég a sok rész-siker , mert a szegénység , a betegségek , a társadalmi igazságtalanságok felszámolása vonalán valamennyit lehet előrelépni , s ennél többet az ember nem remélhet .


Az Úr Jézus keresztje és feltámadása viszont annak tanúja , hogy Krisztussal közösségben van vég-érvényes életmegoldás !


A világban megpróbáltatások érnek titeket , de bízzatok , én legyőztem a világot / Jn 16.33 / .
A hívők Krisztus-követése a kereszt hordozásában tehát nem öncélú , hanem a szeretet végső győzelmének munkálása .
Ki más győzi le a világot , mint aki hiszi , hogy Jézus az Isten Fia ? / 1Jn 5.5 / .
Egy német hívő például Afrikában kutak létrehozásával akart szolgálni .

polária Creative Commons License 2017.09.19 0 1 25353

Tanu vallomása /nem én  voltam/ :

 

Elozni kezdtem és biztos voltam benne, hogy megcsinálom. Mikor a  teherautó mellé értem, észrevettem, hogy a szembejövo személykocsi túl gyorsan közeledik . A francba - gondoltam és padlóig nyomtam a gázpedált.  Villogni kezdett a szembejövo, de már nem volt visszaút. Rémülten ezt kiáltottam:  Isten most segíts! Jézus segíts rajtam!  Halálfélelmem volt, balra kaptam a kormányt, arra számítva, hogy kisiklok a szántóföldre . Pechemre a szembejövo is ugyanezt gondolhatta és a két autó frontálisan ütközött . Óriási csattanás és rápördültem az útra.  Idom sem volt felfogni, mi történik , már  szálltam, úgy öt méterre a roncs felett. Mikor átvillant az agyamon, mi is történik , azt gondoltam:  Úristen, most meghaltam? Hogy van ez? Az elobb még vezettem a kocsimat, most meg  öt méter magasságban nézem a  halálomat. Aztán észrevettem, hogy oda szállok, ahová csak akarok. Közben megálltak az autók és  odaszaladtak a roncshoz, mivel az én kocsim sokkal rosszabbul járt, mint a szembejövo autó. De ez csak a látszat volt, mert a másik autó vezetoje kikerült a szélvédon, és haldoklott az úttest szélén.  Ami ez után következett, az nagyon meglepett. Láttam, hogy az a másik férfi  kiszáll a testébol, és odaszáll hozzám.
Azt mondta:  Látod mit csináltál?" Én nagyon zavarba jöttem :  Látom, de kérem, ne haragudjon rám. Erre Ő:  Nem haragszom rád, mert ennek így kellett lennie, most megyek, de te még visszamehetsz, mert érted imádkoznak ott lent."  Valóban" - gondoltam, mert lent egy nénike imádkozni kezdett a roncs felett, hogy ne haljak meg ilyen szörnyu módon, hiszen olyan fiatal vagyok még. Nem hallottam a hangját, csak  éreztem a gondolatait, melyek őszinték voltak, éreztem, hogy valami húz  engem és mintha lezuhantam volna, egyenesen a roncsba. A pillanatnyi emlékem a fájdalom. Amikor elmondták nekem, hogy a másik autó soforje meghalt, akkor én már ezt rég tudtam.

friss szél Creative Commons License 2017.09.19 0 0 25352

:D

 

Előzmény: Rozálka3 (25346)
Rozálka3 Creative Commons License 2017.09.19 0 0 25351

"Tanuljuk meg a béke gondolatait gondolni . Rá kell szorítanunk magunkat a békére . Meglehet , csak ezen az úton lesz megint jog a Földön" / Reinhold Schneider / .


Jézus állandóan buzdít minket a gondolkodásunk megszentelésére , megújítására , vagyis az Atyára irányítására , hogy ebben is kövessük őt .


Így Jézus egyben önálló gondolkodásra , aktivitásra serkent .


Mit gondolsz Simon , a föld királyai kiktől szednek vámot , vagy adót ? / Mt 17.25 / .


Miért gondoltok gonosz dolgokat szívetekben ? / Mt 9.4 / .


Ti is legyetek készen , mert amelyik órában nem is gondoljátok , eljön az Emberfia / Lk 12.40 / .


Ha a világ gyűlöl benneteket , gondoljatok arra , hogy engem előbb gyűlölt nálatok / Jn 15.18 / .


Minden tett a gondolkodással kezdődik !


Ha például , valakit megajándékozunk , előbb szeretettek kell rá gondolnunk .
A békét kell gondolni , mert csak abból lesz megegyezés , külső egyetértés , az álláspontok közelítésének készsége .


Például , az ökumenikus gondolat mozdítja elő a tényleges párbeszédet a protestáns testvérekkel .


A házastársak is akkor folytatják a kapcsolatot , ha nem a válásra gondolnak , hanem a béke újbóli megteremtésére .

Rozálka3 Creative Commons License 2017.09.19 0 0 25350
Rozálka3 Creative Commons License 2017.09.18 0 0 25349

Avilai Szent Teréz imája

 

Igazán szomorú dolog, hogy olyan nagyra vagyunk egyes dolgokkal, amiket, Uram, teérted teszünk. Holott jobb volna oda sem figyelni rájuk, ha mégoly nagy számmal volnának is!

Boldogok azok, akik nagy tetteket vihetnek végbe a Te dicsőségedre! Ó, Uram!

Tégy engem képessé valami jóra, ha már annyira szeretsz!

Rozálka3 Creative Commons License 2017.09.18 0 0 25348

Lelkiismeret

 

Gyónás közben egy súlyos vétek bevallása után a pap megkérdezi:
- Amikor ezt a bűnt elkövette, nem szólalt meg a lelkiismerete?
- Megszólalt az, de én nagyot hallok.... :)

Előzmény: Rozálka3 (25347)
Rozálka3 Creative Commons License 2017.09.18 0 0 25347

Egy öreg néni letérdel Szent Antal szobra elé, és kéri Istent: "Küldj nekem száz lejt, olyan nagy szükségem van rá!"

Meghallja ezt egy elvtárs, és azt mondja neki: "Ejnye, mama, nem gondolja, hogy a XXI.században szégyen egy szobor előtt imádkozni, segítséget kérni? Inkább adok a pártom nevében ennyi pénzt!" Zsebébe nyúl, de csak 98 lej van nála, és azt oda is adja.

A néni megszámolja, és a szobor felé fordula így ad hálát: "Köszönöm Uram, hogy küldtél pénzt, de legközelebb ne az elvtárson keresztül tedd, mert lám lám, két lejt ellopott belőle!"

 

Előzmény: Rozálka3 (25346)
Rozálka3 Creative Commons License 2017.09.18 0 0 25346

Keresztény humor

 

No, Kati néni, hogy vagyunk? - szólítja meg a plébános a bíró feleségét.
- Nagyon lassan, tisztelendő úr.
- Mi a baj?
- Hát a sok dolog; az embernek alig van nyugodalma. Ha az a kis templomi alvásom nem volna, nem is tudom, hová lennék.

 

polária Creative Commons License 2017.09.18 0 0 25345

Van intellektuális hit. Az inkvizició azt hitte hogy a Föld lapos emiatt dorgálta a csillagászt mert ő meg gömbnek vélte.

 

Van karizma hit. Isten hite benned.automatice.

 

Ez kettő nagyon nem ugyanaz.

Előzmény: Rozálka3 (25344)
Rozálka3 Creative Commons License 2017.09.18 0 0 25344
Rozálka3 Creative Commons License 2017.09.18 0 0 25343
Rozálka3 Creative Commons License 2017.09.18 0 0 25342

"A kor igényét Isten akarataként kell felfogni . Mindenki tehát saját korából olvassa ki Isten neki szóló hívását!" / Faulhaber bíboros / .


Ez azért van így , mert az ember véges szellem : Istennel van kapcsolatban / szellem , vagyis a teljes valóságra nyitott / , de a testével , az érzékeivel az anyagi világ része , ahhoz van kötve .
Ha például egy még beszélni nem tudó kisgyerek felfelé mutogat a vázára , akkor a szellemi akaratát-kívánságát - le akarja hozatni magának a vázát - a látható-testi jelből értheti meg a környezete .


Ez az összefüggés érvényes a végtelen szellem , a Szentháromság akaratának e világi felfogására , megértésére is .


Jézus például az e világon élő , elcsatangolt bárány képével-hasonlatával magyarázta el , milyen irgalmas a mennyei Atya végtelen-jóságos akarata , szeretete / Mt 18.14 / .


A Siloéban emberekre dőlő torony e világi , érzékelhető példájából , történéséből tárta fel a bűnbánat szükségességét / Lk 13.5 / .


A Miatyánkban imájának egyik kérésével - legyen meg a te akaratod / Mt 6.10 / - , utalt arra , hogy elvileg mindenben meg tudjuk érteni , mi az Atya szándéka , még akkor is , ha ez nem mindig könnyű !

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!