Keresés

Részletes keresés

Pagatim Creative Commons License 2011.08.18 0 0 119

"Azon, hogy a vatikáni obeliszk egyiptomi, nincs is mit csodálkozni a vallási szimbolizmusok és mítikus elemek átfedései miatt. Nagykanállal van Egyiptom hitvilágából (is) a kereszténységben."

 

 

 

Ilyen csak a hamiskereszténységben van, de nem az evangéliumi kereszténységben.

 

 

Ha megnézed a Szent Péter-teret felülről, a babiloni napkerék-szimbólumot formázza, ilyesmi a Jupiter- szobor  (ma Szent Péter szobraként látható a vatikáni Szent Péter Bazilikában.) fején is látható.

 

 

 

 

Előzmény: Törölt nick (118)
Törölt nick Creative Commons License 2011.01.22 0 0 118

Napkultusz.

 

Azon, hogy a vatikáni obeliszk egyiptomi, nincs is mit csodálkozni a vallási szimbolizmusok és mítikus elemek átfedései miatt. Nagykanállal van Egyiptom hitvilágából (is) a kereszténységben.

 

"A szentek gyõzelmesek elõtted, és minden egyiptomi hálát ad neked amikor találkozik
Fennségeddel. Te vagy a ragyogó Szellem-Test, a Szellem-Testek kormányzója. Rangod végleges,
uralmad megalapozott. Te vagy az Istenek Seregének jótevõ Sekhem-je, ábrázatod kegyes, és szeretett
az, aki látja. Aggodalmad kiterjed minden földre tökéletes szeretetedbõl, kiáltják neved, mely elsõ lett a
nevek közt, és minden ember áldoz neked. Te vagy az Úr, aki ünnepelt a mennyben és a földön. Sok a
könyörgés, mely hozzád száll az Uak ünnepen, és Egyiptom egy szívként és hangként kel, hogy a
boldogság kiáltásait intézze feléd.
"Te vagy a Hatalmas Fõ, az elsõ a testvérek közt, az Istenek Seregének Hercege, aki megszilárdítja az
Igazságot és a Jót a világban, a Fiú, ki apja, Keb hatalmas trónjára helyeztetett. Te vagy, kit anyád Nut
hõn szeret, bátrak közt az erõs, aki gyõzedelmeskedik a Sebau-démonok felett. Felállsz, és levered
ellenségeid, félelmet keltesz ellenségeidben. Elhozod a hegyek határait*. Szíved helyén van, lábaid
kemények. Te vagy Keb és Két föld királyságainak örököse. Keb látta fényességét, és elrendelte számára
a világ vezetését kezed által, az idõk végéig. Te teremtetted a földet kezeddel, a vizeket, és a szeleket, a
növényzetet és a marhákat, a szárnyasokat, és minden halat, a csúszó-mászókat, és az összes vadállatot.

A sivatag jogszerint Nut fiáé. Két Föld beleegyezett megkoronázásodba atyád trónján, Ra-hoz
hasonlatosan."
"Te gördûlsz fel a látóhatáron, te hozol fényt a sötétségbe, küldesz levegõt tûdõdbõl, te árasztod el Két
Földet, miképp a Korong pirkadatkor. Koronád felhatol a mennyek magasságáig, te vagy a csillagok
sokasága, és minden isten vezérlõje. Nagylelkû vagy beszédedben és rendeléseidben, az Istenek
Hatalmas Seregének pártfogottja, akit szerettel öveznek a Kisebb Istenek".

 

HIMNUSZ OSIRIS-HEZ

 

http://www.scribd.com/doc/17315105/Egyiptomi-halottaskonyv

Előzmény: Törölt nick (117)
Törölt nick Creative Commons License 2011.01.22 0 0 117

" Péter név jelentése ‘kőszikla' a mai bibliai magyarázat szerint, ám az eredeti értelmezésben ‘phallusz' jelentéssel is bírt. A maszkulin nemiség mindig is Péter egyik szimbóluma volt, amit a neve világosan ki is mutat; ‘páter' szó értelme – hímelvi principum, a ‘petra' szó a phallikus oszlop egyik elnevezése."

 

Forrás.

 

Szent Péter tér felülről

(Középen a Nap szimbólummal és a fallikus obeliszk-kel):

ösztöke Creative Commons License 2010.12.15 0 0 116

Észrevetted, hogy ziggurat mennyire hasonlít egy piramisra? olyan mintha nem fejezték volna be. Van ilyen teória, hgy a piramisok is eredetileg zugguratok voltak, és csak ráépítették a kúpot.

 

 

British Muzeum, a káldeai Ur (Ábrám szülőföldje)

A későbbi Babilon is valami ilyesmit láthatunk:

 

 

(kép ugyancsak a British múzeumban készült)

Előzmény: Törölt nick (115)
Törölt nick Creative Commons License 2010.12.14 0 0 115

Vajon a titkos tudásnak van valós kontaktja az ősi vallás meghagyóival,vagy hátrahagyott őrzőkkel, akik piramisépítő kultúrákat hoztak létre?

Vagy csak a hagyomány maradt, és ők is várnak egy eljövetelt?

(Csak valaki mást, mint a keresztények.)

 

(+Én arra tippelek, hogy kell lennie valami kézzelfoghatónak is (akár tárgyi formában) a birtokukban, ami nem földi.)

 

 

 

 

 

Előzmény: Törölt nick (109)
Törölt nick Creative Commons License 2010.12.14 0 0 114

A napkultusz épületnek van egy kis udvari része, amely egy kereszetet szimbolizál. Az udvarra lemenve a látogató megtapossa a keresztet.

 

Persze ez is csak "véletlen" lehet, ami egy ilyen egyértelműen okkult épületben előfordulhat, amit nem kis emberek terveztettek.

Bennthagyták ezt a '"véletlent."

 

 

És ne felejtsük: Izraeli Legfelsőbb Bíróság épülete.

Előzmény: ösztöke (113)
ösztöke Creative Commons License 2010.12.14 0 0 113

Valamiért, ez az írásrész ugrott be az írásból:

 

Jel. 11:8. És az ő holttesteik feküsznek ama nagy városnak utczáin, a mely lélek szerint Sodomának és Égyiptomnak hivatik, ahol a mi Urunk is megfeszíttetett. (csak hogy egyértelmű legyen GPS betájolás)

Előzmény: Törölt nick (112)
Törölt nick Creative Commons License 2010.12.14 0 0 112

Az.

 

Az obeliszkek szempontjából is.

 

Itt figyeltem fel arra, hogy az izraeli legfelsőbb bíróság épülete, amit a Rothschild család alapítvány építtetett Izraelnek

egy komplett NAPKULTUSZ szimbolizmus, judaista üzenetekkel vegyített épület.

 

Obeliszk-el természetesen. (A piramison kívül):

 

 

Video az épületről:

 

http://www.youtube.com/watch?v=1e0LB1GWtak&feature=related

 

 

Előzmény: munyamunya (111)
munyamunya Creative Commons License 2010.12.14 0 0 111

Jó kis oldal az a VC, én nagyon kedvelem, írogatok is néha a fórumjára :)

Előzmény: Törölt nick (110)
Törölt nick Creative Commons License 2010.12.14 0 0 110

A Capitolium (szabadkőműves birodalmi anti-vatikán) az OBELISZK-el:

   

 

És a Szent Péter tér (Vatikán Város):

 

 

http://vigilantcitizen.com/?p=1734

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2010.11.17 0 0 109

Azt gondolom, az elmúlt 2000 év vallástörténelme, azaz tömeghülyítése a hatalaom fenntartására a következőképp zajlott.

Volt és van az idióta birkatömegnek egy fedő-vallás, ez nyugaton a kerszténység, keleten az iszlám stb. És az egész mögött áll egy titkos ősi tanrendszer, melyet még a magukat ezoterikusnek képzelgők sem értenek és nem látják át... Titkos társaság(ok) őrzi(k)...

Azonban egyúttal mivel egyrészt kellőképp titkos, másrészt kellőképp üldözött és kiátkozott hivatalosan a felszínen, harmadrészt pedig kellőképp komolytalanná tett, degradált. Ezért nyugodtan kiteszik szimbólumaikat a placcra, ezért van az pl a dolláron, ami. És pontosan ugyanezért van az orrunk előtt ez a "napkultusz"...

ösztöke Creative Commons License 2010.11.17 0 0 108

Kedves Mág Icus!

 

"A napisten primitív és barbár őseink természeti istene. Mi más lett volna az életet, fényt adó dominans ősisten,mint a nap? Hogy nem isten azt ma már tudjuk, ennek ellenére a kultusz a szimbólumokban és az őstudatalattiban erősen jelen van és,mint ilyen vallásilag kiaknázható lehetőség." - Szerintem, nem csak ma lehet megismerni, rájönni, már hogy a nap nem isten, hanem van egy alkotója. Van egy nagyon szép gondolati következtetés ezzel kapcsolatban a szent  írásokban, amivel én egyet tudok érteni; vagyis nekem tetszik és helyesnek vélem ezt a "vallási következtetést" (ahogy te nevezed az ilyet), és úgy látom Pál apostol is valami hasonlóra jutott a római levélben. (vagy csak megismétli, amit igaznak vél)

 

 

Bölcs. 13:1-9

"Mert balgák mindazok az emberek, akikben nincs meg Isten ismerete, akik nem tudták a látható javakból megismerni azt, aki van, s a műveket szemlélve nem ismerték föl az alkotót,  2. hanem a tüzet, vagy a szelet, vagy az iramló levegőt, vagy a csillagok körét, vagy a víz árját, vagy a napot s holdat tartották világot kormányzó isteneknek. 3. Ha már ezeket isteneknek gondolták, mert szépségük elbájolta őket, tudhatták volna, mennyivel kiválóbb ezek ura, hiszen a szépség szerzője alkotta mindezeket. 4. Ha pedig megcsodálták ezek erejét és tevékenységét, megérthették volna, hogy alkotójuk még erősebb, 5. mert a teremtmények nagyságából, szépségéből nyilván meg lehet ismerni azok teremtőjét. 6. De ezek ellen még csak kevesebb a kifogás, mert ők talán csak tévednek, miközben Istent keresik, és meg akarják találni. 7. Amikor ugyanis alkotásaival foglalkoznak, s azokat vizsgálják, megejti őket azok látása, mert annyira szép, amit látni lehet! 8. Ezeknek azonban még sincs mentségük, 9. mert, ha tudásban annyira vitték, hogy át tudták kutatni a világot, ennek urát ugyan miért nem tudták előbb megtalálni?"

 

 

Üdv

Előzmény: Törölt nick (88)
ösztöke Creative Commons License 2010.11.16 0 0 107

Márpedig Isten az ember szellemét szüli újonnan Isten Igéje, azaz a beszéde, és ez az a mag, ami romolhatatlan, mert minden test fű, minden dicsősége, mint a mező virága elhull, de Isten beszéde él és megmarad örökké. A világ megismerésében sem indiferens az ember szelleme, ugyanis az kap közléseket abból a részből, ami nem látható, éppen amiről beszélünk, ami nem érzéki (tehát nem fizikai érzékszervekhez kötött, mint a testi hallás, látást, stb), hanem szellemi. Isten sem személyesen jön el és ismerteti meg magát, hanem a Szellemén keresztül jelenti ki magát.

Előzmény: galaxisreszelő (106)
galaxisreszelő Creative Commons License 2010.11.16 0 0 106

Én nem tudom, hogy van-e szellemünk, vagy nincs, de azt tudom, hogy a világ megismerésében ez indifferens. Isten az igéje által és személyes megismerés által megismerteti önmagát, és ez elég.

Előzmény: ösztöke (105)
ösztöke Creative Commons License 2010.11.16 0 0 105

Csakhogy nem az agynak van köze, hozzá, hanem az ember szellemének.

Nos, mit mond erről ama emberi ismeret? (már az ember szellemének dolgairól)

Előzmény: galaxisreszelő (104)
galaxisreszelő Creative Commons License 2010.11.16 0 0 104

Erre is gondoltam már. Csak hát az a helyzet, hogy az emberi agyat elég jól ismerjük már (sajnálatukra a fundamentalistáknak). És kiderült, hogy sok ember azért lát több csodát, meg képes több dologban hinni mint a másik ember, mert más az agya. És abban tér el az agya, hogy intenzívebb a szerotoninanyagcsere, és ott is "meglát" összefüggést, ahol olyan nincs is.

Előzmény: ösztöke (103)
ösztöke Creative Commons License 2010.11.16 0 0 103

Értem, vannak, de jó távol és nem hatnak ránk, semmi közük hozzánk, mondhatni magunkra hagytak... (persze említi őket a biblia, de azok a részek túl fundik, amelyek arról írnak) csak egyes babonás hívők képzelik, hogy itt bárminek is köze van a természetfeletti lényekhez, akik annyira babonásak (egyesek közöttük magukat hívőknek csúfolják), hogy a nagy felvilágosult (természetfelettit lassan ignoráló) szépen rá kell sütni ezt-meg azt és módszeresen gúnyt űzni babonájukból.

 

"Tehát nem arról van szó, hogy nincs Isten, vagy angyalok, csak amiket csodáknak minősítettek, annak a zöme nem az. Ilyen egyszerű ez." - Arra nem is gondoltál, hogy vannak olyanok akiknek vannak érzékeik, másoknak meg nincsenek, és így nem ugyanaz a képe annak, aki érzékel, mint aki nem (pl. vak)

Előzmény: galaxisreszelő (102)
galaxisreszelő Creative Commons License 2010.11.16 0 0 102

Nem jól fogalmaztam. Nem arról vannak szó hogy tojnak ránk, hanem arról hogy nincsenek. Mielőtt félreértesz, szó nincs arról, hogy tagadom a létüket. Csak arról van szó, hogy amit nekik tulajdonítanak a babonás hívők és nem hívők, annak szinte a teljessége nem természetfeletti eredetű. Tehát nem arról van szó, hogy nincs Isten, vagy angyalok, csak amiket csodáknak minősítettek, annak a zöme nem az. Ilyen egyszerű ez.

Előzmény: ösztöke (100)
ösztöke Creative Commons License 2010.11.16 0 0 101

Szerinted, tévedés. csakhogy a tévedésemet nem mutattad meg, hanem inkább számtalan érvre szépen elhalgattál. Csak amolyan "előkapok egy hülyeséget és megpróbálom erre is ráhúzni" című műsort láttam, nem a tévedésem megmutatását, ez így édeskevés.

Előzmény: galaxisreszelő (97)
ösztöke Creative Commons License 2010.11.16 0 0 100

"agy iszapkárosult ház falán az iszap egy foltot hagy, amely egészen emberi arcnak néz ki. Vagy felhő, mely arcnak néz ki. Ugyanis sokkal-de sokkal valószínűbb, hogy valami véletlenül jelentéssel bíró arcnak, vagy más ábrának néz ki, tehát tök véletlenül, mint annak az esélye, hogy természetfeletti lények így üzennek." - Ennek mi köze az obeliszkekehez? ? Milyen felhő, milyen arc????

 

"A természetfeletti lények tojnak üzenni. Szarnak ránk." - Valóban? honan tudod ennyire biztosra?

Előzmény: galaxisreszelő (95)
galaxisreszelő Creative Commons License 2010.11.16 0 0 99

Nekem mindegy, én mindegyikért nagyon rajongok, teljesen babonás vagyok ugyanis.

Előzmény: Törölt nick (98)
Törölt nick Creative Commons License 2010.11.16 0 0 98

Erre mondtam,hogy RAKÉTA agyas!!!:

 

 

A másik csak égi jármű vallásos ábrázolása.

Előzmény: galaxisreszelő (96)
galaxisreszelő Creative Commons License 2010.11.16 0 0 97

Miért nem fogadod el, hogy van aki szerint ez nem babona?

 

Elfogadom azt, hogy van aki szerint ez nem babona, de szerintem az a valaki téved, és oda is jelentést akar látni, ahol nincs.

Előzmény: ösztöke (86)
galaxisreszelő Creative Commons License 2010.11.16 0 0 96

Milyen szép űrrakéta! Nahát! Teljesen lenyűgöz.

Előzmény: Törölt nick (92)
galaxisreszelő Creative Commons License 2010.11.16 0 0 95

Jó lesz úgy, oké jöhet. Mert felvállalom, hogy sokkal több természetfölöttinek látszót kell természetesnek visszaminősíteni, mint fordítva. És pl. olyannak még véletlenül sem szabad bedőlni, hogy agy iszapkárosult ház falán az iszap egy foltot hagy, amely egészen emberi arcnak néz ki. Vagy felhő, mely arcnak néz ki. Ugyanis sokkal-de sokkal valószínűbb, hogy valami véletlenül jelentéssel bíró arcnak, vagy más ábrának néz ki, tehát tök véletlenül, mint annak az esélye, hogy természetfeletti lények így üzennek. A természetfeletti lények tojnak üzenni. Szarnak ránk.

Előzmény: ösztöke (87)
munyamunya Creative Commons License 2010.11.16 0 0 94

Igen, úgy néz ki a kereszt - ami amúgy maga is erősen megkérdőjelezhető, mint Krisztus követésének szimbóluma, de ez itt off - felhelyezésével azt gondolták "szimbolizálni", hogy immár nem érvényes a pogány jelentése ennek a kőnek:

"Különös szimbolikus jelentőséget nyert az a Caligula által Héliopoliszból hozott (25,5 m magas) obeliszk, mely 2003: a Szt Péter tér közepén áll. 1586: a Szt Kereszt felmagasztalása ünnepén állították föl az ördögűzéssel megtisztított és kereszttel megkoronázott obeliszket Krisztusnak a pogány bálványok fölötti győzelme jeleként." (Katolikus Lexikon)

 

Ez a koncepció számomra nevetséges. Ha én mondjuk egy hulla boncolását ábrázoló képről azt gondolom, h nekem ez taszító és nemkívánatos látvány, akkor nem fogom egy piros csíkkal keresztben áthúzva mégiscsak kitenni a falamra, mondván, h így már nem is olyan rossz...

 

És az is igaz, h előszeretettel használják a mai napig ezt a formát a különféle eseményekre, emberekre való "megemlékezés" céljára, csak tudnám, h mi közük volt pl. a nagyszalontai magyar honvédeknek az ókori egyiptom napimádatához, miért muszály pont ilyen alakú kövekkel jelképezni hazánk történelmének fontos eseményeit? (http://www.szabadsag.ro/szabadsag/servlet/szabadsag/template/article,PArticleScreen.vm/id/22416)

A pákozdi csata emlékműve

Előzmény: ösztöke (90)
ösztöke Creative Commons License 2010.11.16 0 0 93

És amit én kereteztem be? (három dudor, és a középső dudor nagyobb)

Amúgy érdekes amit mondasz, mert csillag van felette és utána a kereszt.

Előzmény: Törölt nick (91)
Törölt nick Creative Commons License 2010.11.16 0 0 92

Előzmény: Törölt nick (91)
Törölt nick Creative Commons License 2010.11.16 0 0 91

Szerintem egyértelműen űrhajó. Aki akarja belemagyarázhatja,hogy kávéfőző.

 

 

 

http://www.bezdan-online.com/a/index.php/content/view/225/9/

 

Előzmény: ösztöke (90)
ösztöke Creative Commons License 2010.11.16 0 0 90

Hmm... érdekes az is, hogy a legtöbbre keresztet raktak, gondolom olyan szempontból, hogy akkor már "keresztény" lett... Ami még kérdés, hogy vajon mi ez? (pirossal bekeretezve)

 

 

 

Előzmény: Törölt nick (88)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!