Keresés

Részletes keresés

feketefelho Creative Commons License 2022.06.05 -3 1 16040

Kicsit megkésve, de elkészült a beszámolónk a tavalyi török körútról, aminek egy jelentős részét a D400-ason tettük meg.

Itt olvasható : Törökországi körút, 2021

Azóta pár dolog megváltozott (pandémia), de a lényeg változatlan.

oraveczkati Creative Commons License 2019.10.04 -1 0 16039

Előzmény: oraveczkati (16038)
oraveczkati Creative Commons License 2019.10.04 -1 0 16038

Az a bizonyos Menyország és Pokol kapuja barlang

Előzmény: oraveczkati (16037)
oraveczkati Creative Commons License 2019.10.04 0 1 16037

Szia! Nagyon jó kis összefoglalót írtál, élveztem minden szavát! Mi a Salda tónál még nem jártunk, de már kétszer is terveztem :D Amúgy aa többbi helyet látttuk, dde szivesen meennék mindegyikre újra! Mi is már 2011 óta járunk Törökországba, egyszer hagytuk ki nyáron, mikor a puccs volt. Gondoltam ahhoz már öreg vagyok, hogy egy polgárháborút elvigyek a hátamon! De kár volt nem elmenni, nem történt semmi. Azóta is sajnálom azt a kimaradt nyarat! Tomatináék voltak, velük kellett volna tartanunk! :D Mi is repülővel megyünk mindig, és bérelünk autót teljes időszakra. Olcsó a kocsi, idén is, mint eddig mindig napi 22 euróért találtam, és nem a legkisebb méretűt. Most már a benzin se drága, nálunk több :)

Ha visszamennétek még, gyorsabb, és kényelmesebb repülővel odamenni, rengeteg reptere van, és a Pegasus airlines szerintem pontos cég, és kényelmesek a gépeik. Egy egy alkalommal 2 hétig vagyunk egy kiszemelt területen, és csillagtúra szerüen mindent próbálunk bejárni! Idén mi pont Alanyában voltunk, és volt egy extra 3 napos kirándulásunk onnan Silifke felé. Szuper volt, annak ellenére, hogy sokáig úgy gondoltam, Alanyába nem fogok soha menni! Emlékezetessé leginkább az extra kirándulás tette, a cél, a Menyország, és Pokol kapuja ( Cennet ve Cehennem magarasi) barlang tette! Ez lett nekem fej-fej mellett Yanartas után a második csoda! Edit te hogy gondolod? :)

Majd írok róla, meg a nyaralásról is, mert régen beszélgettünk, tervezgettünk már itt! Ideje újra kezdeni ezt a régi, jó szokásunkat! :) Amúgy most Gaziantep, Halfeti, Antakya, Sanliurfa, Harran a terv, de nem nyárra, hanem április-májusban. Szállást találtam, kocsit is, Gaziantepnek is van reptere, szóval minden összeállt! Remélem az is rábólint, akinek köszönhetem, hogy a Törökországgal kapcsolatos minden tervem, és álmom eddig megvalósult! :)

 

Addig is irjatok, és jöjjenek a képek! :)

Előzmény: párizs (16034)
oravecz kati Creative Commons License 2019.10.04 0 0 16036

Gyerekek képzeljétek, olyan rég jártam itt, hogy nem tudtam belépni :D Csináltam egy másik Nick nevet, lehet, hogy mostantól csak igy tudok itt csevegni :D Na próba! :D

tomatina Creative Commons License 2019.10.04 0 1 16035

Minden szavaddal csak egyetérteni tudok :)! Töröko. bármilyen formában, akármilyen hosszú ideig, megunhatatlan! Mi eddig 11-szer voltunk az országban, és még rengeteg helyen nem jártunk...

A lakóautó egy külön életforma, én a magam részéről nem szeretek ekkora utakat kocsival megtenni, inkább repülő+kocsibérlés. De a módszer mindegy is, a lényeg, hogy Töröko.-ban nem lehet csalódni :)!

Előzmény: párizs (16034)
párizs Creative Commons License 2019.10.03 0 0 16034

Ne is engedd el, mert csodálatos utazásban és élményekben lesz részetek. Nem kell semmitől tartani, kedves, barátságos és segítőkész emberek a törökök, kiválóak az utak, finomak a kaják, szépek a tájak és annyi látnivalójuk van, hogy válogatni kell közöttük. Először az én férjem nem lelkesedett Törökországért, voltunk 30 éve Isztambulban kocsival és 9 éve repülővel Alanyában, de ez teljesen más élményt nyújtott. A tervezéskor mutogattam neki fotókat, amik nagyon megtetszettek, aztán már alig várta, hogy induljunk. Kár, hogy ennyi idősek vagyunk mert van még egy-két rész Európában (Baltikum, északi országok és Szicília), amit mindenképpen látni szeretnénk, mert amúgy bármikor visszamennék erre az útra, de akár csak a tengerpartra is. Mindenkit rábeszélek, hogy menjen, biztosan remekül fogja érezni magát!

Előzmény: COOP (16033)
COOP Creative Commons License 2019.10.03 0 0 16033

olvastalak a Fb-on :) azóta csak ez jár a fejemben :) szuper lehetett.

Előzmény: párizs (16031)
malazs Creative Commons License 2019.10.02 0 0 16032

Azta! Csak gratulálni tudok! Ez így ebben a formában is remek élmény lehetett! Köszönjük.

Előzmény: párizs (16031)
párizs Creative Commons License 2019.10.01 0 2 16031

Törökországról:

Mi az Edirne, Trója, Pergamon, Selcuk, Effesus, Pamukkale, Salda-tó, Kónya, Sultanhani, Kappadókia, Göreme, Side, Aspendos, Demre-Mira, Kas, Saklikent, Fethiye, Bodrum körutat tettük meg. Ez Vácról indulva és oda érkezve 5800 km. Antalya városnézés kimaradt, csak átutaztunk rajta, mert iszonyat meleg volt. A határokon odafelé elég gyorsan átjutottunk, a bolgároknál 30 napos útdíjat fizettünk, 14 euró volt. A törököknél az útlevélellenőr és a határőr is bejött a lakóautóba körül nézni. Kérték a forgalmit, a zöldkártyát is. Hazafelé 2 óra volt a bolgár-szerb határ. Az utak jók, legtöbb esetben két sávosak, a kék táblások ingyenesek. Most építik a fizetős autópályákat, azok a zöld jelzésűek. Az üzemanyag (dízel) literje 5.50-6.50 tl. közötti áron kapható, kutanként eltérő, mindenhol lehetett kártyával fizetni. Van vagy 30 felé kút. A legtöbb éjjel nappal nyitva. Néhány tankolásnál a kapott számlán rajta volt a rendszám is. Nagy rendőri jelenlét van az utakon, bójákkal leszűkítik a sávot, és akit igazoltatnak, odaterelik, minket nem néztek egyszer sem. Vannak mű rendőrautók is az útszélen. Sajnos a felségjel a lakóautón nem sokat mondott a törököknek, volt, hogy a kempingben sem tudták honnan jöttünk. Még Budapest említésekor előfordult, hogy valakinek rémlett valami, de mondtak máskor „Allemania”-t is. Nem vezetnek gyorsan, jobban betartják a szabályokat, mint Albániában. Csak a városokban voltak a parkolók fizetősek, de ott sem drága, a nevezetességeknél a legtöbb helyen nem kellett fizetni. Némettel is lehetett boldogulni, de angolul elég sokan tudnak. Kempingekben a Wifi gyenge. A Vodafone Európának számítja az egész országot, Telekom nem, nekik térerő sem volt a legtöbb helyen. Az üzenetek sem mentek el. A kempingek nem európai színvonalúak, csak a saját fürdőszobát, mosogatót lehetett használni, viszont nagyon olcsó, 70-100 tl egy éjszaka, ami 11-15 eurónak felel meg, ebben minden benne van, 2 fő, lakóautó, áram, víz vétel és ürítés is. Az előzetes információk, miszerint 4-6-10 amperes biztosítékok vannak, nem voltak igazak, ha rákérdeztünk erre, csak néztek, mit akarunk, …volt olyan kemping, ahol csak egy házilagosan kialakított aljzatba kellett a hosszabbítót dugni. Biwakolni bárhol lehet, stellplatzok külön nincsenek, mi is álltunk meg strandon, kutakon, azok mellett, városi üres telken, réten. Nem szólt érte senki (egyedül a Salda-tónál nem lehetett maradni a strandon, ki kellett jönni, van belépő), sok török is járja az országot. Akikkel beszélgettünk, azt mondták ők mindig csak így csinálják, nem mennek be kempingbe. Mi 10 éjszakát bementünk, 11-et meg nem. Lent délen sokkal melegebb a Földközi tenger, mint oldalt az Égei, de a partokon mindenhol állandóan fújt a szél. Az étteremben való éves olcsó és mindenhol nagyon finom. Akár egy út mellett lévő kifőzdében (az ázsiai részen rengeteg van), vagy egy jobb étteremben ettünk, a minőség teljesen egyforma volt, inkább a környezetet, a tálalást kellett megfizetni. 2 főnek 40 lírától már inni valóval van étel, de lehetett 600 tl-ért is ebédelni. Rengeteg féle előételt adnak, és minden főétel hús mellé bulgurt, sült paradicsomot, hagymát, paprikát. Nagyon finomak a leveseik is, pl. húslevesek, de olyan kellemesen savanykásan elkészítve. Néhány étteremben nem tartottak alkoholos italt. A csapvizet nem ajánlott inni, rengeteg féle palackos vizet árulnak, de buborékosat csak 2 deciset. A nevezetességek könnyen megközelíthetők, és megtalálhatók, mert minden jól ki van táblázva, azokkal a barna táblákkal. A belépők 40-80 líra /fő, nekünk így utólag látva, megérte volna a 2 hetes múzeum kártyát megvenni, annyi helyre mentünk be. Amúgy nagyon sok mindent megnéztünk, de még így is jó néhány dolog kimaradt, egyszerűen annyi ott a látnivaló. Hatalmas ország, csodálatos történelmi és természeti helyekkel. Kappadokiában izgalmas és nagy élmény volt a hőlégballonozás, 1 órásra fizettünk be. Szerencsénk volt az időjárással, mert fel tudtak szállni a hőlégballonok. Amerre jártunk, a házaik legtöbbje emeletes, nagyon szépek, színesek, modernek, nagy teraszokkal, erkélyekkel. Néhány helyen beépített sütögetőt láttunk a teraszokon. Nagyon szeretnek a török emberek kint lenni a szabadban és kirándulni is. De nem vigyáznak a környezetükre. Sajnos az utak mellett sok a szemét, egyszerűen kidobálnak mindent a kocsikból. Kétszer voltunk hajókiránduláson. Először A Kekova-sziget partjai mentén hajóról lehetett volna megnézni Apollonia ókori városát, melyet egy földrengés vízfelszín alá süllyesztett. Az egykori épületek víz alatti maradványai a tiszta tengervízben a hajók fedélzetéről azért nem annyira jól láthatóak, de ami a víz felett maradt, az is csodálatos látvány volt. Ebédet kaptunk a hajón, választani lehetett hal és csirke között és 4x volt a nap folyamán lehetőség fürdeni a tengerben. Másodszor meg Fethiyeből áthajóztunk Görögországba, Rodoszra. Az egész város egy nagy bazár, ékszer- és egyéb csecsebecseboltok, éttermek, cukrászdák (minden lényegesen drágábban, mint Törökországban!), rengeteg emberrel. A Lovagok utcája, a Nagymesterek Palotája és a kikötő azért nagyon tetszett. Törökországban az emberek barátságosak és nagyon segítőkészek. Konyában a parkolóban csak azt szerettük volna megkérdezni, hogy egy bizonyos város felé merre induljunk, jobbra vagy balra, de éppen akkor fizetett egy motoros és azt mondta, kövessük őt, majd megmutatja az utat. A taxis 3 km útért 15 tl-t kért, ez 2,5 euró, de adott 2 hűtő mágnest és egy doboz szedret nekünk. Effesusnál meg egy dinnyét és számolatlan padlizsánt kaptunk a parkoló őrtől, aki pedig csak irányító volt, mert amúgy ingyenes a parkolás. Biztonságos az ország. Szép városokkal, tengerpartokkal, változatos tájakkal, de sok volt a hegyre fel és le menet. Nagyon jól éreztük magunkat az ott töltött 3 hét alatt.1635 fotót készítettünk.

Sidalina Creative Commons License 2019.01.17 0 0 16030

na, pont ide rakta a Wikis oldal is! De így meg akkor már tuti, hogy ez a véres dívány :)

Előzmény: tomatina (16029)
tomatina Creative Commons License 2019.01.17 0 0 16029
Előzmény: tomatina (16028)
tomatina Creative Commons License 2019.01.17 0 0 16028

Na, nézegettem most a környéket műhold módban, és nem látom a likat! Vagyis sinkhole-t :) (= beszakadásos dolina). Szóval valahogy nagyon máshová (rossz helyre) teszi a google! Nektek kell felderíteni ;)!

A faragott pasik nem itt vannak, hanem Adamkayalar, ami Kizkalesi magassága, kb. 3 km-rel beljebb a tengerparttól, a folyókanyonban!

Előzmény: oraveczkati (16027)
oraveczkati Creative Commons License 2019.01.17 0 0 16027

Mindenképpen jó hely, akár egy, akár két különböző helyről van szó! :D Max mindkét helyet meg kell nézni. Ja, és mintha a felsőnél lennének a sziklába faragott pasik nem?

A véres dívány név már sztem rá fog ragadni! :D

Jaja, én is most láttam a linken: Kanlıdivane means "bloody crazy". This may refer to the red color of the surrounding soil. The name may also refer to a dreadful legend according to which the criminals had been executed by throwing into the sinkhole during Roman times

Előzmény: tomatina (16025)
tomatina Creative Commons License 2019.01.17 0 0 16026

A véresig eljutottam :)! Kati szerint véres dívány, ami valami mészárlásra utal :))

Előzmény: Sidalina (16024)
tomatina Creative Commons License 2019.01.17 0 0 16025

De ha jól megnézed, több helyre is odaírja a google, h. kanli divane! Ha ránagyítasz, akkor konkrétan Elaiussa-hoz is! Szóval semmire nem vennék mérget, de ez a lik, mint megoldás, szimpatikus :)!

Előzmény: Sidalina (16023)
Sidalina Creative Commons License 2019.01.16 0 0 16024

Ja, és a neve azt jelenti, hogy véres őrült, vagy mert vörös a talaj, vagy mert ebbe a lyukba dobálták a gonosztevőket, kivégzés gyanánt. 

Előzmény: Sidalina (16023)
Sidalina Creative Commons License 2019.01.16 0 0 16023

Nem ez  az? Más helyen mutatja a térkép, mint Elaiussa-t, de közel van hozzá. 

Előzmény: tomatina (16022)
tomatina Creative Commons License 2019.01.16 0 0 16022

Beszéltünk róla :), szóval szerintem nem... Vagyis lehet, hogy IS, és nem tudjuk, mit jelent a kanli divane :).

Előzmény: oraveczkati (16021)
oraveczkati Creative Commons License 2019.01.16 0 0 16021

 Elaiussa az a Kanli Divane?

Előzmény: tomatina (16020)
tomatina Creative Commons License 2019.01.16 0 0 16020

Azaz :)! Vagyis inkább a Cennet (menny), a másik, kisebb lik, amit felülről lehet látni, az meg a pokol (cehennem) :)!

 

Mamure kalesi is nagyon klassz!

Meg ez a szállás, amit foglaltál! Szerintem ezt mi láttuk amúgy fentről, a D400-ról! Már akkor is tetszett :)!

A mi szállásunkat Ayas-ban inkább nem reklámozom :)).

 

Szóval ha lesz Kizkalesi, meg Narlikuyu, akkor még szerintem belefér, meg érdemes is megnézni Elaiussa-t is! Az onnan már csak egy köpés...;)

Előzmény: oraveczkati (16015)
oraveczkati Creative Commons License 2019.01.15 0 0 16019

Hat annyira aquapark, hogy megmaradjon a hely erintetlensege. Van par csuszda, meg egy kis egyszeru, de hangulatos etterem a parton.

Előzmény: Sidalina (16018)
Sidalina Creative Commons License 2019.01.15 0 0 16018

Egyetlen fajta szobájuk van, tengerre néző, és a képeken úgy látom, h jaja, ágyból is nézi a tengert :D

Lesz Aquapark is? Na, ez egy tök jó kis terv, nem olyan hajszolós, de sok minden van benne!

Előzmény: oraveczkati (16017)
oraveczkati Creative Commons License 2019.01.15 0 0 16017

Ágyból? Azt nem is figyeltem!! :D

Előzmény: Sidalina (16013)
oraveczkati Creative Commons License 2019.01.15 0 0 16016

Kiz Kalesi, Soguksu

Előzmény: oraveczkati (16015)
oraveczkati Creative Commons License 2019.01.15 0 0 16015

Asthma cave, Zeus tapinagi, És talán a Cehennem? Ediit! :D

Előzmény: oraveczkati (16014)
oraveczkati Creative Commons License 2019.01.15 0 0 16014

Hetek óta nézem, hogy stratégiailag hol lenne a legjobb szállást találni, és hogy persze ne csak logikus döntés legyen, hanem hangulatos is legyen a szállás, de elég rossz volt a felhozatal. Ezt tegnap találtam, és aug. 6-8-ig van is hely.  A tervek sugárirányban:

 

- Mamure Kalesi, Anamur antik romjai, Alaköprü Aqua Park

- Cennet ve Cehennem magarasi, Kiz kalesi

- Anamurba visszafelé Soguksu, és egy halas étterem

Előzmény: Sidalina (16013)
Sidalina Creative Commons License 2019.01.15 0 0 16013

Pokol hajó! :D És örülök, hogy átgondolod :))
Ez a szállás viszont nagyon helyes, és az ágyból látni a tengert!

Előzmény: oraveczkati (16012)
oraveczkati Creative Commons License 2019.01.15 0 0 16012

A pokolút miatt azért ezt még átgondolom! :D

 

Viszont meg vannak a repjegyek Gazipasába, és foglaltam két éjszakára szállást Anamurba! Végre olyan két napot sikerült beütni, h volt is hely! Félpanziós, és saját strandja van, meg minden! http://www.booking.com/Share-mzVUqn

Előzmény: Sidalina (16011)
Sidalina Creative Commons License 2019.01.10 0 0 16011

Van Mersinből, meg van Tasucu-ból, meg állítólag Alanyából is, de azt nem találtam meg. Én Mersint néztem itt.

Előzmény: oraveczkati (16008)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!