Keresés

Részletes keresés

zsimi_bp Creative Commons License 2024.01.30 0 0 129

Milyen beltéri ajtó zárat ajánlanátok? Egyfolytában tönkremegy bennük a kilincsnél a rugó, nem húz vissza.

Valami nem aranyárú, de tartósabb, jobb minőségű kéne. Mik a jobbak? Mire figyeljek?

 

Ilyesmi fajta, de ez csak példa.

https://zardepo.hu/ANBO-3671-Kulcsos-lover-bevesozar

 

Köszi

Gzuci Creative Commons License 2021.08.04 0 0 128

Sziasztok, tudnátok e segíteni? Tönkrement az ajtóban a zaram, elzett markaboltban vettem egy újat helyette, ez egy 40 mm mély portalzar alul egy zár nyelv fölül egy kilincsnyelvvel néha kicsit akadozott a, működés végül olyan állásba került hogy a zár etet kb. 80 fokot fordul el a fölső nyelvet sem húzza el, korábban elhuzta és zárni sem tudom, sőt még a függőlegesig sem tudom elforditani a kulcsot, így a kulcs sem jön ki a zárbetet sem jön ki a boltba kicserélnék mert egy napja vettem de nem jön ki a zárbetet. Mit tudnék tenni? 

somytomy Creative Commons License 2020.01.12 0 0 127

Lehet nem ide való kérdés, akkor bocsi.

Zárnyelvek, zárszerkezetek (tehát nem a zárbetét) kenéséhez milyen kenőanyagot érdemes használni? Egy modern, sokponton záródó bejárati ajtóról van szó, amiben eléggé nehézkesen mozog a zárnyelveket mozgató szerkezet. Illetve ha már itt vagyok: ugyanennek az ajtónak régóta baja, hogy a rugós zárnyelv nem akad be a keretben lévő öntvény betétbe, ezért nem marad csukva. Erre van valami házilag kivitelezhető megoldás?

DiamondL Creative Commons License 2019.11.11 0 0 125

Valami nem stimmel: azt írod, az ajtó vastagság 7 cm. A 45/45 mm-es teljes hosszúsága 9 cm, vagyis mindkét oldalon kiállna 1-1 cm-t, ami nem csak ronda, de betörés esetén a biztosító sem fizet, mert 3 mm-nél jobban nem lóghat ki kívülről a betét. Én amúgy Tokoz Pro 300-al szemezgetek, mely tárcsás felépítésű, sokkal nehezebb feltörni.

Előzmény: mailroy (124)
mailroy Creative Commons License 2019.08.25 0 0 124

Sziasztok!

 

7 cm vastag Hisec bejárati ajtómban (az új fajta modern megjelenésű, nem a kazettás változat, de a zár bennük szerintem ugyanaz) szeretném kicserélni a zárbetéteket (45x45 mm). Maximum 35 000 Ft-ot szánnék rá és fontos lenne, hogy az alap védelmeken túl mindkettő törésvédelemmel, kulcsütéses nyitás elleni védelemmel és kódkártyás kulcsmásolással legyen ellátva, illetve az egyik legyen vészfunkciós.

 

Kinéztem a Titan K66 ASC 46x46 és a Mauer RedLine Elite 2 46x46 zárbetéteket. A kérdésem az lenne, hogy van valakinek tapasztalata a Hisec ajtóval és ezekkel a zárbetétekkel? A +1 mm nem akadály, rámegy még a pajzs? Arra is gondoltam, hogy venném a 41x41 mm változatokat, de akkor meg lehet, hogy a kulcs lesz rövid és nem ér át teljesen a törésvédőn.

 

Köszönöm.

James 42 Creative Commons License 2019.08.12 0 0 123

Miután más nem válaszolt, írok én egy választ:

Budapesten ha elindulunk az Üllői úton a Ferenc körúttól a Kálvin tér felé, akkor még a Mária utca előtt találunk két kulcsmásolót is. Simán be tudják állítani úgy az új zárat, hogy jók legyenek hozzá a régi kulcsok. Nekem fél nap alatt megcsinálták. Nyilván máshol is tudják ugyanezt, bár nem mindenhol. A Mister Minitnél például elhajtottak, mondván, hogy nem tudnak ilyet (de ott amúgy is drágán másolnak).

Előzmény: James 42 (121)
Törölt nick Creative Commons License 2019.08.06 0 0 122

Sziasztok!

 

Ilyen régi Elzett két tollú, ovális fogantyús nyerskulcsokat, vagy ilyen kulcsokkal zárakat keresek!

A publikus címemre írjatok, vasutvonat@gmail.com !

 

James 42 Creative Commons License 2019.07.28 0 0 121

Azt hallottam, hogy ha egy hengerzár tönkremegy, akkor lehet rendelni helyette másikat, amihez jók a réginek a kulcsai. Igaz-e ez, és ha igen, akkor hol lehet ilyet rendelni?

Budapesti vagyok, és sima hengerzárról lenne szó, amibe a kulcsot függőlegesen kell bedugni (régi Elzett zár), és könnyen másolható. Van ugyan egy másik zárbetétünk, amit be lehet tenni a régi helyett, de nincs hozzá elég kulcs, és a másolónál azt mondták, hogy most nem is tudnak hozzá másolni, mert nincs hozzá nyers kulcs, de amúgy is elég drága lenne darabja.

nard Creative Commons License 2018.12.29 0 0 120

Tiszteletem!

 

Főkulcsos rendszert csinált már valaki Elzett 751-esekből? Érdekelne, hogy a master pin-nek van-e hosszméretben alsó korlátja, illetve milyen arányban érdemes megosztani az Elzett 751-es leghosszabb hengercsapját (a 7,8 mm-est). Danke!

L169OM Creative Commons License 2018.09.27 0 0 119

Sziasztok!

 

Bevéső zárat milyen gyakran érdemes cserélni bejárati ajtóban, sima ajtókban?

Ha a zárnyelv visszahúzó rúgó tönkre ment, akkor érdemes az egész zárat újra cserélni?

Az egész zárat 2 csavar fogja be az ajtóba? Ha ez a 2 lyuk tönkre megy, akkor miképp lehet megjavítani?

 

 

janigts Creative Commons License 2017.10.02 0 0 118

Sziasztok, Garay féle kéttollú zárhoz kellene zár alapján kulcsot csinálni, van esetleg valami ötletetek- kösz (gts1000_99@yahoo.com)

davidb 83 Creative Commons License 2017.09.26 0 0 117

Sziasztok!

 

Mauer Redline 2 -t vagy Tokoz Pro 300 -at válasszak szerintetek?

 

Vagy esetleg  más 20e Ft körül..  (40x50es)

 

Köszi a válaszokat!

 

Törölt nick Creative Commons License 2017.07.20 0 0 116

a kérdés inkább arra irányult, hogy ha megveszem az ajtót az alap cilinderzárral, akkor én magam ki tudom-e cserélni azt egy általam vásárolt biztonsági cilinderzárra.

Előzmény: Varek1 (115)
Varek1 Creative Commons License 2017.07.20 0 0 115

 Nekem  kb. három hónapja cseréltek cilinder zárat.  25 eft volt szereléssel és  5 db. kulccsal. Csináltattam egy 6. kulcsot is, de az már 3 eft volt. Van valami   szám is hozzá, de a nélkül is másoltak, igaz csak a Nyugati p.u. könyékén.

 

 A mauer kulcsot viszont kód nélkül nem másolnak.

Törölt nick Creative Commons License 2017.07.20 0 0 114

szia, hátha még olvasod: sikerült kiderítened vmit?

 

Hasonló cipőben járok. Az új ház bejárati ajtajára kapott ajánlatban a két összehangolt Mauer-záras változat 57 ezer ft-os felárral szerepel, ami nevetségesen sok.

 

Panellakásban már láttam Nívó ajtót, ott ránézésre simán cserélhetőnek tűnt a zárbetét. 

Ez alapján hajlok rá, hogy az alapkivitelt rendeljem meg, és utólag a cilinderzárat én magam kicseréljem. 

Előzmény: switch (110)
tangerine Creative Commons License 2017.05.10 0 0 113

Nem 100%, hogy ilyen, csak gyanítom, mert nekem is van hasonló csavarmentes kilincsű záram, ami ilyen elven van összeszerelve. Csak belülről 2 csavarral, kívül semmi csavar.

Előzmény: tangerine (112)
tangerine Creative Commons License 2017.05.10 0 0 112

Nem baj, ha nincs csavar. Valószínűleg a kilincs egyben van a takarólemezzel az ajtó mindkét oldalán, azaz akkor fog lejönni, ha kiszeded a két csavart.

Szerintem a túloldalon (jó esetben a külső oldalon) nincs is csavarja a takarólemeznek, azaz a két  csavarral (talán M5 vagy M4) van belülről összefogva a két takarólemez, a külső takarólemezben menet van.  Ha belül kiszeded a csavarokat, akkor elvileg mindkét oldalon  le fog jönni a kilincs a takarólemezzel együtt. Talán még a négyzetes hasáb ami a két kilincset összeköti is teljesen önálló alkatrész, nem tartozik fixen egyik kilincshez sem.

Szerintem ezután már a betétet is kifogod tudni szedni.

Előzmény: Filewalker011 (109)
inpasolt6 Creative Commons License 2017.05.10 0 0 111

Sziasztok!

 

Mostanában feltűnt, hogy a kulccsal nem tudom teljesen visszahúzni a zárnyelvet. Kicsit mindig kilóg, és néha egy nyomás kell az ajtónak, hogy kinyíljon, ami aggodalomra ad okot. A kilincs teljesen visszahúzza, csak a kulcs nem. Másik zárbetéttel is ugyanígy viselkedik.

Valakinek ismerős a probléma, vagy tudjátok, mi lehet az oka? Jó lenne ajtócsere nélkül megúszni, ha lehet :)

 

köszi!

 

switch Creative Commons License 2017.05.09 0 0 110

Sziasztok! Építkezünk, és a házra (meg a garázs felől) Nívó Biztonsági ajtót rendelnénk. Felmerült, hogy az alapként járó két pár zárat opcionális Mauer zárakra cseréljük, de kicsit sokallom a 40e forintos felárat ajtónként. Az értékesítő szerint a zárak utólagos cseréje macerás, nehéz, stb. Igaz ez, vagy csak a marketing beszél belőle? :-) Visszaolvasva a fórumban azt találtam, hogy a Nívó ajtókba 31/31-es Mauer Elite való, ami ebben a méretben 8e Ft/db...akkor mire a 40e-s felár? Ehhez a cilinderhez teljesen más zárszerkezet kell, mint amit alapból adnak? Az alapfelszerelés egy hagyományos Elzett zár és egy trezorzár...mert akkor megérteném a különbséget. Vagy elég lenne csak a cilindereket cserélni utólag?

Minden választ előre is nagyon szépen köszönök!

Filewalker011 Creative Commons License 2017.05.07 0 0 109

Az a gond, hogy a kilincsen nincs csavar! Hihetetlen, de tényleg nincs! Viszont a betét takaró is mozog ki-be kb 2 mm-t a betéttel együtt....

Előzmény: Zöldár (108)
Zöldár Creative Commons License 2017.05.07 0 0 108

Ez nem egy szokványos  zár lehet ! 

  A képen kilincs és takaró lemez látható. Talán ha ezeket leszerelnéd és oldalra  kiszednéd az egész zárat, akkor balra kiszedhető lenne az egész zár és így a betét is !

Előzmény: Filewalker011 (107)
Filewalker011 Creative Commons License 2017.05.06 0 0 107

Sziasztok!

 

Zárbetétet szeretnék cserélni, a mellékelt képen szereplő zárban. Kiszedtem a csavart, mozog a betét , de hiába forgatom a kulcsot a betét nem jön ki. Mit csinálok rosszul? Tudnátok ajánlani betétet, ami nincs aranyárban, de ér is valamit?

 

 

Noobione Creative Commons License 2017.02.11 0 0 106

Az ikeában kapható szekrények bútorok, esetekben olyan tárolóeszközök melyeken záródási pont van kialakítva valószínűleg gyári beszállító által forgalmazott zárszerkezetek. Ezért ezek a típusok egyáltalán vagy csekély mennyiségben érhetőek el a piacon. Abban biztos vagyok hogy a polcon nem lesz, de ha ők nem akkor senki nem tud segíteni ebben a szegmensben . Itt található az elérhetőségük: Zárcsere Budapest 

Üdvözlet!

Az_Agg Creative Commons License 2016.12.13 0 0 105

Zárszakértők segítségét kérem: A fotókon látható zárbetétre van szükségem (3 db). IKEA iratkonténerből származik, mely abban a korban készült, amikor itthon azt sem tudtuk, hogy mi az IKEA... IKEÁban nem tudnak segíteni. Valami ötlet?

Zöldövezeti Creative Commons License 2016.10.22 0 0 104

Tölgyfa ajtó és dupla zár !!

Előzmény: Noobione (103)
Noobione Creative Commons License 2016.10.21 0 0 103

Sziasztok. Most készülök ajtó cserére, igen sok a választék ebben a szegmensben és magas az ár/érték arány is. Ki mivel védi meg a saját szféráját?

Amonka Creative Commons License 2016.08.09 0 0 102

Sziasztok!

 

Véleményeteket szeretném kérni. 

Biztonsági ajtót fogunk hamarosan rendelni. A választás a Betörésvédelem KFT.-re esett.

Arra vagyok, hogy kíváncsi, hogy érdemes kódkártyás másolásvédett kulcsokat rendelni, vagy maradjak a normál változatnál?

Kissé szkeptikus vagyok ezzel a rendszerrel. Meglátásom szerint csak egy kártyára másolják fel a kulcskombinációt.

holloo Creative Commons License 2016.08.01 0 0 101

A zárszakértőktől kérdezném, hogy ez a fajta zár kapható még? Egy régi asztal fiókjait zárja, az egyiket szeretném kicserélni (kettő van két oldalt, három-három fiókot zár).

 

 

python 357 Creative Commons License 2016.05.06 0 0 100

A bejárati ajtó keretére feltetettem egy masszív vasrácsot két keretbe forduló kampós zárnyelves megoldásút,-és két Tokoz pro400-as zárbetétet tettem bele.....Ezzel biztos nem próbálkoznak egy második emeleti lakásnál.....

Előzmény: M7740L (98)
Palási Creative Commons License 2016.05.06 0 0 99

Mind a két hely jó üzlet   !!

Előzmény: appleby78 (97)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!