Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

Ali-bá okt. 12. Creative Commons License 937

Igen, az M 106-os is jó. "/‘MM 106’: A ráoltott fajta növekedési erélye 10-20 %-kal mérsékeltebb az M.4-es alanyénál. Erôs növekedésû fajtákkal középméretû, spur fajtákkal kisebb méretû fát ad. Hazai körülmények között támrendszert nem igényel. A talajhoz jól alkalmazkodik, laza homoktalajon is jól fejlôdik, a hideg, nyirkos talajra és a magas talajvízszintre érzékeny./"

3-4 m tőtávolságot ajánlok az 'asztal' koronához.

Előzmény: Totya0024 (936)
Totya0024 szept. 27. Creative Commons License 936

köszönöm a tanácsot!
MM106-os alany is megfelelő lenne?
Faiskolákban csak ezeket láttam :)
5m széles a területem tőtávolságot mennyire lenne célszerű?
persze jogos kérdés, hogy milyen "koronaforma" esetén....a topic olvasgatása közben tetszett az "asztalos" forma nagyon praktikusnak tűnik, megpróbálkoznék vele, persze majd segítséget az alakítgatáshoz szívesen kérnék :)
illetve sövénnyel is megpróbálkoznék, kertünkben kerítés mellé nagyon praktikus lenne

Előzmény: Ali-bá (935)
Ali-bá szept. 26. Creative Commons License 935

Célszerűbb M4-es alanyt használnod. Az a termőhelyre kevésbé igényes, száraz talajokon is jól fejlődik rajta az alma. Kicsit nagyobb térállást igényel, mint az M9-es.

Nálam 4x3 m-en Hungária sövényen jól teljesített 20 évig.

Előzmény: Totya0024 (934)
Totya0024 szept. 25. Creative Commons License 934

sziasztok!

M9-es alany esetén írja a szakirodalom a folyamatos öntözést....mennyit bírhat ki eső/öntözés nélkül?
valakinek tapasztalatok?
esetleg szakaszos öntözés?
Olyan helyen, ahol tavasszal szinte mindig jó vizes, nyirkos a föld oda megfelelő lehet öntözés nélkül esetleg?
köszi a segítséget!

alfi13 aug. 4. Creative Commons License 933

A Remo szerintem ilyen nem varasodik a tűzelhalásról nincs információm de a lisztharmatnak is ellenál.

Előzmény: Syssy01 (932)
Syssy01 aug. 4. Creative Commons License 932

Érdeklődnék, hogy létezik olyan ízletes, kevésbé savas, édes fajta, ami egyáltalán nem fogékony a varasodásra, illetve a tűzelhalásra?

Freedom és Reanda fajtája van valakinek?

sutto jún. 4. Creative Commons License 931

tegnapra ez várt az almásban, permetezés kapálás előtt:(((  halvány lila f..gom sincs mitől..ez a 3ik fám ami kidöglik idén..

budai2 jún. 3. Creative Commons License 930

Almából tényleg nagyon amatör vagyok, ezért nézzétek el nekem, ha olyat kérdezek, amit másnak már megválaszoltatok itt a fórumon.

Az a problémám, hogy a két almafám közül az egyiknek a jelenleg dió méretű termései felhasadnak. Ahhoz hasonló ez a hasadás, mint amikor télen gesztenyesütés előtt  behasítjuk a gesztenyét, és a hasítás a sütés folyamán egy kicsit szétnyílik. A hasításban homokszem méretű kristályos fehér valami (néhány) van. De a hasadás csak felületi jellegű, talán mm mély és beforrott. Esetleg valami rágás nyomvonala lehet.
A fa rewena fajtájú, elvileg egy csomó mindenre rezisztens.
Idei előéletében jelentős mértékű tetvesedés volt, voltak levelek, amelyek tafrinához hasonló burjánzást mutattak.
Permeteztem mospilannal, actarával, és atka ellen is.
Próbáltam interneten hasonló képet keresni, de nem találtam.
Ha valaki felismeri a szöveges leírásból, hogy mi lehet ez, kérem adjon tanácsot, hogy hogyan lehetne legalább jövőre elkerülni a megismétlődését.
Köszönöm.

sutto máj. 22. Creative Commons License 929

2-3 fám kezd satnyulni, kisebb , ritkább levélzet, kisebb gyümölcsök, talajlakó kártevők ellen mivel védekezzek?

Totya0024 máj. 19. Creative Commons License 928

Ali-bá köszönöm szépen a segítséget :)
Igen almát gondoltam én is :))
Ki szeretném majd próbálni sövénynek, ezért gondoltam rákérdezek hogy annak is megfelelő lehet-e :)
Csak majd a metszésének kell komolyan utána olvasnom, mert nem vagyok jártas még benne!
De ez még odébb lesz... :)

Előzmény: Ali-bá (927)
Ali-bá máj. 18. Creative Commons License 927

'Bármit' olthatsz rá, de én csak almát ajánlok! Ha spúr tipusút oltasz rá, az kisebb marad. (Megjegyzem biztosan van metszőollód és ha folyamatosan visszametszegeted a hajtásokat akkor nem nő nagyra. Ld. sövény fák, törpe fák.)

Előzmény: Totya0024 (926)
Totya0024 máj. 18. Creative Commons License 926

sziasztok!

sikerült alma magról pár magoncot nevelnem.
Sok hasznos infót olvastam, többel között hogy erős a növekedése, kérdésem, hogy oltással befolyásolható-e a növekedésük, vagy bármit oltok majd rá az erős növekedésű nagy fát nevel? :)
válaszokat előre is köszönöm!

sutto máj. 6. Creative Commons License 925

Bravo-n gondolkodom még, thiovit jet-et is kap néha

Előzmény: Ali-bá (924)
Ali-bá máj. 5. Creative Commons License 924

Ezek biztos, bevált szerek. Ha a permetezés időzítése jó akkor jól teljesítenek.

Előzmény: sutto (923)
sutto máj. 5. Creative Commons License 923

Az én almám is kapott lemosót, ősszel is tavasszal is és még is jelentkezett az elhalás...

Most már a szokásos növényvédelmemben se vagyok biztos...Dithane.Score-Topas ill. Spilan-t használok

Előzmény: Ali-bá (922)
Ali-bá máj. 4. Creative Commons License 922

Ha tűzelhalás akkor jobban vissza kell vágni!  Megelőzés rezes permetezéssel.

Előzmény: Nyári Körte (921)
Nyári Körte máj. 4. Creative Commons License 921

Köszi a választ. Az a baj, hogy ilyet nem láttam rajta pedig nekem is ez volt az első tippem. Ráadásul a körtét épp most a hétvégén metszettem vissza miattuk.

Ezért gyanakodtam másra.  

Előzmény: Ali-bá (920)
Ali-bá máj. 4. Creative Commons License 920

Nemigen tűzelhalás az. Inkább a hajtáshervaszó darázs munkálkodik az almafádon. (A körtét az almánál is jobban szereti.)

Vizsgáld meg a hervadás, visszahajlás környékét és valószínű találsz ott apró fekete pontokat. Elvágva a hajtást belűl is apró nyüveket.  Majd két hét mulva kihajt az épen maradt részből.

Előzmény: Nyári Körte (919)
Nyári Körte máj. 4. Creative Commons License 919

Sziasztok, 

A következő kérdésem lenne. Itt a tavas az eső és az alman észrevettem, hogy a fiatal idei hajtások hervadnak. Utána nézve tűzelhalás talán. A kérdés az az, hogy csak a hajtások levágásával vagy/és permettel is lehet ellene védekezni? 

Köszi.

Ali-bá máj. 3. Creative Commons License 918

Ha csak egy-két fán van kisebb elhalás akkor kapard le és kend sebkezelővel, valamint a törzseket is mosd le réztartalmú szerrel legalább a télvégi lemosó permetezéskor.

Ha sok fán van, akkor várd meg míg megadják magukat és telepíts az almás helyére csonthéjast. (Nálam őszibarack követte az almát, nagyon bevált. Az alma 22 évig bírta Hungária sövényen.)

Előzmény: sutto (917)
sutto máj. 3. Creative Commons License 917

Sajnos több fán is van ilyen, mivel kezeljem?

Előzmény: Ali-bá (916)
Ali-bá máj. 2. Creative Commons License 916

Valószínű, hogy kéregnekrózis. Nézd meg a többi fát is, hogy nincsenek-e kisebb-nagyobb kéreg leválások, elhalások.

Sebparazita, a fertőzés kiindulópontja kezeletlen sebek vagy egyéb mechanikai kéreg- és fatestsérülések esetleg fagyás jobbára a törzs D-Ny-i oldalán. Nálam Jonathan és Golden fákon volt. 

Előzmény: sutto (915)
sutto máj. 2. Creative Commons License 915

Kérge száraz, papírszerűen válik le

Előzmény: Ali-bá (913)
sutto máj. 2. Creative Commons License 914

Gyökértővel együtt kiszedtem, volt egy társa az már metszés után megadta magát...

Előzmény: Ali-bá (913)
Ali-bá máj. 2. Creative Commons License 913

Ennek már korábban /tavaly is/ baja lehetett, csak most rugta az utolsót. (Gyökér, szállítószövet probléma a legvalószínűbb. Nem puha a kérge, mert akkor gomba. Kivágni,megvizsgálni, eltüzelni!)

Előzmény: sutto (912)
sutto máj. 2. Creative Commons License 912

Virágzás közben száradt ki egy fa, van valakinek ötlete mitől?

atifoci ápr. 13. Creative Commons License 911

Ami alá beférek azt szoktam,a többinek marad a gyomírtó.

Füvet nyírni ? Fűnyíróval...

Előzmény: W-123. (910)
W-123. ápr. 9. Creative Commons License 910

A fák alatt nem szoktad rotálni és mivel nyírod a füvet?

Előzmény: atifoci (908)
W-123. ápr. 9. Creative Commons License 909

Golden, Gelden del, golden gibson, vista bella, idared, jonagold, velspur,jonatán, topáz, florina  3 ismeretlen, mutsu, gála, meg egy ami nem jut eszembe.

A velspur(starting) a legnagyobb az egyik ismeretlen( jonagold szerű) a legfinomabb.

Előzmény: atifoci (907)
atifoci ápr. 2. Creative Commons License 908

Tavalyi Simonffy oltás :

2 éves Remo oltás :