Keresés

Részletes keresés

atifoci Creative Commons License 2015.12.30 0 0 994

Mit nem adnék egy ilyen almásért...

Előzmény: Mozo66 (993)
Mozo66 Creative Commons License 2015.12.30 0 0 993

Nemrég néztem egy videót alma szedéséről és nem zárnám ki teljes mértékben, hogy ez a fajta nem azonos az előttem látott linken levővel .... Suncats .

Ha az akkor szerintem elég meggyőző a videó persze ez nem jelenti azt , hogy otthon a te talajodon is ezt meg tudod csinálni .

Előzmény: sandorkattila (992)
sandorkattila Creative Commons License 2015.12.29 0 0 992

Köszönöm szépen a választ, a fajták leírásait jól ismerem, de sajnos nem hiszem el fenntartás nálkül,amiket ott írnak. Manapság  bárki írhat bármit büntetlenül , ezt közös egyetértéssel demokráciának nevezzük. Ha mindaz igaz lenne,  amit ott leírnak,  akkor ma ezen fajták dominálnák Európát....

Engem a realitás érdekel, hogy valakinek van e saját tapasztalata ezen fajtákkal: GREENCATS, SUNCATS és más CATS sorozatbeli almák. Terméshozam, íz, fa mérete, metszése....

Oltóágat kapnék.... de érdemes -e fáradni vele?

akik mélyrétegű homokos talajon próbálták mm111 alanyon, azok soha még valamire való almát nem szüreteltek a fáikról 4 év alatt.  Na ennyire rossz sem kellene legyen, ha öntözik és kap trágyát...a homok hamar kiszárad és nem túl termékeny, normál talajokon/tulajdonosoknál jobb is lehet az eredmény.

4 fa=100 euro.

Előzmény: arpad-lajos (991)
arpad-lajos Creative Commons License 2015.12.28 0 0 991

Ezen az oldalon találsz leírást. Ha nyelvi problémád van, segítünk.

http://www.havlis.cz/karta_en.php?kytkaid=1467

Előzmény: sandorkattila (989)
sandorkattila Creative Commons License 2015.12.26 0 0 990

Kedves fórumtársak!

Erdélyben a Batul és Ponyik fajták mellett nőttem fel, a fák fél évszázada teremnek sokat évről évre. Nyilván a szüret nem egyszerű, nagy vadalanyra oltott fák lévén. Amióta követem a sorsukat -32 éve- soha permetezve nem voltak, néha ritkítva és elhalt ágak levágva, mégsem mutatkoznak problémák.

A jelenlegi területem nem nagy, én 10méter ++ koronaátmérőket nem tervezhetek. Az lenne a kérdésem, valakinek közületek van e tapasztalata ezen fajtákkal mm106, mm111 alanyokon? Esetleg más, még törpésítőbb alanyon? Ha igen, érdekelnének a tapasztalataitok...

Mivel talajom kötött, felül 70 cm feketés humuszosabb réteg, az alatt lennebb egyre sárgásabb agyag, az mm 106 alanyt választanám, környékünkön az kipróbált. Öntözni tudok, van elég víz.

Senki nem tudott segíteni a fent említett kérdésben, itt a régi fajták halnak ki, szakmabelieket kérdeztem,soha meg sem próbálták a régi ellenálló fajtákat felhasználni. Említették, hogy hallomásból tudják, nem megy a dolog stb de engem a konkrét tapasztalatok érdekelnek. Amennyiben működne a dolog, szerintem érdemes lenne megpróbálni... ezek a gyümölcsök finomak, megállják a helyüket az itt termesztett ipari fajták mellett.

sandorkattila Creative Commons License 2015.12.26 0 0 989

Jó estét

Üdvözlök mindenkit, először írok a fórumra, bár régebben olvasom a hozzászólásokat. Erdélyben gazdálkodom kistelken, egyelőre a család szükségletére és kísérletezés/tanulás végett.

Greencats, Suncats és Sonet almafajtákkal van e közületek valakinek konkrét tapasztalata? érdekelne az ízük, termőképességük,  milyen alanyon tartjátok és milyen a növekedésük? olyan ellenállók -e amilyennek hirdetik?

Hozzá tudok jutni néhány oltóághoz ezen fajtákból szlovákiában, éremes e megpróbálni? itten mm111 és mm1o6 alanyokon 2 -2,5 m-es fák nőnek rövid vastag ágakkal, a termésről még nincs semmilyen infóm, de nagyon fiatal fákról van szó, tehát itt sok infót nem várhatunk.

Péter_33 Creative Commons License 2015.12.12 0 0 988

Üdvözlet! eléggé zsúfolt helyre tudtam csak beszorítani a birs fámat, lehet ezt valamilyen kis helyigényű orsóvá alakítani tavasszal (ha kihajt)...

Előzmény: atifoci (987)
atifoci Creative Commons License 2015.12.02 0 0 987

Alany függő, van amelyik hajlamos a burrknot növesztésre...

http://www.tankonyvtar.hu/en/tartalom/tamop425/2011_0001_521_Gyumolcsfaiskola/ch03s02.html

Előzmény: Sinesol (984)
Sinesol Creative Commons License 2015.11.24 0 0 986

Hát, ha átáztatni teljesen nem is birta, de nedves volt folymaatosan a talaj és magasabb volt a páratartalom is. 

Az alanyok pedig nagyon könnyen gyökeresednek, pl ha egy alanyvesszőt lehuzol a földre, pár hét alatt elkezd gyökeret verni.
Alapból ilyeneket szelektálnak, mivel igy biztosított az alanyok gazdaságos szaporitása.

Előzmény: iimi (985)
iimi Creative Commons License 2015.11.24 0 0 985

Értem, 

itt egész nyáron szárazság volt, bár a csöpögtető ment de nem birta áztatni a földet, most az utóbbi 1-2 hónapban kezdték ezeket a gyökereket növeszteni.

Előzmény: Sinesol (984)
Sinesol Creative Commons License 2015.11.23 0 0 984

Nemigazán kell vele törődni, majd leszáradnak.
Intenzív ültetvényeken is rengeteg fa hajt gyökereket talajszint feletti részen, a folyamatosan nedves talaj miatt.

Előzmény: iimi (981)
iimi Creative Commons License 2015.11.23 0 0 983

Igen, a levegőben "lógnak". Pici kb. 1 cm-es fehér gyökérkezdemények.

Később megpróbálok csinálni róla fotót.

Előzmény: Ali-bá (982)
Ali-bá Creative Commons License 2015.11.22 0 0 982

A levegőben lógnak a gyökerek?

Előzmény: iimi (981)
iimi Creative Commons License 2015.11.22 0 0 981

Lehet nem ide tartozik, de nem találtam jobb topikot neki.

Tavsszal ültetett almafák szemzési pontjai a föld fölött kb. 3-4 cm-re vannnak, és ezen a részen, ahol az alany kint van a földből elkezdett gökereket növeszteni. Most az elmúlt 2 hónapban sok kicsi 1-2 cm-es gyökérkezdemények jelentek meg az alanyon.

Az a kérdésem, hogy ezeket, szedjem le vagy kúpozzam fel a földet, hogy megtapadjanak?

Külömbözö almák M9 alanyon.

firpolino Creative Commons License 2015.11.21 0 0 980

Nálam is rákosoldott a kéreg. Tünetei közé tartozott, hogy fellazult a háncs,alatta pedig a szövetek nagyon nedvesedtek, színük sötétbarna volt, kellemetlen szagúak. Kacorkéssel mind mélysègèben, mind szélessègèben kivágtam a beteg részeket, ezutàn ugyanúgy jártam el,mint Te. Szerintem a beteg résszel együtt ki kell vàgni egy picit az egészségesnek látszó részekből is.

A tapasztalatom az, hogy nem könnyű megállítani ezt a betegséget,nekem is meg kellett ismételnem a fenti műveletet, mire sikeresnek éreztem a gyógyítást. Egyébként a fák korábbi tulaja úgy csonkolta a combvastagsagú ágakat, hogy egyàltalàn nem foglalkozott a sebkezeléssel.

Előzmény: Mtz 550E (979)
Mtz 550E Creative Commons License 2015.11.16 0 0 979

Hali!

Almafa kéregrákkal valakinek volt már valamilyen formában tapasztalata? Hogyan lehet védekezni? Próbáltam a sebeket késsel kikapargattam rezes lével beecseteltem megszáradt utána sebkezelő anyag! De így is újra felreped a seb és apró mákszerű morzsalék van alatta közben a rákos seb növekszik! Mit lehetne csinálni vele?

budai2 Creative Commons License 2015.10.05 0 0 978

Elnézést Ali-bá, nem olvastam elég figyelmesen a kérdésed.

Az előbbi leírás csak a rewenára vonatkozik.

A releika korábban érik, jóval édesebb és puhább húsú. Szép színes, de túlérve kásásodik és lényegesen kevésbé tárolható. Ezzel együtt finom és ahogy egy korábbi ismertető írta tényleg kedvelik a gyerekek.

Előzmény: budai2 (977)
budai2 Creative Commons License 2015.10.05 0 0 977

Sieberz, Gödöllő. Akatalógusukban most is van.

Nem túl édes, kevésbé mint a jonathán. és nincs a starkinghoz hasonlóan illata. Mellékíz mentes almaíze van, egy pict a rétesalmára emlékeztet, de sokkal kevésbé savanyú. Keményhúsu . Én leginkább szeletelt sajttal szeretem. Erős, talán egy kicsit vastag a héja.

Atifocinak:

Nem teljes érésben szedtem le, ezért nem annyira szines, mint amit atifoci mutat a fényképen. Alakja leginkább a fénykép bal alsó sarkában látható almára hasonlít, nem gömb formájú, hanem egy picit szegletes, mintha egy csonka kúp és egy lekerekített csonka gúla keveréke indulna felfelé

Előzmény: Ali-bá (976)
Ali-bá Creative Commons License 2015.10.05 0 0 976

Hol vetted őket? Leírásokban jókat olvastam róluk. Ízben melyik ismertebb fajtához hasonlítanak?

Előzmény: budai2 (974)
atifoci Creative Commons License 2015.10.05 0 0 975

A tiéd is ilyen ? Én oltóvesszőként kaptam Rewenát és Remot...idén termett először...

Előzmény: budai2 (974)
budai2 Creative Commons License 2015.10.05 0 0 974

Rewena almafa.

Idén először terem, kb 60 db. alma lett a fán.

Gombára rezisztens, bogárra nem. Ismertetője szerint áprilisig tárolható, de ezt ebből a 60 darabból nem fogom tudni ellenőrizni. Tulajdonképpen ezért írok róla, mert valószínű tényleg így van. Annyira erősen viaszos a gyümölcs, hogy szinte ragad, ha kézbeveszem. Kis túlzással olyan, mintha méhviaszba lett volna bemártva. Feltehetően ez akadályozza meg a kiszáradását, ráncosodását. Szobában tartjuk eszegetés és kínálás céljából a felét, két hét alatt semmit nem veszített a frissességéből.

Porzót igényel, nálam egy releika fajtájú látja el ezt a feladatot.

Ali-bá Creative Commons License 2015.09.23 0 0 973

Az előbbi kisfa 1 éves korában. (Akkor alakult ki az első emelet.) A terveim szerint összesen két emelet lesz, hogy ne árnyékolja be a tőle nem messze, É-ra lévő szőlősort.

Előzmény: Ali-bá' (972)
Ali-bá' Creative Commons License 2015.09.16 0 0 972

Itt a kép!

Előzmény: Ali-bá' (971)
Ali-bá' Creative Commons License 2015.09.16 0 0 971

Második éves kisfa, amit 2 emeletes 'sövény' módon szándékozom nevelni. Az idei hajtások megválogatása majd tél végén történik. Jövő évben már várhatóan terem.

Ali-bá Creative Commons License 2015.09.14 0 0 970

Úgy látszik, hogy nincs senkinek!   :-(

Előzmény: triunguis (957)
kossuth1965 Creative Commons License 2015.08.05 0 0 969

Köszönöm a segítséget.

Előzmény: Sinesol (968)
Sinesol Creative Commons License 2015.08.04 0 0 968

Wuxal Super, Volldunger Linz szerintem tökéletesen megfelel lombtrágyaként,de öntöző vízbe is keverhető bár ugy kérdéses mennyi idő alatt jut el a kellő mélységbe, ilyen idösebb ültetvény esetében.

Szedés előtt pár héttel nem árt valami mésztartalmú szerrel is permetezni, jelentősen javítja a tárolhatóságot.
Pl: CALBIT C,   Fitohorm 40 Ca,

Előzmény: kossuth1965 (967)
kossuth1965 Creative Commons License 2015.08.04 0 0 967

Utólag 13évesek a fáim.

Előzmény: Sinesol (965)
kossuth1965 Creative Commons License 2015.08.04 0 0 966

Köszönöm, hogy válaszoltál.

Nekem csak egy hektár van 5-3,5 métere ültetve hagyományos művelésű.

Locsolom folyamatosan igaz tűzoltó tömlővel. Mit javasolnál nekem, ami hatásos. Vagy belocsolva

vagy permetezve.

Előre is köszönöm

Előzmény: Sinesol (965)
Sinesol Creative Commons License 2015.08.04 0 0 965

Hát figyelj, kétfajta fő növekedésfokozó van:

-Ritkitás
-Öntözés

Ha már tul sok maradt a fán, akkor max öntözéssel tudsz elérni nagyobb gyümölcsméretet, csodaszerek nincsenek.
Tápanyagokat sem árt pótolni, ha sok gyümölcsöt kell kinevelnie a fának, szóval valami könnyen felszívódó műtrágyáét keverhetsz az öntözővízbe néha, vagy lombtrágya.

Egyébként a Redspur ilyenkor még azért nem tul nagy, van ideje még megnőni, de mindenképp ajánlott locsolni ha sok a termés.

Előzmény: kossuth1965 (964)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!